AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.615.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Izvor: http://www.overclock.net/t/1547184/amd-catalyst-15-3-beta-driver-for-windows-os#post_23694371

 

Driver Highlights:

AMD Freesync™ Support for single GPU product configurations:

AMD Freesync technology support is now available for single GPU configurations. For more information on how Freesync works, FAQ's and what products are currently supported, please visit the Freesync Technology Page.

Please refer to the screenshot below for how to enable FreeSync within Catalyst Control Center.


 


Mixed Rotation Eyefinity now available on Radeon™ R9 285 series
AMD Radeon™ R9 285 now supports Mixed Rotation Eyefinity for "0" and "90" degrees rotations

More information is available at the following link.

In addition this release includes new Crossfire profiles for:

Battlefield Hardline
Evolve
Far Cry 4
Lords of the Fallen
Project Cars
Total War: Attila

Furthermore, this release includes improved Crossfire profiles for:

Alien Isolation
Assassin's Creed Unity
Civilization - Beyond Earth
FIFA 2015
Grid Autosport
Ryse: Son of Rome
Talos Principle
The Crew


For instructions on how to uninstall or install the AMD Catalyst Software Suite, you may refer to the following support resources:

How-To Uninstall AMD Catalyst™ Drivers From A Windows® Based System
How-To Install AMD Catalyst™ Drivers For A Windows® Based System

Please make sure to read the Feature Highlights and the Known Issues sections to learn more about this version of the driver and use the Issue Reporting Form to report any bugs – Thank you!


Resolved Issues:
Screens may blank out when enabling a 3x1 SLS with 3 HDMI monitors
Leadwerks : Project Manager crashes with a "Pure Virtual Function Call" error
Second Life : Rigged mesh objects are not rendered correctly when hardware skinning is enabled in the in game settings
Star Trek Online : Block corruption is experienced when MSAA is enabled in the in game settings
System hangs/BSOD upon resuming from S3/S4 sleep on AMD Radeon™ R9 285 configured in AMD CrossFire™ mode
With AMD CrossFire™ enabled, Timeout Detection Recovery (TDR) occurs during actual gameplay when YouTube Mix moves to the next song in Firefox
Screen tearing on enabling VSync with Alien: Isolation game
Catalyst Control Center Video Quality settings may not be available or retained if the "Enforce Smooth Video Playback" option is not selected on some AMD HD series GPU's.
Primary display may not be retained after disabling Crossfire while in Eyefinity mode
Enabling or disabling Crossfire may lead to one side of the 4K MST display being shown as black
Minor stuttering may be seen in Dragon Age Inquisition on Single and Multi GPU configurations​
Total War : Attilla - The game may hang during in game cinematics on certain Kaveri platforms with a separate discrete GPU
The Elder Scrolls V - Skyrim : Fog / Clouds may flicker on Radeon HD 5800 series products


Important Note:
The AMD CrossFire™ profile for Dying Light is currently disabled in this driver while AMD works with Techland to investigate an issue where AMD CrossFire configurations are not performing as intended. An update is expected on this issue in the near future through an updated game patch or an AMD driver posting.


Known Issues:
Lord of Fallen : Flickering may be observed during gameplay on some 3D monitors
FIFA 2015 : On a limited number of AMD APU + AMD GPU configurations a crash may be experienced if the "No Limit on FPS" game option is enabled
Dragon Age inquisition : Random game crashes may be experienced in Mantle mode
The Catalyst Control Center may hang when using the 'Check for Updates" option
Battlefield 4 : Screen tearing / Stutter may be experienced in Three way Crossfire setup in Eyefinity mode
A black screen may be experienced when attempting to enable Eyefinity after changing the display mode (Portrait, Landscape)
Pull down detection fails to lock in Metro Video playback applications
A system restart or hang may be observed on sleep/resume while transcoding video with Media Espresso
Battlefield Hardline : Changing resolution from low to high and enabling Vsync may result in intermittent corruption and stutter. Restarting the game is a temporary solution to the problem
Some 5K displays may experience flickering on some AMD E-Series APU's
Frame drops may be experienced with Blu-Ray playback on certain AMD Kaveri APU's when connected to 5K displays
Total War: Attila - The game may randomly restart when first launched
The Elder Scrolls V: Skyrim - Intermittent flickering may be observed when accessing the in game menu
Battlefield Hardline: The game may crash when launched on R9 285 series products with Crossfire and Mantle enabled
Battlefield Hardline: The game may crash on first launch when in High Performance mode
Freesync does not work after hotplugging the display with Windows Aero (DWM) off
A temporary workaround is to toggle Windows Aero on/off or by restarting Windows
Freesync is not enabled in Diablo III unless Vsync is enabled in the game
A temporary workaround is to enable Vsync in the game

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 23:09 (mirzet1976).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Nema Frame limitera???Nema bossta u recimo MGS GZ koji na gtx 970 siba na 60 fps a na mojoj pada i ispod 50 fps?Nema boosta u Dying Light?Tojest nisu obuhvatili performance boostom NITI JEDAN naslov unazad par mjeseci??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Nema Frame limitera???Nema bossta u recimo MGS GZ koji na gtx 970 siba na 60 fps a na mojoj pada i ispod 50 fps?Nema boosta u Dying Light?Tojest nisu obuhvatili performance boostom NITI JEDAN naslov unazad par mjeseci??

Nemoj sebi nešto loše da učiniš!

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Nema Frame limitera???Nema bossta u recimo MGS GZ koji na gtx 970 siba na 60 fps a na mojoj pada i ispod 50 fps?Nema boosta u Dying Light?Tojest nisu obuhvatili performance boostom NITI JEDAN naslov unazad par mjeseci??

 pa nije ti amd kriv sto je igra tesko sranje kaj se tice optimizacije! nisi vidio nvidia logo u uvodu(nvidia meant to be played:)! strasno...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nema potrebe za sarkazmom ovo smo dobili nakon 3 mjeseca i prejadno mi je da starije grafe od 290 nece dobit VSR ak dobro pisu na forumima....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo ih i na AMD-ovom sajtu.

KLIK

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Nema potrebe za sarkazmom ovo smo dobili nakon 3 mjeseca i prejadno mi je da starije grafe od 290 nece dobit VSR ak dobro pisu na forumima....

 neće dobiti grafe iz 7xxx serije koje su rebrand (270x, 280x itd) jer nemaju to hardverski implementirano.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
BoobZ kaže...

 neće dobiti grafe iz 7xxx serije koje su rebrand (270x, 280x itd) jer nemaju to hardverski implementirano.

rebrand je i 260X pa je dobio 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
AMDMatt........We're exploring additional methods to bring VSR to the R9 270/280, however we won't be bringing VSR to the 7xxx series
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
BoobZ kaže...

 neće dobiti grafe iz 7xxx serije koje su rebrand (270x, 280x itd) jer nemaju to hardverski implementirano.

rebrand je i 260X pa je dobio 

 zato jer je GCN 1.1, sad opet kažu da će r9 280 dobiti jer je board drugačiji od 7970....mislim da ni sami neznaju šta i kako 

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
BoobZ kaže...

 zato jer je GCN 1.1, sad opet kažu da će r9 280 dobiti jer je board drugačiji od 7970....mislim da ni sami neznaju šta i kako 

 Board? Board?!?!?! Nereferentnim 280 je board drugačiji, možda ni one neće dobiti?! Koga oni $%#@#?!

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Ivan(4) kaže...
BoobZ kaže...

 zato jer je GCN 1.1, sad opet kažu da će r9 280 dobiti jer je board drugačiji od 7970....mislim da ni sami neznaju šta i kako 

 Board? Board?!?!?! Nereferentnim 280 je board drugačiji, možda ni one neće dobiti?! Koga oni $%#@#?!

 Tako kažu: There are board and bios level differences between the cards. The scaler on the 7970 is not capable.

11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Novci kolo vode! 

 

EDIT:
Probao foru sa vecom rezoluciom......

Oči su mi prokrvarile!

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 13:05 (Paradox1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

15.3 beta koma na bf hardline,na istim mjestima na mapama i do 10 fps-a veći pad nego na omega driverima,mantle je za duplo lošiji s performansama od dx11-ice,isto je i na omega driverima što se tiče mantle-a.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
$inke kaže...

15.3 beta koma na bf hardline,na istim mjestima na mapama i do 10 fps-a veći pad nego na omega driverima,mantle je za duplo lošiji s performansama od dx11-ice,isto je i na omega driverima što se tiče mantle-a.

 Ja 15.3 deinstalirao krašo mi driver kad koristim mantleom tj. samo me odjednom izbaci iz igrice a toga problema nemam sa Omegom.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Za sad mi se nista nije srusilo na ovim novim driverima ali realno nisam niti imao razloga za instalacijom istih posto nemam dual gpu niti imam freesync monitor.
Inace bio mi je nice ovaj ride sa 290 tri-x posto je grafa uistinu perfektna ali odoh nazad na nvidiu,ja zelim podrsku za nove igre a amd se ocito okrenuo nadolazecoj seriji 300.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Za sad mi se nista nije srusilo na ovim novim driverima ali realno nisam niti imao razloga za instalacijom istih posto nemam dual gpu niti imam freesync monitor.
Inace bio mi je nice ovaj ride sa 290 tri-x posto je grafa uistinu perfektna ali odoh nazad na nvidiu,ja zelim podrsku za nove igre a amd se ocito okrenuo nadolazecoj seriji 300.

U kojim igrama imas problema?
Sve tu $$$ igra nista drugo...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
MEGATAMA kaže...
Za sad mi se nista nije srusilo na ovim novim driverima ali realno nisam niti imao razloga za instalacijom istih posto nemam dual gpu niti imam freesync monitor.
Inace bio mi je nice ovaj ride sa 290 tri-x posto je grafa uistinu perfektna ali odoh nazad na nvidiu,ja zelim podrsku za nove igre a amd se ocito okrenuo nadolazecoj seriji 300.

U kojim igrama imas problema?
Sve tu $$$ igra nista drugo...

 Itekako sam ja svijestan da je tri-x naprednija i jaca od recimo gtx 780 serije ali to jednostavno nema veze kad je amd stao sa podrskom a nazalost niti nemaju uvid u nvidia gameworks koji se pojavljuje u sve vise naslova i tu nvidia unistava amd.Ja nisam vezan uz niti jedan brand i gledam imat ono gdje u konacnici dobijem najvise....

Danas idem ukljucit MGS GZ u nadi da je amd uspio ispeglat nesto i nazalost i dalje dropovi ispod 50 fps a gtx 770 tu siba 60 fps.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Danas idem ukljucit MGS GZ u nadi da je amd uspio ispeglat nesto i nazalost i dalje dropovi ispod 50 fps a gtx 770 tu siba 60 fps.

Hm bem li ga ja nisam imao problema u GZ, ali realno igra me smorila nakon sat vremena jer nije vrijedna naslova MGS 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Fakat mi je jadno kaj mantle radi na pol slabije od dx11 a očekival sam da će dobro šljakat na hardline-u.Mislim nije da loše radi na dx-u al da 2 god. peglaju taj mantle je propali slučaj po meni.Dok se sjetim svog tog hype-a oko mantle api-a i na kraju fail-čina žešča.Ostaje još dx12 da vidimo kaj bu s toga i tog famoznog multicore optimizacijskog obečanja al ugl. nikaj ne vjerujem dok nebu na stolu.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
$inke kaže...

Fakat mi je jadno kaj mantle radi na pol slabije od dx11 a očekival sam da će dobro šljakat na hardline-u.Mislim nije da loše radi na dx-u al da 2 god. peglaju taj mantle je propali slučaj po meni.Dok se sjetim svog tog hype-a oko mantle api-a i na kraju fail-čina žešča.Ostaje još dx12 da vidimo kaj bu s toga i tog famoznog multicore optimizacijskog obečanja al ugl. nikaj ne vjerujem dok nebu na stolu.

 Polako brate, Mantle ne radi dobro samo na Frostbyte 3 enđinu, na svemu ostalom razvaljuje. Najviše su pogođeni BF4 i Hardline na grafama koje nemaju puno vRAM (recimo gdje igra pojede 1300 MB na najnižim mogućim postavkama, a preko 2GB na višljim).

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

A gle stari,igram na 1280x1024 rezi sa 85 refresh i bf4 mi dobro pegla na mantle-u,texture medium,mesh high,i resolution scale na 125% + AA na 2x i 100 fps lock dok na dx nejde lock na 100-tku tj. 80 fps je prosjek al je memory leak problem,ne na manjim mapama za tdm i dom mode nego na conq odigram partiju i drugu partiju na pola odu rami.Na hardlinu mi je na praznoj mapi za duplo manji fps nego sa dx-om kaj mi neigrivo opće.Možda novi driver riješi stvar ili game patch ili jednostavno PB opet radi probleme.Uglavnom pizdarija.I da VRAM mi nejde preko 1600 na bf4 s tim postavkama.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 17:38 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Stjepanj kaže...
Joj sutra kad roknem 5k rezu i pocnem plakati..:)lp

 Oprobaj odavde driver http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5035480&postcount=1 pa javi dal fercera.

 

This is the Windows 10 driver distributed via Windows Update, now modified to work with Win 8.1.

VSR and FPS limiter are enabled (the card must support it) CCC is from 15.3 Beta to avoid issues.
Based on reports in this thread looks like VSR is working for HD7000, R7, R9 280 and possibly more so try for yourself and report back.

 

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 16:33 (mirzet1976).
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Mirzet hvala na linku moram ovo probat!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
mirzet1976 kaže...
Stjepanj kaže...
Joj sutra kad roknem 5k rezu i pocnem plakati..:)lp

 Oprobaj odavde driver http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5035480&postcount=1 pa javi dal fercera.

 

This is the Windows 10 driver distributed via Windows Update, now modified to work with Win 8.1.

VSR and FPS limiter are enabled (the card must support it) CCC is from 15.3 Beta to avoid issues.
Based on reports in this thread looks like VSR is working for HD7000, R7, R9 280 and possibly more so try for yourself and report back.

 

 kaj skinem ovo s prvog linka i normalno instaliram? imam win764b

edit. ok vidio sam sta treba, odustajem!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 18:54 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ljudi imam problem.

 

Kada koristim Raptr iliti AMD Gaming Evolved za snimanje unutar igre, nekad igra radi normalno ali često mi zna bacat artefakte ili igra jednostavno crasha. S MSI Afterburnerom, Dxtory ili Fraps nema tih problema. Što da radim, ta aplikacija mi stvarno dobra jer ne daje fps drop i daje jako male videozapise uglavnom ispod 1GB u 1080p za oko 10 min snimanja. Grafička je MSI R9 270X Gaming OC. Imam 14.12 drivere.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
iAvenger kaže...

Ljudi imam problem.

 

Kada koristim Raptr iliti AMD Gaming Evolved za snimanje unutar igre, nekad igra radi normalno ali često mi zna bacat artefakte ili igra jednostavno crasha. S MSI Afterburnerom, Dxtory ili Fraps nema tih problema. Što da radim, ta aplikacija mi stvarno dobra jer ne daje fps drop i daje jako male videozapise uglavnom ispod 1GB u 1080p za oko 10 min snimanja. Grafička je MSI R9 270X Gaming OC. Imam 14.12 drivere.

 STavi nove drivere.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...
iAvenger kaže...

Ljudi imam problem.

 

Kada koristim Raptr iliti AMD Gaming Evolved za snimanje unutar igre, nekad igra radi normalno ali često mi zna bacat artefakte ili igra jednostavno crasha. S MSI Afterburnerom, Dxtory ili Fraps nema tih problema. Što da radim, ta aplikacija mi stvarno dobra jer ne daje fps drop i daje jako male videozapise uglavnom ispod 1GB u 1080p za oko 10 min snimanja. Grafička je MSI R9 270X Gaming OC. Imam 14.12 drivere.

 STavi nove drivere.

 Koje? Može link? Zadnji su ti 14.12 bar sam tak vidio.

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
iAvenger kaže...

 Koje? Može link? Zadnji su ti 14.12 bar sam tak vidio.

 Zadnji su 15.3 i skini ih s služebnog linka od AMD-a.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
iAvenger kaže...

 Koje? Može link? Zadnji su ti 14.12 bar sam tak vidio.

 http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

...My life, My game, My rules...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice