GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.355.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Rakun kaže...

Koliko čitam link od Stjepanja, vidim da ta kartica mora imati ventilatore na najmanje 27%.

Ima li koja 0 db 1070-ka? Dakle, neka koja ne pali ventilatore do određene temperature?

 a kaj ce ti to? pa na tim rpm-ovima ni pas nebi cuo grafu, stovise po meni je to koma, evo trenutni gpu mi se u idle-u przi na 55+°c, kuciste konstantno toplo...

ali ako te brine to sve dodaj 200-300kn i uzmi jednu od najboljih:

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-pcie-gainward-geforce-gtx-1070-phoenix-8gb-ddr5-dvi-hdmi-dp/113119

lp

 već sam ranije stavio - ista phoenix u alzashopu, obzirom da je besplatna dostava - 500 kuna jeftinija i stiže za 3 dana

štto je najbolje, za razliku od protisa ima 3 godine garancije

 

majku mu poljubim ako se ne isplati maksimalno, em 500 kuna manje, em godina gare više

za garanciju nema brige, ja sam vraćao monitor i bez problema je prošlo, plus oni šalju dostavu do doma, tako da ne plaćaš poštarinu niti kod garancije

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...

Ma bitnoi je da ljudi lupaju gluposti i samo amd da stave na prvo mjesto u temi gdje je nvidia.A ako cemo realno amd zadnjih 10 god nije napravio graficku kako treba a o drverima da ne govorim x-y problema.Nije ni zeleni tabor nista bolji ali je trenutno u top ponudi sa najboljim rezultatima.

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće. Dugo nisam doživio toliko problema na AMD-u, koliko sada na Nvidiji. Baš jako smeće od drivera, posebno posljednja dva (.33 kao zadnji).

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće. Dugo nisam doživio toliko problema na AMD-u, koliko sada na Nvidiji. Baš jako smeće od drivera, posebno posljednja dva (.33 kao zadnji).

 kod mene su 375.70 koje sam stavio kad sam uzeo grafu, nije mi se uopće dalo zajebavat s "možda su dobri" driverima i onda gubit živce s bugovima, a vidim da su izdali četiri nova nakon ovih mojih

koji su onda ok ako zadnja dva ne valjaju i što dobivam ako se maknem sa 375.70?

15 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Kad ste već kod drivera... Npr. izađu drajveri i donose "poboljšanja" na te i te igre pa onda nakon nekog vremena opet izađu novi drajveri i donesu "poboljšanja" za neke druge te i te igre. I sad mene zanima šta se dešava sa onim prvim "poboljšanjima", jel se ona "brišu" na uštrb tih novijih ili se samo nastavljaju/slažu jedni na druge. 

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
dreadmoore kaže...

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće.

 Amd posljednjih 3 godine ima probleme.Jel imas od amd nesto jer nisu ni oni dobri o tome mozemo raspravljati citav dan.A onda dodje netko novi na forum i pita za gtx 1060 ili 1050 nadje se neki i kaze rx 470 je beton a taj isti komad hardwera ima milijun problema sa drverima kao i nvdia.Ovdje covjeka zanima nvidia i njezini problemi i mogucnosti da ga zanima amd pitao bi u amd temi.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...
Tonči kaže...
dreadmoore kaže...

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće.

 Amd posljednjih 3 godine ima probleme.Jel imas od amd nesto jer nisu ni oni dobri o tome mozemo raspravljati citav dan.A onda dodje netko novi na forum i pita za gtx 1060 ili 1050 nadje se neki i kaze rx 470 je beton a taj isti komad hardwera ima milijun problema sa drverima kao i nvdia.Ovdje covjeka zanima nvidia i njezini problemi i mogucnosti da ga zanima amd pitao bi u amd temi.

 Nejebica? Daj malo molaj s tim ispadima... 

16 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

owned 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ja imam iste driver od gtx 6xx serije, nikakvih problema😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Ja imam iste driver od gtx 6xx serije, nikakvih problema😎

 

Ne bi se problemi usudili tebe posjetiti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 12:03 (NiramX).
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
dreadmoore kaže...

Ma bitnoi je da ljudi lupaju gluposti i samo amd da stave na prvo mjesto u temi gdje je nvidia.A ako cemo realno amd zadnjih 10 god nije napravio graficku kako treba a o drverima da ne govorim x-y problema.Nije ni zeleni tabor nista bolji ali je trenutno u top ponudi sa najboljim rezultatima.

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće. Dugo nisam doživio toliko problema na AMD-u, koliko sada na Nvidiji. Baš jako smeće od drivera, posebno posljednja dva (.33 kao zadnji).

 Tonči (ali i ostali koji se žale na zelene drivere), što ti sve radiš pa ti se javljaju ti problemi? Moš navest što, gdje? Ja ih mijenjam rijetko, no nikad nešto konkretno nisam primjetio da ne štima :/

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...
Tonči kaže...
dreadmoore kaže...

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće.

 Amd posljednjih 3 godine ima probleme.Jel imas od amd nesto jer nisu ni oni dobri o tome mozemo raspravljati citav dan.A onda dodje netko novi na forum i pita za gtx 1060 ili 1050 nadje se neki i kaze rx 470 je beton a taj isti komad hardwera ima milijun problema sa drverima kao i nvdia.Ovdje covjeka zanima nvidia i njezini problemi i mogucnosti da ga zanima amd pitao bi u amd temi.

Prvo komentiraš AMD ničim prozvan, a onda kritiziraš spominjanje AMD-a?

 

Imam cijeli niz računala s različitim hardverom, među tima i RadeonProDuo (napravio sam mali foto-session) - AMD je trenutno dosta stabilan. Nije idealan, ali nema bizarnih bugova kakve ima Nvidia u ovom trenutku, ponajviše s browserima, WebGL-om, rezolucijama, 3D alatima...

 

 

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
Tonči kaže...
dreadmoore kaže...

Ma bitnoi je da ljudi lupaju gluposti i samo amd da stave na prvo mjesto u temi gdje je nvidia.A ako cemo realno amd zadnjih 10 god nije napravio graficku kako treba a o drverima da ne govorim x-y problema.Nije ni zeleni tabor nista bolji ali je trenutno u top ponudi sa najboljim rezultatima.

 Realno, Nvidijini driveru su posljednjih mjeseci veće smeće. Dugo nisam doživio toliko problema na AMD-u, koliko sada na Nvidiji. Baš jako smeće od drivera, posebno posljednja dva (.33 kao zadnji).

 Tonči (ali i ostali koji se žale na zelene drivere), što ti sve radiš pa ti se javljaju ti problemi? Moš navest što, gdje? Ja ih mijenjam rijetko, no nikad nešto konkretno nisam primjetio da ne štima :/

 

Koliko vidim, najviše problema imaju vlasnici novijih generacija, ali i na 660 Ti sam imao probleme s freezanjem Windows UI-a i konstantne frame dropove u gotovo svim igrama. Čudesno loši driveri. Iako su ovi posljednji zapravo podnošljivi. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...

 

Koliko vidim, najviše problema imaju vlasnici novijih generacija, ali i na 660 Ti sam imao probleme s freezanjem Windows UI-a i konstantne frame dropove u gotovo svim igrama. Čudesno loši driveri. Iako su ovi posljednji zapravo podnošljivi. 

Ja nisam na nvidiji u zadnje cca 3 i po godine imao nula loših iskustava sa driverima, izuzev sli problema koji su uvijek prisutni u nekoj mjeri. Zato me čudi ovo žaljenje na loše drivere - totalno suprotno mom iskustvu. Doduše, rekao sam da ih ne mijenjam često, a i imao sam samo 770ku, pa sli, i sad 980ti - stoga svakako da nisam reprezentativan, ali i dalje me čudi.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
NiramX kaže...

 

Koliko vidim, najviše problema imaju vlasnici novijih generacija, ali i na 660 Ti sam imao probleme s freezanjem Windows UI-a i konstantne frame dropove u gotovo svim igrama. Čudesno loši driveri. Iako su ovi posljednji zapravo podnošljivi. 

Ja nisam na nvidiji u zadnje cca 3 i po godine imao nula loših iskustava sa driverima, izuzev sli problema koji su uvijek prisutni u nekoj mjeri. Zato me čudi ovo žaljenje na loše drivere - totalno suprotno mom iskustvu. Doduše, rekao sam da ih ne mijenjam često, a i imao sam samo 770ku, pa sli, i sad 980ti - stoga svakako da nisam reprezentativan, ali i dalje me čudi.

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 12:50 (NiramX).
16 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Prvo komentiraš AMD ničim prozvan, a onda kritiziraš spominjanje AMD-a?

 Stjepkov šegrt, kod takvih ne treba inzstirati na logici.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

 Da kucnem o drvo ne pamtim kad sam zadnji put ima problema s njihovim driverima, iskreno se nadam da će tako i ostati :) 

Gtx 580 mi je pilala živce jedno vrime i to mi je ostalo u sjećanju, al kasnije su riješili probleme. Nakon nje sam ima 660ti, 770, 970 i sad 1060. Problemi i rušenja sa svima njima stanu na prste jedne ruke... 

11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
skank666 kaže...

 Kad ste već kod drivera... Npr. izađu drajveri i donose "poboljšanja" na te i te igre pa onda nakon nekog vremena opet izađu novi drajveri i donesu "poboljšanja" za neke druge te i te igre. I sad mene zanima šta se dešava sa onim prvim "poboljšanjima", jel se ona "brišu" na uštrb tih novijih ili se samo nastavljaju/slažu jedni na druge. 

 

 

ne brisu se optimizacije za igre..

najnoviji driveri uvijek sadrze u sebi optimizacije koje su bile prisutne u prethodnim driverima (naravno brisu optimizacije za legacy graficke, tj. neces imati optimizaciju za FX5600 i quake3 u najnovijem driveru)

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Volume kaže...
NiramX kaže...

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

 Da kucnem o drvo ne pamtim kad sam zadnji put ima problema s njihovim driverima, iskreno se nadam da će tako i ostati :) 

Gtx 580 mi je pilala živce jedno vrime i to mi je ostalo u sjećanju, al kasnije su riješili probleme. Nakon nje sam ima 660ti, 770, 970 i sad 1060. Problemi i rušenja sa svima njima stanu na prste jedne ruke... 

 Ma brslaju gluposti apostoli i veliki vođa kao obično..

 

A kod njih u temi 3 ver drivera (nove) imaju problema sa framedropovima i onda su "kao" zamjenili sw inženjere lol...

 

A pazi ti lika - imao je problema sa UI-em kod Nvidije .

 

Pozitivna kritika da, ali ovo je toliko nebulozno, da jedino može proći ovdje na forumu - nigdje drugo

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 13:59 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Izmjenio tonu grafi i koristim 3 setupa, neznam sta je to problem s driverima kod nvidie, ak je i bilo nesto snimim drugu verziju i amen..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Izmjenio tonu grafi i koristim 3 setupa, neznam sta je to problem s driverima kod nvidie, ak je i bilo nesto snimim drugu verziju i amen..lp

 Jel ti se smrzava UI ?

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Kad pucam 1.8v u cpu onda da...haha! Ma nista covjece neznam da grafe postoje..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ljudi se opterecuju sitnicama kao da je smak svijeta!zz😎
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Kad pucam 1.8v u cpu onda da...haha! Ma nista covjece neznam da grafe postoje..lp

 Stipe jučer san vidia na cesti dvi registracije koje završavaju na LP, sasvim slučajno, umalo sam ti slika :D

15 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da, vezano je najviše za nove generacije. 1080 i TXP imaju problema na novim driverima.

prodajem jednu od mašina
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...
Volume kaže...
NiramX kaže...

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

 Da kucnem o drvo ne pamtim kad sam zadnji put ima problema s njihovim driverima, iskreno se nadam da će tako i ostati :) 

Gtx 580 mi je pilala živce jedno vrime i to mi je ostalo u sjećanju, al kasnije su riješili probleme. Nakon nje sam ima 660ti, 770, 970 i sad 1060. Problemi i rušenja sa svima njima stanu na prste jedne ruke... 

 Ma brslaju gluposti apostoli i veliki vođa kao obično..

 

A kod njih u temi 3 ver drivera (nove) imaju problema sa framedropovima i onda su "kao" zamjenili sw inženjere lol...

 

A pazi ti lika - imao je problema sa UI-em kod Nvidije .

 

Pozitivna kritika da, ali ovo je toliko nebulozno, da jedino može proći ovdje na forumu - nigdje drugo

 

Ne shvaćam u čemu je problem. Napomenuo sam da su problemi prevalentni kod novijih generacija, a ovo sam naveo čisto da se vidi kako se zapravo događaju i kod starijih. Uostalom, kako si uspio primjetiti da sam naveo probleme s UI-om(UI Windowsa, ne drivera, ako ti nije jasno), koji su naravno trivijalni, ali iritantni, a nisi pročitao kako navodim frame dropove? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 15:04 (NiramX).
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo ja sam imao dvije 1080 - nikad ni jedan problem (s driverske strane)...

 

Di je to majke ti "prevalentno" ? To što neke stvari trebaš čekat da patchaju/hotfixaju, postoji od kad postoje GPU-i...

 

Govorit da su zamjenili i softverski tim na osnovu toga, moraš bit stvarno specijalna osoba, pogotovo zato što smeća ima i u crvenom taboru.

 

I da, ja sam vjerovatno već peti vlasnik (u ovoj temi), koji potvrđuje da problema nema (izuzev standardnih mušica).

 

LP

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 15:18 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

Evo ja sam imao dvije 1080 - nikad ni jedan problem (s driverske strane)...

 

Di je to majke ti "prevalentno" ? To što neke stvari trebaš čekat da patchaju/hotfixaju, postoji od kad postoje GPU-i...

 

Govorit da su zamjenili i softverski tim na osnovu toga, moraš bit stvarno specijalna osoba, pogotovo zato što smeća ima i u crvenom taboru.

 

I da, ja sam vjerovatno već peti vlasnik (u ovoj temi), koji potvrđuje da problema nema (izuzev standardnih mušica).

 

LP

 

 

 

U temi na ovom forumu, pa i na ostalim globalnijim forumima, ima zaista pregršt izvještaja o problemima. Daleko od toga da su pogodili 100% vlasnika, ali nije zanemarivo. Ovo o zamjeni je bila ironična šala, a ne pretpostavka. 

11 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Frejm dropovi mogu biti uzrokovani od masu stvari: loša optimizacija igre, drugi hardver, slab hardver... 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Frejm dropovi mogu biti uzrokovani od masu stvari: loša optimizacija igre, drugi hardver, slab hardver... 

 

Zaista misliš da sam nov u svemu ovome, pa da ne znam pronaći uzrok? Vjerovao ti meni ili ne, problem je bio u driverima. Što ja mogu ako ti se to čini toliko nevjerojatno. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Imam Gtx1070, Rx480, R9 270 i zaista nikakvih problema sa driverima. Sve super stabilno u Bf1, D3, DL, Doom-u. Ne znam sta da vam kažem.
RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice