Koju GTX 560 Ti

poruka: 285
|
čitano: 44.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
zoharbizo kaže...

Prestici GTX 480 ne mozes,jer je ona u rangu HD 6970 i GTX 570.

Dovoljno mu je klokat na 920-940/1400MHz i eto ga u tom rangu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...

Ev da ne otvaram novu temu...imam HD 6950 1GB (onu ver. sa jendim ventom) mene zanima koliko bi ja nju mogao kloknuti vec sam je lagano kloknuo na 840/1288 (sa 800/1250) i vjerujem da moze jos..kuciste kinesko bez ventova ali u sobi je hladno tako da ne bi trebalo predstavljati problem. Cilj mi je barem prestici HD 6950 2GB i prici GTX480 ako je moguce.

Bez voltmoda do HD6970 frekvencija, možda malo više ili malo niže, ovisno o primjerku. Memoriju možeš do 1450-1500MHz ali OC VRAM-a nema veliki utjecaj na performanse jer je bandwidth ionako dosta visok. Uz voltmod računaj cca 950MHz za 24/7.

Ev vako nemoze ni megaherza vise od 840MHz voltaza je stock (1100) sad ako ja podignem voltazu oce li mi to omoguciti veci klok preko 840mhz ili moram nesto drugo raditi ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
loud killer kaže...

Ev vako nemoze ni megaherza vise od 840MHz voltaza je stock (1100) sad ako ja podignem voltazu oce li mi to omoguciti veci klok preko 840mhz ili moram nesto drugo raditi ?

Ajde ti fino skini MSI AB i uredi CFG fajl po ovim uputama, to će ti omogućiti više frekve.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=4&jumpto=2446763&sort=asc&view=flat

14 godina
neaktivan
offline
Koju GTX 560 Ti

Autoru TEME (ovo je toliki off da će pobrisati 2 stranice minimalno),

imam Gainward i relativno sam zadovoljan.

Malo je glasna kad se optereti ali nemoj me uzimat na riječ pošto sam se bio razmazio Accelerom na prijašnjoj kartici (apsolutna tišina u kućištu).

 

 

560ti + 4870 560ti + 4870
stabilan clock stabilan clock
Ako te stisnem teško bude uredi mi pomognem hvala, savvy?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 23:31 (forzzuk).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...

Ev vako nemoze ni megaherza vise od 840MHz voltaza je stock (1100) sad ako ja podignem voltazu oce li mi to omoguciti veci klok preko 840mhz ili moram nesto drugo raditi ?

Ajde ti fino skini MSI AB i uredi CFG fajl po ovim uputama, to će ti omogućiti više frekve.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=4&jumpto=2446763&sort=asc&view=flat

Hvala,ali bi li mi to mogao prekopirati ovde zato sto se ne mogu snaci...ide iz stranice u stranicu :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
loud killer kaže...

Hvala,ali bi li mi to mogao prekopirati ovde zato sto se ne mogu snaci...ide iz stranice u stranicu :)

preuzmi AB, instaliraj i u install folderu nađi CFG file koji ćeš otvoriti notepadom. zatim ovo upiši u predviđena polja:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

 

to je to

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 23:36 (ATiGamer).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...

Hvala,ali bi li mi to mogao prekopirati ovde zato sto se ne mogu snaci...ide iz stranice u stranicu :)

preuzmi AB, instaliraj i u install folderu nađi CFG file koji ćeš otvoriti notepadom. zatim ovo upiši u predviđena polja:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

 

to je to

Pod EULA sam unio ono,onaj mode sam stavio na 1 ali kad stisnem save pise mi acces is denied ! :S

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
loud killer kaže...
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...

Hvala,ali bi li mi to mogao prekopirati ovde zato sto se ne mogu snaci...ide iz stranice u stranicu :)

preuzmi AB, instaliraj i u install folderu nađi CFG file koji ćeš otvoriti notepadom. zatim ovo upiši u predviđena polja:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

 

to je to

Pod EULA sam unio ono,onaj mode sam stavio na 1 ali kad stisnem save pise mi acces is denied ! :S

u safe modu probaj

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...
ATiGamer kaže...
loud killer kaže...

Hvala,ali bi li mi to mogao prekopirati ovde zato sto se ne mogu snaci...ide iz stranice u stranicu :)

preuzmi AB, instaliraj i u install folderu nađi CFG file koji ćeš otvoriti notepadom. zatim ovo upiši u predviđena polja:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=2&jumpto=1791599&sort=asc&view=flat

 

to je to

Pod EULA sam unio ono,onaj mode sam stavio na 1 ali kad stisnem save pise mi acces is denied ! :S

u safe modu probaj

Joj u BIOSU mi nije ukljucen usb legacy support :((( a jbmt nikako ne mogu do safe moda...ima li kakav drugi nacin ?

13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti

loudkiller imam grafu kao ti..držim je na 940mhz....koristim ovaj program predobar....možeš dizat takt i preko 1000mhz..jako pregledan... https://www.sapphireselectclub.com/ssc/TriXX/TriXX.aspx skini ovu 4.02 verziju...

My way
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 23:59 (galinjo24).
13 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

Desni klik na cfg file pa properties pa editaj userova dopustenja,stavi da mozes editati i mijenjati cfg file i onda sejvaj te postavke za cfg file.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
zoharbizo kaže...

Desni klik na cfg file pa properties pa editaj userova dopustenja,stavi da mozes editati i mijenjati cfg file i onda sejvaj te postavke za cfg file.

Hvala ti puno,uspjelo je.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
galinjo24 kaže...

loudkiller imam grafu kao ti..držim je na 940mhz....koristim ovaj program predobar....možeš dizat takt i preko 1000mhz..jako pregledan... https://www.sapphireselectclub.com/ssc/TriXX/TriXX.aspx skini ovu 4.02 verziju...

Jesi li dizao voltazu ili je to postignuto sa stock voltazom ?

13 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

Znači GTX 560 je identična 560 Ti, ali Ti je tvornički OC?

 

To bi trebalo značiti da se 560 Ti neda OC više nego 560? Nije možda 560 Ti drugačije malo izvedena hardwerski? Ne čip nego ostale komponente.

 

Mislio sam uzimati 7xxx seriju kad izađe Arma III jer pretpostavljam da budu sada pre skupe, a 4890 mi neće držati do onda vjerojatno. U biti mogla bi, trebao bi prvo promjeniti procesor pa vidjeti, ali ni upgrade me nebi smio koštati neštopuno ionako. Razmislit ću još danas malo.

 

Zahvalan sam svima na lijepim objašnjenjima i njihovim mišljenjima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju GTX 560 Ti

Usporedba


GTX 560 hardver, obrati pažnju na stavku Shaders


GTX 560 Ti hardver, istu stavku vidi, pa ostale

 

Taktove gledaj referentne naravno, ne clockane, ovise o kartici i postavkama korisnika. Ali čisto hardver, nisu iste kartice i nije razlika samo u clocku.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

evo jedan noviji test i loše se drži gtx560ti naspram zamislite koje grafe

tako da ako se razmišljate o nabavci grafičke za bf3 uzimajte amd

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 12:02 (dery).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

Pa poznato je da su i u BF2 pa tako i BF3 radeonke bile snaznije od svojih konkurenata.Ocito DICE voli vise radeon kartice.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

Nije to nego nešto glede amd arhitekture više odgovara bf3,jer nema logike kad igra reklamira nvidiu

 

najvažniji je zaključak:

The NVIDIA GeForce GTX 560 Ti and the AMD Radeon HD 6870 were both able to match settings with the more expensive GeForce GTX 570 and Radeon HD 6950. Framerates were lower, but the gameplay experience was the same.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 13:52 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koju GTX 560 Ti

Problem je u tome što ovaj benchmark, kao i drugi, testira kartice u single playeru. Isto tako, ako već idu testirati 560Ti i HD6870, zašto ih ne stave na 2 postavke koje će većina koristiti (recimo ultra/high na 1080p, FXAA High, MSAA off). Ovdje su obje grafe prilično ''ugušene'' svim postavkama, niti jedna baš ne daje neke bajne frejmove.  

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti

Imam još jedno pitanje.

 

Znači GTX 560 Ti i Radeon 6950 su više manje istih performansa?

Ako je u pitanju overclock. Kad bismo overclockali obdje više bismo dobili od 6950?

 

Danas vršim naruđbu i još me samo to zanima sad koju da točno uzmem onda.

14 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
tigerija kaže...

Imam još jedno pitanje.

 

Znači GTX 560 Ti i Radeon 6950 su više manje istih performansa?

Ako je u pitanju overclock. Kad bismo overclockali obdje više bismo dobili od 6950?

 

Danas vršim naruđbu i još me samo to zanima sad koju da točno uzmem onda.

slične su po perfomansama,gotovo jednake,možda je HD 6950 5-10% jača,ali to opet ovisi o kojoj igri se radi,ima igara u kojoj je GTX 560 Ti jača.

GTX 560 Ti možeš overclockati u nebesa,mislim da overclockanjem možeš doći na perfomanse od GTX 570,ali i Radeonka je tu jaka.

Koju god da uzmeš nećeš pogriješiti i nećeš požaliti ni lipe što si dao za nju,ali evo nekakav moj izbor što bih ja uzeo trenutno:

http://protis.hr/products/details/graficka-kartica-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gddr5256bit-pcie-crt-adapter2duallink-dvii/42146

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

kao i OP, i ja kupujem graficku karticu u tom cjenovnom rangu i dosta sam vremena proveo proucavajuci i istrazujuci koja bi bila best-buy za mene. moje misljenje je da ces biti zadovoljan i s 560Ti i s 6950 sto se tice performansi. u nekim igrama je jedna malo brza, u drugim igrama je druga.

 

ja sam se odlucio za nvidiu (560Ti) zato sto:

- citao sam i prijatelji su mi rekli da ati/amd ima losije drivere (s kojima moze biti puno problema)

- od featura zelim da mi kartica ima PhysX podrsku, a nisu mi bitne stvari koje ovdje nudi ati/amd (npr. Eyefinity)

- sli (nvidia) navodno bolje radi od crossfirea (ati/amd), mada to meni nije bitno

- po testovima koje sam gledao, vecinom se referentna 560Ti manje grije, manje trosi i tisa je od 6950 (mada ima puno nereferentnih izvedbi kartica s custom pcb, komponentama i hladjenjem tako da to nista ne mora znaciti)

- dugogodisnji sam korisnik nvidia kartica i s njima sam jako zadovoljan

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti

Lijepe natuknice Igore.

 

Jedino na prvu natiknicu sam vidio na forumima da ljudi imaju dosta problema sa GTX 560 serijama. I nešto sa 570.

 

Ja sam ATI korisnik.

 

PhysXi CUDA je dobar dodatak da.

14 godina
offline
Koju GTX 560 Ti

Koju od ove 3 grafe? Da li ova treća vrijedi tih novaca?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
Igor Volkin kaže...

kao i OP, i ja kupujem graficku karticu u tom cjenovnom rangu i dosta sam vremena proveo proucavajuci i istrazujuci koja bi bila best-buy za mene. moje misljenje je da ces biti zadovoljan i s 560Ti i s 6950 sto se tice performansi. u nekim igrama je jedna malo brza, u drugim igrama je druga.

 

ja sam se odlucio za nvidiu (560Ti) zato sto:

- citao sam i prijatelji su mi rekli da ati/amd ima losije drivere (s kojima moze biti puno problema)

- od featura zelim da mi kartica ima PhysX podrsku, a nisu mi bitne stvari koje ovdje nudi ati/amd (npr. Eyefinity)

- sli (nvidia) navodno bolje radi od crossfirea (ati/amd), mada to meni nije bitno

- po testovima koje sam gledao, vecinom se referentna 560Ti manje grije, manje trosi i tisa je od 6950 (mada ima puno nereferentnih izvedbi kartica s custom pcb, komponentama i hladjenjem tako da to nista ne mora znaciti)

- dugogodisnji sam korisnik nvidia kartica i s njima sam jako zadovoljan

 

  Hm, problemi sa driverima, to nije općenito nego pojedini slučajevi, tako da nemože se govorit da su AMD driveri loši !! Imam sad ovu, prije nje HD 6850 i niti najmanjih problema nisam imao. Prije tih imao GTX 460, i s njom sam imao problema. Netko je imao sa GTX 460, netko nije i neću ja sad reć da zato što meni nije sve bilo u redu da ništa nevaljaju Nvidia driveri. PhysiX nije loše, ali ništa posebno. Da SLI bolje radi od CF si loše zaključio, kad to nije tako baš crno-bijelo. HD 6800 serija je odlična u CF a ni 6900 serija nije loša. Oko grijanja si dobro pročitao, a oko potrošnje potpuno si promašio. HD 6950 u PRAVILU ( kao uostalom i sve AMD grafe ) troši manje od GTX 560Ti. Što se tiče zagrijavanja, tu vlada potpuno pogrešna percepcija za prosječnog korisnika. Grafa koja je deklarirana na maximalnu temperaturu na nekih 105C ( ili više ) a to je HD 6950 a tu je negdje i Nvidia, raditi će godinama i na 80C u igrama, te isto tako i na 65C. Dakle, ovih 15C,  (za što se svi ubijaju da postignu što nižu temperaturu ), kroz par godina normalnog korištenja nemaju nikakav bitan utjecaj na radni vjek kartice. Zadnje nema potrebe komentirati {#}. U svakom slučaju šta god uzmeš HD6950/GTX 560Ti, igrati ćeš se dobro.

13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti

Ne. Treća ti je jača u prosjeku od druge s te tvoje liste za 13% u prosjeku. Skuplja je nekih 45% od oka računato pa ti sad procjeni jel to opravdano.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
Diablo86 kaže...

Koju od ove 3 grafe? Da li ova treća vrijedi tih novaca?

Iako nije navedena, preporucio bih ti Zotac GTX 560 Ti AMP, a ako zelis neku bolju udri po 6950 dual fan i prob rjesen.

BF3 nick: herdjuro
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2011 22:56 (1337Raptor).
14 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
1337Raptor kaže...
Diablo86 kaže...

Koju od ove 3 grafe? Da li ova treća vrijedi tih novaca?

Iako nije navedena, preporucio bih ti Zotac GTX 560 Ti AMP, a ako zelis neku bolju udri po 6950 dual fan i prob rjesen.

Volio bih imati asusicu, smartdoctor za klokanje i čini se dobro hlađenje...

 

nezz, budem vidio koliko ću novaca skupiti...

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
15 godina
protjeran
offline
Re: Koju GTX 560 Ti

Ovu drugu možeš naći i čak malo jeftinije + dobiješ igru (batman arkham city) - ova treća je po performansama najbolja, ima odlično hlađenje, no sve to ne opravdava toliko veliku razliku u cijeni - između te 3, ja bi šao na asus gtx560 (druga opcija), može se naći za 1300kn, ima odlično hlađenje, sa umjerenim clockanjem (bez zaebancije sa voltažom) imaš performanse približne ovoj trećoj (a i bez clockanja nije strašno daleko). 

''Mulder, toads just fell from the sky!'' ''I guess their parachutes didn't open.''
13 godina
offline
Re: Koju GTX 560 Ti
1337Raptor kaže...
Diablo86 kaže...

Koju od ove 3 grafe? Da li ova treća vrijedi tih novaca?

Iako nije navedena, preporucio bih ti Zotac GTX 560 Ti AMP, a ako zelis neku bolju udri po 6950 dual fan i prob rjesen.

 

ovu nikako ne bih preporucio. mada je u performansama nesto brza od referentnih, hladnjak joj je jako glasan, puno se grije i trosi. manje-vise to kazu svi review-i koje sam procitao + bug 228 test grafickih kartica. dok ostale dvije stavke nisu tako, glasnoca mi je bitna. ja sam nju prekrizio s liste. dok recimo isto tako nereferentna MSI 560 Ti Hawk Twin Frozr 3 ima slicne performanse i u ostalome je puno bolja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 13:59 (Igor Volkin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice