S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

poruka: 13
|
čitano: 12.630
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ljepša slika S-Video ili kompozitni (činč) kabel?
pitanje

Grafička mi je HD 3650 i ima izlaz na S-Video 7 pin.
TV mi je Samsung i ima ulaze na: 2xscart, 1x s-video 4 pin, 1x kompozitni (žuti činč), oba scarta su mi zauzeta.

Imam i od stare grafe(radeon 9800XT) Asus VIVO kabel dug 1M, s jedne strane 7 pinski s-video kabal s druge strane 2 s-video 4 pin(in-out) i 2 kompozitna (in-out)

 

Treba mi kabal od 10 metara jer su mi PC i TV na 2 suprotna dijela sobe.

 

 

Znači dal da idem:

 

1. VIVO kabel u grafu pa s 10 metarskim kompozitnim(činčom)?

2. VIVO kabel u grafu pa s 10 metarskim s-videom?

3. Adapter s-video-kompozit(činč) u grafu pa na adapter 10 metarski kompozitni (činč) kabel?

4. Samo kupiti 10 metarski s-video i spojiti direkt grafu s TV-om? (dal postoji s-video kabel da je s obe strane 7 pin)

 

 

Znači s čim se dobije najkvalitetnija slika za gledanje DivX i HD-Rip filmova(mkv), zvuk mi nije bitan jer s matične S/PDIF idem na Yamaha 5.1-Channel Digital Receiver?

 

 

Matična: Asus P4-P800 Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.70GHz Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP HDD: 500GB+120GB WD RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston Cooler: Zalman CNPS7000B-Cu Power: 550W MS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Ljepša slika S-Video ili kompozitni (činč) kab
prihvaćeno rješenje

Za kvalitetu slike rabi s-video sa s-video (mislim da broj pinova ne igraju ulogu)

Ako kvaliteta bas i nije imperativ (divx kvaliteta?) onda VIVO sa S-videom (mada niti upotrebom VIVO kompozitni ne gubis/dobijas previse)

 

Prakticki kada upotrebljavas VIVO S_video ili kompozitni ne igraju ulogu,S-video je samo adapter

 

Kod S-videa signal se salje na dva dela luminantni i chrominantni pa se unutar uredaja vrsi "spajanje" u RGB signal

Q: What's tiny and yellow and very, very, dangerous? A: A canary with the super-user password.
16 godina
offline
RE: Ljepša slika S-Video ili kompozitni (činč) kab

Meni ti s-video na s-video (konverter na scart) 4-pinski daje crno bijelu sliku.

Mislim da bih uspio dobiti boju sa 7-pinskim, ali nisam ga nasao za kupiti kod sebe.

Nisam trazio u ZG. Graficka ja Ati HD 2600 XT.

15 godina
odjavljen
offline
S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

Ne bi. Tu je problem do TV-a. Na scartu je isti ulaz za kompozitni (chinch) i svjetlinu od S-videa. Ako TV na scartu nema S-video, onda prima samo svjetlinu bez boje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

Pretpostavljam da si meni odgovorio sa svojim postom.

S istim TV-om, kablom i konektorom (s-video na scart) na prosle 4 graficke (u zadnjih 7 god) sam imao uredno sliku u boji.

15 godina
odjavljen
offline
S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

Onda provjeri postavke od grafičke da li je postavljena na PAL. Stare su imale jumper, a mislim da se novima može u driveru odabrati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

Postavljena je na PAL. Probavao sam razne stvari po driverima. Mijenjao sam ih. I control centar sam mijenjao. I jos neke stvari.

Budem posudio od frenda cinc kabal, pa cu probat s njim spojiti, umjesto s-video kabla.

15 godina
neaktivan
offline
S-Video ili kompozitni (činč) kabel?
autorov komentar

Uzeo 10 metarski s-video<--s-video i direkt u graficku i sve extra radi na obicni divx nema neke razlike al kad pustim .mkv iliti 720p film ima razlike, Lazarus Long hvala na pomoci!!!

Matična: Asus P4-P800 Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.70GHz Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP HDD: 500GB+120GB WD RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston Cooler: Zalman CNPS7000B-Cu Power: 550W MS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S-Video ili kompozitni (činč) kabel?

Da li je S-video kabel sta si kupio 4-pinski?

15 godina
neaktivan
offline
RE: S-Video ili kompozitni (činč) kabel?
autorov komentar

Da.

Matična: Asus P4-P800 Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.60GHz Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP 890/1400 HDD: 500GB+120GB WD RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston Cooler: Zalman CNPS7000B-Cu Power: 550W MS
16 godina
offline
RE: Ljepša slika S-Video ili kompozitni (činč) kab
Chaky kaže...

Meni ti s-video na s-video (konverter na scart) 4-pinski daje crno bijelu sliku.

Mislim da bih uspio dobiti boju sa 7-pinskim, ali nisam ga nasao za kupiti kod sebe.

 Ja imam kabal što ima s-video ulaz i izlaz scart. Koristim u načinu rada extended desktop. Sliku u boji imam dok aktiviram to, ali čim neku postavku promijenim ili pustim film, slika postane crno-bijela. Kasnije sam čitao da ati-jeve kartice imaju problema sa time, te da nvidia-ine nemaju. Da bi radilo na ati-jevkama, trebalo bi napraviti neki kao adapter, tj. kabal koji na sebi ima kondenzator, koji bi išao iz gradičke na s-video početak kabla. Tako da sumnjam da bi riješenje bilo 7- pinski kabal.
A ako koristim neki komadičak kabla što sam dobio sa grafom, 20-ak centimetara velik, što je s-video na AV, onda sa tim načinom radi bez problema.

Tako da možete zaključit, da sam se zahebo što sam kupovao s-video na scart kabal i dao 60kn.
Ajd podpitanje- kako dok koristim s-video na AV, mogu imati zvuk na tv-u? jer ovako moram preko zvučnika od kompa imati zvuk.
cool
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepša slika S-Video ili kompozitni (činč) kab
denix kaže...
Chaky kaže...

Meni ti s-video na s-video (konverter na scart) 4-pinski daje crno bijelu sliku.

Mislim da bih uspio dobiti boju sa 7-pinskim, ali nisam ga nasao za kupiti kod sebe.

 Ja imam kabal što ima s-video ulaz i izlaz scart. Koristim u načinu rada extended desktop. Sliku u boji imam dok aktiviram to, ali čim neku postavku promijenim ili pustim film, slika postane crno-bijela. Kasnije sam čitao da ati-jeve kartice imaju problema sa time, te da nvidia-ine nemaju. Da bi radilo na ati-jevkama, trebalo bi napraviti neki kao adapter, tj. kabal koji na sebi ima kondenzator, koji bi išao iz gradičke na s-video početak kabla. Tako da sumnjam da bi riješenje bilo 7- pinski kabal.
A ako koristim neki komadičak kabla što sam dobio sa grafom, 20-ak centimetara velik, što je s-video na AV, onda sa tim načinom radi bez problema.

Tako da možete zaključit, da sam se zahebo što sam kupovao s-video na scart kabal i dao 60kn.
Ajd podpitanje- kako dok koristim s-video na AV, mogu imati zvuk na tv-u? jer ovako moram preko zvučnika od kompa imati zvuk.
Što se zvuka tiče nabaviš razdjelnik za 3.5mm izlaz na matičnoj/zvučnoj i onda kabel 3.5mm <-> činč(RCA), oboje drži links za neke razumne pare.
15 godina
neaktivan
offline
S-Video na CRT TV

graficka kartica: ati radeon HD 3600,spojena S-Video kablom 5m duzine na CRT TV preko Scart adaptera

Slika je prilicno dobra,(ostrina,kontrast itd.)ali se plava boja pojavljuje periodicno kada to ne bi trebalo tj.

dolazi kao smetnja.Ista stvar se desava kada su boje u driveru na minimumu,znaci kada ih uopce nema.

Probao sam na drugom TV-u i problem se ponavlja.

Kako rijesiti problem? Drugi driver za grafiku ili mozda drugacije povezati sa televizorom!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice