Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.811
|
čitano: 5.724.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan77Ever kaže...
Caesar et Brutus

 

GTX 770 bi bio bolji izbor (jer je u vecini igara bolji, manje trosi, hladniji je, dobivas ShadowPlay za snimanje gameplaya bez skoro ikakvog FPS dropa i podrzava G-Sync) osim ako ne planiras igrat BF4 onda bi bio bolji izbor R9 280X jer uskoro dobiva podrsku za Mantle. Evo anketa pa da vidimo.

Super su mi ovi sto pisu manje trosi, hladniji je, g-sync je nevidjeno njesra, a kad izadje mantle za koji dan ima da oduva 770 bez ikakvih problema.
A ovo ne kontam manje trosi, zar je zaista bitno sto ova vuce vise struje (iako je to zaista zanemarljivo) i plus sto je hladnija dva stepena?

Smijesne kmentare ljudi pisete zaista.

 

da ne ispadne da sam AMD fanboy, GTX 770 je vrhunska kartica ali isto tako je i R9 280X pogotovo jer mantle dolazi sa driverima za koji dan, a nVidia nema nista.......

Razmisli. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a meni su još smješniji oni koji hvale mantle a još nije ni izašao.kada izađu testovi običnih korinisnika, a ne plaćenih sajtova,  pristrani fanboyeva i brošura onda dodajte to kao plus. do tada mantle isto vrijedi kao i "2 stepena hladnija grafička".

 

 

 

Layla, you've got me on my knees.
 
11 4 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Dečki što mislite , jel sad pravo vrijeme za ubost Sapphire R9 290 tri x ili još malkoc pričekat dolazak drugih neref modela i eventualan pad cijene za stoju-dvije ? Znam da je malo retoričko pitanje, al molio bih mišljenje svejedno...

Ma uzmi nju i uzivaj ! Ne isplati se cekat da joj padne cijena za 100- 200kn , to je nist kod tih 3.500kn kolko kosta !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Caesar et Brutus kaže...

Poštovanje,

malo sam ispao iz đira pa ću upitati ovdje za mišljenje.

Prijatelja zanima koja je od ovih dviju kartica jača te koja se više isplati? Oba dvije su cca 2.5K Kn.

MSI Gaming R9 280X vs MSI Gaming GTX 770?

Kakav je općenito sraz R9 280X vs GTX 770?

Također, isplati li se davati oko 200Kn više za GTX 770 Lightning pored Gaming verzije?

Hvala.

 

GTX 770 Gaming.

iclock2much
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Caesar et Brutus kaže...

Poštovanje,

malo sam ispao iz đira pa ću upitati ovdje za mišljenje.

Prijatelja zanima koja je od ovih dviju kartica jača te koja se više isplati? Oba dvije su cca 2.5K Kn.

MSI Gaming R9 280X vs MSI Gaming GTX 770?

Kakav je općenito sraz R9 280X vs GTX 770?

Također, isplati li se davati oko 200Kn više za GTX 770 Lightning pored Gaming verzije?

Hvala.

 

GTX 770 Lightning ti se isplati zbog veceg overclocka kojeg kartica ima i kojeg moze postici:)
A sto se tice R9 280X nije nikako losiji izbor, osobno kad sam jos prije gledao isao bi na R9 280X zbog Mantle i True Audio-a, a i vecina igara novih ce bit bolje optimizirana za AMD. I nerazumijem zasto bi itko izabrao Nvidia-u zbog ShadowPlay-a, mislim barem meni je bitniji Mantle od software-a koji snima igre... Moja ti je preporuka AMD R9 280:)   
Ali kako god se ti odlucis R9 280X ili GTX 770 Lightning neces pogrijesit ni s jednom ni s drugom. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 16:19 (Dariio7).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dariio7 kaže...
Caesar et Brutus kaže...

Poštovanje,

malo sam ispao iz đira pa ću upitati ovdje za mišljenje.

Prijatelja zanima koja je od ovih dviju kartica jača te koja se više isplati? Oba dvije su cca 2.5K Kn.

MSI Gaming R9 280X vs MSI Gaming GTX 770?

Kakav je općenito sraz R9 280X vs GTX 770?

Također, isplati li se davati oko 200Kn više za GTX 770 Lightning pored Gaming verzije?

Hvala.

 

GTX 770 Lightning ti se isplati zbog veceg overclocka kojeg kartica ima i kojeg moze postici:)
A sto se tice R9 280X nije nikako losiji izbor, osobno kad sam jos prije gledao isao bi na R9 280X zbog Mantle i True Audio-a, a i vecina igara novih ce bit bolje optimizirana za AMD. I nerazumijem zasto bi itko izabrao Nvidia-u zbog ShadowPlay-a, mislim barem meni je bitniji Mantle od software-a koji snima igre... Moja ti je preporuka AMD R9 280:)   
Ali kako god se ti odlucis R9 280X ili GTX 770 Lightning neces pogrijesit ni s jednom ni s drugom. 

- Fakt : u bug-u su uspjeli izvući više OC-a iz TF nego iz Lightninice , dakle uračunaj faktor sreće kod kupovine određenog modela (max OC), no Lightningičica je nesumljivo dosta bolja zbog više razloga

- Shadowplay je do yaya

- Opet mantle{#}, ajmo pričekat da vidimo kako je to u praksi.... eto meni je bitan physix npr.

-280x nema podršku za true audio (ako se ne varam)

Only Bonaire and newer GPUs – presumably anything that’s GCN 1.1 – will feature TrueAudio. That means the functionality is limited to 260X and 290X. 280X, 270X, and the rest will never have this feature, as the audio hardware is simply not present on those older GPUs.

 

Moja preporuka ti je kao i @Bizina 770 - i to gaming (najmanje para) i da se puno izvuć iz nje i bolesno se kloka mema

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

- Fakt : u bug-u su uspjeli izvući više OC-a iz TF nego iz Lightninice , dakle uračunaj faktor sreće kod kupovine određenog modela (max OC), no Lightningičica je nesumljivo dosta bolja zbog više razloga

 

 

 

Nije Lightning bolja samo zbog toga što se bolje clocka (tj. trebala bi se bolje clockati) nego ima jednostavno kvalitetnije komponente i bolje hlađenje.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Deawood kaže...
DarthMarkus kaže...

- Fakt : u bug-u su uspjeli izvući više OC-a iz TF nego iz Lightninice , dakle uračunaj faktor sreće kod kupovine određenog modela (max OC), no Lightningičica je nesumljivo dosta bolja zbog više razloga

 

 

 

Nije Lightning bolja samo zbog toga što se bolje clocka (tj. trebala bi se bolje clockati) nego ima jednostavno kvalitetnije komponente i bolje hlađenje.

Slažem se milijardu posto - samo počeli su sr*t s ovim SE verzijama....

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 18:36 (Gurney Man).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Deawood kaže...
DarthMarkus kaže...

- Fakt : u bug-u su uspjeli izvući više OC-a iz TF nego iz Lightninice , dakle uračunaj faktor sreće kod kupovine određenog modela (max OC), no Lightningičica je nesumljivo dosta bolja zbog više razloga

 

 

 

Nije Lightning bolja samo zbog toga što se bolje clocka (tj. trebala bi se bolje clockati) nego ima jednostavno kvalitetnije komponente i bolje hlađenje.

Yep...Hm, tek sad čitam prijašnji post - 200 kn je čak ok razlika, pošto je bila puuuuno skuplja od gaming kad je izašla....Dakle go for it...

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bez uvrede ikome, ali s.re mi se vise od ovog foruma, covjek dode, pita, neko mu nesto predlozi pa makar to bilo i 10 prijedloga, neka onda covjek sam odluci, mozda njegov frend ni nezna sta je Mantle i ShadowPlay, a vi tu vodite Fan Boy rat, pa gdje god na netu odes uvijek isto, uvijek ista misljenja, boli mene za TD. Kad se Mantle najavio svi su poludili jedva su ga cekali, onda ga AMD odgodi i svi pocnu pricat da ne valja, da PhysX rastura i sl. 
Ne skrecite s teme. Recite covjeku sto je bolje i to je to. {#}

 
5 5 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dariio7 kaže...

Bez uvrede ikome, ali s.re mi se vise od ovog foruma, covjek dode, pita, neko mu nesto predlozi pa makar to bilo i 10 prijedloga, neka onda covjek sam odluci, mozda njegov frend ni nezna sta je Mantle i ShadowPlay, a vi tu vodite Fan Boy rat, pa gdje god na netu odes uvijek isto, uvijek ista misljenja, boli mene za TD. Kad se Mantle najavio svi su poludili jedva su ga cekali, onda ga AMD odgodi i svi pocnu pricat da ne valja, da PhysX rastura i sl. 
Ne skrecite s teme. Recite covjeku sto je bolje i to je to. {#}

Pa rekli smo...lol...770...

I nismo fanboyevi, (ja kupujem 290-tku sutra),a kolega @zohar voli AMD više nego rođenog ćaću + rekli smo mu samo činjenice koje trenutno važe...

Ti si mu rekao neistine i predvidio si budućnost usput...

 

P.S. Ako ti se $ere od ovog foruma slobodno produži, evo najmanja violina u galaksiji svira za tebe....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne sere se meni od foruma, nego mi idu na zivce stalno iste teme, a na kraju sve se svodi na igre koje igras, pa i ja mislim kupit ili R9 290 ili GTX 780... Gledam samo performanse koje ce odgovarat za igre koje ja igram...

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Već sam pun qurac puta govorio koja je kartica bolja i to ponajviše ovisi o samoj cijeni kartice, koja se konstantno mijenja.

Nema on greške sa 280X ali realno trenutno za te novce 770 je bolji izbor, prvenstveno jer mu je kolega tip koji očito nezna kao mi pa mu je plug n play jedino bitno, ubaci, skine drivere i sve radi.

Kod AMD- i 280X modela ovisno o clocku znaju doći i problemi, ja bih osobno sa tim riskirao ali njemu neću preporučiiti jer on neće clockati i za to ga nije briga.

Nemora sada kod svakog hebenog odabira nastati war.

Obe su kartice odlične.

iclock2much
 
11 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa tocno sam to i rekao, sve ovisi kakav je tip igraca i sto igra. AMD-u se nekad znaju dogoditi problemi bas kao sto si i ti naveo pa je onda bolje bit malo iskusniji sto se tice samog GPU-a, ali on je ocito "plug n play" pa onda nek ode na GTX 770 Gaming i gotovo. Ako nece overclockat nek si ustedi jos 200 kn i nek ne uzima Lightning i to je to:)

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolege, puno hvala na odgovorima. Sve sam objasnio prijatelju, on neka si još razmisli pa neka kupi što mu drago, ne vrijedi cjepidlačiti oko sitnica kad su oba dvije kartice podjednako - super (problema može biti uvijek i sa svakom, sve je to relativno).

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledam po linksu ,futuri it i instaru malo grafičke, pa di su nestali modeli 7950 i r280x ?????

 

i koliko je 270x slabija od 7950?

 

i jel mi se isplati više prodat 7850 2gb i kupit r270x ili 7950 ili uzet još jednu takvu 7850 2gb i stavit je u cf??(košta 1400 kn)

 

battlelog: CRO_ZeNGe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ZeNGe_CRO-mt kaže...

gledam po linksu ,futuri it i instaru malo grafičke, pa di su nestali modeli 7950 i r280x ?????

 

i koliko je 270x slabija od 7950?

 

i jel mi se isplati više prodat 7850 2gb i kupit r270x ili 7950 ili uzet još jednu takvu 7850 2gb i stavit je u cf??(košta 1400 kn)

 

Od 7950 modela ostala je jos jedino MSI Twin Frozr ! Ima i R9 280X !

 

Nije bas puno slabija 270X od 7950 !

 

Ja bih na tvom mjestu prodao HD7850 za nekih 1000kn , dodao ovih 1400kn koje namjeravas dati za drugu HD7850 i do 2.400kn piknuo R9 280X !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 12:15 (Haf932).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo kupio sam MSI GTX 460 Hawk {#} i kupio sam kabel u hg spot-u sa dva molexa na 6 pin ali jedan pin je prazan jer dva crvena kabla idu u jedan pin hoće li to stvarat problem sa napajanjem grafičke? Na slici možete vidjet na šta mislim. Btw hvala vam na dosadašnjim savjetima.

 

EDIT: Molio bih da mi netko brzo odgovori jer neživim u Zagrebu a sutra idem pa bih usput kupio drugi kabel ako ovaj nije dobar.

to je grafa to je grafa
ovaj srednji pin u drugom redu nema unutra onaj limic ovaj srednji pin u drugom redu nema unutra onaj limic
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 22:32 (macgyver 53).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
macgyver 53 kaže...

Evo kupio sam MSI GTX 460 Hawk {#} i kupio sam kabel u hg spot-u sa dva molexa na 6 pin ali jedan pin je prazan jer dva crvena kabla idu u jedan pin hoće li to stvarat problem sa napajanjem grafičke? Na slici možete vidjet na šta mislim. Btw hvala vam na dosadašnjim savjetima.

 

EDIT: Molio bih da mi netko brzo odgovori jer neživim u Zagrebu a sutra idem pa bih usput kupio drugi kabel ako ovaj nije dobar.

Nece stvarati problem, ok je.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Molim preporuku grafe do 550kn, već nekoliko dana tražim u oglasnicima i ne mogu naći ništa normalno. Do sada sam imao GTX275, ali nju več i vrijeme gazi.

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Remzi kaže...

Molim preporuku grafe do 550kn, već nekoliko dana tražim u oglasnicima i ne mogu naći ništa normalno. Do sada sam imao GTX275, ali nju več i vrijeme gazi.

polovna 7770 jedino sto se isplati uzeti za tu cifru.... sve ostalo je bacanje para u vjetar!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bilo je polovnih HD 5850 i GTX 46 za tu cifru al prodale su se

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sad dok tražim ne mogu ništa pametno naći, vidio sam prije tjedan-dva bilo ih je mnogo, sada ništa, uvijek dok kupim drugu naići će takva za te pare. To mrzim

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: CRO_Thunder
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Remzi kaže...

Sad dok tražim ne mogu ništa pametno naći, vidio sam prije tjedan-dva bilo ih je mnogo, sada ništa, uvijek dok kupim drugu naići će takva za te pare. To mrzim

GTX460 - 500 KN

 

Ako se mozes protegnuti do 600 KN i piknut ASUS HD6850 DC

 

Slaba ponuda trenutno !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pocela mi se motati ideja da bi mogao zamjeniti svoj cca 5 god stari komp(doseg onog što sad igram je LoL, jer ništa od novijih igara više nemrem pokrenut a da ne šteka na min detaljima), pošto vec uzimam novi hard,lol. Prije nego se bacim na slaganje, trenutno si još malo gledam cjene komponenti i kolko bi sve to skupa koštalo. Po pitanju grafičke, koliko je najoptimalnije uložit u nju? Ne zanimaju me ove high end graficke za koje moram bubreg prodat. Ima tu solidna ponuda grafičkih do ranga od 1500kn, al onda sam malo bacio oko i na ove po cca 100eura više. Koliko se ove skuplje grafičke u rangu od oko 2000 i nešto kn isplate u odnosu na ove od cca 1500kn, da li su performanse puno vece da se isplati investirati u njih? U biti nije mi cilj u skorijoj buducnosti kupovati nešto novo opet ako si uzmem novi komp.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fallen87 kaže...

Pocela mi se motati ideja da bi mogao zamjeniti svoj cca 5 god stari komp(doseg onog što sad igram je LoL, jer ništa od novijih igara više nemrem pokrenut a da ne šteka na min detaljima), pošto vec uzimam novi hard,lol. Prije nego se bacim na slaganje, trenutno si još malo gledam cjene komponenti i kolko bi sve to skupa koštalo. Po pitanju grafičke, koliko je najoptimalnije uložit u nju? Ne zanimaju me ove high end graficke za koje moram bubreg prodat. Ima tu solidna ponuda grafičkih do ranga od 1500kn, al onda sam malo bacio oko i na ove po cca 100eura više. Koliko se ove skuplje grafičke u rangu od oko 2000 i nešto kn isplate u odnosu na ove od cca 1500kn, da li su performanse puno vece da se isplati investirati u njih? U biti nije mi cilj u skorijoj buducnosti kupovati nešto novo opet ako si uzmem novi komp.

 

Što jaču grafu kupuješ to moraš i bolji proc kupiti.

 

Ne isplati se dati 2000kn u odnosu na 1500kn, primjer je GTX 760 koja košta 2000kn (a i više), a nije puno bolja od R9 270X koja koja košta oko 1600kn.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fallen87 kaže...

Pocela mi se motati ideja da bi mogao zamjeniti svoj cca 5 god stari komp(doseg onog što sad igram je LoL, jer ništa od novijih igara više nemrem pokrenut a da ne šteka na min detaljima), pošto vec uzimam novi hard,lol. Prije nego se bacim na slaganje, trenutno si još malo gledam cjene komponenti i kolko bi sve to skupa koštalo. Po pitanju grafičke, koliko je najoptimalnije uložit u nju? Ne zanimaju me ove high end graficke za koje moram bubreg prodat. Ima tu solidna ponuda grafičkih do ranga od 1500kn, al onda sam malo bacio oko i na ove po cca 100eura više. Koliko se ove skuplje grafičke u rangu od oko 2000 i nešto kn isplate u odnosu na ove od cca 1500kn, da li su performanse puno vece da se isplati investirati u njih? U biti nije mi cilj u skorijoj buducnosti kupovati nešto novo opet ako si uzmem novi komp.

R9 270 ili GTX760.

iclock2much
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Haf932 kaže...
Remzi kaže...

Sad dok tražim ne mogu ništa pametno naći, vidio sam prije tjedan-dva bilo ih je mnogo, sada ništa, uvijek dok kupim drugu naići će takva za te pare. To mrzim

GTX460 - 500 KN

 

Ako se mozes protegnuti do 600 KN i piknut ASUS HD6850 DC

 

Slaba ponuda trenutno !

Ja kad sam kupovao grafu sam zvao ovog za GTX460 kaže da može i za 450kn tako da znaš ako budeš kupovao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice