Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.737
|
čitano: 5.657.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Istina, gledao sam za 6800 seriju, my bad

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Na 6800 je malo drugačiji naming scheme tako da imaju CORE i BLACK podverzije za Qick i Merc serije.

 

I dalje svaka ima drugu frekvenciju na kojoj radi ili boosta.

 

Mislim da QICK CORE, QICK BLACK i MERC CORE imaju isti hladnjak (osim LED), dok MERC BLACK ima veći hladnjak i gušće raspoređene "listiće", dakle veću površinu za prijenos temperature.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Puno hvala svima, XFX RX7800XT MERC 319 naručena...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, vidim ima u instaru RX 6700 serija kartica za neku "normalnu" lovu. Ne pratim stanje grafa već zadnje 3 godine pa me zanima po vama koje od ovih 3 dolje bi bilo najbolje piknuti. I planiram uzeti odma novo i jače napajanje od nekih 750w ak bi bilo dovoljno. Mislim to još upariti s R5 5600X ili čak R7 5700X.

 

XFX AMD Radeon RX6700 Speedster Swft 309, 10GB GDDR6 359e

 

ASRock AMD Radeon RX6700XT Challenger Pro OC, 12GB GDDR6 419e

 

XFX AMD Radeon RX6750XT Speedster Qick 319, 12GB GDDR6 399e 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ti je 1080p onda je prva dovoljna.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
GridLocK kaže...

Pozdrav, vidim ima u instaru RX 6700 serija kartica za neku "normalnu" lovu. Ne pratim stanje grafa već zadnje 3 godine pa me zanima po vama koje od ovih 3 dolje bi bilo najbolje piknuti. I planiram uzeti odma novo i jače napajanje od nekih 750w ak bi bilo dovoljno. Mislim to još upariti s R5 5600X ili čak R7 5700X.

 

XFX AMD Radeon RX6700 Speedster Swft 309, 10GB GDDR6 359e

 

ASRock AMD Radeon RX6700XT Challenger Pro OC, 12GB GDDR6 419e

 

XFX AMD Radeon RX6750XT Speedster Qick 319, 12GB GDDR6 399e 

 

 

 Ideš na lošiju varijantu za gaming procesor sa x-om i jednu od ove tri kartice koje si linkao zašto ne ovako :

 

https://www.nabava.net/search.php?q=rx+6800

https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+5600

 

Za gaming osjetno bolje od tvoje varijante.

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX6800 mi je van budžeta, ciljam do 400e da je grafa i još koji euro više.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje ti ne treba novo jer rx 6800 troši oko 200w i Ryzen 5600 oko 50w u gamingu na max.

 

Edit: ali rekao si da bi išao na Ryzen 5600x ili 5700x pa za tu razliku ubodeš RX 6800 sa Ryzen 5600 za 140 eura ako se ne varam tray verzija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2024 11:44 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi onda ovu RX 6750XT što si linkao za 399 eura i dobro. Bolje za 400 eura nemaš. 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolege, imam sledeće opcije:

  • RX 6650 XT 255€
  • RX 7600 273€
  • RX 6700 290€
  • GF 4060 300€

 

Dodatni detalji: sve kartice su nove, s tim što bi 6650 imao domaću garanciju, a ostale u Mađarskoj (nisam u EU). Kartice bi gađale 1440p, onoliko koliko je moguće, uz upscaling koliko bude neophodno. Uglavnom igram single player igre, od novijih, igrao sam AC Mirage i CP 2077 (pre DLCa). Najviše se lomim između 6650 XT je i 4060. Radeon je najjeftiniji i ima "regularnu" garanciju, GeForce je najjači nešto jači (jedini koliko-toliko upotrebljiv sa RT), daleko najefikasniji i možda dajem DLSS-u prednost u odnosu na FSR (što mi može biti vrlo relevantno). Sa druge strane, čini mi se da je 7600 po svemu negde između, a za 6700 bih rekao da u ne XT varijanti nije primamljiva opcija.

 

Šta kažete?

 

 

0 RX 6650 XT
19 RX 6700
0 RX 7600
6 GF 4060
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4060 kakva je takva je ali je Nvidia.
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Polovna sa garancijom rtx 3060ti/rx 6700xt

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može li neko da mi kaže otkud toliko glasova u anketi za 6700 bez XT? U odnosu na XT varijantu, ovo je dosta oslabljen čip, tek nekih 10-ak % brži od 6650 XT. Po teoretskim performansama GPUa i manje, no dobija nešto na veći cache i bandwidth, i možda ta 2GB VRAMa više. Rekao bih da je u odnosu na njega 4060 u svemu jednak ili bolji, uz 10% razlike u ceni.

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa Ivane realno ako trenutno imaš ovu 5700xt nije ti neki skok niti jedna od ovih koje si naveo. Nije ti neko cvijeće ta 4060 za 1440p sa tom količinom video memorije. Kaj ja znam nešto tipa 6800xt+ rang kartica bi tebi trebalo. Polovnu stari sa barem godinu dana garancije najbolja opcija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 20:51 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...

Može li neko da mi kaže otkud toliko glasova u anketi za 6700 bez XT? U odnosu na XT varijantu, ovo je dosta oslabljen čip, tek nekih 10-ak % brži od 6650 XT. Po teoretskim performansama GPUa i manje, no dobija nešto na veći cache i bandwidth, i možda ta 2GB VRAMa više. Rekao bih da je u odnosu na njega 4060 u svemu jednak ili bolji, uz 10% razlike u ceni.

 

 

 

RTX4060 8Gb ti je najgore uloženo-dobiveno do svih spomenutih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 21:16 (ibme74).
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja samo ne znam dali svi ovi sto pljuckaju po 4060 to baziraju na youtubu, ili je stvarno imaju/imali su.....

 

ja imam.... i prezadovoljan sam. nije najbrza, nije najbolja, nije najjeftinija.....daleko od toga... samo, osim ako za iste ili manje novce ne dobivas amd barem 2 klase iznad, sto se mene tice - nvidia.

 

ja ne vrtim benchmarke, ne zamaram se 0.0001% fps-ovima, upalim igru, i igram....

 

sve ovisi i sto tko igra, naravno, amd mozda je bolji bang for buck, ali......

 

nema "bolje", samo osobno misljenje, moje je da sam zavrsio s amd grafickim karticama... barem za sada....

 

naravno, stoji da s rx5700xt na 4060 i nije neki skok, pa gledaj ili ti, ili klasu iznad, ako financijski zelis......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 22:01 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...

Pa Ivane realno ako trenutno imaš ovu 5700xt nije ti neki skok niti jedna od ovih koje si naveo. Nije ti neko cvijeće ta 4060 za 1440p sa tom količinom video memorije. Kaj ja znam nešto tipa 6800xt+ rang kartica bi tebi trebalo. Polovnu stari sa barem godinu dana garancije najbolja opcija.

 Da, ovo je više "sidegrade".

 

Stvar je u tome što me ovaj 5700 XT pomalo nervira. Zero RPM ne radi kako spada, u 2D modu se ventilatori ne aktiviraju bez obzira na temperaturu, osim ako se ne podesi custom fan curve. Postoji poduži thread na AMD forumu, ništa od njih. Menjao drivere, deinstalirao MSI Afterburner jer kao zna ometati, uverio se da je VBIOS originalan, flashao onaj dobijen od Sapphirea za svaki slučaj (iako je hash identičan)... ništa. Elem, kad u Adrenalineu namestim custom fan curve, onda je stalno barem na minimumu (što je ok, ne čuje se, a temperatura je u redu), dok se driver ne sruši i postavke ne vrate na default‚, što se desi s vremena na vreme (mada evo, sad već duže nije). Isto tako se ventovi znaju na kratko jako (i bučno) zavrteti bez nekog posebnog razloga, i tako više puta zaredom. Takođe, imam dosta veliki raspon između GPU temperature i hotspota. Probao čak i ja da zamenim pastu i padove i namontiram cooler, u prvi mah mi je delovalo da sam nešto dobio, ali ne. I tako bih ga posle godinu i nešto druženja radije prosledio dalje i uzeo nešto drugo, makar istih performansi, al' da me ne nervira (brže mi je skupo). Verovatno će neko reći da je ovo "AMD iskustvo", no pre ove sam imao pet ATI ili AMD kartica i ovo je prva koja me je razočarala. Igre rade, performanse su ok, svi bechmarci su ok, ali me ove gluposti lagano nerviraju već godinu dana i čini mi se da mi je dosta.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 22:06 (Ivan(4)).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma onda 4060 možeš bilo koji model najjeftiniji ta se niti grije niti troši. Ja sam uzeo 4070 ali nebi se zajebao da sam 4060 isto tako čak mi se čini najbolji pick trenutno od svih Nvidija kartica. Ima te nove fičere i pouzdanost koja je bez premca u GPU svijetu.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...

ja samo ne znam dali svi ovi sto pljuckaju po 4060 to baziraju na youtubu, ili je stvarno imaju/imali su.....

 

ja imam.... i prezadovoljan sam. nije najbrza, nije najbolja, nije najjeftinija.....daleko od toga... samo, osim ako za iste ili manje novce ne dobivas amd barem 2 klase iznad, sto se mene tice - nvidia.

 

 

Nije to pljuckanje nego činjenice da je najgora uloženo-dobiveno od ovih što je nabrojao, RTX4060 8GB na 1440p je po performansama kao i RX6650XT i RX7600 a košta 45€ odnosno 27€ više.

Od nabrojanih mu je najbolja RX6700 zbog više VRAM-a kada je već na 1440p a cijenom je tu kao i RTX4060.

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

asus dual oc..... 3000mhz core, 10400memorija, kartica ne prelazi 60C..... 

 

ibme, naravno, ako mu je 1440p ultimativni zahtjev. i sve na ultra.

 

samo, 4060 nije 1440p kartica, to je 1080p kartica, koja sasvim dobro u 98% slucajeva radi i na 1440p.

 

single player igre covjek igra,ok, mozda igra samo pucacine pa mu je bitno, ali....

 

 i bas zato su sve usporedbe na bilo cemu osim 1080p besmislene, to ni nije kartica za 2k ili 4k. neke igre ce moci, neke nece, a popljuvana je bas zato sto ljudi ne zele prihvatiti da je 4060 samo 3060 sa par novih ficera i manjom potrosnjom. i onda svi lamentiraju kako to nije dobra kupnja, kako to nista ne vrijedi......

 

mozda se i javi netko tko je ima a da nije zadovoljan, to prihvacam. sve ostalo mi bas i ne govori da sam "lose odabrao" :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 23:33 (Damir22).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Izgleda da ću na kraju poslušati Wiz3m4na, idem sutra da pogledam polovan 6700 XT za 270€.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, imam trenutno GTX 1070, i5 8500 i 16gb DDR4 konfiguraciju. Malo je outdated, al mi je za moje potrebe bilo odlično dok nisam nedavno kupio 1440p monitor :) E sad, obzirom da tražim uvijek oko 100-120 fps-a na nekim prihvatljivim postavkama (prije sam imao na high, ultra extra high nije nužno), koju da grafičku kupim na Njuški za čim manje para, a da me posluži? Obzirom da nemam više vremena igrat više puta tjedno kao nekad, nema mi smisla davat po 700 eura za grafičku... I hoće se proc moć nosit s novom grafičkom? E da, igram F1 23, FH5, COD MW, CS...

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ll25 kaže...

Pozdrav, imam trenutno GTX 1070, i5 8500 i 16gb DDR4 konfiguraciju. Malo je outdated, al mi je za moje potrebe bilo odlično dok nisam nedavno kupio 1440p monitor :) E sad, obzirom da tražim uvijek oko 100-120 fps-a na nekim prihvatljivim postavkama (prije sam imao na high, ultra extra high nije nužno), koju da grafičku kupim na Njuški za čim manje para, a da me posluži? Obzirom da nemam više vremena igrat više puta tjedno kao nekad, nema mi smisla davat po 700 eura za grafičku... I hoće se proc moć nosit s novom grafičkom? E da, igram F1 23, FH5, COD MW, CS...

 

Hvala :)

 Mogla bi ti sjest jedna RX 6650xt koja je inače za 1080p ali može nategnit 1440p sve jače od tog ti nema smisla jer je proc usko grlo.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi rx 6700xt ona je overkill za trenutni cpu i nećeš je koristit 100 %. Dobit ćeš željeno i moći ćeš je imat na duže staze naspram 6650xt. Također razlika u cijeni je možda 50e polovno.  Više vram memorije je ipak bolja investicija.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tenks! Koji bi eventualno bio ekvivalent od Nvidie? I na koji proc da ciljam ako bi gledao nešto novo i tu upecati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...
mislioc kaže...

Pa Ivane realno ako trenutno imaš ovu 5700xt nije ti neki skok niti jedna od ovih koje si naveo. Nije ti neko cvijeće ta 4060 za 1440p sa tom količinom video memorije. Kaj ja znam nešto tipa 6800xt+ rang kartica bi tebi trebalo. Polovnu stari sa barem godinu dana garancije najbolja opcija.

 Da, ovo je više "sidegrade".

 

Stvar je u tome što me ovaj 5700 XT pomalo nervira. Zero RPM ne radi kako spada, u 2D modu se ventilatori ne aktiviraju bez obzira na temperaturu, osim ako se ne podesi custom fan curve. Postoji poduži thread na AMD forumu, ništa od njih. Menjao drivere, deinstalirao MSI Afterburner jer kao zna ometati, uverio se da je VBIOS originalan, flashao onaj dobijen od Sapphirea za svaki slučaj (iako je hash identičan)... ništa. Elem, kad u Adrenalineu namestim custom fan curve, onda je stalno barem na minimumu (što je ok, ne čuje se, a temperatura je u redu), dok se driver ne sruši i postavke ne vrate na default‚, što se desi s vremena na vreme (mada evo, sad već duže nije). Isto tako se ventovi znaju na kratko jako (i bučno) zavrteti bez nekog posebnog razloga, i tako više puta zaredom. Takođe, imam dosta veliki raspon između GPU temperature i hotspota. Probao čak i ja da zamenim pastu i padove i namontiram cooler, u prvi mah mi je delovalo da sam nešto dobio, ali ne. I tako bih ga posle godinu i nešto druženja radije prosledio dalje i uzeo nešto drugo, makar istih performansi, al' da me ne nervira (brže mi je skupo). Verovatno će neko reći da je ovo "AMD iskustvo", no pre ove sam imao pet ATI ili AMD kartica i ovo je prva koja me je razočarala. Igre rade, performanse su ok, svi bechmarci su ok, ali me ove gluposti lagano nerviraju već godinu dana i čini mi se da mi je dosta.

Stari potpisujem.

Svaki put prije nego sto idem igrat gledam jeli mi je sve namjesteno na custom curve i da je zero rpm iskljucen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 22:16 (unky).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

i eto stigla RTX4070Ti "Super", rezultati su ti da je ovo zapravo obična RTX4070Ti sa VRAM-om koji je trebala imati od početka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

...sa VRAM-om koji je trebala imati od početka.

i po tom testu vidljivo je da taj faktor količine vrama ne znači ništa, jer običnjača nigdje ne zaostaje za prosjekom

a teško da će zaostajat i u nekoj skoroj budućnosti dok uopće bude upotrebljiva, prije će čip postat preslab za gejmanje na ultra nego što će zafalit vrama

 

oni primjeri lani zbog kojih se digla halabuka, zapravo su samo primjeri katastrofalno odrađenih portova s konzola

 

3 godine
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

i eto stigla RTX4070Ti "Super", rezultati su ti da je ovo zapravo obična RTX4070Ti sa VRAM-om koji je trebala imati od početka.

 i 100€ je skuplja, barem prva i jedina trenutno na nabavi

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bas su nasi trgovci ebeni lopovi,znaci cjena mora biti ista ko 4070 ti obicna vrzija bez ikakvih dizanja cijene ,al oni naravno malo dignu iako je vec prenapuhana cijena obicne 4070 ti(naravno za koji misec ce doc to na svoje al mislim stvarno)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice