Promjena veličine četkice u PS, preko HR tastature

poruka: 2
|
čitano: 4.358
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Promjena veličine četkice u PS, preko HR tastature

Nova sam na forumu, pa mi ne zamjerite ako sam pitanje postavila na pogrešnom mjestu.

Zanima me kako u PS podesiti izmjenu veličine četkice, preko HR tastature. Kada izaberem ENG tastaturu radi normalno i veličinu četkice mijenjam se Š i Đ koji su tada oznake uglastih zagrada. Međutim kada promjenim tastaturu na HR ne radi.

Pokušala sam i podešavanjim prečice Alt+Shift+Ctrl+K-Shosrtcuts For: Tools i dešava se isto. Ako se radi o ENG tastauru (u Windowsima), radi što treba, ali sa HR ne ide.

Možda sam postavila pogrešno pitanje?! Ne znam. Možda je ovo i moguće raditi isključivo preko ENG tastaure.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena veličine četkice u PS, preko HR tasta

u vrijeme 8bitnih to nije bilo različito, sad 16bit je, tako da pošto na HR nemaš tipku (možeš do znaka kroz ALT+broj..) nema smisla jer trebaš key-shortcut..

sve se može rješiti, ali u ovom slučaju KISS kaže prebaci na ENG. Možeš čak i podesiti za svaku app keyboard-lang.. i eliminiraš potrebu.

zapravo ni to nije neka 'potreba' jer je i swichanje layouta defaultno .. (ja si postavim left CTRL+ALT..) key, u pola sekunde imaš hr-eng.. i eliminiraš potrebu za boljim fixom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice