AutoCAD 2008

poruka: 32
|
čitano: 18.920
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AutoCAD

Dali netko zna gdje mogu nabaviti crteže za vježbu,da ih crtam u autocadu(naglasak na Arc)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
AutoCAD 2008

evo neki tutoriali

 

jel itko radi u archline ??

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Ovo mi je prva godina u kojoj radim u autocadu.Dosad smo radili kako crtat linije,krugove i lukove.Zanima me da li netko zna gdje ima nekih gotovih crteža (naglasak na crteže u kojima moram pravit lukove) sa zadanim radijusima lukova i krugova,zadane dužine itd.

15 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

Pred kraj imaš zadatke AutoCAD

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Hvala!!!

14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Da li možeš pronaći kako se crtaju ti crteži(postupak),jer ja ih ne znam nacrtat?

14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Da li netko može pronaći kako se crtaju ti crteži(postupak) koji se nalaze u onom što piše:Pred kraj imaš zadatke AutoCAD  ?

14 godina
protjeran
offline
RE: AutoCAD 2008
lebron kaže...

Da li netko može pronaći kako se crtaju ti crteži(postupak) koji se nalaze u onom što piše:Pred kraj imaš zadatke AutoCAD  ?

daj mi mail i pošaljem ti ih ako ih nebreš najti

Sk8er Boi
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Moj e-mail je:danijel.sipec@sb.htnet.hr

14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Kad ćeš mi poslat?

14 godina
offline
RE: AutoCAD 2008
lebron kaže...

Da li netko može pronaći kako se crtaju ti crteži(postupak) koji se nalaze u onom što piše:Pred kraj imaš zadatke AutoCAD  ?

Ovdje možeš naći primjere osnova kako se crtaju dotični crteži:  AUTOCAD za početnike - osnove

Na ovom linku imaš primjere crteža za DOWNLOAD u DWG formatu ( 2D i 3D )

Ovdje imaš primjere crteža STEP-BY-STEP

14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Da li netko zna gdje mogu skinuti stolarsku stegu kao crtež u AutoCAD-u kako bi mogao vježbat.Crtali smo u školi pet crteža(pet pozicija).I baš me to zanima da li netko ima tu vježbu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Moze mi neko pomoc za autocad. Trebam nacrtat crtez u mjerilu 4:1 ili 2:1, zna neko di si to narihtam?

16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008
Pinc kaže...

Moze mi neko pomoc za autocad. Trebam nacrtat crtez u mjerilu 4:1 ili 2:1, zna neko di si to narihtam?

Ako se ne varam Autocad programi crtaju u mjerilu 1:1, tj. neodređeno, dok je mjerilo ono što karakterizira Viewport i prilikom printanja.

Pogledaj slijedeće linkove, možda  ti pomogne u objašnjenju.

Printanje iz AutoCAD-a

Crtanje u omjerima

Units and Scales

AutoCAD za samouke

 

Pozdrav.

UTERE SED NE ABUTERE!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2009 21:56 (Prometej).
15 godina
offline
RE: AutoCAD 2008
Pinc kaže...

Moze mi neko pomoc za autocad. Trebam nacrtat crtez u mjerilu 4:1 ili 2:1, zna neko di si to narihtam?

Dakle crtaj u 1:1 a mjerilo odaberi kod printanja. Jedino pripaziš na veličinu teksta jer se i on poveća.

Možeš i ti crtat u potrebnom mjerilu ko na ruke, no onda trebaš stalno preračunavat. Ne preporučam

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
15 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

Mjerilo se podešava nakon prebacivanja iz ''modela'' u ''layout''. Na layout se postavi viewport, i upiše se mjerilo tamo gdje piše ''scale to fit'', npr mjerilo 5:1 se upiše kao ''5:1'' ili ''5'', 1:5 kao ''1:5'' ili ''0.20. 4:1 nije standardno mjerilo i trebalo bi ga se izbjegavati ako je moguće.

Kod naštimavanja mjerila u viewportu treba paziti na kotiranje, ako se kotiralo u modelu, i kote će biti u mjerilu. Najbolje je kotirati na papiru, veličina strelice mora biti jednaka visini slova.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

ok, hvala

jos nesto:
Ovak ja nacrtam crtu 10mm i hocu da mi pise na koti duplo visu, 20mm, jel se to moze namjestit?

15 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Dvoklik na kotu i otvori se izbornik. U tom izborniku nađi text, i pod ''text override'' upiši željenu vrijednost

15 godina
protjeran
offline
AutoCAD 2008

evo moreš i s ovom naredbom koju sam ti označio (nalazi se u kartici TEXT)

 

klikni na pokazanu ikonu, i onda na brojku na koti koju želiš editirat (i upišeš ono kaj tebi paše)

 

ovo sam nabrzaka slikao sad kaj crtam ( da se ne smijete na slova u paintu xD)

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 11:45 (doxy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
AutoCAD 2008

Pogledaj properties prozorčić na desnoj strani moje slike dolje. To ti uvelike ubrzava korištenje autocada, jer ti se tu nalaze gotovo sve varijable za bilo koji objekt u crtežu, bila to kota, linija, hatch... bilo što. Sve možeš tu podesiti puno brže nego kroz menije...

 

Osobno smatram da je to "must use". Bez toga sam izgubljen. lol

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 14:30 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: AutoCAD 2008
Danny_HR kaže...

Pogledaj properties prozorčić na desnoj strani moje slike dolje. To ti uvelike ubrzava korištenje autocada, jer ti se tu nalaze gotovo sve varijable za bilo koji objekt u crtežu, bila to kota, linija, hatch... bilo što. Sve možeš tu podesiti puno brže nego kroz menije...

 

Osobno smatram da je to "must use". Bez toga sam izgubljen. lol

to mora bit na autohide...smao smeta dok stalno stoji

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

zna neko kak stavit oznaku fi u autocad, da napravim O pa prekrizim sa crtom ili vec ima unutra fi?

16 godina
offline
AutoCAD 2008

Upišeš \u+00d8.

 

Tako ćeš dobiti taj znak ako koristiš single line tekst.

 

Ako koristiš multiline, onda možeš tako a možeš ići na insert symbol.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2009 17:43 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

upisem ovo u command i pise da je unknow comand, i ja hocu na kotu upisat fi, a ne na neki tekst

16 godina
offline
RE: AutoCAD 2008
To pišeš pod text override za tu kotnu liniju na koju želiš upisati, ne u command liniju.

Onako kako su ti gore objasnili, taj kod pišeš umijesto znaka FI, sve ostalo kao da pišeš bilo što.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

%%c je za fi

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

Kako vratiti alatnu traku (command line) naredbeni redak u autocad-u na svoje mjesto???

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

Bok, molio bi za pomoć kod printanja. Kad printam na A4 sam nacrtam papir i okvir tako kad printam s "windows"   uzmem paipir i uredno ga prikaže na plot preview, međutim kad se isprinta fali mi donja crta okvira, Dali zna netko zašto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD 2008

Ili ti osnap hvata neku krivu točku, ili ti je donja granica (okvir) izvan "printable area" printera.

Kadir beneath Mo Moteh
13 godina
neaktivan
offline
AutoCAD 2008

Na Printeble Area nariktam sve 0, tako da obuhvati cijeli paipr i sve super mi prikaže na plot preview, papir i unutra okvir. kad printam isprinta mi samo tri crte okvira bez donje i to sve tri pomaknute 2mm u lijevo znači s lijeve strane 27mm,gore 5mm, desno 3mm,a dolje nema crte...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice