Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.853.529
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
michael kaže...
Zekoslavko kaže...

Malo se igrao danas... dobio ideju, pa reko da vidimo kak bi zgledalo... komentari dobrodošli... 

 Prodaj IKEA-i kao ideju za stol, izgleda nestot sto bi se moglo jako dobit u neke kombinacije koju nude vani. A i sam rad je jako dobar 

 Heh, nemreš u IKEA-u samo tako uletit, oni imaju svoj dizajnerski tim i ne zanima ih ništa izvana, ništa ;)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...

 Heh, nemreš u IKEA-u samo tako uletit, oni imaju svoj dizajnerski tim i ne zanima ih ništa izvana, ništa ;)

 A nikad ne znaš, da si stavio svoj model u neki ambijent, pa još neki detalj na njemu, a još bolje i šablonu za spajanje, moooožda bi imao šanse...mada da, njih baš ne zanimaju stvari izvana, više Švedi vole da je sve in-house made (pogotovo neće od lika sa ovih prostora hahah)

Nisi napisao u čemu si radio, koji renderer...neki detalji. mislim da bi to trebao biti default, čisto da i sam mogu usporediti sa svojim.

origin: mrxa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrxa1 kaže...
Zekoslavko kaže...

 Heh, nemreš u IKEA-u samo tako uletit, oni imaju svoj dizajnerski tim i ne zanima ih ništa izvana, ništa ;)

 A nikad ne znaš, da si stavio svoj model u neki ambijent, pa još neki detalj na njemu, a još bolje i šablonu za spajanje, moooožda bi imao šanse...mada da, njih baš ne zanimaju stvari izvana, više Švedi vole da je sve in-house made (pogotovo neće od lika sa ovih prostora hahah)

Nisi napisao u čemu si radio, koji renderer...neki detalji. mislim da bi to trebao biti default, čisto da i sam mogu usporediti sa svojim.

 A, sorry. Modelirano u Rhinocerosu, rendano u Octane-u

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrxa1 kaže...
 

Evo izgleda je presuda počela djelovati jer više nije moguće skinuti aplikaciju sa stranica...ili kupiti licencu.

Sad, jesu li sami odlučili to maknuti ili su primorani, ostaje za vidjeti...A možda je samo neki trenutni problem na serveru...

 Evo kaj su napisali danas na facebooku:

Hi everyone.
Our website doesn't work properly at the moment due to Otoy lawyers activity. We will appeal the website blocking very soon. This time I have a good lawyer and this is Russian area, it should not take much time. They used Russian anti piracy law and they claim FStormRender is renamed OctaneRender. At the moment downloads, purchase and manual (who know why...) sections are blocked. Existing users should not have any problem with using FStorm. This is a good opportunity to punish them for their illegal actions.

http://www.dd3d-studio.com/
14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...
michael kaže...
Zekoslavko kaže...

Malo se igrao danas... dobio ideju, pa reko da vidimo kak bi zgledalo... komentari dobrodošli... 

 Prodaj IKEA-i kao ideju za stol, izgleda nestot sto bi se moglo jako dobit u neke kombinacije koju nude vani. A i sam rad je jako dobar 

 Heh, nemreš u IKEA-u samo tako uletit, oni imaju svoj dizajnerski tim i ne zanima ih ništa izvana, ništa ;)

 Da istina je IKEA ne prihvaca skoro nista iz vana, ali vrijedi pokusat. Imas i neke agencije koje ti se bave tim, ne znam koliko se ozbiljno bavis s tim ali mislim da neke novce mozes dobit za to 

011000110010.
11 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...
mrxa1 kaže...
 

Evo izgleda je presuda počela djelovati jer više nije moguće skinuti aplikaciju sa stranica...ili kupiti licencu.

Sad, jesu li sami odlučili to maknuti ili su primorani, ostaje za vidjeti...A možda je samo neki trenutni problem na serveru...

 Evo kaj su napisali danas na facebooku:

Hi everyone.
Our website doesn't work properly at the moment due to Otoy lawyers activity. We will appeal the website blocking very soon. This time I have a good lawyer and this is Russian area, it should not take much time. They used Russian anti piracy law and they claim FStormRender is renamed OctaneRender. At the moment downloads, purchase and manual (who know why...) sections are blocked. Existing users should not have any problem with using FStorm. This is a good opportunity to punish them for their illegal actions.

 
Znaci mogo bi Fstorm ipak zaronit ? Smjesno mi je kako on kaze da Otoy radi "illegal actions". Pa ako ga je Ruski zakon zablokirao ko onda radi illegalno, ispada da se oglusio na one zabrane sa Novo Zelandskog suda i sad stize daljnji progon na nivou svijeta.  Kolko se ja sjecam te sage NZ sud je presudio tako zato sto djelovi koda jesu isti/jako slicni sa octaneom a ne samo tako bezveze. Uglavnom nebi bilo dobro da ga zagase (sto vise konkurencije to bolje) ali nekako imam feeling da nece ta saga zavrsit tako brzo kako se on nada.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Lewis kaže...
Berko kaže...
mrxa1 kaže...
 

Evo izgleda je presuda počela djelovati jer više nije moguće skinuti aplikaciju sa stranica...ili kupiti licencu.

Sad, jesu li sami odlučili to maknuti ili su primorani, ostaje za vidjeti...A možda je samo neki trenutni problem na serveru...

 Evo kaj su napisali danas na facebooku:

Hi everyone.
Our website doesn't work properly at the moment due to Otoy lawyers activity. We will appeal the website blocking very soon. This time I have a good lawyer and this is Russian area, it should not take much time. They used Russian anti piracy law and they claim FStormRender is renamed OctaneRender. At the moment downloads, purchase and manual (who know why...) sections are blocked. Existing users should not have any problem with using FStorm. This is a good opportunity to punish them for their illegal actions.

 
Znaci mogo bi Fstorm ipak zaronit ? Smjesno mi je kako on kaze da Otoy radi "illegal actions". Pa ako ga je Ruski zakon zablokirao ko onda radi illegalno, ispada da se oglusio na one zabrane sa Novo Zelandskog suda i sad stize daljnji progon na nivou svijeta.  Kolko se ja sjecam te sage NZ sud je presudio tako zato sto djelovi koda jesu isti/jako slicni sa octaneom a ne samo tako bezveze. Uglavnom nebi bilo dobro da ga zagase (sto vise konkurencije to bolje) ali nekako imam feeling da nece ta saga zavrsit tako brzo kako se on nada.

 

Da, taman par sati nakon što sam stavio da im ne radi dio sitea su stavili tu obavijest.

Očito su ovi pokrenuli postupak...bilo je i tako samo pitanje vremena.

 

Slažem se, bilo bi loše da nestane konkurencija i siguran sam da će naći način da to i dalje funkcionira, ako ništa preko stranica poput cgpersia gdje će ekipa za normalnu cifru to i platiti.

Po meni je FStorm jaaako dobar render, bilo bi šteta da sav rad propadne...da se treba zasnivati na tuđem radu, to svakako ne, ali isto tako ima dodatnih stvari koje Octane nikada nije imao pa mislim da se sigurno može modificirati do točke kada će postati neovisan tj. kada neće biti trn u Otoy oku.

 

Da je to samo još jedan u nizu renderera i da je loš, ne bi mi bilo žao nimalo, ali ovako, s obzirom da je odrađen vrlo dobro, bilo bi šteta...

 

 

origin: mrxa
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Jesi ti napravio statiku tog stola? :D

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
10 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

u kojem besplatnom programu mogu napravit render stvari koje sam napravio u solidworksu? znaci treba mi neki program koji može otvorit file-ove iz solidworksa. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Zar Solidworks nema svoj render? Open source renderi baš nisu prilagođeni za CAD rendanje... i sam muku mučim s time.

 

Istraži i LAGOA;

http://home.lagoa.com/

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 8:57 (PaoloDP).
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

ima solidworks svoj render, ali je smješan po "realnom" izgledu

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
10 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

znam da ima al zelim probat neki drugi  vidio sam da spominjete octanu pa sam mislio da mozda mogu s njom otvorit neki file iz solidworksa.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
stipee98 kaže...

znam da ima al zelim probat neki drugi  vidio sam da spominjete octanu pa sam mislio da mozda mogu s njom otvorit neki file iz solidworksa.

 
Nazalost nema Octane za Solidworks :(.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
stipee98 kaže...

znam da ima al zelim probat neki drugi  vidio sam da spominjete octanu pa sam mislio da mozda mogu s njom otvorit neki file iz solidworksa.

 Ja sam dosta često solidworks fajlove importao u rhino i od tamo ih rendao sa octane-om, radi bez greške .)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže..

znam da ima al zelim probat neki drugi  vidio sam da spominjete octanu pa sam mislio da mozda mogu s njom otvorit neki file iz solidworksa.

 Ja sam dosta često solidworks fajlove importao u rhino i od tamo ih rendao sa octane-om, radi bez greške .)

 jel ispadnu modeli bolje nego sa renderom od solidworksa?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
stipee98 kaže...
Zekoslavko kaže..

znam da ima al zelim probat neki drugi  vidio sam da spominjete octanu pa sam mislio da mozda mogu s njom otvorit neki file iz solidworksa.

 Ja sam dosta često solidworks fajlove importao u rhino i od tamo ih rendao sa octane-om, radi bez greške .)

 jel ispadnu modeli bolje nego sa renderom od solidworksa?

 Neusporedivo

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo jedan kratki demo reel vezan za arhitekturu: 



A čisto da još jednom ponovim i video vezan za pomorski dio:

http://www.dd3d-studio.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 3:29 (Berko).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...

Evo jedan kratki demo reel vezan za arhitekturu: 



A čisto da još jednom ponovim i video vezan za pomorski dio:

 Svaka čast, jaaaako lijepo

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

IKEA Challenge

Nešto sam gledao po IKEA-inom katalogu pa sam se sjetio da oni skoro sve rade u CG-u... rekoh, ajd da vidim mogu li ja složiti neku od njihovih scena... i, par sati kasnije, evo je :)

 

Rhino + Octane

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 9:42 (Zekoslavko).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...

IKEA Challenge

Nešto sam gledao po IKEA-inom katalogu pa sam se sjetio da oni skoro sve rade u CG-u... rekoh, ajd da vidim mogu li ja složiti neku od njihovih scena... i, par sati kasnije, evo je :)

 

Zavjese su mi i bolje na tvojem rendu. :)

Meni jedino fali toplina sa IKEA-inog renda inace top notch!

I possess a skill to google.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Minoza kaže...
Zekoslavko kaže...

IKEA Challenge

Nešto sam gledao po IKEA-inom katalogu pa sam se sjetio da oni skoro sve rade u CG-u... rekoh, ajd da vidim mogu li ja složiti neku od njihovih scena... i, par sati kasnije, evo je :)

 

Zavjese su mi i bolje na tvojem rendu. :)

Meni jedino fali toplina sa IKEA-inog renda inace top notch!

 Ma nisam htio skopirat sve da bude isto, nego čist da vidim dal mogu dobiti fotorealističan rend koji bi svatko zamijenio za klasičnu fotku.

 

Budem ovih dana sklepao i neku od kompleksnijih scena, sa kompletnom prostorijom... da se prodam negdje :D

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Zekoslavko kaže...

IKEA Challenge

Nešto sam gledao po IKEA-inom katalogu pa sam se sjetio da oni skoro sve rade u CG-u... rekoh, ajd da vidim mogu li ja složiti neku od njihovih scena... i, par sati kasnije, evo je :)

 

Rhino + Octane

 

Kao prvo, jako dobar rad...nije savršen, ali svakako bolji od ovog IKEA-inog koji je začudo jako loš (bar prema njihovom standardu).

Na tvom je jako dobra refleksija na pod i podlošku ispod stola, pošto je ona sama inače izrezbarena (imam ju) pa sama refleksija ne bi ni imala baš full "staklastu" refleksiju.

 

Osvjetljenje je dosta bolje kod tebe, dosta mi je čudna sjena kod njihovog renda gdje baca sjenu stolca previsoko na zid (kao da je izvor drugdje, a ne izvan prozora).

Ovo si sam modelirao ili si koristio neki library? P.S. respekt za Dubravu, moj bivši kvart 

 

Ja sam nedavno u fStormu napravio neki ambijent test (niže fotka)..najviše zbog ovog svjetla koje "udara" izvana, DoF kontrole u fstormu i vegetacije izvan prostora.

Imam problem što mi bez obzira što koristim proxy sve polygone i dalje bilježi...ne znam dal ipak imaju udar na performanse kod renda, ali ih Max prikazuje u statistici (oko 3 mil. po drvetu).

Dim i prednji DoF je dodan naknadno u PS, ostalo sve iz renderera uključujući CC. Ovaj swirl preko fotke je fstorm vodeni žig jer je trenutno nemoguće kupiti licencu pa da opet izrendam.

origin: mrxa
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.5.2017 11:04 (mrxa1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrxa1 kaže...
Zekoslavko kaže...

IKEA Challenge

Nešto sam gledao po IKEA-inom katalogu pa sam se sjetio da oni skoro sve rade u CG-u... rekoh, ajd da vidim mogu li ja složiti neku od njihovih scena... i, par sati kasnije, evo je :)

 

Rhino + Octane

 Ovo si sam modelirao ili si koristio neki library? P.S. respekt za Dubravu, moj bivši kvart 

 Sve je modelirano osim stolice, laptopa i lampe, to sam uzeo iz starijih modela koje imam.

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrxa1 kaže...

 

Ja sam nedavno u fStormu napravio neki ambijent test (niže fotka)..najviše zbog ovog svjetla koje "udara" izvana, DoF kontrole u fstormu i vegetacije izvan prostora.

Imam problem što mi bez obzira što koristim proxy sve polygone i dalje bilježi...ne znam dal ipak imaju udar na performanse kod renda, ali ih Max prikazuje u statistici (oko 3 mil. po drvetu).

Dim i prednji DoF je dodan naknadno u PS, ostalo sve iz renderera uključujući CC. Ovaj swirl preko fotke je fstorm vodeni žig jer je trenutno nemoguće kupiti licencu pa da opet izrendam.

 Zašto koristiš 3D model drveta? Fejkaj to sa transparentnom teksturom... ovak i onak ga dof pojede pa nema šanse da se skuži, a pojednostavit će ti scenu ;) barem bi ja tak :)

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Nisam odavno ništa postao ovdje, modelirano i izrendano u Blender3d-u.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši 3D modeli

Jedna jahtica...

 Slike full rezolucije: http://www.dd3d-studio.com/portfolio-item/kubo-plus-yacht-3d-renderings/

http://www.dd3d-studio.com/
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Berko kaže...

 Baš nema previše smisla da išta komentiram, sve znaš :D

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Pultevi...

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Neš malo isprobavao.... ženska nije moj model

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Ambijent složen za potrebe testiranje FStorm-a (GPU renderer za 3ds max).

Brz i učinkovit, cca 1h po frameu (2000x1500px na GTX 1060)...na nekoj poštenoj grafi bi to lepršalo samo tako, ali i ovako sam prilično zadovoljan.

 

Full rezolucije fotki imate ovdje.

origin: mrxa
 
9 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice