FER ili FOI

poruka: 486
|
čitano: 276.570
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

e taku sličnu situaciju imam i ja, samo što mene pati strojarstvo slavonski brod ili foi, teb to nije tolika promjena, mislim, imaš 40 minuta do tamo, u najgorem slučaju možeš putovat, da je bar meni tako {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Ma znam da nije neka udaljenost al me bedira napustanje zagreba, okoline, drustva ma svega.... A opet foi mi je prva ljubav fsb,nafta,fer su samo zamjene za njega.... Al ak idem gore mislim zivjet ne putovat
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI

idi ono što voliš {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
life kaže...
Ma znam da nije neka udaljenost al me bedira napustanje zagreba, okoline, drustva ma svega....

Onda najbolje da ostaneš frend sa onima s kim si se igrala u blatu ko dijete.

Pa upoznat ćeš brdo novih ljudi na faksu.

90% ljudi se sa tim suočava tako da ti to ne treba biti neki veliki teret...

 

Ako ti se FOI toliko sviđa, moja preporuka je da njega i upišeš.

Varaždin je jedan od najljepših gradova u kojima sam bio dosad, a promjena i malo samostalnog života će dobro doći.

 

Uvijek sam se čudio onima koji upišu faks u istom gradu di žive pa propuste putovanje, tone prljave robe, zagorene šnicle itd.

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
14 godina
offline
Re: FER ili FOI
Nuclear kaže...
life kaže...
Ma znam da nije neka udaljenost al me bedira napustanje zagreba, okoline, drustva ma svega....

Onda najbolje da ostaneš frend sa onima s kim si se igrala u blatu ko dijete.

Pa upoznat ćeš brdo novih ljudi na faksu.

90% ljudi se sa tim suočava tako da ti to ne treba biti neki veliki teret...

 

Ako ti se FOI toliko sviđa, moja preporuka je da njega i upišeš.

Varaždin je jedan od najljepših gradova u kojima sam bio dosad, a promjena i malo samostalnog života će dobro doći.

 

Uvijek sam se čudio onima koji upišu faks u istom gradu di žive pa propuste putovanje, tone prljave robe, zagorene šnicle itd.

Dosadi ovo već nakon godine dana :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

kakve su cjene stanova za iznajmljivanje koji se nalaze u blizini FER ??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
GoogleMKD kaže...

kakve su cjene stanova za iznajmljivanje koji se nalaze u blizini FER ??

Oko 300 eura dvosobni stanovi, oko 150 jednosobni.. Ako vas je vise u stanu onda se to podijeli pa mozes proc s oko 1000kn + 200kn rezija

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Sta je sve potrebno da upise na FER ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FER ili FOI
GoogleMKD kaže...

Sta je sve potrebno da upise na FER ?

Google ti je prijatelj, on sve može naći

 

http://www.fer.unizg.hr/upis/preddiplomski/uvjeti_upisa_201213

15 godina
offline
FER ili FOI

Bilo je na vjestima sad da svi redovni studenti imaju besplatno školovanje, a pod redovni se smatra min. 55 ECTS-a po godini.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

gdje se trebaju predat dokumenti za prijavu u stidenskom domu u zg ?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: FER ili FOI
Ad4pt3r kaže...

Bilo je na vjestima sad da svi redovni studenti imaju besplatno školovanje, a pod redovni se smatra min. 55 ECTS-a po godini.

55 ECTS-a?

Šta to nije malo puno?

Sad sam gledao i ako je 55 ECTS-a minimum onda bi trebao 95% kolegija položit da bi bio redovan što je u mom slučaju nemoguće.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
15 godina
offline
Re: FER ili FOI
EZY-E kaže...

55 ECTS-a?

Šta to nije malo puno?

Sad sam gledao i ako je 55 ECTS-a minimum onda bi trebao 95% kolegija položit da bi bio redovan što je u mom slučaju nemoguće.

  Pa bilo je na vjestima. Rekao je ministar da će brucošima biti osigurana prva godina a dalje isto svim redovnim studentima, a po dogovoru se redovnim smatra onaj koji je položio minimalno 55 ECTS-a.

"Do kraja ovog zasjedanja Vlade, dakle, prije ljetne stanke, donijeti i odluku o tome da svi studenti, svih godina, svih javnih učilišta u Hrvatskoj, koji redovito ispunjavaju svoje obveze, a dogovorili smo da je to 55 ECTS bodova, također, neće plaćati školarinu', izjavio je ministar Jovanović. "

LINK 

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 8:49 (Ad4pt3r).
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Po tome mogu past samo engleski da bi bio iznad 55 ECTS-a.

Praktički treba očistit cijelu godinu jer sumnjam da će netko riješit super teške predmete poput matematike i fizike, a da padne ingliš.

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FER ili FOI
Nuclear kaže...

Po tome mogu past samo engleski da bi bio iznad 55 ECTS-a.

Praktički treba očistit cijelu godinu jer sumnjam da će netko riješit super teške predmete poput matematike i fizike, a da padne ingliš.

  Pa upišeš više ECTS-a, smiješ maksimalno 70 ak se ne varam po godini. Tak da imaš veće šanse proči po godini  {#}

We are nothing but the stones to pave the way...
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Da, ali da bi upisao dodatnih 15 ECTS-a u sljedećoj godini, moraš ostvariti 60 ECTS-a u prethodnoj. Damn. :D

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Može neko objasnt razliku između računalstva i informatike?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Jonja kaže...

Može neko objasnt razliku između računalstva i informatike?

Ovako sam ja to učio u školi:

Računalstvo je znanost o računalima, bavi se njihovom arhitekturom, hadrwareom, progrmaskom potporom i sl.

Informatika je društvena znanost koja se bavi obradom podataka (informacija), tj. primjenom onoga što je nastalo kao rezultat računalstva.

http://beterz.com/?Referer=179629
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
Nuclear kaže...

Varaždin je jedan od najljepših gradova u kojima sam bio dosad, a promjena i malo samostalnog života će dobro doći.

Varaždin nije grad za studiranje...

EZY-E kaže...

Šta to nije malo puno?

Sad sam gledao i ako je 55 ECTS-a minimum onda bi trebao 95% kolegija položit da bi bio redovan što je u mom slučaju nemoguće.

Redovno studiranje znači da si odabrao obrazovanje umjesto rada. Prosječan radnik provede 8 sati na poslu; ako ti provedeš svaki dan 8 sati na fakultetu+ učenje te i dalje nemožeš proći kolegije možda studiranje nije za tebe.

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
14 godina
offline
Re: FER ili FOI
Septah kaže...
Nuclear kaže...

Varaždin je jedan od najljepših gradova u kojima sam bio dosad, a promjena i malo samostalnog života će dobro doći.

Varaždin nije grad za studiranje...

Zašto?

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
oddball kaže...
Septah kaže...
Nuclear kaže...

Varaždin je jedan od najljepših gradova u kojima sam bio dosad, a promjena i malo samostalnog života će dobro doći.

Varaždin nije grad za studiranje...

Zašto?

I mene zanima...

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Ajde ko je upiso na fer ove godine nek mi se javi da ga nes pitam 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

evo jedno pitanje za ferovce

ovak, gledao sam na stranicama i pod predmetima piše više knjiga kao literatura. sad zanima me jel se sve te knjige koriste ili je dovoljna jedna ili kako to već funkcionira i tak, možete mi malo to pojasnit koje knjige bi trebao za prvu godinu pošto sada planiram lagano krenut u nabavku i lagano listanje toga, čisto da se pripremim na to što me čeka

Bolje ispasti budala nego iz vlaka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
spaws kaže...

evo jedno pitanje za ferovce

ovak, gledao sam na stranicama i pod predmetima piše više knjiga kao literatura. sad zanima me jel se sve te knjige koriste ili je dovoljna jedna ili kako to već funkcionira i tak, možete mi malo to pojasnit koje knjige bi trebao za prvu godinu pošto sada planiram lagano krenut u nabavku i lagano listanje toga, čisto da se pripremim na to što me čeka

Iskreno sumnjam da ćeš išta od te literature koristit (osim ako si jedan od onih nadobudnih FER-ovaca koje ganjaju 4.5+ prosjek).
Za matematiku sve imaš u 13 knjižica koje možeš kupiti u skriptarnici (13. tjedana predavanja  - 13. knjižica). Eventualno ti mogu još poslužiti Demidovičeva zbirka zadataka iz 74. i Ilkova (nositelj MAT1 i jos par kolegija na FER-u) zbirka iz matematičke analize.
Što se tiče digitalne logike, sve što trebaš imaš u tutorijalima raznim na netu, a i pokupiš na predavanjima i kroz laboratorijske vježbe. Za programiranje ti ne treba ništa osim prezentacija i vježbe. Za ostale kolegije je više manje isto tako. Naime što se tiče materijala, skripti za učenje i slično, FER je jako dobro opremio svoje službene stranice, a uz oficijalni ferweb imaš i neslužbeni FER2.net forum i FER2.net materijale. Tamo ćeš naći apsolutno sve što ti treba za prve godine studiranja.

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Evo mene zanima kakav je život na FER-u?

 

Pošto mi član obitelji ima stan u Zagrebu, financijski bi mi bilo isplatljivije otići na FER nego na FOI. Zanima me software (programiranje i web-development), dok elektrotehnika baš i ne toliko (ne bih za život volio raditi čipove). Koji bi bio najbolji izbor za mene?

Pars pro toto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER ili FOI
TheGh0st kaže...

Evo mene zanima kakav je život na FER-u?

 

Pošto mi član obitelji ima stan u Zagrebu, financijski bi mi bilo isplatljivije otići na FER nego na FOI. Zanima me software (programiranje i web-development), dok elektrotehnika baš i ne toliko (ne bih za život volio raditi čipove). Koji bi bio najbolji izbor za mene?

Programiranja na FER-u imaš i više nego dovoljno al što se tiče web developmenta to ćeš morat čekat više godine / module.
Ako se ne želiš opterećivat elektrotehnikom, fizikom i matematikom FER nije dobar izbor za tebe.
Morat ćeš proći MAT1,2 i MAT3R, Osnove elektrotehnike , Elektroniku 1 i Fiziku 1 i 2.

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

posto sam iz makedonije a upiso sam fer zanima me jel ima jos kojeg makedonca na fer{#} 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FER ili FOI
makaweli kaže...

Programiranja na FER-u imaš i više nego dovoljno al što se tiče web developmenta to ćeš morat čekat više godine / module.
Ako se ne želiš opterećivat elektrotehnikom, fizikom i matematikom FER nije dobar izbor za tebe.
Morat ćeš proći MAT1,2 i MAT3R, Osnove elektrotehnike , Elektroniku 1 i Fiziku 1 i 2.

  FIZ1/2/OE nebi ga trebale omesti ako je dobar sa matematikom i ako ne mrzi baš previše fiziku.

 

Nećeš provest cijeli život praveći čipove ako završiš FER>Računalstvo, OE je jedan kolegij, on ne određuje s čime se diplomirani bavi.

13 godina
neaktivan
offline
FER ili FOI

Aha, onda kažete da je bolji izbor FOI?

 

Mislim, što želim pitati, jeste hoću li biti uskraćen na poslu od recimo jednoga FER-ovca?

 

Gledajte, na papiru su svi faksovi jednaki, ali kada dođete na razgovor za posao, je li veća šansa da će primiti FER-ovca nego FOI-ovca?

 

Jer čujem da FER ima reputaciju, a da su svi ostali faksevi s nijansu slabijom reputacijom.

 

Nemojte se svađati, samo kažem ono što sam čuo, jer znam par ljudi koji su išli na FOI, prijavili se za posao, a drugi je dobio posao samo zato što je išao na FER... Mislim da ću imati sasvim dovoljno bodova za oba faksa, pa zato pitam.

 

Drugo pitanje, koliko se mora učiti na FER-u dnevno? Mislim, ako redovito radim i učim, koliko bi dnevno morao uložiti u to, a koliko mi (prosječno) još vremena oduzmu predavanja?

 

Puno hvala!

Pars pro toto.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FER ili FOI

Ni na jednom neš naučiti zanat ako se sam ne trgneš. Uzmi ono šta te više zanima, posla bude ako se dokažeš poslodavcu. Neće te nitko zaposliti ako mu mašeš lijepom diplomom ispred nosa.

Ako te zanima ekonomija i informatika, baze podataka, web odi na FOI ( s tim da nećeš naučiti ništa toliko detaljno ako sam ne kreneš sa strane ). FER ima svoje kvalitete sa više tehničke strane.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2012 21:16 (Ad4pt3r).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice