Blokiranje duplog posta

poruka: 21
|
čitano: 2.353
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Blokiranje duplog posta

Pošto se nerijetko dogodi da kada stisnem pošalji pojavi se obavijest o nedostupnosti stranice, pa odem back i ponovno stisnem pošalji, pošalju se dva potpuno identična posta...ili recimo na operi bude poruka molimo pričekajte, dugo stoji, pa stisnem "x" pa opet pošalji, pa se pošalju dva identična posta...

Bilo bi dobro kada bi postojao nekakav "bloker" duplog posta (ali samo identičnog)...

Vjerujem da bi to olakšalo i nama, korisnicima foruma, a i posebno moderatorima... 

01000100011000010110110101100001011001110110010101001000011010010110011101101000
 
12 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

E ovo je dobra ideja.Znam da neki forumi imaju mogućnost da dvije poruke istog korisnika zaredom spoje u jednu.Dakle,nešto kao automatski edit.

alrighty then
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Blokiranje duplog posta

Ja mislim da bi bilo bolje ćak ako postaš nešto da ima dolje ispod uredi obriši gumb i obrišeš post! to bi bilo bolje!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
Moj PC  
2 9 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Blokiranje duplog posta

Istina, gumb obriši bi bio puno bolja opcija. Ponekad se dogodi i da korisnik post stavi u krivu temu. Na nekim forumima je čak ograničenje od pola sata unutar kojih se post može brisati ili editirati. Dovoljno dugo za primjetiti i ispraviti grešku, a dovoljno kratko da promjena ili brisanje posta ne izazovu zbrku u komunikaciji.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

Zapamti slijedeće i neće ti se dogoditi dupli post:

 

Ako se pojavi "stranice nedostupne" ili prozor "molimo pričekajte" dugo stoji, u 99% slučajeva poruka je poslana, a problem koji nastaje je problem sa učitavanjem stranice nakon slanja, a ne sa samim slanjem tvoje poruke.

 

Nakon toga, ako se vratiš i ponovno klikneš pošalji, normalno je da će se pojaviti dva posta.

 

 

Što se tiče opcije za brisanje: po mojem mišljenju bilo bi dobro omogućiti, ali samo pod ovim uvjetima:

 

  • Post koji se briše mora biti zadnji u temi
  • Vrijeme proteklo od slanja posta mora biti 10 minuta ili manje.
OT: MrBlc, ti si rekorder ako se ne varam. Smijeh

 

7 istih postova :P 7 istih postova :P
Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2010 15:45 (andy0101).
Moj PC  
8 1 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Blokiranje duplog posta

Haha, taj rekord se dogodio u vrijeme Velikog Štekanja foruma. Meni u Operi kad stoji poruka da šalje dulje vrijeme i stisnem X, u 99,9 % slučajeva ne pošalje, tako da to nije mjerilo.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Blokiranje duplog posta
DamageHigh kaže...

Pošto se nerijetko dogodi da kada stisnem pošalji pojavi se obavijest o nedostupnosti stranice, pa odem back i ponovno stisnem pošalji, pošalju se dva potpuno identična posta...ili recimo na operi bude poruka molimo pričekajte, dugo stoji, pa stisnem "x" pa opet pošalji, pa se pošalju dva identična posta...

Bilo bi dobro kada bi postojao nekakav "bloker" duplog posta (ali samo identičnog)...

Vjerujem da bi to olakšalo i nama, korisnicima foruma, a i posebno moderatorima... 

Predobra ideja.

Ovo se jednostavno mora uvesti!

Ako ti je netko svojim postom pomogao,stisni gumb HVALA
16 godina
offline
RE: Blokiranje duplog posta
Dobra ideja, ali lako je i samo prijaviti post koji je dupli, u pravilu u roku od par minuta ionako nestane.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
offline
RE: Blokiranje duplog posta
Znam, ali to bi uštedilo nešto vremena i nama, a vjerojatno dosta modovima..
Jedino je pitanje kolko treba truda tj. vremena da se tako nešto izvede...
01000100011000010110110101100001011001110110010101001000011010010110011101101000
15 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

Ma samo prijavite i ja rado pometem. Kupio sam novi paket

i sad mogu na miru radit.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369...Mislim da ce se to promjenit uskoro (na bolje)
 
13 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Blokiranje duplog posta

To što predlažete se zove flood control.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

Ako će se raditi na opcijama za blokiranje duplog postanja, mislim da je najjednostavnije staviti limit od primjerice 20 sekundi između postanja. Dakle, nakon što se pošalje jedan post, 20 sek se ne može opet postati (bilo u istoj, bilo u drugoj temi).

 

No smatram da nema potrebe čak ni za time, jednostavno treba forumašima dati do znanja da gumb 'Pošalji' ne treba silovati Smijeh ako se pojave 'Nedostupne stranice' ili vječito učitavanje. Malo strpljenja i samokontrole nikad ne škode... Ako se pak kod nekog vidi trend čestog 'slučajnog' double postanja, postoje disciplinske mjere.

 

EDIT: protiv sam brisanja postova i smatram da bi jedino moderatori smijeli imati punomoć nad brisanjem postova iako oni prečesto brišu postove. Treba naučiti preuzeti odgovornost za napisano.

~~~ Pička, šolja, kurac ~~~
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2010 17:58 (i_rambo_plache).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

ja mislim da bi najbolja opcija bila Obrisi post.

Tuning is not a crime......Ako ne gori zeleno ne znaci da nisam tu...
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blokiranje duplog posta

meni mobitel iz nekog čudnog razloga doubleposta :/ tako da TU za ovu ideju.

Možeš varati sve ljude neko vrijeme, i neke ljude svo vrijeme, ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Blokiranje duplog posta
andy0101 kaže...

Zapamti slijedeće i neće ti se dogoditi dupli post:

 

Ako se pojavi "stranice nedostupne" ili prozor "molimo pričekajte" dugo stoji, u 99% slučajeva poruka je poslana, a problem koji nastaje je problem sa učitavanjem stranice nakon slanja, a ne sa samim slanjem tvoje poruke.

 

Nakon toga, ako se vratiš i ponovno klikneš pošalji, normalno je da će se pojaviti dva posta.

 

 

Što se tiče opcije za brisanje: po mojem mišljenju bilo bi dobro omogućiti, ali samo pod ovim uvjetima:

 

  • Post koji se briše mora biti zadnji u temi
  • Vrijeme proteklo od slanja posta mora biti 10 minuta ili manje.
OT: MrBlc, ti si rekorder ako se ne varam. Smijeh

 

Ja bi ovako napravio...

Naprimjer jedna tema ima 3 posta npr.

Autori koji sudjeluje redom su Ranko,Zlatko,Štef.

I sada Štef smije pobrisati svoj post jer je zadnji a Zlatko nemože.

Zlatko bi morao napisati post iza Štefa da bi mogao svoga obrisati.

Mislim da bi ovo bila super ideja.Namigiva

Ako ti je netko svojim postom pomogao,stisni gumb HVALA
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blokiranje duplog posta
Ma, ne nego treba dat limit od 5-10 min u kojem se može pobrisat post
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blokiranje duplog posta

Što se tiče duplog postanja ,to se i meni događa i nije to samo problem na ovom forumu,prisutan je i na drugim forumima.Čak ne mora biti identičan jer napišem odgovor,vratim se na forum i nema ga,napišem drugi odgovor na isti problem ali razlličito poslagane rečenice ,vratim se na forum kad ono dva posta .Eto dupli post bez loše namjere ,ali čini mi se da se nigdje niti na jednom forumu ne poduzima ništa u svezi toga.Jedino loše što ne bi trebali poduzeti da zbog grešeke(vlastitog) administriranja foruma počnu dijeliti žute kartone.

Private
15 godina
offline
RE: Blokiranje duplog posta
Šef kaže...
Ma, ne nego treba dat limit od 5-10 min u kojem se može pobrisat post

Pa i to je isto dobra stvar.

Samo neka se neki od nasa dva prijedloga uvedu i svi sretni i zadovoljni Cool

Ako ti je netko svojim postom pomogao,stisni gumb HVALA
15 godina
odjavljen
offline
Blokiranje duplog posta

Ja nisam nikako sa mogućnost brisanja postova po nahođenju autora, pa makar rok bio 15sec od postanja. Ono što si napisao, napisao. Preuzmi odgovornost za ono što si napisao, a ne malo piši, malo briši cirkus. Uredi gumb je sasvim dovoljan, a ako ste nešto slučajno postali dvaput, imate gumb prijavi i u roku od pol sata i manje problem nestaje. Nemojte se bojat da ćete biti kažnjeni ako sami sebe prijavite zbog doubleposta (pogotovo ovih istog sadržaja koji su nastali greškom).

 

A za neke genijalce koji rade po 5-6 postova NAMJERNO za redom, maksimalne kazne. Izvoli se nauči da postoji Uredi gumb. To se pogotovo odnosi na CroDinu i Matu_Ivanovca - njih dva se ne libe puno okinuti 4-5 postova za redom. Ako ne vjerujte, pogledajte malo po njihovim porukama.

 

Gumb Prijavi funkcionira odlično a modovi su brzi i učinkoviti.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Blokiranje duplog posta

Ne, upravo je netko dobro napisao. Ovom forumu definitivno fali opcija brisanja vlastitog posta. Ne vidim u čemu je problem s time? Manje posla za moderatore. Jest da ima tu negative strane, ali ima i pozitivne.

 

Fali ili obriši post ili flood control od recimo 5 sekundi.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Blokiranje duplog posta
luckyluke kaže...

Ja bi ovako napravio...

Naprimjer jedna tema ima 3 posta npr.

Autori koji sudjeluje redom su Ranko,Zlatko,Štef.

I sada Štef smije pobrisati svoj post jer je zadnji a Zlatko nemože.

Zlatko bi morao napisati post iza Štefa da bi mogao svoga obrisati.

Mislim da bi ovo bila super ideja.Namigiva

Ne. Štef bi mogao obrisati samo taj svoj zadnji post, a ne prethodni.

 

Šef kaže...
Ma, ne nego treba dat limit od 5-10 min u kojem se može pobrisat post

Mislim da je najbolje da, i mora biti zadnji, i mora proći manje od 10 (ili 5) minuta. To je dovoljno da vidiš da si postao u krivoj temi, postao duplo, ili postao u Bircu/Nspv. u pogrešno vrijeme.

 

Buffer Overflow kaže...

Fali ili obriši post ili flood control od recimo 5 sekundi.

Flood control od 5 sekundi već postoji.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice