Prijava poruka zaključana tema

poruka: 16
|
čitano: 1.746
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prijava poruka

Mozda se bas i ne bih trebao razbacivati prijedlozima za forum jer nije me to nitko trazio, no nadam se da me nece nitko ni ukoriti radi toga. Dakle, htjeo bih predloziti da svim autorima koji pisu apsolutno nepristojno i arogantno (pogledaj primjer) prijavljujemo poruke, pa neka moderatori sankcioniraju. Mozda se tako netko na forumu nauci opcoj kulturi, i nekim drugim stvarima. Oprostite ako zahtjev nije na mjestu, ali ne mogu izdrzati vidjevsi nesta tipa:

 

"

bok meni ne valja racunalo imam problem sa grafljomđ probao sam ga popraviti ali nisam uspio moze li mi netko  pomoci molim vas graficka je geforce660 mislim da mi se pregrijava pri igranju warcrafta jesu li mi mozda krepali ventilatori u kucistu molim vas pomozite inace imam procesor amd 64 i 2gb memorije hoce li mi netko pomoci pozdrav

 

"

 

i njima slicne

 

..

http://www.egon.bloger.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 13:06 (!mpact35).
 
9 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Prijava poruka
!mpact35 kaže...

Mozda se bas i ne bih trebao razbacivati prijedlozima za forum jer nije me to nitko trazio, no nadam se da me nece nitko ni ukoriti radi toga. Dakle, htjeo bih predloziti da svim autorima koji pisu apsolutno nepristojno i arogantno (pogledaj primjer) prijavljujemo poruke, pa neka moderatori sankcioniraju. Mozda se tako netko na forumu nauci opcoj kulturi, i nekim drugim stvarima. Oprostite ako zahtjev nije na mjestu, ali ne mogu izdrzati vidjevsi nesta tipa:

 

"

bok meni ne valja racunalo imam problem sa grafljomđ probao sam ga popraviti ali nisam uspio moze li mi netko  pomoci molim vas graficka je geforce660 mislim da mi se pregrijava pri igranju warcrafta jesu li mi mozda krepali ventilatori u kucistu molim vas pomozite inace imam procesor amd 64 i 2gb memorije hoce li mi netko pomoci pozdrav

 

"

 

i njima slicne

 

..

Smijemo li za početak prijaviti tvoju, da vidimo kak funkcioniraNamigiva

 

Šalu na stranu, slažem se i podržavam tvoju ideju.

To bi trebalo vrijediti za otvaranje teme, koje mnogima nije jača strana.

Osim kaj nekima rečenica nema kraja ni početka, a kamoli i malo gramatike, takvi su obično i jako dosadni pa znaju već za 5 i manje minuta napisati novu poruku u stilu "nitko!!Š?????".

 

Trebalo bi uvesti neka pravila kod otvaranja teme, prvenstveno da budu čitljive, razumljive i gramatički točno napisane.

Također i naslovi tema, ponekad su krajnje nepovezani s onim što autor zapravo traži, a onda se još čudi kad nema odgovora.

Hrpe upitnika, uskličnika i "aaaaaaa", "eeeeeeeeeeee" tipove naslova, trebalo bi zabraniti, onemogućiti, kao što su i napravili oko naslova sa isključivo velikim slovima.

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
14 godina
neaktivan
offline
Prijava poruka

Drugim rijecima, da sumiramo, za nekulturu na forumu prijava poruke ili autora. 

 

Ne iz nekih losih namjera, ne radi podijele mi smo kulturni vi niste, ne radi pametovanja, vec radi toga da se dodje do necega konstruktivnoga - a to je da forum pristojnije izgleda i djeluje, radi lakse citljivosti tema, a i da takvi autori nauce neke stvari i shvate gdje grijese - jer takvi su vjerovatno i u rl.

 

Eto, nadam se da ce se ljudi odazvati na ovu temu..a i modovi.

http://www.egon.bloger.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 14:03 (!mpact35).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijava poruka

pravila su jasna,početnici ih ne čitaju..nego tek kad dobiju opomenu..na nama je da ih eventualno dobronamjerno i na kulturan način usmjerimo..sve ostalo je posao moderatora..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijava poruka
Dobra ideja.

Po meni, odmah lock na temu koja je započela sa postom tipa onog koji si naveo.

Ne kao kaznu autoru, više za njihovo dobro.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
Prijava poruka

Kao prvo krivi podforum Belji se

Neznam zašto te to toliko muci.

Ako je netko nepismen,bezobrazan,povređuje pravila foruma imaš gumb prijavi i fino prijaviš post.

Sa PM-ovima je druga stvar.

To je privatno i nas se ne tice.

Naravno ako je netko ekstremno bezobrazan i psuje ti sve na hrpu lako to pošalješ nekom modu pa cemo vidjet.

Ali uglavnom prijaviš post i to je to.

Moderator to isti tren vidi i može sankcionirati

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prijava poruka

A dal vi moderatori mozete vidjet sadrzaj privatne prouke ? Kako da vam dokazemo osim scrennshotom da nas neko vuce za nos ?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijava poruka
Batista kaže...

A dal vi moderatori mozete vidjet sadrzaj privatne prouke ? Kako da vam dokazemo osim scrennshotom da nas neko vuce za nos ?

To nemožemo.

Osim screenchota ne vidimo. (bar ja ne, neznam za admine i supermodove)

 

ZLOČESTI MOD NR.1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prijava poruka
LUXX kaže...

 

 

Ako je netko nepismen,bezobrazan,povređuje pravila foruma imaš gumb prijavi i fino prijaviš post.

 

Ups, stvarno krivi podforum. A ne bi bilo fora da sam otvorio temu za prijavu poruka, a da moja to ne zasluzuje Smijeh.

 

Napisao sam zasto mi smeta, nije toliko radi mene vec njih koji pisu tako, njima mozda pomogne a nama nije tesko kliknuti prijavi. Ok, ja cu si dati truda da prijavim nepismene kad naidjem..vidjet ces kako ce s vremenom postati pismeni. 

http://www.egon.bloger.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prijava poruka
Danny_HR kaže...
Dobra ideja.

Po meni, odmah lock na temu koja je započela sa postom tipa onog koji si naveo.

Ne kao kaznu autoru, više za njihovo dobro.

"krasna ideja", nekog odma prijavljivati u startu..zato jer očajnički traži pomoć..
EDIT:izlazim iz ove teme,svoj stav sam iznio..

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 14:29 (seneka).
16 godina
offline
RE: Prijava poruka
Ne radi se kao što sam rekao o kazni.

Da, prijaviti ga odmah, zaključati temu i nakon što se isprave greške otključati. Zašto bi to bilo loše?
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
Prijava poruka

Mene lično ne interesuje da li je neko nepismen ili ne, dok god ne krši pravila foruma.

Nepismene i neinformativne naslove ću ispraviti i opomwnuti, kao i pretjerivanje s interpunkcijskim znakovima u njima.

A što se tiče nepismenosti u nekoj od poruka, za to me nije briga, kao što ni njihove roditelje nije bilo briga kad im je donosio školske ocjene iz jezika kojim (ne)govori.

Najveća opomena takvom forumašu je ta što niko neće da odgovara na takve nepismene poruke, jer zaboli mozak kad pokušaš skužiti šta je pisac htio da kaže.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
 
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Prijava poruka

slazem se sa idejom, pogotov kad neka budala stavi xD ili slicno nakon svake riječi

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prijava poruka

sve je to ok,ali da ne uvrjedim današnje klince-jaaaako puno ih je NEPISMENIH !  to je strašno. još kad vidim kako razgovaraju,kako se ponašaju... dane provode na warcraftu,a noći razbijajući betonske cvjetnjake,prometne znakove itd. valjda nemaju gdje potrošiti energiju ? o odgoju da ne pričamo. mislim da od tuda dolaze problemi,jer oni i da hoće ne znaju lijepo napisati tekst.

morali bi se vratiti jedno dest godina unazad pa pokušati spasiti zemlju-inače ode sve u krasni. ups,gle sad kako ja to pišem :)

Z
14 godina
neaktivan
offline
Prijava poruka

pa onda se xd slazemo da prijavljujemoo poruke , lol, ovkvog tipa, eheh pozdrav xd

 

ILi jOS gOre OvAKVE, wOOot.

http://www.egon.bloger.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Prijava poruka

Ljudi dragi, otkrivate toplu vodu. Sve je to sto puta već prožvakano, pa da ponovim najosnovnije:

 

Privatne poruke su privatne i NITKO ih osim primatelja i pošiljatelja ne može čitati. Sukladno s time, nema davanja kartona na temelju PP.

 

Ako vam se ne sviđa sadržaj privatne poruke: nemojte na nju odgovoriti i stavite autora pod ignore, i više od njega nećete primati PP.

 

Poruke unutar foruma možete prijavljivati za sve navedeno: loše naslove tema, nepismene poruke, pretjerivanje s interpunkcijom, silovanje velikih i malih slova... - dapače, takve prijave volimo i rado ih kažnjavamo. Forum nema smisla ako je nečitak i nejasan. Ako je netko nepismen, onda možda pismena komunikacija poput foruma nije pravo mjesto za izražavanje.

 

I da - prijavljujte poruke što više. Time i sami doprinosite čistoći i kvaliteti foruma. Čak i kad niste sigurni treba li - moderatori u tome imaju puno više iskustva i znaju odlučiti je li za progledati kroz prste, ili za bijeli, ili za žuti, ili za nešto gore.

 

Domagoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 15:24 (Domagoj).
 
2 0 hvala 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice