Apple iPhone 8/8 Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 637
|
čitano: 213.203
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Apsolutno skoro ni jedan dio elektronike nisam kupio u HR, sve preko amazona ili ebay-a, eventualno njuškalo. Svi Apple proizvodi su 1000+ kn jeftiniji vani.
 
3 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Mirko935 kaže...
bbbmarko01 kaže...

Po meni a pricam napamet sada, kaj nebi bilo pametnije fizicki otic u SLO ili A i dodc doma s mobitelom u dzepu, tako bi bar izbjegao onih ruznih 25%

 Pa ako platiš PDV u SLO ili A kako god okreneš nemaš šta plaćati PDV u Hrvatskoj. EU ovo ono.

Da ovdje odgovorim i jednom i drugom, o jednom trošku 

U samom startu iz USA mi je "nešto" manje od 1000.00€, znači 649.00$ plus naš PDV na valjda tu cijenu, što je još nekih so far 150.00€ manje nego iz Slovenije, plus povratna karta recimo FLIXBUS-om! 

U Sloveniji košta oko 1130€, što i nije loša cijena, ali to je skorom vrlo blizu onih 9009.00 kuna u Zagrebu?! 

Nemam pojma koliko bi me došlo u Austriji ili Italiji, nisam provjerio, niti znam koliki im je PDV, ali nebi mi niti bio problem da mi ga prijatelj uzme u Njemačkoj, pa donese ovamo?! 

Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Jedno hipotetsko pitanje, za sve koji bi mogli znati više i bolje od mene !

 

U slučaju da odlučim uzeti iPhone 8 Plus, 256GB interne memorije iz USA, od tamo bi me koštao 949.00$, što je neki ekvivalent 6000.00 + kuna koja više! 

U principu prihvaćam i uvećanu cijenu za 25%PDV-a jer je tek nešto višlja od 7500.00 kuna, a to pitam jer sam u iStore dućanu uočio cijenu od 9009.00 kuna, dok u VIP-u košta 9990.00 kuna ako sam dobro upamtio, a za T-Com nemam pojma koliko košta obzirom ga nema u službenoj ponudi?! 

Koliko bih ja na kraju platio ako naručim direktno iz USA, ili bi bilo jeftinije da uzmem negdje u Sloveniji, Austriji, Italiji ili neznam Njemačkoj ?!?! 

Što ga ne naručiš s amazon.de ili ebay.de? 1000 hrvatskih evra taman.

 

https://www.amazon.de/Apple-MQ8P2ZD-iPhone-Kamera-Aufl%C3%B6sung-Space-Grey/dp/B075LY524V/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1508005076&sr=8-1&keywords=iphone+8+plus+256

 

http://www.ebay.de/itm/Apple-iPhone-8-Plus-256GB-Space-Grau-Ohne-Simlock-Smartphone-/142523378908?epid=239009652&hash=item212f0e2cdc:g:uK8AAOSwCbtZz3Yk

 

edit: Btw, šta bi s V30? Odustao ti od toga i ipak se vraćaš dobrom starom Appletu? You dissapoint me.

Apropos Amazon.de, nije uopće loša ideja, ali, neznam onda kome i kako "regularno" ide na servis u garancijskom roku ?! 

Apropos V30, nisam ja još niti prema nečemu krenuo, obzirom je moj datum uzimanja definitivno iza 30 rujna 2018 godine, a do tada, koji gadgeti budu u prometu i po kojim cijenama, tko će ga znati, a tu je još i najava iPhone XL Plus, nekako očekujem iduće godine čuda od noviteta, kako design-od tako i tehnologijama! 

ATJ Lučko
10 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Kamera na iPhoneu 8 je dobra ako se gleda 1:1 i vrijedi sve kao i na LG G6 koji kao i iPhone 8 ima mizerno mali senzor (oko 50% manji od recimo HTC U11 ili Xperie XZ Premium)...kada se fotka uveca cak i malo imamo tempere.

 

Meni ovo lose izgleda:

 

https://flic.kr/p/YpRKTR

 

Nema tu nikakvog procesiranja slike koje moze pomoci jer je ovo karakteristika iznimno malih senzora (1/3 ili manji).

Iako ce netko reci da svi mobiteli imaju male senzore i da je to zapravo sve isti drek ja se ne slazem s tim jer ovi sa 1/2.3 ili ajde barem 1/2.55 kakav ima Galaxy S8 cine ipak vidljivu razliku barem kada se slika imalo poveca.

Ja ne gledam svaku fotku 1:1 i meni te male sitne razlike ipak znace i sigurno nisam jedini, a iPhone 8 je jos jedan u nizu (zajedno sa G6) koji ne odustaje od tih zrno rize senzorcica.

 

Vidim da nisam jedini koji to vidim:

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:51 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

A neki vele da je senzor malo veći a neki vele da je isti, gledajući fotke, sad mi se čine bolje neg na prijašnjim ajfonima, mada je epl bolji posao napravio sa ip8 neg lg sa g6 ak govorimo o kamerama..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
zvonac kaže...

A neki vele da je senzor malo veći a neki vele da je isti, gledajući fotke, sad mi se čine bolje neg na prijašnjim ajfonima, mada je epl bolji posao napravio sa ip8 neg lg sa g6 ak govorimo o kamerama..

 Senzor je mali, gdje god sam gledao pisalo je 1/3.

Na prvu slike izgledaju korektno, vidim da su popravili i onaj fake bokeh efekt koji sada pravilnije procesira rubove.

Nije to nista dramaticno za vecinu ljudi, a oni koji traze ipak malo vise bit ce im jasno na sto imam prigovor.

Ja imam Galaxy S8+ i prezadovoljan sam generalno sa mobom, ali kamera na defaultnim postavkama i iskljucivo JPEG-u je srednja zalost, srecom pa je RAW korektan i moze se izvuci daleko vise tako da kamera na S8+ nije nuzno losa kako se na prvu cini.

HTC U11 koji ti imas je po tom pitanju najbolji, kod njega komotno mozes staviti automatiku i ne razmisljati, a tako je bilo i na HTC 10.

Vjerujem da je po tome Pixel 2 jos nesto bolji.

9 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Kuzim sto govoris ali to u svijetu mobitela nema smisla (barem za sada). Tebi je HTC 10 bio odlican sto se tice kamere a meni cak ni nesto prosjecno. Uzmem mob i trebam poslikati dijete u nekim brzim trenutcima. Sve fotke sa 10ke su bile da brisanje (ne moze odraditi brzo fokusiranje, mutno, nemam vremena za rucne postavke, namjestanje, zaustavljanje svih u sceni da bi moj mob napravio ok fotku). iPhone je zamisljen da napravi najbolje sa automatikom i bez puno filozofiranja. To radi odlicno, pogotovo i7 i sada i8. Uzmes mob, pokrenes kameru i fotkas te imas 99% iskoristive fotografije. Burst mu je takodjer odlican. Da, 1:1 je super i za to je i zamisljen. Nema smisla crop i zum na ovakvom tipu fotografije i trazenja dlake u jajetu posto onda ni jedan senzor ne valja (za to imamo dslr i micro 4/3 :) ). Ovo je samo moje razmisljanje o mobilnoj fotografiji. Isto je i sto se tice gsm svijeta. iPhone nije savrsen, ima mana no ako zelis mob koji ukljucis, jednostavna je, fluidan i radi bez zezanja, kupih iPhone. :) .

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...

Da ovdje odgovorim i jednom i drugom, o jednom trošku 

U samom startu iz USA mi je "nešto" manje od 1000.00€, znači 649.00$ plus naš PDV na valjda tu cijenu, što je još nekih so far 150.00€ manje nego iz Slovenije, plus povratna karta recimo FLIXBUS-om! 

U Sloveniji košta oko 1130€, što i nije loša cijena, ali to je skorom vrlo blizu onih 9009.00 kuna u Zagrebu?! 

Nemam pojma koliko bi me došlo u Austriji ili Italiji, nisam provjerio, niti znam koliki im je PDV, ali nebi mi niti bio problem da mi ga prijatelj uzme u Njemačkoj, pa donese ovamo?! 

Apropos Amazon.de, nije uopće loša ideja, ali, neznam onda kome i kako "regularno" ide na servis u garancijskom roku ?! 

Apropos V30, nisam ja još niti prema nečemu krenuo, obzirom je moj datum uzimanja definitivno iza 30 rujna 2018 godine, a do tada, koji gadgeti budu u prometu i po kojim cijenama, tko će ga znati, a tu je još i najava iPhone XL Plus, nekako očekujem iduće godine čuda od noviteta, kako design-od tako i tehnologijama! 

 Mislim da ti je jednostavnije Deutschland nego USA. Pogotovo ako imaš prijatelja u DE, ne mora ti ga ni nositi, pošalje ti ga DHL-om i to je to. Mislim da bi ti poštarina bila 10 ojro ili tako negdje, gledao sam kad sam prošle godine tako Priva preko frenda za ženu naručivao. A ovaj link na ebay-u koji sam ti poslao piše da šalju i u HR direkt, za onaj Amazonov nisam siguran, ali vjerojatno bi se dalo naći koji imaju Lieferung tu.

Šta nije da se vi, iOvnovi, uvijek hvalite kako Apple garancija vrijedi na cijeloj planeti bez obzira gdje je mob kupljen? Za LG ne znam, valjalo bi se raspitati.

 

A ček, zakaj ti nas tu zajebavaš s pitanjima ako ćeš uzimati mob tek za godinu dana? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 11:18 (Mirko935).
9 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Kako ide sa PDV ako kupis preko Amazon.de? Ostaje njihov ili racunaju nas?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
robee1 kaže...

Kako ide sa PDV ako kupis preko Amazon.de? Ostaje njihov ili racunaju nas?

Racunaju nas i poštarinu ko i ja kad sam narucivo gtx 1080 ti sa amazona.de da bar ostaje njihov porez bilo bi super

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
13 godina
suspendiran
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Da se javim i pojasnim mojem kolegi Mirko935 u čemu je problem i o čemu se ustvari ovdje radi 

 

U situaciji u kakvoj jesam trenutno, meni je još najmanje godinu dana sasvim OK moj iPhone 6 Plus, skorom u svemu, stvarno mu je teško naći bilo kakvu manu, osim možda veličine interne memorije! 

Obzirom na dolazak novih standarda, kojima će se prvi "poslije" pridružiti i Samsung sa Galaxy S9 modelom, onaj "zub" gore na display-u, ja sam trenutno na standby režimu i pomalo skupljam cash lovu za uzimanje nečega krajem iduće godine, isključivo samo gadget jer sa tarifom trenutnom imam i tamo skorom sve! 

Obzirom će iduće godine Apple na svim gadgetima staviti POLED/OLED ekrane, ja si uzimam slobodu u iščekivanju nečeg vrlo posebnijeg obzirom je u najavi i iPhone XL, možda bude i X Plus, a kako sam ja ovisnik o mobilnim gadgetima većih gabarita, takvo nešto bi mi se samo tako onda poklopilo! 

Što se tiče same dostave, ovdje sam postavio hipotetsko pitanje koje će mi uz ponuđene odgovore svakako upotrijebiti, pa ako bude više istomišljenika, budemo se zajedno udružili u kupovini 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nvidia GTX 680 kaže...
robee1 kaže...

Kako ide sa PDV ako kupis preko Amazon.de? Ostaje njihov ili racunaju nas?

Racunaju nas i poštarinu ko i ja kad sam narucivo gtx 1080 ti sa amazona.de da bar ostaje njihov porez bilo bi super

A ako je uzet sa računa iz Njemačke, odnosno sa njemačkom karticom?! 

Pa poslano meni preko UPS-a ili OVERSEAS-a?! 

 

Bih li tada platio "SAMO I SAMO" Njemački porez ?! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...
robee1 kaže...

Kako ide sa PDV ako kupis preko Amazon.de? Ostaje njihov ili racunaju nas?

Racunaju nas i poštarinu ko i ja kad sam narucivo gtx 1080 ti sa amazona.de da bar ostaje njihov porez bilo bi super

A ako je uzet sa računa iz Njemačke, odnosno sa njemačkom karticom?! 

Pa poslano meni preko UPS-a ili OVERSEAS-a?! 

 

Bih li tada platio "SAMO I SAMO" Njemački porez ?! 

 Da frend mi zivi u njemackoj i kad sam curi uzimo obicnu gtx 1080 uzeli smo preko njega doslo je njemu na adresu u njemacku i poslo je nama samo smo platili poštarinu no PDV

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Kako vec koristim mob jedno vrijeme mogu slobodno reci da je izbacivanje prikljucka za slusalice veliki fail. Ovaj prikljucak za lightning port je los. Malo malo se izvuce mozda milimetar i pocne zezat zvuk. Pogotovo ako je mob u hlacama. Da ne govorim kako sam u autu par puta krenuo punit mob dok sam slusao glazbu zaboravivsi da to vise ne mogu istovremeno. :(

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Kill Frenzy kaže...

Kako vec koristim mob jedno vrijeme mogu slobodno reci da je izbacivanje prikljucka za slusalice veliki fail. Ovaj prikljucak za lightning port je los. Malo malo se izvuce mozda milimetar i pocne zezat zvuk. Pogotovo ako je mob u hlacama. Da ne govorim kako sam u autu par puta krenuo punit mob dok sam slusao glazbu zaboravivsi da to vise ne mogu istovremeno. :(

Nisi upogonio EarPods slušalice još ?!?! 

Pa više bih volio/očekivao da preneseš kakvo iskustvo o njima, obzirom je to ono što je poanta svega?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Mislis nisam ih kupio 😂. Nisam niti necu

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Kill Frenzy kaže...

Mislis nisam ih kupio 😂. Nisam niti necu

misli na ove koje dolaze u pakiranju, earpods koje imaju lightning konektor, ove na koje ti vjerojatno mislis su AirPods, one wirelles za 1400kn 

14 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

jebemti sto sam retardiran. koristim stare slusalice jer nisam uopce vidio da ove nove imaju lightning.

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

ATJ koliko znam ne možeš iz HR naručiti iz Apple Storea i da ti pošalju u HR. A i te cijene na njihovom storeu su bez poreza. Najbolje ti je iz Njemačke ili neke druge EU zemlje, pogotovo ako u nekoj imaš nekog da ti on naruči na svoju adresu i naknadno pošalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Syke kaže...

ATJ koliko znam ne možeš iz HR naručiti iz Apple Storea i da ti pošalju u HR. A i te cijene na njihovom storeu su bez poreza. Najbolje ti je iz Njemačke ili neke druge EU zemlje, pogotovo ako u nekoj imaš nekog da ti on naruči na svoju adresu i naknadno pošalje.

Pa zato sam i kazao, pristajem i na naš PDV, još uvijek me izađe jeftinije! 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Koga zanima iphone 8 plus ima bolju kameru od pixel 2 mobitela,jedino di je meni pixel osobno bolji su low light slike

 

https://www.tomsguide.com/us/iphone-8-plus-vs-google-pixel-2-camera,review-4770.html

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nvidia GTX 680 kaže...

Koga zanima iphone 8 plus ima bolju kameru od pixel 2 mobitela,jedino di je meni pixel osobno bolji su low light slike

 

https://www.tomsguide.com/us/iphone-8-plus-vs-google-pixel-2-camera,review-4770.html

Je kako da ne, nema bozje sanse da ima bolju sa tako malim senzorom. Fiziku nemos pobijediti, bez obzira na softver.

 

Google Pixel 2 ima, bolji dinamicki raspon, bolji rendering detalja (pogotovo lisce i teksture na zgradama), bolji kontrast i boje, jedno 3 puta bolji procesing slike (manje noise reductiona, HDR+), a low light necu uopce ni govoriti.

 

Najgora stvar kod iPhona (svakog) je taj mali senzor, te pokusavaju softverom zamaskirati sum(nafrlje noise reduction) i ubiju sliku doslovno. Stvarno bi bilo vrijeme da ubace veci senzor.

 

Da se razumijemo, ne umanjujem nista kod iPhona niti osporavam kvalitet, po meni iPhone recimo ima vrhunski video. Ali strpati ga u isti kos sa Pixel 2 po fotografskim sposobnostima, pa cak reci da je bolji, jednostavno nema smisla. Da, nasao si taj review, ja cu ti naci jos jedno 10 gdje je Pixel 2 bolji

8 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!

vrhunski video sa mono zvukom? Sta je tu vrhunski? Vrijeme nijemog filma je davno proslo....

Ima koliko mikrofona? 4? A snima mono zvuk?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 9:37 (Torent).
13 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Torent kaže...

vrhunski video sa mono zvukom? Sta je tu vrhunski? Vrijeme nijemog filma je davno proslo....

Ima koliko mikrofona? 4? A snima mono zvuk?

Ma dobro pricam o cistoj kvaliteti slike(videa), audio kvalitetu nisam ni spominjao.. ali da je sramotno snimati mono zvuk u 2017, stvarno je

8 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
MARKOZD15 kaže...
Torent kaže...

vrhunski video sa mono zvukom? Sta je tu vrhunski? Vrijeme nijemog filma je davno proslo....

Ima koliko mikrofona? 4? A snima mono zvuk?

Ma dobro pricam o cistoj kvaliteti slike(videa), audio kvalitetu nisam ni spominjao.. ali da je sramotno snimati mono zvuk u 2017, stvarno je

 Kad se prica o video uvijek se podrazumijeva i zvuk..... Zato sam napomenuo ovo za nijemi film....Kakve koristi od silnih fps i pixela kad je zvuk katastrofa.... 

7 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Ekipa napisao bi na apple watch temi ali tamo nebi dobio odgovor.. eto ako se neko razumije mozda mi moze pomoc..mislim kupit apple watch od prijatelja ali on je bio uparen sa njegovim mobitelom koji on vise nema i sada je taj sat zakljucan nemoze se nista s njime dok se ne odpari s tim mobitelom..e sad ja od sata imam i kutiju i sve i imei i broj mobitela s kojim je bio uparen... nasao sam broj apple podrske I to cak iz hrvatsk,dali mogu ja njih nazvat i dali mi oni mogu odparit taj sat posto nemogu doc do tog iphonea s kojim je bio uparen? Sat nije niti ukraden niti nista..bio bi zahvalan ako bi mi neko pomogo
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Ne znam da li ti netko ovdje moze pomocu oko takve procedure. Ali znam da ti decki na isrbija.net forumu mogu sigurno.
9 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Robi1992 kaže...
Ekipa napisao bi na apple watch temi ali tamo nebi dobio odgovor.. eto ako se neko razumije mozda mi moze pomoc..mislim kupit apple watch od prijatelja ali on je bio uparen sa njegovim mobitelom koji on vise nema i sada je taj sat zakljucan nemoze se nista s njime dok se ne odpari s tim mobitelom..e sad ja od sata imam i kutiju i sve i imei i broj mobitela s kojim je bio uparen... nasao sam broj apple podrske I to cak iz hrvatsk,dali mogu ja njih nazvat i dali mi oni mogu odparit taj sat posto nemogu doc do tog iphonea s kojim je bio uparen? Sat nije niti ukraden niti nista..bio bi zahvalan ako bi mi neko pomogo

 Kolega ti mora otici na svoj Apple acc preko neta i maknuti sat sa svog acc. Problem moze biti ako ima duplu verifikaciju racuna, ondnosno potvrdu pinom koji dodje kao sms a vise nema iph. Ako to ima onda neka stavi svoj sim u tvoj mob dok ne makne sat. Mislim da bi ga nakon toga trebao moci upariti sa drugim iph.

13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Ode na svojem iphoneu koji je sparen sa satom u aplikaciju Watch, klikne na sat i stisne Unpair.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Evo me ponovo nakon dugo vremena opet u iPhone taboru. Za početak imam samo par pitanja glede dodatne opreme... Naime, da li ste uzimali fast charger i kabele od drugih tvrtki i koje bi mi preporučili? Iskustva sa leather maskama i eventualno neka preporuka (original Apple, Mujjo...)? Bluetooth slušalice preporuka? Eto, ako netko ima neko iskustvo s dodatnom opremom koja nije original Apple, bilo bi super da podijeli svoje iskustvo ili savjetuje. Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Ja sam mislio da ce bit komplicirano ali uspio sam jednostavnim postupkom dugp drzao power tipku i force touchom stisnuo na turn off device i ponudilo mi je da ga vratim skroz na tvornice( govorim o apple watchu)... hvala svejedno na odvojenom vremenu ekipa 👍🏻👍🏻👍🏻
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice