Futura it - iskustva

poruka: 1.193
|
čitano: 484.502
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Futura it - iskustva

Imaš 39 strana pozitivnih komentara o trgovini pa malo prolistaj. Za jamstveni popravak ionako nisu oni zaduženi, nego ovlašteni servis.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Texpi kaže...

Imaš 39 strana pozitivnih komentara o trgovini pa malo prolistaj. Za jamstveni popravak ionako nisu oni zaduženi, nego ovlašteni servis.

Hvala, vidim neke prepirke pa mi se mi se nije dalo dublje čitat, ok, to je to, "tu me cijene tu kupujem".

11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
EricCartman kaže...

Možda si upiknem ovaj laptop za frenda, ponuda zvuči predobro da bi bilo istina, ovdje nikad nisam kupovao, pa me zanimaju mišljenja o trgovini, jamstvu isl:

Lenovo Ideapad Gaming

 izgleda super, a trgovina je jedna od boljih u rh

 

baš gledam drugdje cijene, sve preko soma eura i to dobrano

zanimljivo da taj procesor uglavnom ide u laptope s dodatnom grafom, a ta 680m igpu je dušu dala za neki jeftini polugejming strojček

tome smo se, uostalom, i veselili kad smo gledali najave novih igpu od amd-a

ima doduše i bez dodatne grafe, ali to nisu jeftini strojevi jer i bez dgpu jedan lenovo yoga košta 50% više od tog ideapada

 

odličan bi bio primjerice obični ideapad non 'gaming', samo s tim procesorom, bez dgpu i bar 16gb rama za nekih 600 eura - ako ovaj 'gaming' model i to sa nevidijinom 4050 ide za 800 eura, obični model bez nevidije bi valjda mogao za 600, a to bi bio pun pogodak za jeftiniji laptop na kojem se može nešto i odigrati

 

a to je još zapravo stara zen3 arhitektura, što je tek sa zen4 mobilnim procesorima

šteta zapravo, te vrhunske igpu su zapravo velikoj većini korisnika nedostupne ili nepotrebne, jer ionako uglavnom dolaze uz dgpu ili u preskupim fensi laptopima

7 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

Možda si upiknem ovaj laptop za frenda, ponuda zvuči predobro da bi bilo istina, ovdje nikad nisam kupovao, pa me zanimaju mišljenja o trgovini, jamstvu isl:

Lenovo Ideapad Gaming

 izgleda super, a trgovina je jedna od boljih u rh

 

baš gledam drugdje cijene, sve preko soma eura i to dobrano

zanimljivo da taj procesor uglavnom ide u laptope s dodatnom grafom, a ta 680m igpu je dušu dala za neki jeftini polugejming strojček

tome smo se, uostalom, i veselili kad smo gledali najave novih igpu od amd-a

ima doduše i bez dodatne grafe, ali to nisu jeftini strojevi jer i bez dgpu jedan lenovo yoga košta 50% više od tog ideapada

 

odličan bi bio primjerice obični ideapad non 'gaming', samo s tim procesorom, bez dgpu i bar 16gb rama za nekih 600 eura - ako ovaj 'gaming' model i to sa nevidijinom 4050 ide za 800 eura, obični model bez nevidije bi valjda mogao za 600, a to bi bio pun pogodak za jeftiniji laptop na kojem se može nešto i odigrati

 

a to je još zapravo stara zen3 arhitektura, što je tek sa zen4 mobilnim procesorima

šteta zapravo, te vrhunske igpu su zapravo velikoj većini korisnika nedostupne ili nepotrebne, jer ionako uglavnom dolaze uz dgpu ili u preskupim fensi laptopima

 

Na temi Gaming laptopi sam poslao tehničke specifikacije za taj model od Lenova. Model s tim ekranom nema nikakav oblik adaptivnog synca i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

I want to believe
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Brki1994 kaže...

...i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

 i nije baš neki kompromis...

 

7 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
picajzla0707 kaže...
Brki1994 kaže...

...i grafička je zaključana na maksimalnih 85 watti. Za navedenu cijenu je odlična kupnja tko može pregristi par kompromisa.

 i nije baš neki kompromis...

 

 

Serija 4000 ima drugačije skaliranje glede watta i snage. Negdje ćeš gubiti više "fps-a", a negdje manje. To se da pregrist jer govorimo o malim postocima, ali manjak bilo kakve vrste adaptive synca je bezveze. Još me čudi činjenica da su izostavili FreeSync za navedeni model ekrana jer Idepad modeli ne podržavaju mux switch pa si uvijek limitiran performansama zbog integrirane grafičke.

I want to believe
13 godina
offline
Futura it - iskustva

u petak poslao email s upitom imaju li odmah raspoloživo četiri komponente koje sam odabrao (MBO, CPU, hladnjak i RAM). odmah odgovorili da imaju, u subotu u 13:35h (rade do 14:00h) došao pokupiti komponente, bezveze pitao djelatnika (ne očekujući ništa) mogu li mi na brzinu odmah instalirati CPU i hladnjak na MBO, u 14:05h izašao iz trgovine s CPU-om na matičnoj.

 

svaka čast!

 
13 0 hvala 1
14 godina
offline
Futura it - iskustva

Nedavno preko njihovog web shopa kupio WD SN850X.Bili jeftiniji od većine HR IT trgovina.Treći dan mi ga isporučili zapakiranog tako da bi sigurno izdržao atomski udar.Svaka čast i naravno preporuka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Da kopiram iz druge teme da se ne izgubi:

Samo jedno iskustvo sa Futura IT trgovinom.

Narucio konfiguraciju po preporuci kolege iznad i konfiguracija dosla brzo ali nazalost je ostecena 6950XT i maticna u transportu gdje je PCIe bio zguzvan i ajmo reci otrgnut i normalno racunalo nije davalo sliku. Konfa je jucer stigla, danas prijatelj odnesao osobno u ZG i ekipa je u sat vremena napravila besplatnu zamjenu maticne i graficke bez ikakvih zavrzlama, pitanja i sl. Ovo je za mene brutalno pozitivno iskustvo sa bilo kakvom trgovinom u HR. Apsolutno SVAKA CAST! Doslovno u 3 maila i cca. pola sata sve dogovorili.

Btw. 3 konfiguracije sam do sada tamo uzeo u cca. godinu dana i nikad niti jednog najmanjeg problema.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 17:23 (siljo90).
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 tjedana
offline
Futura it - iskustva

Pozdrav, zivim u Zagrebu, ali bih narucio pc za Split. Zanima me je li moguce za pc koji kupim na komponente online dobit besplatno slaganje i besplatnu dostavu na adresu u Splitu. Ako neko ima slicnih iskustva bilo bi zlata vrijedno, Hvalaa!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2024 12:03 (MarLowX).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
MarLowX kaže...

Pozdrav, zivim u Zagrebu, ali bih narucio pc za Split. Zanima me je li moguce za pc koji kupim na komponente online dobit besplatno slaganje i besplatnu dostavu na adresu u Splitu. Ako neko ima slicnih iskustva bilo bi zlata vrijedno, Hvalaa!!

 Nisam dugo naručivao iz future, ali znam da se moglo uzeti po komponentama koje ti oni slože, testiraju i onda sve zajedno shipaju na adresu. Za cijenu slaganja i shipanja možda najbolje pitati njih.

2 mjeseca
offline
Re: Futura it - iskustva
MarLowX kaže...

Pozdrav, zivim u Zagrebu, ali bih narucio pc za Split. Zanima me je li moguce za pc koji kupim na komponente online dobit besplatno slaganje i besplatnu dostavu na adresu u Splitu. Ako neko ima slicnih iskustva bilo bi zlata vrijedno, Hvalaa!!

 Bez problema ti pošalju, samo savjet, ako je neka masivna grafa (a danas su skoro sve takve), nek ti je pošalju u svojoj kutiji da se nebi desilo pucanje ili oštećenje PCIE konektora u transportu. Kasnije je ti sam lako ugradiš...

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
8 godina
offline
Futura it - iskustva

Bar se sa futurom mozes sve dogovorit xd po meni top ducan

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
Kido Butai kaže...
MarLowX kaže...

Pozdrav, zivim u Zagrebu, ali bih narucio pc za Split. Zanima me je li moguce za pc koji kupim na komponente online dobit besplatno slaganje i besplatnu dostavu na adresu u Splitu. Ako neko ima slicnih iskustva bilo bi zlata vrijedno, Hvalaa!!

 Bez problema ti pošalju, samo savjet, ako je neka masivna grafa (a danas su skoro sve takve), nek ti je pošalju u svojoj kutiji da se nebi desilo pucanje ili oštećenje PCIE konektora u transportu. Kasnije je ti sam lako ugradiš...

 Ako je sve dobro ušarafljeno šanse da se se to dogodi se ravne nuli. Onda po tome kompjutere uopće nebi ni slagali a ni slali poštom. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 0:07 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
OnTime kaže...

 Ako je sve dobro ušarafljeno šanse da se se to dogodi se ravne nuli. Onda po tome kompjutere uopće nebi ni slagali a ni slali poštom. Besmisleno dramatiziranje.

prije su bliže 99% šansi da ti sjebu grafu, pogotovo ovi 'nježni' dostavljači u hrvatskoj

masivnije grafe itekako su osjetljive, probaj samo mrdnuti  iole težu grafu gore dolje u kućištu, pa zamisli što se događa s njom kad je bacaju po kombiju, a to rade skoro sa svakim paketom

 

probaj otić do skladišta neke od dostavnih službi pa sa strane samo gledaj kad utovaruju kombi, dođe ti da nikad više ne naručiš dostavom išta lomljivije od jastuka ili popluna

 

2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
picajzla0707 kaže...
OnTime kaže...

 Ako je sve dobro ušarafljeno šanse da se se to dogodi se ravne nuli. Onda po tome kompjutere uopće nebi ni slagali a ni slali poštom. Besmisleno dramatiziranje.

prije su bliže 99% šansi da ti sjebu grafu, pogotovo ovi 'nježni' dostavljači u hrvatskoj

masivnije grafe itekako su osjetljive, probaj samo mrdnuti  iole težu grafu gore dolje u kućištu, pa zamisli što se događa s njom kad je bacaju po kombiju, a to rade skoro sa svakim paketom

 

probaj otić do skladišta neke od dostavnih službi pa sa strane samo gledaj kad utovaruju kombi, dođe ti da nikad više ne naručiš dostavom išta lomljivije od jastuka ili popluna

 

Navedeno nije dokaz da se takve stvari dešavaju ili su se desile, besmisleno dramatiziranje, ako su se slučajno i desile uzrokovano ljudskom pogreškom da slučajno nije dobro ušarafljeno, složeno računalo je pod naljepnicom i ako računalo ne radi napravi se reklamacija i sve 5. Ako ti šalju odvojeno grafu, naljepnicu nečeš dobit jer moraš grafu ugraditi i u tom slučaju ne vrijedi garancija za složeno računalo. Nisu ni oni blesavi, netko može nešto oštetiti prilikom naknadne ugradnje grafe i reć da je Futura kriva. Tako da radije nemojte savjetovati ljude sa ovakvim idejama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 0:39 (OnTime).
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
OnTime kaže...

...pogreškom da slučajno nije dobro ušarafljeno

 nema veze sa šarafljenjem, masivne grafe kopčaju se u prvoj trećini na pcie utor i sa stražnje strane ih ušarafiš, no 2/3 grafe ostane isključivo na čvrstoći pcb-a i backplatea

pa vidiš po problemima kad se grafa objesi od vlastite težine i ljudi uzimaju posebne brackete ili podmeću koješta, a kamo li kad netko iole drmne kućište o pod, čak i ne mora biti bačeno iz visine

dosta proizvođača grafa obavezno uz teže grafe stavljaju support bracket da se grafa ne krivi

 

dosta onih što sklapaju konfe naguraju između grafe i napajanja zračne jastuke baš zbog toga da grafa ne nastrada pri prijevozu

nije to bezveze, niti je to drama nego ozbiljna mogućnost da ti strada skupo plaćeni hw, a onda se ti jebi s njima tko je kriv, znaju se dostavljači i trgovina nabacivat odgovornošću, znaju jednostavno reć - mehanički kvar, nije do nas, bude tu svakakvih sranja

 

čini se kao da nikad nisi imao iole težu grafu

 

EDIT

malo pogledaj ovaj video, nije jayz neki jubituber za preporuku, ali ovdje sasvim solidno objašnjava problem

čak i ne mora past kućište u transportu, dovoljno je da se drnda u vožnji da imaš neželjeno opterećenje na pcie slot, nekad i kobno

 

 

uostalom, instaliraj neku težu grafu i probaj dignut prednji dio kućišta samo 5-10 cm i ispustit na stol, pa da vidiš kad grafa drmne svojom težinom kako to izgleda

neće ti past na pamet lupetat kako je to besmisleno dramatiziranje

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 2:15 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
@OnTime

Pa doslovno sam par postova iznad tebe napisao svoje iskustvo. Ne krivim u tom slucaju Futuru nimalo jer je grafa bila zasarafljena ali je ekipa iz dostave napravila svoje jer se je vidjelo da je sve spigano od udarca. Isto tako, kada je slijedeci dan kolega nosio racunalo na zamjenu grafe i maticne, u ducanu pored pulta je bilo par racunala sa istim problemom razbijene graficke u dostavi i sam prodavac je rekao da ne moze vjerovati sta rade sa dostavom kada imaju dosta reklamacija zbog toga. Definitivno je sigurnije da ti posalju grafu u njenoj kutiji i onda znas da si miran.
4 tjedna
suspendiran
offline
Re: Futura it - iskustva
siljo90 kaže...
@OnTime

Pa doslovno sam par postova iznad tebe napisao svoje iskustvo. Ne krivim u tom slucaju Futuru nimalo jer je grafa bila zasarafljena ali je ekipa iz dostave napravila svoje jer se je vidjelo da je sve spigano od udarca. Isto tako, kada je slijedeci dan kolega nosio racunalo na zamjenu grafe i maticne, u ducanu pored pulta je bilo par racunala sa istim problemom razbijene graficke u dostavi i sam prodavac je rekao da ne moze vjerovati sta rade sa dostavom kada imaju dosta reklamacija zbog toga. Definitivno je sigurnije da ti posalju grafu u njenoj kutiji i onda znas da si miran.

 A kako bi ti da se dostavi bez da ima drmanja i udaraca u prijevozu??

Odakle vam ideja to svaljivati na dostavu?

Trgovac je taj koji mora adekvatno zaštititi da ne dođe do problema.

Nije dovoljno par komadića stiropora po rubovima i vozi.

 

Evo na 1:25 se jasno vidi kako se pakira sklopljen pc i kako se štite grafičke:

 

Znači, nek trgovci ulože nešto para u materijal za pakiranje, a ne se stalno čudit i lupetat kako se nešto oštetilo.

 

Dostavljač ima pun kombi svega i forsira ga se da to razveze što prije, i šta bi on sad trebao? Vozit 30 km/h i držati tvoj artikl pored sebe na sjedalu?

 

Krivnja je uvijek na trgovcu i kraj priče, ako ne može zaštititi onda neka ni ne šalje.

2 mjeseca
offline
Re: Futura it - iskustva
OnTime kaže...
Kido Butai kaže...
MarLowX kaže...

Pozdrav, zivim u Zagrebu, ali bih narucio pc za Split. Zanima me je li moguce za pc koji kupim na komponente online dobit besplatno slaganje i besplatnu dostavu na adresu u Splitu. Ako neko ima slicnih iskustva bilo bi zlata vrijedno, Hvalaa!!

 Bez problema ti pošalju, samo savjet, ako je neka masivna grafa (a danas su skoro sve takve), nek ti je pošalju u svojoj kutiji da se nebi desilo pucanje ili oštećenje PCIE konektora u transportu. Kasnije je ti sam lako ugradiš...

 Ako je sve dobro ušarafljeno šanse da se se to dogodi se ravne nuli. Onda po tome kompjutere uopće nebi ni slagali a ni slali poštom. 

 Pričaš gluposti, nisu ravne nuli već su realne. Ne znači da će se dogoditi svakom, ali se događa. Bilo je par slučajeva na forumu.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 8:43 (Kido Butai).
16 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Meni je stigao dobro zapakiran.
Izmedu grafe i donjeg dijela je bilo dosta spuzve i onih mjehurića za zastitu, i grafa ima dodatni nosac ugraden.

Da je došlo razbijeno bi vratio nazad
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
Gemmy kaže...
Meni je stigao dobro zapakiran.
Izmedu grafe i donjeg dijela je bilo dosta spuzve i onih mjehurića za zastitu, i grafa ima dodatni nosac ugraden.

Da je došlo razbijeno bi vratio nazad

 Tako je, postoji garancija i nema straha. Ko ima straha neka mu se pošalje sve pojedinačno. Sve komponente se mogu potrgat ako nije adekvatno zaštičeno/ušarafljeno. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 10:12 (OnTime).
2 godine
offline
Re: Futura it - iskustva
siljo90 kaže...
@OnTime

Pa doslovno sam par postova iznad tebe napisao svoje iskustvo. Ne krivim u tom slucaju Futuru nimalo jer je grafa bila zasarafljena ali je ekipa iz dostave napravila svoje jer se je vidjelo da je sve spigano od udarca. Isto tako, kada je slijedeci dan kolega nosio racunalo na zamjenu grafe i maticne, u ducanu pored pulta je bilo par racunala sa istim problemom razbijene graficke u dostavi i sam prodavac je rekao da ne moze vjerovati sta rade sa dostavom kada imaju dosta reklamacija zbog toga. Definitivno je sigurnije da ti posalju grafu u njenoj kutiji i onda znas da si miran.

 Računalo nije bilo adekvatno zaštičeno i zato se desilo što se desilo. Ako imaju dosta reklamacija zbog toga sami su si krivi. Drugi put će bolje zapakirati. Ali ono najbitnije nije to tvoj problem, postoji garancija i dobio si novu. Ako je sve dobro ušarafljeno/zapakirano šanse da se to desi su ravne nuli, u tvom slučaju oni nisu dobro zapakirali. Opčenito se zna pravilo da se bilo šta da se šalje MORA se dobro upakirati, svi znamo šta rade sa dostavnim paketima.

 

Da nisam OT, za Futuru IT samo riječi hvale,  dali mi gratis mounting kit za novi socket. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2024 10:12 (OnTime).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice