Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 20.226
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
14 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
3n3m1 kaže...
FullHD se več probijao na široka vrata sada več davne 2009 i od tada se održao stvarno super stoga je 4K umjetni sljed događaja tako da več po meni več u 2017g možemo očekivati monitore ispod 2000kn sa 4K rezom.

Kupi si 4K 23-27" monitor pa javi kak ti OS izgleda i popratni programi...

 

Sretno s tim  Brzo ćeš ga prebacit u 1080p mod, ako je tako nešto uopće moguće i ako liči na nešto...

U krivu si...

 

Možda ako imaš XP. Windows 10 sam skalira savršeno, čak sam se i malo iznenadio kad sam ga uštekao u 4k.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 22:08 (Jakovp).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...

 Između 49" FHD i 49"4k jedini logičan izbor je 60" FHD. 

 

Vaša zabluda o povoljnosti 4k televizora proizlazi iz toga što birate igračke. 49" je malo i za FHD, a kamoli 4k. Sigurno je ljepše gledati film na velikom hd ekranu, nego na malom 4k. Smisao visoke rezolucije je upravo u tome da se može gledati na velikim ekranima bez da se vide pikseli. Ali i kad dođe 8k naći će se onih koji će kupivati 50" 8k.

 

Auto od 300ks može ići 60 kmh u prvoj brzini, ali nema nekog smisla kupiti auto s 300 ks i samo prvom brzinom. A to je otprilike 49" 4k televizor.

 


Kolika je prosječna dnevna soba u Hrvata? Svi žive u vilama u kojoj imaju 100m2 privatnu kino dvoranu;-)
Menu u 24m2 dnevne sobe na TV-u od 65" su titlovi na HRT-u kao jumbo plakat... Vidnim poljem ne mogu ni obuhvatiti cijeli ekran, pa sam morao raditi novi razmještaj. Da ne kažem kako u mračnoj sobi moram smanjiti osvjetljenje na miminum, jer 65" toliko osvjetli sobu kad da mi je netko upalio LED reflektor.  Starijem sinu u sobi od 12m2 49" je više nego dovoljno za PS4. Ne kužim koja fora je gledati predimenzionirani TV koji zauzima pola zida?!

16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Jakovp kaže...

U krivu si...

 

Možda ako imaš XP. Windows 10 sam skalira savršeno, čak sam se i malo iznenadio kad sam ga uštekao u 4k.

Windows se možda i skalira još nekako. Nisam probao, ali znam da je bilo problema s tim. Problem je što se ostali software ne skalira dobro i onda dobiješ bućkuriš. Radi toga idem na 2K ekran od 27". Prirodna rezolucija bez skaliranja i to je to...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 22:15 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...

Windows se možda i skalira još nekako. Nisam probao, ali znam da je bilo problema s tim. Problem je što se ostali software ne skalira dobro i onda dobiješ bućkuriš. Radi toga idem na 2K ekran od 27". Prirodna rezolucija bez skaliranja i to je to...

 

 


Ma skalira milokliz ;-) Na mom ZenBookPro laptopu je 4K ekran živa muka... sve je relativno OK dok si u Windowsima, ali kad pokreneš neku stariju aplikaciju, povećalom tražiš gdje ćeš kliknuti :-/ Apple je to na Macu puno bolje riješio.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Jakovp kaže...

U krivu si...

 

Možda ako imaš XP. Windows 10 sam skalira savršeno, čak sam se i malo iznenadio kad sam ga uštekao u 4k.

Windows se možda i skalira još nekako. Nisam probao, ali znam da je bilo problema s tim. Problem je što se ostali software ne skalira dobro i onda dobiješ bućkuriš. Radi toga idem na 2K ekran od 27". Prirodna rezolucija bez skaliranja i to je to...

 

 

 

Ne ideš radi toga nego zbog toga... Istina, neki programi imaju elemente fixne veličine koji budu premaleni onda ali svejedno 4k ima više prednosti, da ne govorim kako je tekst bolji itd, sveukupno ima više prednosti.

 

Luciano kaže...
lllnuclearlll kaže...

Windows se možda i skalira još nekako. Nisam probao, ali znam da je bilo problema s tim. Problem je što se ostali software ne skalira dobro i onda dobiješ bućkuriš. Radi toga idem na 2K ekran od 27". Prirodna rezolucija bez skaliranja i to je to...

 

 


Ma skalira milokliz ;-) Na mom ZenBookPro laptopu je 4K ekran živa muka... sve je relativno OK dok si u Windowsima, ali kad pokreneš neku stariju aplikaciju, povećalom tražiš gdje ćeš kliknuti :-/ Apple je to na Macu puno bolje riješio.

 

Za stare aplikacije je stari hardware... Najbolje bi bilo da se nismo makli iz 2006 (iako je tada sve bilo nekako puno zanimljivije).

 

I nije relativno ok, nego je super rješeno, bar na desetki.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
3n3m1 kaže...
FullHD se več probijao na široka vrata sada več davne 2009 i od tada se održao stvarno super stoga je 4K umjetni sljed događaja tako da več po meni več u 2017g možemo očekivati monitore ispod 2000kn sa 4K rezom.

Je malo morgen fučkaj ga sad, dodaj još par godina pa možda i doguraš do željenog rezultata.Za ovaj put ograničimo se na 27 veličinu, onako to je danas ipak uloženo-dobiveno najbolja monitor veličina.

 

27/1080P

 

- ima ih ko šalate okvirna cijena od 1500-4500kn(ima par gejming 144hz TN modela ugodne cijene), ali u obzir dolaze samo VA monitori(više modela za 1500kn), ili IPS LCD monitor(više modela oko 1500kn), realno žbrkljuž TN panele bacamo u Savu

 

27/1440p

 

- najniža Alzashop cijena 2300kn IPS model, još uvijek nema niti jednog VA monitora ovakve rezolucije, TN monitor ipak bacamo u Savu

 

27/4K

 

- kao prvo reda radi TN LCD monitore bacamo u Savu, prema Alzashop cjeniku najeftiniji IPS model košta 3200kn

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

 Da, za pretplatnike Amazon Prime u US samo i to sa kompatibilnim 4k TV prijemnicima. Kako je vec receno mi cemo jos na to malo (duze) pricekati.

16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Jakovp kaže...

Ne ideš radi toga nego zbog toga... Istina, neki programi imaju elemente fixne veličine koji budu premaleni onda ali svejedno 4k ima više prednosti, da ne govorim kako je tekst bolji itd, sveukupno ima više prednosti.

 

Kad ti nepismen drži prodiku iz pravopisa i gramatike 

 

I ne, 4K nema više prednosti... Traži dosta jak hardware, tekst izgleda super već na 1080p 23-24", a bome i na 2K 27" bez skaliranja.

 

4K monitor ispod 42" ne planiram ni gledati dok ne riješe skaliranje, radije kupim 2 komada 2K nego jedan 4K, više mjesta...

 

I btw. netflix 4K ne možeš gledati na PCu ako nemaš Kaby Lake i Win 10, dakle trenutno ga uopće ne možeš gledati jer Kaby Lake nije u prodaji još.

 

4K će doći na svoje kroz par godina, a vi koji govorite da je već sad u punom zamahu... nije dok ima puno ljudi oko vas koji ne znaju ni što je 4K. Možda je u Japanu i SADu, ali u ostatku svijeta ipak još u povojima.

 

15 serija i 20 filmova nisu neki zamah... no kao i sve drugo, doći će i to na svoje, a tko želi već sad uživati u tome, jbg. platit će i višu cijenu i tako je to uvijek...

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 9:16 (lllnuclearlll).
8 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

A baš smo neka nacija... na IT forumu nitko ne voli novu tehnologiju.

Zanimljivi su komentari kako je bolje kupiti dobar FHD TV umjesto UHD kao da bi takvog bilo. Svi bolji i top modeli su ionako 4K. TV se, u šparnoj naciji kakvom se delamo na ovom forumu, kupuje jednom u 10-15 godina i što bi onda trebao izabrati? Smeće od 2000 kuna koje ćeš baciti istekom jamstva od dvije-tri godine? Kvalitetan TV uređaj star 7-8 godina još uvijek ima bolju sliku od low-end današnjih modela i uvijek će imati.

Pa onda kakav nam je program nacionalne TV... kao da je igdje ikakva TV nešto posebno... Pa

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...

A baš smo neka nacija... na IT forumu nitko ne voli novu tehnologiju.

Zanimljivi su komentari kako je bolje kupiti dobar FHD TV umjesto UHD kao da bi takvog bilo. Svi bolji i top modeli su ionako 4K. TV se, u šparnoj naciji kakvom se delamo na ovom forumu, kupuje jednom u 10-15 godina i što bi onda trebao izabrati? Smeće od 2000 kuna koje ćeš baciti istekom jamstva od dvije-tri godine? Kvalitetan TV uređaj star 7-8 godina još uvijek ima bolju sliku od low-end današnjih modela i uvijek će imati.

Pa onda kakav nam je program nacionalne TV... kao da je igdje ikakva TV nešto posebno... Pa

 

To i mene najviše čudi. Razumijem da ljudi nemaju novaca ali pljuvati po novim tehnologijama zato što nekom nisu isplative je bezveze.

PSN - darklydexter
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Mitch kaže...
Mayo kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Činjenica da je Samsung kao najveći proizvođač televizora i firma koja najviše proizvodi OLED ekrane (iliti AMOLED) za potrebe svojih mobitela u potpunosti obustavila razvoj OLED-a govori vise nego dovoljno.

 

 

O čemu  ti to ?? Gotovo četiri milijarde US$ investicija u OLED je "prekid razvoja"?

 

http://www.businesskorea.co.kr/english/news/industry/14963-more-investment-oled-samsung-display-make-additional-3-trillion-won-investment

Staviš link a ni ne pročitaš ga....

 

Samsung je potpuno prešao na Quantum Dot.

 

LG je kralj OLEDa velikih panela i to je problem zašto su cijene i dalje visoke

 Koliko vidim naglasak je na patentu koji drži LG pa ostali radi renomea i zbog plaćanja licenci guraju vlastiti proizvod. Tržišna utakmica, vidjet će se tko će i na koji način pridobiti kupce.

16 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Nitko ne pljuje po novim tehnologijama... Imate krivu interpretaciju našeg mišljenja.

 

Naravno da je 4K dobra stvar, i uhvatit će se to. Nisam materijalist i ne moram imati sve što je novo odmah, pogotovo dok stara i provjerena tehnologija još uvijek vrlo kvalitetno obavlja svoj posao. 

 

OK, tko kupuje novi TV, pa nek uzme 4K, zašto ne... Ali ne znam odakle ideja da su FHD televozori loša stvar. Za 3000kn dobiješ FHD iste kvalitete kao 4K za 6000kn (govorim o kvaliteti panela/osvjetljenja).

 

Po meni vi se ponašate kao da je FHD najveće smeće, a ne kao da je slika već na FHD kristalno čista (na ekranima do 48")., FHD sadržajem smo pretrpani, sve je praktički danas u FHDu itd...

 

Uhvatit će se i ovo, al polako... Meni se nigdje ne žuri. Kad budemo pretprani 4K sadržajem, kad to postane nešto što je normalno, a ne najnovija tehnologija... Kad većina ljudi nabavi opremu koja može to pregledavati... E onda je to to po meni... Ali strpit ćete se sigurno još 3 godine najmanje do toga.

 

Pa moj frend recimo još ima CRT, a nije da nema para za bolje 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 9:25 (lllnuclearlll).
Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Jakovp kaže...

Ne ideš radi toga nego zbog toga... Istina, neki programi imaju elemente fixne veličine koji budu premaleni onda ali svejedno 4k ima više prednosti, da ne govorim kako je tekst bolji itd, sveukupno ima više prednosti.

 

Kad ti nepismen drži prodiku iz pravopisa i gramatike 

 

I ne, 4K nema više prednosti... Traži dosta jak hardware, tekst izgleda super već na 1080p 23-24", a bome i na 2K 27" bez skaliranja.

 

4K monitor ispod 42" ne planiram ni gledati dok ne riješe skaliranje, radije kupim 2 komada 2K nego jedan 4K, više mjesta...

 

I btw. netflix 4K ne možeš gledati na PCu ako nemaš Kaby Lake i Win 10, dakle trenutno ga uopće ne možeš gledati jer Kaby Lake nije u prodaji još.

 

4K će doći na svoje kroz par godina, a vi koji govorite da je već sad u punom zamahu... nije dok ima puno ljudi oko vas koji ne znaju ni što je 4K. Možda je u Japanu i SADu, ali u ostatku svijeta ipak još u povojima.

 

15 serija i 20 filmova nisu neki zamah... no kao i sve drugo, doći će i to na svoje, a tko želi već sad uživati u tome, jbg. platit će i višu cijenu i tako je to uvijek...

 

Lako je napisati da sam nepismen, daj neki argument. Ja sam tebi napisao što si fulao... Nepismen je teška riječ pa molim te obrazloži ili ću te morati prijaviti zbog vrijeđanja.

 

A ovo za netflix pričaš gluposti, ne znam otkud ti to ali ja na svom kompu iz moj pc (AMD A8 7600) vrtim netflixov 4K, tako da ne znam o čemu pričaš...  I također igram igre na ovoj grafičkoj koja je navedena (RX470). Tako da ono, nisi u pravu. Meni je 4K već danas i super je

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...

A baš smo neka nacija... na IT forumu nitko ne voli novu tehnologiju.

Zanimljivi su komentari kako je bolje kupiti dobar FHD TV umjesto UHD kao da bi takvog bilo. Svi bolji i top modeli su ionako 4K. TV se, u šparnoj naciji kakvom se delamo na ovom forumu, kupuje jednom u 10-15 godina i što bi onda trebao izabrati? Smeće od 2000 kuna koje ćeš baciti istekom jamstva od dvije-tri godine? Kvalitetan TV uređaj star 7-8 godina još uvijek ima bolju sliku od low-end današnjih modela i uvijek će imati.

Pa onda kakav nam je program nacionalne TV... kao da je igdje ikakva TV nešto posebno... Pa

 A možda su ljudi siti gurati nove tehnologije koje su ispred veremena pa čekati na sdržaj. Ponudi sadržaj pa onda nije problem prodati novu tehnologiju. Sve smo to več prošli u 4-5 revolucija u relativno malo vremena. Što se videa tiče od vhs-a pa do sad UHD-a a TV sadržaj to prati puževim korakom. Znam dosta slučajeva koji su kupili 4K telku na osnovu promo matrijala koje puštaju po trgovinama. Donesu to doma pa zovu mene da im poriktam telku jer to nije ono što su vidjeli u dućanu...doma kad spoje IPTV ili kablovsku ili još gore antenu i misle da su kupili pokvareni televizor . To ti je više manje prosjećni kupac koji ima dovljno novaca ali ne prati tehnologiju jer ga ne zanima u toj mjeri. ljudi su to doživjeli kupovinom full HD lcd-a kada su prelazili "nedavno" sa CRT-a, pa su naučili neke stvari i sad im je teže uvaliti nešto kaj ne trebaju. Internet na smart TV spoje jednom da vide da li radi i to više ni ne koriste. Ne tvrdim da je tak svuda, ali...

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...

Nitko ne pljuje po novim tehnologijama... Imate krivu interpretaciju našeg mišljenja.

 

Naravno da je 4K dobra stvar, i uhvatit će se to. Nisam materijalist i ne moram imati sve što je novo odmah, pogotovo dok stara i provjerena tehnologija još uvijek vrlo kvalitetno obavlja svoj posao. 

 

OK, tko kupuje novi TV, pa nek uzme 4K, zašto ne... Ali ne znam odakle ideja da su FHD televozori loša stvar. Za 3000kn dobiješ FHD iste kvalitete kao 4K za 6000kn (govorim o kvaliteti panela/osvjetljenja).

 

Po meni vi se ponašate kao da je FHD najveće smeće, a ne kao da je slika već na FHD kristalno čista (na ekranima do 48")., FHD sadržajem smo pretrpani, sve je praktički danas u FHDu itd...

 

Uhvatit će se i ovo, al polako... Meni se nigdje ne žuri. Kad budemo pretprani 4K sadržajem, kad to postane nešto što je normalno, a ne najnovija tehnologija... Kad većina ljudi nabavi opremu koja može to pregledavati... E onda je to to po meni... Ali strpit ćete se sigurno još 3 godine najmanje do toga.

 

Pa moj frend recimo još ima CRT, a nije da nema para za bolje 

 Ajmo redom... Stara i provjerena tehnologija radi i radit će dok god ga imaš. Tko treba novi TV, ima na izbor novu tehnologiju ili kineza na kile. Nitko te ne tjera ni na što. Nitko ne kaže da je FHD loš standard, samo ja tvrdim da ćeš danas u dućanu teško naći kvalitetan FHD obzirom da su svi već prešli na 4K.

 

Razglabanje o veličina uređaja u odnosu na sobu je promašeno; posljedica neznanja. Svejedno je; što veći to bolje, niti na jednom nećeš moći razlikovati pojedine piksele osim ako ne sjediš na pol metra...

 

Crt još ima svoje mjesto; pitaj me o sonyu od 50.000 dolara koji se još uvijek proizvodi. :)

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Jakovp kaže...
A ovo za netflix pričaš gluposti, ne znam otkud ti to ali ja na svom kompu iz moj pc (AMD A8 7600) vrtim netflixov 4K, tako da ne znam o čemu pričaš...  I također igram igre na ovoj grafičkoj koja je navedena (RX470). Tako da ono, nisi u pravu. Meni je 4K već danas i super je

 Zanimljivo 

 

http://bgr.com/2016/11/28/netflix-4k-stream-pc-microsoft-compatible-intel/

 

“It seems that the Netflix 4K content is limited to the Intel Kaby Lake, while both AMD’s current gen Radeon RX 400 series and Nvidia GTX 10 series GPUs fail at handling it,” the report notes. “While the latest AMD Polaris and Nvidia Pascal GPUs do support HDCP 2.2 copy protection,” the report adds, “tests performed by Heise.de show that the streaming giant’s 4K content is exclusive to PCs powered by Intel’s iGPU.”

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

 A možda su ljudi siti gurati nove tehnologije koje su ispred veremena pa čekati na sdržaj. Ponudi sadržaj pa onda nije problem prodati novu tehnologiju. Sve smo to več prošli u 4-5 revolucija u relativno malo vremena. Što se videa tiče od vhs-a pa do sad UHD-a a TV sadržaj to prati puževim korakom. Znam dosta slučajeva koji su kupili 4K telku na osnovu promo matrijala koje puštaju po trgovinama. Donesu to doma pa zovu mene da im poriktam telku jer to nije ono što su vidjeli u dućanu...doma kad spoje IPTV ili kablovsku ili još gore antenu i misle da su kupili pokvareni televizor . To ti je više manje prosjećni kupac koji ima dovljno novaca ali ne prati tehnologiju jer ga ne zanima u toj mjeri. ljudi su to doživjeli kupovinom full HD lcd-a kada su prelazili "nedavno" sa CRT-a, pa su naučili neke stvari i sad im je teže uvaliti nešto kaj ne trebaju. Internet na smart TV spoje jednom da vide da li radi i to više ni ne koriste. Ne tvrdim da je tak svuda, ali...

Ne moraš kupiti; i stari dobro radi ako radi. Rezoluciju zaboravi, kupi ono što ima dobru sliku i eventualno neke druge zgodne fičere i bok te veseli. Nije to kao prelazak na DVB-t gdje su se morali baciti stari televizori ili kupovati prijemnici. Radi sa svom postoječom tehnologijom, ako podržava i neku novu - kud ćeš bolje.

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Pa to ja kažem. Dok mi DVBT ne proradi na 4K ili IPTV nemam motiva. Ili barem da 4K gaming pređe u mainstream po pitanju cijene hardvera.  Pro konzolu ne namjeravam kupovati, upscalane igre na 25-30 fpsa mi nisu napete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Jakovp kaže...

Lako je napisati da sam nepismen, daj neki argument. Ja sam tebi napisao što si fulao... 

 

Ajde prijavi... Ja ću objasniti moderatoru svoje argumente, a ti ako ne znaš gdje si pogriješio nemoj ispravljati druge, nego se vrati u osnovnu školu kad su se učili interpunkcijski znakovi. 

 

Nemam vremena prepirati se oko gluposti, vratimo se na temu 

 

btw. Dokaži da gledaš 4K na Netflixu na PCu... Pošto već par članaka, pa i onaj na Bugu govore da je to trenutno nemoguće.

 

http://www.bug.hr/komentari/pc-bit-pirata/157133.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 10:15 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Stvar je u tome da je loš trenutak za kupnju televizora. Plazma je otišla sa scene, a oled još nije potpuno stigao, tako da kvalitetnih panela zapravo nema. Za tri godine dolazi hevc, ali nije sigurno da će ga sadašnji modeli podržavati. 4k materijal je još rijedak, cijene će padati, opremljenost i dijagonale će rasti.

Možda kupim 4k za tri godine kad krene hevc i padne cijena oledu (ili dođe quantum dot), mijenjati plazmu trenutnim lcd modelima bio bi (skupi) korak unazad.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Žalosno je da se neki ponašaju poput konja u Beču, sa onim blokadama bočnog vidnog polja, a ispred stoji samo 4K. Imaju forumi i stranice koje su specijalizirane samo za tv, surfajte malo i čitajte, hdtelevizija, avforums, itd. A još su smišniji ovi šta mi guraju pod sadržaj za tv youtube, strane medijske kuće koje nemaju prijevod pod krinkom da učimo engleski (imam c1 razinu, ali ne želim razbijat glavu zbog kretenskog naglaska glumca ili jedne nepoznate riječi).
Ljudi zanemarite ego, nemamo (bar većina) enormna primanja, ali opet par tisuća kuna svako 4-5 godina za tv ću s guštom izdvojit pod uvjetom da mi to stvarno donese pomak, a do tada neka ljudi puše fore lokalnih prodavača o 1400 Hz frekvenciji, 4K sadržaju, OLED-u, itd., kad se samo sitim plazma tv i kvalitete slike, dođe mi da plačem.
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

S obzirom na kvalitetu naših tv kanala ja sam još uvijek zadovoljan 43-inčnom Samsung plazmom F4500. Ionako većinom gledam filmove i serije u 720p rezoluciji i više mi ne treba.

Internet mi je jadan (4mbit), a s obzirom na infrastrukturu brži ću dobit 2069-te (možda). 4K? možda jednom...in galaxy far far away...

 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
Jakovp kaže...

Lako je napisati da sam nepismen, daj neki argument. Ja sam tebi napisao što si fulao... 

 

Ajde prijavi... Ja ću objasniti moderatoru svoje argumente, a ti ako ne znaš gdje si pogriješio nemoj ispravljati druge, nego se vrati u osnovnu školu kad su se učili interpunkcijski znakovi. 

 

Nemam vremena prepirati se oko gluposti, vratimo se na temu 

 

btw. Dokaži da gledaš 4K na Netflixu na PCu... Pošto već par članaka, pa i onaj na Bugu govore da je to trenutno nemoguće.

 

http://www.bug.hr/komentari/pc-bit-pirata/157133.aspx

 

Haha lol ja sam možda zaboravio jedan zarez pa sam zato nepismen, a ti koji si napravio puno veću grešku si kao ful pismen; daj me nemoj 

 

A što se tiče netflixa veći je problem (bar meni) brzina interneta jer ni 10mbit nije dovoljno za stream. A i inače ne volim strem tako da je za mene jedina opcija download i to je to, radi bez beda.

 

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 10:39 (Jakovp).
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...
Žalosno je da se neki ponašaju poput konja u Beču, sa onim blokadama bočnog vidnog polja, a ispred stoji samo 4K. Imaju forumi i stranice koje su specijalizirane samo za tv, surfajte malo i čitajte, hdtelevizija, avforums, itd. A još su smišniji ovi šta mi guraju pod sadržaj za tv youtube, strane medijske kuće koje nemaju prijevod pod krinkom da učimo engleski (imam c1 razinu, ali ne želim razbijat glavu zbog kretenskog naglaska glumca ili jedne nepoznate riječi).
Ljudi zanemarite ego, nemamo (bar većina) enormna primanja, ali opet par tisuća kuna svako 4-5 godina za tv ću s guštom izdvojit pod uvjetom da mi to stvarno donese pomak, a do tada neka ljudi puše fore lokalnih prodavača o 1400 Hz frekvenciji, 4K sadržaju, OLED-u, itd., kad se samo sitim plazma tv i kvalitete slike, dođe mi da plačem.

 Onda ne pratiš dobro recenzije. Ima danas i LCD-a koji su po svemu dostigli plazme, čak nisu ni posebno skupi, dapače, jeftiniji su od tih istih plazmi kada su izašle.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Jakovp kaže...

 

Haha lol ja sam možda zaboravio jedan zarez pa sam zato nepismen, a ti koji si napravio puno veću grešku si kao ful pismen; daj me nemoj 

 

Zaboravio si, ili ne znaš? To je drugi par rukava...

 

Ja nisam nigdje rekao da sam full pismen, nit sam išao kog ispravljat, a da sam pri tome pokazao svoje neznanje.

 

Netflix nema opciju za download. Ne razumijem čemu laganje? I još jednom... Ajde dokaži to što govoriš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 11:00 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...

 Onda ne pratiš dobro recenzije. Ima danas i LCD-a koji su po svemu dostigli plazme, čak nisu ni posebno skupi, dapače, jeftiniji su od tih istih plazmi kada su izašle.

Nema takvih LCDova, niti će ih ikad biti... Nikad niti jedan LCD neće imati crnu boju kao plazma. Kod plazme crna boja je ugašen pixel. Svaki LCD ima pozadinsko osvjetljenje i zatamnjivanje tog pixela ga nikad neće zacrnit tako kao što bi bio da je ugašen...

 

Imam Panasonic FHD plazmu doma, i ne planiram se micat s nje dok ne krepa ili dok ne dođe nešto u ponudu što je bolje ili isto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 10:53 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Djeco nisam vam ja kriv što nemate novaca, nemate optiku, neznate jezike i lijeni ste ih naučiti do nivoa da se njime možete normalno koristiti, jer 4K je već par godina na tržištu. Cijene su vani pale tako da si svatko može priuštit. TV 4K ne služi samo gledanju kretenskih političara  i prijenosima glupavih nadmudrivanja iz Sabora ali kod nas je to postao nacionalnni sport a ima miljun boljih i zabavnijih stvari od toga, a postoje i android TB boxovi koji nečemu služe a jedna je i IPTV, danas smo na kraju 2016 godine, postoji internet, postoje striming servisi, postoji i satelitska televizija sa 4K kanalima i sadržajem za one koji nemaju brzu internet vezu! Ova tehnologija je na vratima da postane mainstream tako da ovakav defetistički stav pokazuje samo stanje duha nacije i ljudi! Razlog zašto mladi bježe iz ove zemlje, ne toliko radi nemogućnosti zapošljavanja, već zbog općeg načina razmišljanja koji vlada u ovoj državi. Umjesto da država uloži u infrastrukturu i moderne tehnologije i da nam to bude jedna od prednosti mi danas krajem 2016 godine gledamo hebeni SD signal nacionalne TV, a s druge strane narod bez države Kurdi na IPTV imaju preko desetak kanala i više od pola toga je u HD kvaliteti, rusi to imaju u 1080p kvaliteti za pola svojih kanala isto kao i turci. O čemu mi ovdje pričamo i razgovaramo danas na kraju 2016 godine?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 11:07 (dinkomat).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Djeco nisam vam ja kriv što nemate novaca, nemate optiku, neznate jezike i lijeni ste ih naučiti do nivoa da se njime možete normalno koristiti, jer 4K je već par godina na tržištu. Cijene su vani pale tako da si svatko može priuštit. TV 4K ne služi samo gledanju kretenskih političara  i prijenosima glupavih nadmudrivanja iz Sabora ali kod nas je to postao nacionalnni sport a ima miljun boljih i zabavnijih stvari od toga, a postoje i android TB boxovi koji nečemu služe a jedna je i IPTV, danas smo na kraju 2016 godine, postoji internet, postoje striming servisi, postoji i satelitska televizija sa 4K kanalima i sadržajem za one koji nemaju brzu internet vezu! Ova tehnologija je na vratima da postane mainstream tako da ovakav defetistički stav pokazuje samo stanje duha nacije i ljudi! Razlog zašto mladi bježe iz ove zemlje, ne toliko radi nemogućnosti zapošljavanja, već zbog općeg načina razmišljanja koji vlada u ovoj državi. Umjesto da država uloži u infrastrukturu i moderne tehnologije i da nam to bude jedna od prednosti mi danas krajem 2016 godine gledamo hebeni SD signal nacionalne TV, a s druge strane narod bez države Kurdi na IPTV imaju preko desetak kanala i više od pola toga je u HD kvaliteti, rusi to imaju u 1080p kvaliteti za pola svojih kanala isto kao i turci. O čemu mi ovdje pričamo i razgovaramo danas na kraju 2016 godine?

Totalno si kontradiktoran...

 

Svim ovim što si napisao došao si do toga da je 4K na vratima, ali još nije prošao kroz njih... nit će proći još par godina kak treba.

 

Kad 80% sadržaja bude dostupno u 4K, s titlovima, na svim platformama, e onda možemo pričati o tome da se tehnologija koristi, a ne da je u začetku.

 

Što ti vrijede svi ti uređaji tvoji, optika i sve ostalo kad ćeš doć kod frenda, htjet ćeš mu pokazat video koji si snimio, a on ga neće moć ni pokrenut?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 11:14 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...
dinkomat kaže...

Djeco nisam vam ja kriv što nemate novaca, nemate optiku, neznate jezike i lijeni ste ih naučiti do nivoa da se njime možete normalno koristiti, jer 4K je već par godina na tržištu. Cijene su vani pale tako da si svatko može priuštit. TV 4K ne služi samo gledanju kretenskih političara  i prijenosima glupavih nadmudrivanja iz Sabora ali kod nas je to postao nacionalnni sport a ima miljun boljih i zabavnijih stvari od toga, a postoje i android TB boxovi koji nečemu služe a jedna je i IPTV, danas smo na kraju 2016 godine, postoji internet, postoje striming servisi, postoji i satelitska televizija sa 4K kanalima i sadržajem za one koji nemaju brzu internet vezu! Ova tehnologija je na vratima da postane mainstream tako da ovakav defetistički stav pokazuje samo stanje duha nacije i ljudi! Razlog zašto mladi bježe iz ove zemlje, ne toliko radi nemogućnosti zapošljavanja, već zbog općeg načina razmišljanja koji vlada u ovoj državi. Umjesto da država uloži u infrastrukturu i moderne tehnologije i da nam to bude jedna od prednosti mi danas krajem 2016 godine gledamo hebeni SD signal nacionalne TV, a s druge strane narod bez države Kurdi na IPTV imaju preko desetak kanala i više od pola toga je u HD kvaliteti, rusi to imaju u 1080p kvaliteti za pola svojih kanala isto kao i turci. O čemu mi ovdje pričamo i razgovaramo danas na kraju 2016 godine?

Totalno si kontradiktoran...

 

Svim ovim što si napisao došao si do toga da je 4K na vratima, ali još nije prošao kroz njih... nit će proći još par godina kak treba.

 

Kad 80% sadržaja bude dostupno u 4K onda možemo pričati o tome da se tehnologija koristi, a ne da je u začetku.

 

 Tješi se!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice