Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

poruka: 525
|
čitano: 199.308
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi".
15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
lg-viewty kaže...
Mitch kaže...
ma nosi, ako nista drugo zado si malo posla servisu kojem treba iskustva


Aha, a kako da dokažem prodavaču da se to događa, ne dogodi se svaki put..
I neznam kako to ide kod Vipa, jel dobijem neki zamjenski mob ili?

kazes da se to dogada kad zoves nakon sto ga nisi koristio nekih 2h ili sl.

 

i da dobijes neki jadni mobitel koji obavlja ono potrebno (zvanje, sms) dok ne rijese situaciju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
lg-viewty kaže...

da ga nosim u Vip ili što?

ja sam imo isti problem, odnio u vipa i oni mi ga vratili za 15dana i pitali su me hocu li zamjenski i ako ti tamo bude proradio ko meni nemoj popustat i reci im da ga nose na servis

14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
srky.du kaže...
lg-viewty kaže...

da ga nosim u Vip ili što?

ja sam imo isti problem, odnio u vipa i oni mi ga vratili za 15dana i pitali su me hocu li zamjenski i ako ti tamo bude proradio ko meni nemoj popustat i reci im da ga nose na servis


Koji si zamjenski mob dobio, jer ja sam ovo lijepo i pošteno platio i ocekujem da dobijem mobitel iste klase kao zamjenski, a ne neki šrot.
i btw.. ja ovaj mob koristim s t-mobile karticom, a imam osjećaj da će mi uvalit nešto zaključano na Vip -.-

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
lg-viewty kaže...
srky.du kaže...
lg-viewty kaže...

da ga nosim u Vip ili što?

ja sam imo isti problem, odnio u vipa i oni mi ga vratili za 15dana i pitali su me hocu li zamjenski i ako ti tamo bude proradio ko meni nemoj popustat i reci im da ga nose na servis


Koji si zamjenski mob dobio, jer ja sam ovo lijepo i pošteno platio i ocekujem da dobijem mobitel iste klase kao zamjenski, a ne neki šrot.
i btw.. ja ovaj mob koristim s t-mobile karticom, a imam osjećaj da će mi uvalit nešto zaključano na Vip -.-

neko smecece, mob sigurno nije bio ni smartphone

15 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Jel ima netko probleme kao i ja?

 

Baterija na mobitelu nema sanse da izdrzi vise od 12h..

Nekoliko sam puta napravio kalibracio, po 5 dana koristio jedan ROM, bez mjenjanja, ali i dalje isto...

Neki kazu da mi je to zato sto imam krivi baseband pa mi mobitel stalno trazi signal i zbog toga baterija brze crkava.

Probao sam svakakve baseband-ove ali i dalje nista.

Koristenje mobitela je umjereno, 20min Browser, muzika 30min, prckanje po mobu najvise 1h, 3g upaljen vecinu dana, a kada nije je upaljen WiFi. Brighitness na 100%, mozda 2h upaljen ekran...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 22:50 (Dodge_167).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
U servis odnesi tak meni na GS traje 3-4 sata pa ga ovaj tjedan nosim...
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Evo, stavio sam neke primjere...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Dodge_167 kaže...

Jel ima netko probleme kao i ja?

 

Baterija na mobitelu nema sanse da izdrzi vise od 12h..

Nekoliko sam puta napravio kalibracio, po 5 dana koristio jedan ROM, bez mjenjanja, ali i dalje isto...

Neki kazu da mi je to zato sto imam krivi baseband pa mi mobitel stalno trazi signal i zbog toga baterija brze crkava.

Probao sam svakakve baseband-ove ali i dalje nista.

Koristenje mobitela je umjereno, 20min Browser, muzika 30min, prckanje po mobu najvise 1h, 3g upaljen vecinu dana, a kada nije je upaljen WiFi. Brighitness na 100%, mozda 2h upaljen ekran...

stavi cm7.

undervoltaj proc na 20/300

36/600

54/1000

 

isprazni bateriju do nule. (da se ugasi)

napuni ga do kraja i napravi kalibraciju

pustis ga da se opet isprazni do nule i napunis do kraja i onda nosi u servis ako nece pomoc

btw moras maknut rom za servis

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Mitch kaže...
Dodge_167 kaže...

Jel ima netko probleme kao i ja?

 

Baterija na mobitelu nema sanse da izdrzi vise od 12h..

Nekoliko sam puta napravio kalibracio, po 5 dana koristio jedan ROM, bez mjenjanja, ali i dalje isto...

Neki kazu da mi je to zato sto imam krivi baseband pa mi mobitel stalno trazi signal i zbog toga baterija brze crkava.

Probao sam svakakve baseband-ove ali i dalje nista.

Koristenje mobitela je umjereno, 20min Browser, muzika 30min, prckanje po mobu najvise 1h, 3g upaljen vecinu dana, a kada nije je upaljen WiFi. Brighitness na 100%, mozda 2h upaljen ekran...

stavi cm7.

undervoltaj proc na 20/300

36/600

54/1000

 

isprazni bateriju do nule. (da se ugasi)

napuni ga do kraja i napravi kalibraciju

pustis ga da se opet isprazni do nule i napunis do kraja i onda nosi u servis ako nece pomoc

btw moras maknut rom za servis

 

 

  A koji da original softver stavim? ima ih vise...

15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
2.2.2 CEE
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
16 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Dodge_167 kaže...

Jel ima netko probleme kao i ja?

 

Baterija na mobitelu nema sanse da izdrzi vise od 12h..

Nekoliko sam puta napravio kalibracio, po 5 dana koristio jedan ROM, bez mjenjanja, ali i dalje isto...

Neki kazu da mi je to zato sto imam krivi baseband pa mi mobitel stalno trazi signal i zbog toga baterija brze crkava.

Probao sam svakakve baseband-ove ali i dalje nista.

Koristenje mobitela je umjereno, 20min Browser, muzika 30min, prckanje po mobu najvise 1h, 3g upaljen vecinu dana, a kada nije je upaljen WiFi. Brighitness na 100%, mozda 2h upaljen ekran...

malo je sumnjivo, da uvijek konstantno oko 12h, ali ne čudim se previše, jer nije underklokan a 3g je stalno upaljen k tomu kombinacija s wlanom (na slici se vidi da baterija najviše pada kad je wlan uključen), brightness jako troši bateriju na 100%. ne znam ni kako možeš gledati talno u tako svijetli ekran ;) meni je na automatic na suncu, a u stanu na 20-30 čak i na oko 10 kad je mračnije. trenutno imam MIUI 1.9.9., zadovoljan sa baterijom. u bootmenu smanjio vrijednosti na:

18 - 300

30 - 600

48 - 1000

Preko noći uključen airplane mode a baterija padne za 3%, slilčno i kad je stand by, ekran ugašen. A ako se koristi, ovisno o ekranu, wlanu/3g etc. ne znam da li imam negdje screenshot od trajanje baterije na MIUI... Ako nađem postam.

 

EDIT: provjeri ovu temu, a naslov joj je Post your Battery life of your defy on CM7. Znam da nemaš CM, ali čisto da dobiješ filing kakva je baterija i na ostalim ROM-ovima, i priča je svugdje slična.

U predzadnjem postu, isto se jedan user žali da mu baterija traje 10h kad je 3g uključen. Ne znam da li je to drain ili je jednostavno tako = feauture :) , ali ja bih osobno rekao da je to normalno zbog korištenja 3g, wlan i tih điđa. Pa ni laptop kad je uključen wlan ne traje dugo ;)

h=f^3
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 13:59 (jollyb).
16 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Kod mene i 35-800 radi odlicno

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Evo, prva slika, ja mislim da sam uspio kalibrirati bateriju, ali sada me muci taj Android OS Bug, kako da to rjesim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Ako imas 2.3-2.3.3 to je poznat bug.
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
16 godina
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Vi koji imate problema sa baterijom probajte MIUI rom pa javite.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila. LoL nick: mNik (EU) HON nick : mNik
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
toxic kaže...

Vi koji imate problema sa baterijom probajte MIUI rom pa javite.

Baš sam htio i ja to napisati :)

Evo screenshotova.

 

Baterija trajala dosad 1dan i 15h i tek je na 38%. Preko noći je na airplane mode, proximity sensor uvijek uključen zbog tap tap aplikacije da ne moram stalno paliti ekran preko on-off gumba nego na senzor. Tokom dana je bilo slušanje mp3 u putovanju busom kroz grad, surfanje, čitanje maila, čitanje vijesti preko aplikacija. instaliranje/ updejtanje nekoliko aplikacija, ekran većinom na auto brightness. ja zadovoljan :)

 

Razgovori 36 min

Display 3h 20 min

wifi 5h

cell standby 19h

h=f^3
15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
izgasi si proximity i auto brightness...oni vuku oko 7-10% na defyu....rade stavi 50% brigtness i proximity samo na call.....

btw koje cpu settingse koristis ?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Da skinem original MIUI ili onaj WajkUI?

 

I sad se sjetio zasto sam presao sa MIUI-a na CM7 -.- (slike)

Valjda vidite tu kvalitetu wallpapera na Launcher Pro... (dok na cm7 doka nema :S )

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 0:02 (Dodge_167).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Mitch kaže...
izgasi si proximity i auto brightness...oni vuku oko 7-10% na defyu....rade stavi 50% brigtness i proximity samo na call.....

btw koje cpu settingse koristis ?

hvala na savjetu ali neću ;)

namjerno tako koristim, gubim par postotaka baterije ali dobivam komociju da ne moram stalno paliti display preko on-of gumba koji mi je teže pritisnuti jer imam tpu silikonsku masku. ovako mi je lakše, pređem preko senzora i upali se screen. a taj gubitak baterije mi stvarno nije neki.

što se tiče ekrana, brinem o tome: auto brightness i manual mijenjam samostalno ovisno o tome što radim. kroz dan, na suncu je na auto ili rijetko 100 ako se teže vidi ekran (svugdje imam tamnije/crne pozadine), a u stanu je na manual 5-10-20%. Primijetio sam da WajkMIUI ima generalno manji auto brightness level nego npr stock froyo, Motoginger ili MSGinger koji sam imao prije tako da i auto troši manje baterije.

 

za cpu mislim da sam napisao već u prijašnjem postu, ali nisam više točno siguran. +- 1 za vrijednosti.

18 - 300

30 - 600

48 - 1000

znam imati problema sa google maps, ponekad kad sam spojen na 3g i otvaram maps jako znaju zaštekati. ne znam da li je do ovih postavki ali provlačio se taj problem kroz skoro sve romove koje sam imao. vjerojatno jer sam i uvijek imao te slične postavke :)

 

Dodge_167 kaže...

Da skinem original MIUI ili onaj WajkUI?

 

I sad se sjetio zasto sam presao sa MIUI-a na CM7 -.- (slike)

Valjda vidite tu kvalitetu wallpapera na Launcher Pro... (dok na cm7 doka nema :S )

Preporuka za WajkMIUI ili WIUI kako korisnici vole tipkati :)

Trenutno sam na 1.9.9 i zadovoljan, stvarno odličan rom. S vremenom budem stavio novu verziju.

 

h=f^3
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2011 14:03 (jollyb).
15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
jollyb kaže...
 jer imam tpu silikonsku masku. 

 

DISI JE KUPIO ???

ako ebay onda nista....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
16 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Mitch kaže...
jollyb kaže...
 jer imam tpu silikonsku masku. 

 

DISI JE KUPIO ???

ako ebay onda nista....

ofkors da ebay :)

kupio sam prozirni i crni dolazi uskoro.

h=f^3
12 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Moze mi netko napisati tocnu verziju froye koja se dobije na defiju u vip-u? Ono Jorem,Jrdnem ili tako nesto. Promjenio sam hrpu romova i sad mi rikne zvucnik pa mora na servis i moram vratit froyu :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2011 9:27 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Hvala puno,stavljeno i sve stima,jedino sto nema hrvatskog izbornika :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

To nema niti jedna službena android verzija za defy. Hr imas u cm7 i htc sense romu

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Ovo o cemu govorite su sve perverzije.... cito sam 2 i pol sata svih 13 stranica.

Uglavnom... normalnog korisnika zanimaju stvari tipa kakva je klaliteta zvuka preko slušalica, koja je glasnoca zvuka na razglasu, da li vrti sve aplikacije bez "štucanja", da li smeta sunce i jaca svijetlos ekranu (vidljivnost), kakav je odaziv na dodir.

Baterija traje 12 sati.... taman preko dana ga koristiš preko noci ga puni... velik ekran, proc 600 mHz što se tu ima ocekivat... i da 1999 kn

 


I što se tice ovog sa servisima... moj savijet nikad, ali nikad ne nosite mob u vip centar da ga oni šalju na servis. Kupio sam prije 3 godine Lg arenu kod njih i 7 puta sam ga popravljao i to preko centra. Tek kad sam ga sam odnio sam na servis i rekao ljudima šta ne valja tek tad mi je proradilo sve kako Bog zapovida.


Za neki novi SW treba strpljenja. Kako bih vam rekao prvo pustite da ekipa to isproba, tek tada stavite.

Iduci tjedan ga idem kupit pa šta bude bude. VAljda ce bit bolji od Nokie N97 mini koju sad imam.

Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Burek20 kaže...

Ovo o cemu govorite su sve perverzije.... cito sam 2 i pol sata svih 13 stranica.

Uglavnom... 1.normalnog korisnika zanimaju stvari tipa kakva je klaliteta zvuka preko slušalica, koja je glasnoca zvuka na razglasu, da li vrti sve aplikacije bez "štucanja", da li smeta sunce i jaca svijetlos ekranu (vidljivnost), kakav je odaziv na dodir.

2.Baterija traje 12 sati.... taman preko dana ga koristiš preko noci ga puni... velik ekran, 3.proc 600 mHzšto se tu ima ocekivat... i da 1999 kn

 

1."Normalni korisnici" samo kupe telefon i vjerovatno niti neznaju sta on moze ... zato postoji ovakva tema(i vecinom "normalni korisnici" ne zalaze na ovakve forume).

2.Baterija ne traje samo 12 sati!

3. Procesor radi na 800MHz tvornicki ali svi ga overclock-aju na 1000MHz tj 1GHz

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 10:31 (viper).
15 godina
offline
Re: Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi
Ovaj gore sta je napiso je sve krivo napis...baterija traje oko 20h na cm7 s undervoltanjem na 1ghz
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
16 godina
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Baterija je odlična na ovom mobitelu. Sve ovisi o tome što se koristi. Ali po mojem iskustvu, daleko bolja overclockabilnost ali i underclock za trajanje baterije. Ovaj WajkIUI rom koji imam je odličan što se tiče autobrightnessa (malo i previše osjetljiv na suncu jer dosta često premali postotak iako sam na suncu, a uletim u sjenu jer WIUI brzo mijenja vrijednosti). Za razliku od bratovog desire, baterija od defy i korištenje samog defy je razlika nebo i zemlja.

Evo još nekoliko screenshotova za trajanje baterije.

 

BTW, povećao sam vrijednosti u BootMenu jer se Plants VS Zombies nije htio pokrenuti, a i problemi s usporavanjem Google Maps priliko aktivne data veze ili wlan su zasad nestali. Vrijednosti sljedeće:

20 - 300

30 - 600

50 - 1000

http://www.last.fm/user/jolly_bravo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi

Kod mene je bas druga situacija... Maksimalno mi je 8h sa 2.2.2 CEE original softverom, sa CM7 je max 12h i tako vec mjesec dana, s tim da stvarno svaki put kad stavim novi rom odmah kalibriram bateriju... Uzasno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice