Sony opet na udaru hackera

poruka: 124
|
čitano: 10.153
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony opet na udaru hackera".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
Bypass kaže...

As in typical legal contracts(!), the EULA protects both parties from liability if the software is used in a way not intended by the manufacturer or author.

Breaching the EULA (where there is contractual consense and not just giving the law again) is breach of contract. The act of breaching a contract is then considered as illegal as contracts are mutual agreements and should be respected and fulfilled by all parties involved.

 

Add2 

O tome i govorim. 

 

Add3 

To je na klincima ovdje da pročitaju i probaju shvatiti i razlikovati.

 

Nisu ni išli u otvoreni rat. To je glupost. A i napad na njih je kriminalna aktivnost za koju bi trebali odgovarati prvo napadači, a na drugom mjestu sony zato što nije pružao adekvatnu zaštitu kad su to itekako mogli.

 

Add1

EULA-u prihvaćaš klikom na "I agree", zar ne? OK, evo ti samo jedna situacija gdje će joj svaki sud morati (pa čak i da u praksi priznaju EULA-u kao ugovor - iako EULA to nikako nije) poništiti valjanost: zamoli djevojku ili prijatelja da umjesto tebe klikne na "I agree". Problem? Da, zato što se EULA veže uz osobu koja je prihvatila uvjete u njoj.

 

Add3

Pročitaj pažljivije - rekao sam da su potezi Sonyja od strane scene shvaćeni kao objava rata. Prave Sonyjeve namjere su u cijeloj priči zapravo nevažne jer je ovdje, baš kao i u bilo kojoj drugoj situaciji u životu, percepcija (jedne i druge strane) je ta koja je odredila daljnji razvoj situacije.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 15:33 (vlad0).
15 godina
protjeran
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
g12356 kaže...

  Itekako ima,tj.piratiziranje krši i zakon i eulu,a bilo koju licencu kada klikneš na ''i agree'' ona dobiva ''snagu zakona''.Štoviše,da u euli piše da te oni smiju oteti i koristiti za eksperimente oni bi te smjeli oteti i koristiti za eksperimente ako si kliknuo na i agree.ZAto jer taj ''i agree'' gumb po zakonu znači isto kao da si nešto rekao pred sudom.

Predlažem da si ovo pogledaš:

http://episodestar.com/south-park/south-park-season-15-episode-1-human-centipad/

  gle, ti mozda pravo ucis iz south parka, ali mi ostali zivimo u stvarnosti...

i agree ne dobiva snagu zakona, niti ikakvu drugu snagu jer to nije legalni potpis, postoji rucni i digitalni potpis, a ovo nije ni jedan od ta dva

a cak i da stvarno potpises da te netko moze oteti i vrsiti eksperimente na tebi, to je nevazeci ugovor jer krsi sve moguce zakone u bilo kojoj pravnoj drzavi

ja tebi predlazem posjet specijalistu uz ovakve izjave...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony opet na udaru hackera
g12356 kaže...

Nice,logika ti možda i ima smisla,ali svaki pravnik će ti se na to nasmijati,jer su oni plaćani od velikih korporacija i jednostavno se u praksi,znači pravom svijetu pokazalo da sud eulu uvijek interpretira u korist velikih korporacija.Zato prestani postati n forumu i postani predsjednik,ili barem sudac pa da možeš promijeniti interpretaciju zakona.

 

Zakoni nisu samo slovo na papiru,važnija je njihova interpretacija.A interpretacija može biti višestruka.

Na ovo o čemu ti pričaš se Apple pozvao kada je tvrdio da je JB ilegalan, pa je sud presudio da je JB legalan i da Apple nema pravo zabraniti JB pravnim putem (primjeti da je ovo primjer iz prakse, a ne iz humoristične serije kojoj je glavno komičarsko sredstvo pretjerivanje).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
neaktivan
offline
Sony opet na udaru hackera

bas sam gledao danas na vijestima o tom udaru...al meni niije zao sonya oni u japanu i jesu malo tupavi pozuruju se oce bit prvi u svemu pa na kraju izvise, zao je meni korisnika koji su to sve placali...nazalost sve sto e besplatno nije sigurno pa tako i psn. Cini se da je ipak microsoft tu bolje odradio posao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2011 22:38 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice