Testirali smo iPad!

poruka: 332
|
čitano: 60.234
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo iPad!".
15 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

Kupio bi tek neku njegovu sljedeću verziju,bit će je naravno isto kao i sa iPodom i iPhoneom.

Punk's not dead!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Testirali smo iPad!
Dal ce biti moguce stavit na njega novi ovaj OS 4.0?
14 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
@blackalbum
to sta nesto nema svrhe ne znaci da te nece vuci da provodis vrijeme s time. Ni ove prazne rasprave nemaju svrhu pa opet svi gubimo sate na forumu dokazivajuci jedni drugima da smo u pravu.
Ja mu vidim svrhu jer na njemu mogu igrat igre, citat knjige/web stranice i slusat muziku i sve to u krevetu ili na kaucu. Na tih par aktivnosti mi se uglavnom i svede slobodno vrijeme (izuzevsi sport).
14 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!

u biti to i nije tako loš uređaj,ali da su mu dodali stvari koje mu nedostaju bio bi i više od predobrog,šteta je apple previše zatvoren,mislim da su im računala ok ,samo su pretjerano skupi,dok mi njihovi ostali uređaji previše vuku na snobizam i statusni simbol,sve to što su dosad forumaši nabrojili da tom uređaju fali mislim da je appleova velika pogreška jer su tim taj uređaj rezervirali samo za jabučare dok će ostali rađe kupiti dobar laptop 

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 21:54 (blackalbum).
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
mene stvarno zabavljaju ove izjave tipa neznam mu namijenu. Mislim da gotovo svi na ovom forumu 90% vremena za kompom mogu bez beda zamijeniti nekim ovakvom tabletu. Svejedno, sudeći po prodaji oni koji su ga kupili su mu našli primjenu vrlo brzo. Siguran sam da ga imam uz laptop ili netbook, lap bi skupljao prašinu. Zapravo mislim da će ova stvar kanibalizirati prodaju laptopa, a naročito netbook. Srećom po Apple oni su ovo i izdali bas umjesto netbooka.
A.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

Kupio ga nebih ni pod razno... al da ga imam nasao bih mu primjenu...

I'm going woo woo
 
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Testirali smo iPad!

Po mom skromon mišljenju, uređaj nije uopće loš. Vjerujem da ono za što je namijenjen radi savršeno, ali je za takvu namjenu po mom sudu preskup. Ono što bi eventualno moglo prevagnuti u njegovu korist i omogučiti korisnicima da rade na njemu više stvari nego je Steve Jobs imao u svojoj viziji, jednostavno je izbačeno.

 

artfull kaže...
mene stvarno zabavljaju ove izjave tipa neznam mu namijenu. Mislim da gotovo svi na ovom forumu 90% vremena za kompom mogu bez beda zamijeniti nekim ovakvom tabletu. Svejedno, sudeći po prodaji oni koji su ga kupili su mu našli primjenu vrlo brzo. Siguran sam da ga imam uz laptop ili netbook, lap bi skupljao prašinu. Zapravo mislim da će ova stvar kanibalizirati prodaju laptopa, a naročito netbook. Srećom po Apple oni su ovo i izdali bas umjesto netbooka.

Ma, ne brini, svi mi shvačamo namjenu, međutim, 500 $ za uređaj koji će mi to djelomično omogučiti je jednostavno sramotno. Ako želim nešto sa stika prebaciti, moram ustati do kompa, ako želim bacit na poker na face-u moram ustati do kompa.... Naravno, za USB mogu kupiti adaptor koji ako stoji na iPadu cijelo vrijeme ružno djeluje i onemogučava mi korištenje bilo kojeg drugog dodatka, a ako ga ištekavam, takve stvari imaju ružnu naviku da ne budu na dohvat ruke kad ih zatrebamo.

Ako bi mi takav uređaj stvarno trebao, rađe bih pričekao i vidio što nudi konkurencija, u najgorem slučaju, ako ne ponudi ništa bolje, samo bih više cijenio iPad.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 22:03 (MrBlc).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
mene stvarno zabavljaju ove izjave tipa neznam mu namijenu. Mislim da gotovo svi na ovom forumu 90% vremena za kompom mogu bez beda zamijeniti nekim ovakvom tabletu. Svejedno, sudeći po prodaji oni koji su ga kupili su mu našli primjenu vrlo brzo. Siguran sam da ga imam uz laptop ili netbook, lap bi skupljao prašinu. Zapravo mislim da će ova stvar kanibalizirati prodaju laptopa, a naročito netbook. Srećom po Apple oni su ovo i izdali bas umjesto netbooka.

Pa ja bih mu znao namjenu ali on nema ono za što bih ga ja koristio.

Prvo za 800$ je preovisan o računalu.

Ne mogu skajpat, bilo u krevetu bilo na kavi što mi je debeli minus.

Kako se nisu sjetili da bi bilo super skajpati na kavi? Recimo frend je bolestan i svi smo na kavi i skajpamo s njim.

 

Gledao bih filmove u krevetu ali uređaj koji je jeftiniji mi jednostavno nema dovoljno mjesta za par filmova ili serija bolje kvalitete, a nema usb za dodatni mass storage device.

 

Da li se za punu komociju isplati dati 800$ za laptop za posao i još 800$ za zaj*banciju u krevetu?

14 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
@mrblc
i ja sam se s iphoneom susreo s ovih par problema koje si naveo i svi su rjesivi.
Za zyngu imas aplikaciju a prebacivanje fileova radim preko wifi-a ili ako sam u drugom gradu recem staroj da samo upali pc pa se logiram na njega sa logmeinom ili nekom drugom remote control aplikacijom.
Vjeruj mi da je velika popularnost iphone os-a dovela do toga da se skoro sve da rjesit. Ovdje vidim da ljudi iz neznanja spominju cak i da se youtube ne moze gledat i da se javascript ne izvodi.
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

Meni se sviđa koncept i mislim da ideja nije pre loša, makar ne volim appleove poluproizvode. Htio bi nešto slično s ekranom te veličine na kojem se može kvalitetno tipkati u nekim umjerenim količinama i po potrbi skicirati neke jednostavne skice. Još da ima kameru s kojom mogu slikati dovoljno kvalitetno text da ga mogu poslje čitati i nek nabace wireless i OS baziran na linuxu i ja kupujem samo da više ne moram koristiti bilježnice na faksu.

There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
ZC_Someone kaže...

Meni se sviđa koncept i mislim da ideja nije pre loša, makar ne volim appleove poluproizvode. Htio bi nešto slično s ekranom te veličine na kojem se može kvalitetno tipkati u nekim umjerenim količinama i po potrbi skicirati neke jednostavne skice. Još da ima kameru s kojom mogu slikati dovoljno kvalitetno text da ga mogu poslje čitati i nek nabace wireless i OS baziran na linuxu i ja kupujem samo da više ne moram koristiti bilježnice na faksu.

Već imaš takve uređaje, ali ono pravo tek dolazi. Dobra caka će biti sa Slate-om ako se bude mogao staviti Linux (vjerojatno će moći), pogotovo sa onom cakom iz EULA-e od Windowsa o povratu novca.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

OSX je baziran na Unixu (odnosno BSD ako se ne varam), nesto slicno kao i linux :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
tnakir kaže...

OSX je baziran na Unixu (odnosno BSD ako se ne varam), nesto slicno kao i linux :)

osx nije slican niti ima veze s linuxom

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
Oboje su unix.
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
Oboje su unix.

oboje su razliciti jedno od drugoga koliko god je to moguce.

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
tnakir kaže...

Kupio ga nebih ni pod razno... al da ga imam nasao bih mu primjenu...

Kad bi ga nekako dobio, prodao bi ga i kupio bi si EEE i još za razliku u cijeni neki prijenosni HDD ili veći (16GB+) USB stick.

 

Neki linux na njega i da vidiš veselja...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
artfull kaže...
Oboje su unix.

 

Nijedan nije unix. 

16 godina
offline
Testirali smo iPad!

Temeljeni na unixu... :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
tnakir kaže...

Temeljeni na unixu... :)

U tom i jest kvaka. Nisu. :)

http://www.linfo.org/unix-like.html

Al dobro...da ne idemo u offtopic, necu dalje. :)

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
tnakir kaže...

Temeljeni na unixu... :)

BSD is what you get when a bunch of Unix hackers sit down to try to port a Unix system to the PC. Linux is what you get when a bunch of PC hackers sit down and try to write a Unix system for the PC.

16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

Sve su to unixoidi Namigiva

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

evo uspio spročitat sve što ste natrkeljili i ne mogu vjerovat da nitko nije spomenuo za što bi se moglo koristit ipad

eto meni prvo palo na pamet da bi mogao konačno pročitat net izdanje (čitaj torrent izdanje) BUGA u pdf-u na ipadu na wc-u

ko moderan čovjek, zamjenio papirnato izdanje :D

inače pogledao sam i onaj sajt koji je rastavio ipad totalno, po izgledu izgleda da je baterija još mogla malo veča biti, a dobilo bi se još koji sat rada

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
dadoremix kaže...

evo uspio spročitat sve što ste natrkeljili i ne mogu vjerovat da nitko nije spomenuo za što bi se moglo koristit ipad

eto meni prvo palo na pamet da bi mogao konačno pročitat net izdanje (čitaj torrent izdanje) BUGA u pdf-u na ipadu na wc-u

ko moderan čovjek, zamjenio papirnato izdanje :D

inače pogledao sam i onaj sajt koji je rastavio ipad totalno, po izgledu izgleda da je baterija još mogla malo veča biti, a dobilo bi se još koji sat rada

  Za 500 $ uzmeš pretplatu na 8 godina na papirnati izdanje :-P

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
Testirali smo iPad!

to istina

ali ako se več kupi ipad onda mu treba i pronači namjenu za korištenje

vidim po youtubu več su počeli umetat i u vozila, umjesto drugih ekrana

 

a možda nebi bilo loše da naš šuker i kosorica nabave jedno 200-300 komada, da imaju umjestu svih onih papira

odmah bi ušparali, a informacije im cure tako i tako svugdje pa se o tome i ne moraju brinuti

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

Ovaj Ipad ce biti fenomenalna stvar koja ce uvesti revoluciju u svijet mobilne tehnologije i IT industriju. Nesto sa cim se moze surfati i .......cekaj sta ono jos?????????? Da to je zaista nesto sto je revolucionarno,to doista prije niti u jednom uredaju nismo vidjeli. Ah da,ima cak i touchscreen, takoder nesto sto je nevideno do sada. Doista cista revolucija!

 
7 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
Lt Dalius kaže...

 

WebCam - minus ali izdrživo

USB - veliki minus, ali izdrživo

Nemogućnost proširenja memorije - minus ali ok, neka bude...

Sve moraš ubacivati sa nekog tamo AppStorea - WTF?

 

Još samo jedno pitanje: - recite, jesu li dodali Flash podršku - bez potrebe za instaliranjem/tweekanjem ili što ja znam čime?

 

Uređaj prvenstveno orjentiran prema Internetu, a tako nefleksibilno postavljen... Prosudite sami, s obzirom da je 90% današnjih web-stranica kompletno u Flashu ili ima barem nešto Flasha...

Meni osobno je nedostatak USB-a neizdrživ. I kao što je već netko rekao, iPad mi se čini dobar uređaj (s par podnošljivih mana) ali nedostatak USB-a je jednostavno previše.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!

Već sam prije spomenuo, to je uređaj koji je napravljen tako da trošiš novac , onako kako ti Apple određuje. Nisam znao da mora imati sim karticu da bi bio aktivan i da imaš pristup internetu.

A pogotovo će ga plaćati skupo onaj tko će ga uzeti preko VIP-a! Mislim da će mu Vipovci oderati kožu. Oni su i onako bezobrazno skupi! A plus toga, koncepcija uređaja je takva, da  si prisiljen raditi ono što ti određuju njegovi tvorci(Apple)! Nikada nisam shvaćao ljude koji to ne kuže i idu u robovski položaj! Uskoro će doći isti takvi uređaji koji će biti daleko napredniji i imati će usb i sve ostalo što ipad nema . I neće čovjek ovisiti o appstoreu! Moći češ radit što želiš bez diktiranja uvjeta iz apple-a.

Stjepan Jenduka
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 5:51 (Shai).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
Malu digresiju da napravim Izlanuo se, http://iphonejtag.blogspot.com/ slika govori više od tisuću riječi :)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
Kruno_21 kaže...
Malu digresiju da napravim Izlanuo se, http://iphonejtag.blogspot.com/ slika govori više od tisuću riječi :)

najs :)

A.
14 godina
offline
Testirali smo iPad!

ma nula bodova :p

 

 

to samo klinci sline za tim valjda, nema meni do fizičkih tipki za unos ni na računalu ni na mobitelu....

 

 

štapiče prepuštam kinezima i njima srodnim...

 

 

i kvragu dosta bi bio samo doktor petric pored njega, ne morate dokazivati istinost toliko detaljno na svakoj slici, vjerujemo mi vama hehe

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 10:47 (Oldy).
 
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice