Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

poruka: 198
|
čitano: 32.766
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 dostupni u Release Preview verziji".
16 godina
online
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
escobar_ kaže...

Nakon što me kvalitetno izje*ao s driverima za štampač sad sam u novim problemima. Naime, ne mogu instalirat Flash Player (64bitni Firefox, 64bitni Windows). Šta god pokušam dočeka me greška: "The ActiveX control for Flash Player could not be registered." Pa ako neko ima kakvih ideja zamolio bih da ih napiše dok Windowsu nisam mahnuo.

 

...probaj otic na stranicu ninite.com i tamo oznaci Flash za IE i Non IE

neo.gz kaže...

Zna li neko kako promjeniti jezik? {#}

...Control panel...

pipboy kaže...

Jesam samo lud ili do tipke za gasenje trebam ići u settingse ?

 

 

Misem u desni ugao>Settings ili na desktopu Win+F4 {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | https://www.facebook.com/antivirusna.ekipa
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
pipboy kaže...

kao to je rijetko koristena opcija samo za neke korisnike

koji je misle "podesavati"

"Why do you have to click Start to turn off your PC?"

Verum est, summus hominorum.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Ok na Ubuntu isto odlazimo na settings ikonu,

ali ovdje je "zaguljenije postavljena" ...

 

Alt +F4 ... meni će pomoći, ali bojim se navale gluposti kad ovo sjedne na kompove u firmi

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 23:04 (pipboy).
15 godina
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
goranmactavish kaže...
escobar_ kaže...

Nakon što me kvalitetno izje*ao s driverima za štampač sad sam u novim problemima. Naime, ne mogu instalirat Flash Player (64bitni Firefox, 64bitni Windows). Šta god pokušam dočeka me greška: "The ActiveX control for Flash Player could not be registered." Pa ako neko ima kakvih ideja zamolio bih da ih napiše dok Windowsu nisam mahnuo.

Također sličan problem, pojavljuje se greška pri pokušaju instalacije Flash Playera

Evo uspio sam, ali ne koristeći Installer koji se pronađe na linku get.abode.com/flashplayer, već onaj kojeg možeš pogledati ovdje. Imaš četiri verzije jednu ispod druge, po dvije za 32bit i 64bit sisteme, pa pokušaj, kod mene je prošlo.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
14 godina
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

evo i ja instaliro prije par sati i mogu rec da mi je zanimljiv... zasad samo to

kad izlazi cijela verzija? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 23:21 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
cekpi kaže...
B3Arf00t kaže...

Pozdrav ljudi! Evo imam jedno pitanje koje je malo off topic :/ Ovako, jučer sam skinuo Windows 8 Release Preview. I danas sam htio kreirati particiju od 80+ GB za taj Windows. I pošto sam imao jednu particiju od 331GB nju sam "Shrinkao" kako bih dobio tu od 80GB. Ali nakon kreiranja te particije, sve ostale su se pretvorile u tip Dynamic i postale su Simple Volume. Mene zanima zašto je to tako i kako to mogu ispraviti. Zahvalan sam svima!

 cijeli disk si konvertrao u dynamic

 a kako to mogu vratiti kako je bilo, i zakaj mi se to pretvorilo u dynamic?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

To se i meni dogodilo jednom pa mi nije preostalo ništa drugo nego formatirati cijeli hard al srećom sam imao backup na 2. disku.Ne sjećam se točno šta sam prtljao ali mislim da je povezano sa brojem dozvoljenih primarnih particija.

16 godina
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
Eo par korisnih tweakova windowsa 8, posebno zanimljivih u kombinaciji:

I. Ako ne želite da vas gnjavi passwordom svaki puta kad pokrećete komp:
1. windows key + R
2. utipkate “netplwiz”
3. odčekirate “Users must enter a user name and password to use this computer” opciju, OK

II. Ulazak direktno u desktop sučenje a ne metro:
1. Otvorite windows direktorij i pretražite “shows desktop”
2. Kopirajte pronađeni šorkat u C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
3. Voila; windowsi odmah nakon startanja pokreću desktop..
 
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

a ima i jednostavnije rješenje...

pod I. kod instalacije ne postavljaj password pa te ni neće gnjavit...

pod II. nemam pojma zbog čega kod mene odmah ide na desktop a ne metro... a nigdje kod instalacije mi nije bilo to ponuđeno da mogu birati koje sučelje će startati prvo...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
Evo da ne pregledavam cijelu temu imam pitanjce...
da li je tko upgrade-ao s win7 na win8 RP i kakav je postupak? znam da ostanje sve od programa do postavki. ali eto ako tko prošao nek kaže samo jel glatko ;)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
B3Arf00t kaže...
cekpi kaže...
B3Arf00t kaže...

Pozdrav ljudi! Evo imam jedno pitanje koje je malo off topic :/ Ovako, jučer sam skinuo Windows 8 Release Preview. I danas sam htio kreirati particiju od 80+ GB za taj Windows. I pošto sam imao jednu particiju od 331GB nju sam "Shrinkao" kako bih dobio tu od 80GB. Ali nakon kreiranja te particije, sve ostale su se pretvorile u tip Dynamic i postale su Simple Volume. Mene zanima zašto je to tako i kako to mogu ispraviti. Zahvalan sam svima!

 cijeli disk si konvertrao u dynamic

 a kako to mogu vratiti kako je bilo, i zakaj mi se to pretvorilo u dynamic?

 

 a očito si mu rekao convert to dynamic....

navedena promijena je u jednom smjeru, znači nema natrag tj jedino možeš probat napravit image cijelog diska i onda probat restore (ili s nekim thirdparty alatima)

 

više o dinamičkim diskovima pročitaj:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa363785(v=vs.85).aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc737048(v=ws.10).aspx

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
B3Arf00t kaže...
 a kako to mogu vratiti kako je bilo, i zakaj mi se to pretvorilo u dynamic?

Bez brisanja kompletnog diska i svih particija na njemu ,nikako. Postupak

 

Napomena: iako postupak sa MiniTool Partition Wizardom kaže da se podaci neće izbrisati ,NE OSLANJAJ SE NA TO!

Uvijek se može nešto dogoditi i izgubiti SVE poodatke s diska. Backup je čarobna riječ!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 13:12 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Ok. Hvala svima na pomoći. Morat ću onda ponovno Windows dizat i sve particije obrisat i od početka raditi sve. A dajte mi onda recite kako da napravim više od 3 particije od jednog harda, a da mi se to ne dogodi. jer onda mi se to dogodilo zato što sam ja na tom hardu imao 3 particije, i kreirao tu novu. nešto sam čuo da se ne može imati više od 3 (primary) pa je vjerojatno to zbog toga i tako  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Za informaciju Win 8 RP neće da mi se instalira na testnom stroju sa 512 MB RAM-a (javlja da je potrebno min. 2 GB RAM-a),

dok se Win 8 CP-u instalirao i radio bez problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
Matozan kaže...

Za informaciju Win 8 RP neće da mi se instalira na testnom stroju sa 512 MB RAM-a (javlja da je potrebno min. 2 GB RAM-a),

dok se Win 8 CP-u instalirao i radio bez problema.

 

Stavljanje svega iznad XP sa 512 RAMA je mazohizam..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

I da ga instaliraš nebi bio sretan nakon što otvoriš 2+ prozora na browseru.

15 godina
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Kao što sam naveo to je bilo informativno, ako nekog bude zanimalo da li može 8-mica na 512 MB RAM-a raditi.

To mi je samo testni stroj, da vidim kako se ponaša kod instalacije na fizički stroj u odnosu na virtualku (na jačem stroju),

što tu ima novoga i da vidim da li će me nagovori da pređem sa 7-mice.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
B3Arf00t kaže...

 A dajte mi onda recite kako da napravim više od 3 particije od jednog harda

EASUS Partition.

15 godina
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
B3Arf00t kaže...

.... nešto sam čuo da se ne može imati više od 3 (primary) pa je vjerojatno to zbog toga i tako  

 -ja sam čuo da su masrovci sivi (prije su bili zeleni)... zato sve što se čuje, treba provjerit. (rjetko je kad istina).

 

-standardi definiraju do 4 primarne particije po fizičkom disku. (particije su logički diskovi).

-svaka standarndna (primarna) particija može biti bootabilna, BIOS određuje koji HDD, s tog HDDa MBR koja particija, naravno aktivna-primarna.

-pošto win7 u instalaciji na prazan disk defaultno kreira jednu skrivenu boot particiju (100MB) tako da ostanu još 3 za običnog usera, jer win7 više ne nudi opciju-izbor primarna-odnosno-extended particija.

-extended particija postoji upravo zato, tj u extended particiji može biti proizvoljan broj logičkih particija. Ograničenja su OSovska, tj pod windowsima je to abeceda (26), koliko ih može biti dostupno (aktivno, više ih može biti..),...

ako postoji potreba, treba kreirati jednu aktivnu primarnu (koja će biti boot) particiju, dovoljno je 100-200Mb, može više ako korisnik ima razlog, nako toga extended ostatak diska u kojem će dalje svaki OS (pa i win7) kreirati potrebne particije bez razlike ili ograničenja. To je samo zbog standarda...

 

Sve se može npr Easeusom, ali... to se radi s nekog LiveCDa (miniPE, Linux..) jer se radi prije instlacije OSa, kasnije nije preporučljivo. Drugo (elegantije rješenje) je Easusom, na drugom računalu, privemeno priključiti HDD i kreirati potrebne particije, nakon toga normalna instalacija.

 

edit: -čak je sve to moguće napraviti installom XPa tko ga ima pri ruci, jer on automatski nakon prve-primarne, kreira extended particiju.. i kompatibilan je s win7, dok kreiran pod sedmicom nije čitljiv u XPu (NTFS-v3.1-3.5..).. ali i problemi s novim većim diskovima cluster 4k, AHCI-SATA driveri itd.. Nakon kreiranja particije, samo restart s medijem za sedmicu..

 

-btw, realno, nije potrebno za većinu korsnika više od 2-3 particije, osim npr za multiboot. To nema veze s drugim HDDom, samo OS vidi particije kao (logičke) diskove. Dodatni HDDovi mogu biti proizvoljno podjeljeni, ovo se odnosi na 'glavni' systemski disk na koji se instalira OS. Da se izbjegnu 'problemi' za vrijeme instalacije (pogotovo particioniranja-formatiranje) pametnije je isključiti dodatne diskove, kao i zbog postavke boota.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 16:06 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
eterna luchar kaže...
Evo da ne pregledavam cijelu temu imam pitanjce...
da li je tko upgrade-ao s win7 na win8 RP i kakav je postupak? znam da ostanje sve od programa do postavki. ali eto ako tko prošao nek kaže samo jel glatko ;)

BUMP

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
eterna luchar kaže...
eterna luchar kaže...
Evo da ne pregledavam cijelu temu imam pitanjce...
da li je tko upgrade-ao s win7 na win8 RP i kakav je postupak? znam da ostanje sve od programa do postavki. ali eto ako tko prošao nek kaže samo jel glatko ;)

BUMP

Nisam radio upgrade ali ima nešto na stranici o tome.

16 godina
online
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
Matozan kaže...

Za informaciju Win 8 RP neće da mi se instalira na testnom stroju sa 512 MB RAM-a (javlja da je potrebno min. 2 GB RAM-a),

dok se Win 8 CP-u instalirao i radio bez problema.

 

Evo sam da javim da sam stavio Win 8 na Acer Aspire One (Atom@1.6, 1Gb RAM-a) i sve stima {#}.

_______________________________________________________________________________

 

Ali imam pitanje, prije sam imao dual boot (XP i Win7) i Win 8 sam isao stavljat tako da sam formatirao particiju sa XP-om (Win 7 je ostala), radi se o Aceru One.

WIn 8 se instalirao OK ali mi nije omogucen dual boot (Win 7 i Win 8) {#}, tok je recimo to isto na HP laptopu proslo OK (triple boot Ubuntu, Win 8 i Win 7).

Da li bi trebao napravit repair sa Win 7 DVD-om da dobijem dula boot ili ima netko neku drugu ideju/prijedlog?

 

Tnx {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | https://www.facebook.com/antivirusna.ekipa
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Repair sedmice pa uredi boot menu, EasyBCD

15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Upravo završio upgrade sa sedmice.

Mountao iso na sedmici, odabrao da želim zadržati podatke podešenja i ostalo i nakon 30-ak minuta sve gore bez ikakvih problema:)

Sad mi i prijeti da će se htio to ja il ne sam restartat nakon čak 2 dana:)

World Championships: 7, GP started: 294, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
F1-IVO kaže...

 Sad mi i prijeti da će se htio to ja il ne sam restartat nakon čak 2 dana

E da ,nema više zayebancije!! Em skida update-e bez pitanja ,em će ti restartat PC bez pitanja!! {#} Ja sam danas zaboravil na to i usred ripanja cd-a ,on meni baci restart ,govno jedno!! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Od kad sam instalirao Win8 ne radi mi skype. Reinstalriao sam ga ali ništa.

Peace.......Ja sam muško, zakaj svi mislite da sam žensko ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

Jel imao netko problema sa CPU error message?

Vidim da dosta ljudi ima taj problem naime ova verzija osmice ne podrzava neke procesore,koji ne podrzavaju  PAE, NX, SSE2

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/booting-from-windows-8-release-preview-dvd-error/3ba83d46-d127-454d-96d8-c92d237b0edb

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji
Tinča14 kaže...

Od kad sam instalirao Win8 ne radi mi skype. Reinstalriao sam ga ali ništa.

Pokušaj instalirati stariju verziju, one rade. Nova za sada ne funkcioniše. Mislim, možeš ukloniti Skype direktorij iz C:\Users\Username\AppData\Roaming ali i kad se opet uspiješ ulogovati CPU korištenje je previsoko. A iz Microsoft Skype divizije rekoše kako će tek od sljedećeg update-a problem biti riješen, kad će update nisu pominjali.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

ima li tko problema s krčanjem zvučnika? 100% je software-ski problem jer je isto i na slušalicama. neki problemi s driverima su u pitanju pretpostavljam.
pokušao instalirati drivere nove ali ne da mi, jer ne prepoznaje OS

 

EDIT: vezano za skype - ugasi ga iz Task Managera i pokreni ga iz Metro sučelja, al skype previše jede CPU {#} kod mene 50%

EDIT 2: skužih da mi skype radi probleme s audiom, kad sam ga ugasio sve normalno, e moji windows... prebugovita ova verzija

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 22:59 (eterna luchar).
14 godina
offline
Windows 8 dostupni u Release Preview verziji

imam jedno pitanje... skino sam iso file mounto ga s poweriso i pokrenuo sam setup.. 1. mi se pojavi za key i to napisem i idem next i dodem do tamo gdje pise what to choose i sta da onda odaberem? bio sam odabrao kepp files i isao dalje i tu onda pise ready to install, sad me zanima ako stisnem dalje jel ce se pojaviti prozor gdje cu odabrati gdje instalirati ili ce mi se na c disk samo upgrade-at, jer me dosad to nije pitalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice