Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

poruka: 26
|
čitano: 6.725
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?".
11 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Film je vrlo naivan po mom mišljenju, a likovi su bezlični, glumci neuvjerljivi...stvarno ga ne mogu preporučiti.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Izvedba je mogla biti bolja, no sama ideja i priča mi se sviđa.Mislim da je riječ o filmu koji će s vremenom biti cijenjeniji.

Moj PC  
1 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Što ti nije jeftino ono s dva "brata" androida? Tek kako se svi lako predaju na prvi znak problema i sranja?

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
protjeran
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Plitki rasplet Prometeja (ekspresno uništavanje planeta Inžinjera je potpuno blesavo u pogledu priče), odustajanje od Noomi Rapace i stavljanje bezlične feminističke/lezbo glumice kao glavne protagonistice (meni je Katherine Westerson totalno "meh")... sve u svemu, moglo je bolje. Alien franšiza je temeljena na karakterno jakoj i seksipilnoj glavnoj glumici(Weaver). I Prometej i ova instalacija Aliena to nema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 21:06 (Mayo).
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Trojka je još bila podnošljiva, ovo sve poslije je Alien:Mužnja Naivaca 1,2 i 3.

 
9 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Trojka je još bila podnošljiva, ovo sve poslije je Alien:Mužnja Naivaca 1,2 i 3.

 

Trojka je bila OK zbog kvalitetnih glumaca. Četvorka je bila mindless shite.

15 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Okej je film. Zbilja se isplati pogledat u odnosu na ono što je danas u kinima.

 

Ali tužno je što sam Ridley Scott ne zna dovršit priču Aliena i 'Engineers'a nakon toliko godina i uspješnih filmova.

Fanovi su barem knjigu zaslužili kad već on ide must lovu na svim svojim uspješnijim produktima.

 

Inače meni su i Prometej i Covenant bitno gledljiviji nakon bilo čega iza Aliena 2 (ajd i 3), kao i drugih SFova koji baš prikazuju morfove vanzemaljaca.

Ništa me nije baš zaintrigiralo pričom u zadnje vrijeme kao Prometej (zbog mrtvih cliff-hangera svakih 5 minuta), a ostavit nešto neispričano mi je valjda najgore u filmskoj industriji.

 
4 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Mayo kaže...
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Trojka je još bila podnošljiva, ovo sve poslije je Alien:Mužnja Naivaca 1,2 i 3.

 

Trojka je bila OK zbog kvalitetnih glumaca. Četvorka je bila mindless shite.

 A dvojka je ipak najbolja od svih.

15 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

kad sam prvi (od 764) put pogledao aliena, bijah uvjeren kako neće imati nikakav "nastavak" jer to nema smisla. film je zaokružena cjelina. potom odgledah nastavke i svidje mi se samo fincherov alien^3 (ono sa zatvorenicima; film po kojem se masovno pljuje a jedini je na tragu izvornog koncepta - opasnost u izoliranom ozračju i nemogućje bijega). sve ostalo mi je tipično holivuđansko muženje mršave krave no gledam zbog sveprisutne inercije (standardni model). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Ajar kaže...

kad sam prvi (od 764) put pogledao aliena, bijah uvjeren kako neće imati nikakav "nastavak" jer to nema smisla. film je zaokružena cjelina. potom odgledah nastavke i svidje mi se samo fincherov alien^3 (ono sa zatvorenicima; film po kojem se masovno pljuje a jedini je na tragu izvornog koncepta - opasnost u izoliranom ozračju i nemogućje bijega). sve ostalo mi je tipično holivuđansko muženje mršave krave no gledam zbog sveprisutne inercije (standardni model). 

 

 

Problem je što je Alien 3 bio money-maker projekt gdje je Fincher bio samo unajmljena ruka i što je Fincher morao smišljati scenario za vrijeme snimanja, on je scenario praktično pisao na pauzama. Trojka je mogla biti daleko bolja, a i ovako je ispala relativno dobra iz razloga što je redatelj bio talentiran. Ni Francuz koji je režirao četvorku nije loš, ali on je isto bio samo unajmljena ruka za projekt, samo što nije bilo potrebe da isti piše i scenarij, a možda je bilo bolje da je Jeunet imao veći autorski utjecaj. Trojka što se mene tiče ima fenomenalnu scenografiju i osim scene po tunelima ide potpuno u drugom smjeru od originala. Original Alien je bio slasher horor u svemiru, trojka je bila više na dvojku... akcijski.

 

zeroname kaže...

 A dvojka je ipak najbolja od svih.

 

Dvojka je meni zakon iz razloga što sam na AvP 2 PC video igri proveo dane i dane....  James Cameron je genijalac.... najbolji space marines film ikada.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 8:37 (Mayo).
16 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

"Premda nije ispunio očekivanja, globalni prihodi filma Alien: Savez svejedno nadmašuju prihode svih filmova iz franšize (iznosi prilagođeni za inflaciju) izuzev filma Prometheus. Ovaj podatak daje ohrabrenje zaključiti da će se i treći „prequel“ ipak pojaviti, usprkos nešto slabijoj gledanosti u kinima od Prometheusa." 

 

Nažalost (ili na radost, nisam još pogledao film) zarada je nikakva. Glavešine studija su sigurno očekivale pola milijarde bruto, a biće čudo ako dođe i do 300 milijuna.

Ovu godinu su nakrcali megaspektaklima - skoro imamo jedan svakih 15 dana - tako da ovaj neće zaraditi. A to je JEDINO bitno šefovima studija - jer oni snimaju filmove da zarađuju.

Jedan nastavak nije zaradio dovoljno - to je kraj cijelog serijala 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Franšiza je "umrla" sa Alien vs Predator.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Alien: Savez sniman je s nešto manjim budžetom nego Prometheus, a njegov svjetski utržak je trenutno upola manji

 

33 miliona manji buet i nije baš "nešto manji"

130 vs 97

I'm Afraid of Americans
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Film je kao da si uzeo sve sf klišeje i strpao u jedan  film, predvidljiv do bola s nepotrebnim scenama nasilja koje nisu nimalo strašne već jednostavno gadljive. Likovi totalno ne zanimljivi i mlaki tu su da krepaju. Meni  je osobno film dno dna i sramota za franžizu i  ne da mi je bio loš, već je na neki način pokvario i sve dosadašnje filmove s glupim krajem i objašnjenjem porijekla aliena. uglavnom teško mi je povjerovati da je isti taj ridliy škot radio na osmom putniku. Film je također uspio nešto što se rijetko vidi, a to je da se radnja odvija prebrzo a da je istovremeno dosadan. žali bože 20kn i vremena u kinu.

Dirty dosen
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Žao mi je što nije detaljno razrađena priča o Engineerima i njihovoj civilizaciji koja je istovremeno izuzetno napredna, a s druge strane antičkog i asketskog stila.
Kako se nagovijestilo u Premetheusu, mislio sam da će se obraditi taj dio. 
Nismo doznali ni kakav izvor energije koriste njihovi juggernouti, ni da li se radi o biomehaničkim sklopovima kako je sugerirao pokojni H.R.Giger.
Inače veliki fan Aliena 1, 2, ajd može i 3, 
ali ne mogu prožvakati da je Alien 4 režirao čovjek koji inače radi komedije. I to se vidi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 12:56 (Damok).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
natko kaže...

Franšiza je "umrla" sa Alien vs Predator.

 niti blizu! di je jošalien i predator protiv supermena i godzile te aliene, brate, moram pucat na te. ili iron man protiv aliena ili spidewoman s predatorom a protiv bečke filharmonije. ih! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
natko kaže...

Franšiza je "umrla" sa Alien vs Predator.

 Zašto bi umrla kad je AVP legitimno baziran na igricama AVP, AVP2 (koji je najbolji). Igre su bile prije filma tako da AVP nije plod neke glupe ideje nekog tamo redatelja.

8 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Da se malo pobunim, jer puno ponavljano bilo što postaje... više od istine valjda.
A sad papagajski svi c&p "1-3 je ok, ostalo je smeće". Meni je 4 ok.
1. Alien je, kao što Ajar reče, zaokružena cjelina i samodostatan. Ima tu i puno drugih aspekata, film je s jedne strane jeftini trash horror b-produkcije, a s druge sociološki fenomen (feministička "himna" npr), u mnogo čemu nova paradigma. Puno je pisano o tome, pa tko voli nek potraži ako je propustio.
U stvari original je jedan i jedini, unique, sa manama i vrlinama koje ima, nije state of the art ali je postavio nove kriterije. Osobno mislim da se, nakon Bliskih susreta 3. vrste, pa Aliena, Spielberg osjetio primoran snimiti E.T.a kako bi "vratio vjeru" :-)


2. Aliens je štancanje para ali dobar akcić. Ima odličnih twistova, a šora Ripley i Kraljice je antologijska.

 

3. Alien 3 je z neba pa u rebra, skoro pa art izdrkavanje. Iako izuzetno volim Finchera a i Alien saga mi je draga (a i trojka je odličan film), trojka je potpuno pomaknuti koncept.

Mislim da je financijski podbacila i skoro pa uništila serijal. Ugl., mnoštvo je od te '92. nadalje pluvalo po filmu, a meni se izuzetno sviđao (kamera je fantastična, neke scene su remek djelo za sebe), makar ga više nisam doživljavao u Alien story-lineu već kao draguljčić za sebe. Sad ga, s odmakom, ljudi dižu u nebesa (onako slučajna koincidencija je da je Fincher snimio 7 i Game i postao žešća faca).

 

4. Resurrection je meni odličan film. Ima failova (kao i svaki do tada), ali pitanje "ljudskosti" odn. humanosti (koje se provlači od početka serijala: android i polu-alien ispadaju neusporedivo humaniji od fetivih humana), gotovo incestuozno osjećajne (a opet istovremeno za naježit se) scene između polu-Ripley i Alienke, pa zatim gomila gay/lesbo itd sex mind-igri... zajedno stavljaju pod upitnik što smo u stvari (i jesmo li). Filozofska igra u rangu s Blade Runner.

Dalje ne bih, ne sviđa mi se. Gledljivo, ne puno više od tog. Makar, Covenant ima odličnih dijelova, ali mi je... nategnut.
I ova koka (Daniels aka Kathy W.) definitivno nije Ripley. Ni blizu. Ajd, bar ne stenje kao Noomi.
A makar mi je i Fassbender drag, Bishop mi je uvjerljiviji od Davida.

Digresija na temu: Ako niste, pogledajte Galaxy Quest. To nije samo dobra zeka na račun trekkija, već je i Sigourney ovdje totalni antipod Ripley (učinjeno s zlim predumišljajem ). A ima tog još.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.6.2017 22:28 (Zechina).
 
4 2 hvala 3
16 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Mislio/nadao sam se da ne može gore od Prometheusa 

 

Ovo je u rangu onog smeća od Alien VS Predator.

 

 

 

 

PS

 

NE PREPORUČUJEM GLEDANJE NI NAJGOREM NEPRIJATELJU!

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Ako Ridley želi da bude treći film - onda će da bude. Možda nas iznenadi jer poznate su njegove "sinusoide". Ja se iskreno nadam da hoće kao što je i sam rekao. A onda će netko drugi da nastavlja Aliena.

 

Kritičari i oni koji 4 puta više od duljine filma provode analizirijaću kadrove i razradu karaktera jednostavno mi se - gade.

Inače sam veliki fan Aliena. i Uskrsnuće je odličan film bio jer sam kao dijete na VHS-icama gledao i bilo je tako gadljivih scena koje se danas teško mogu ponoviti.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Ne znam zašto mekećete protiv AvP franšize, radnje su im povezane. Još u Predatoru 2 iz 80tih sa Danny Gloverom, predator na brodu ima Xenomorfovu lubanju kao trofej.

 

http://i.imgur.com/lFctm.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 12:03 (Damok).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Damok kaže...

Ne znam zašto mekećete protiv AvP franšize, radnje su im povezane. Još u Predatoru 2 iz 80tih sa Danny Gloverom, predator na brodu ima Xenomorfovu lubanju kao trofej.

 

http://i.imgur.com/lFctm.jpg

 

 Predator 2 je iz 1990-te godine.

13 godina
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?

Radnja AvPa ide kontra priča iz Aliena, AvP franšiza je bazirana na stripu iz 90ih i nema veze s glavnim Ridley universem, niti je ijedan Alien film i najmanjim detaljem priznao povezanost s AvPom ili Predatorom. Osim toga, filmovi su toliko nevjerojatno loši da ne zaslužuju biti spomenuti u istoj rečenici s najlošijim Alien filmom.

 

Covenant je meni ogromno razočaranje, a ja smatram da je Prometej bio izvrsno postignuće i najbolji Alien film nakon prva 2, te bi mogao biti klasik uz nekoliko prepravaka u scenariju. Postavio je vrlo zanimljiva pitanja i stvorio dodatnu mitologiju u Alien svemiru. Covenant je zato imao dobre temelje obraditi teme koje nisu dovršene u Prometeju i proširiti priču o arhitektima. Umjesto toga, praktički su izignorirali sve to i okrenuli na stare izlizane teme, i to na vrlo površan način. Ništa novo o arhitektima nismo saznali. Trebali su se direktno nastaviti na radnju Prometeja. Nadam se da će se dr. Shaw pojaviti u trećem dijelu jer kako sad izgleda uspjeli su postaviti novu Ripley i onda ju ubiti off screen. Osim toga scenografija Covenanta je daleko iza Prometeja, gluma je katastrofa na trenutke, najveća zamjerka za prometej - glupi likovi su gluplji ali zato i nespretni... đ

 

Uglavnom bezidejno i izgubljeno s kompromisima na sve strane. Kako je to "certified fresh" na Rotten tomatoes mi stvarno nije jasno.

8 godina
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
zEn1 kaže...
Zechina kaže...

 

Alien (1979) jeftini trash horror b-produkcije, resurrection "odličan film"?!. Na kojima si ti sinko drogama?

 

Dečko, to ti je fora vaditi moje dijelove iz konteksta pa razmišljati crno-bijelo?
Da ti podebljam, ako imaš problema sa ubiranjem prosto-proširenih rečenica:

Alien je "zaokružena cjelina i samodostatan", "original je jedan i jedini, unique", "film je s jedne strane jeftini trash horror b-produkcije, a s druge sociološki fenomen".
Imaš od R. Scotta, Gigera, Walter Hilla itd intervjue i dokumentarce o tome s kolikim (malim) budžetom su krenuli u Aliena i koja su prva očekivanja bila. Htjeli su napraviti nešto drugačije, klaustrofobično s twistom, ali daleko od toga da su isprva promišljali napraviti feminističku paradigmu, super-villaina itd.
U stvari, vrlo slično kao i s Blade Runnerom (tko je gledao Dangerous Days: Making Blade Runner zna o čemu pričam), kako se scenarij odbacivao i evoluirao, producenti bili sve više zainteresirani, prerasao je prvotne okvire.

Što se pak Ressurectiona tiče, napisao sam i dovoljno. Otvara vrlo slična pitanja kao i Blade Runner: gdje prestaje granica "ljudskosti", što je to što nas čini ljudima - postupci, moral, meso i geni, fizionomija, izgled...?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Chronosus kaže...

Covenant je meni ogromno razočaranje, a ja smatram da je Prometej bio izvrsno postignuće i najbolji Alien film nakon prva 2, te bi mogao biti klasik uz nekoliko prepravaka u scenariju. Postavio je vrlo zanimljiva pitanja i stvorio dodatnu mitologiju u Alien svemiru. Covenant je zato imao dobre temelje obraditi teme koje nisu dovršene u Prometeju i proširiti priču o arhitektima. Umjesto toga, praktički su izignorirali sve to i okrenuli na stare izlizane teme, i to na vrlo površan način. Ništa novo o arhitektima nismo saznali. Trebali su se direktno nastaviti na radnju Prometeja. Nadam se da će se dr. Shaw pojaviti u trećem dijelu jer kako sad izgleda uspjeli su postaviti novu Ripley i onda ju ubiti off screen. Osim toga scenografija Covenanta je daleko iza Prometeja, gluma je katastrofa na trenutke, najveća zamjerka za prometej - glupi likovi su gluplji ali zato i nespretni... đ

 

Uglavnom bezidejno i izgubljeno s kompromisima na sve strane. Kako je to "certified fresh" na Rotten tomatoes mi stvarno nije jasno.

 

Teško mi je reći da je Prometej najbolji film nakon prva 2, ali ima svojih kvaliteta.

Covenant je zato imao dobre temelje obraditi teme koje nisu dovršene u Prometeju i proširiti priču o arhitektima. Umjesto toga, praktički su izignorirali sve to i okrenuli na stare izlizane teme, i to na vrlo površan način. Ništa novo o arhitektima nismo saznali.

Ima neko pravilo, da kad (loš) autor ne zna kako bi raspleo i/ili završio radnju, pobije većinu likova. Tako meni djeluje Covenant > Prometheus. Otvorili pandorinu kutiju i - naprasno je zatvorili. Lucas bi tu naštancao čitav novi dolarsko multimilijunski svemir crtića, igrica, gadgeta itd ... ok možda i bolje da nije tako.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Alien Covenant: nastavak ili kraj franšize?
Zechina kaže...
zEn1 kaže...
Zechina kaže...

 

Alien (1979) jeftini trash horror b-produkcije, resurrection "odličan film"?!. Na kojima si ti sinko drogama?

 Ali daleko od toga da su isprva promišljali napraviti feminističku paradigmu, super-villaina itd.

 

 

 

 


Sa ovime se slažem, ali film nikad nije bio označen kao B movie trash production.

Niti jedan studio nije htio producirat film jer im je bio "too bloody" ali je na kraju 20 Century-Fox preuzeo na nagovor Hilla i Cormana (samo ako smanje nasilje)

Čak su i povisli buđet sa početnih 4m na 11m vidjevši ideje Ridleya.

 

A ressuresction nije vrijedan komentara, totalno slivanje franšize.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 14:30 (zEn1).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice