AMD razmatra podjelu kompanije

poruka: 20
|
čitano: 4.427
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD razmatra podjelu kompanije".
10 godina
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

Prije prenošenja ovakve "vijesti" bi mogli malo i progooglat temu:

 

http://www.extremetech.com/extreme/208659-reuters-claims-amd-mulling-breakup-or-spinoff-company-denies-rumors

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

Situacija pred Bankrot firme. Dva tri puta će napravit restrukturiranje i onda će se prodat nekome.

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
AMD razmatra podjelu kompanije
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD razmatra podjelu kompanije

Trebali bi odvojiti grafički odjel i nazvati ga ATI, za stara vremena.

Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

toliko puta su napravili krivi potez i prodali nešto što danas vrti najveću lovu.

nadam se da ovog puta tako neće biti inače ostaje samo intel

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
tomhit1 kaže...

 Ma to su obične clickbait informacije, znači ove glasine da AMD namjerava podjelit firmu ili rasprodat neke djelove.Ovakve informacije povremeno izlaze več godinama, eto AMD kao ime propada več tamo od 2008 pa dalje.

zeroname kaže...

Situacija pred Bankrot firme. Dva tri puta će napravit restrukturiranje i onda će se prodat nekome.

 I šta onda da se prodaju nekome,pa neče propast jer AMD licence ne propadaju, a njih neko mora kupit pod uvjetom da je to uopče i moguče.

 

Po sadašnjim Intel vs AMD ugovorima, CPU licence nisu prenosive na drugog kupca to je ono najbitnije.Dakle moš ti kupit AMD, ali ne moš kupit njihove CPU licence i kaj onda šta si kupil ništa.

 

Recimo da Samsung kupi AMD, pa to bi bilo odlična opcija jer Samsung je vrlo jaka kompanija sa vlastitim tvornicama(14nm) za proizvodnju procesora.Ali nažalost za sad ništa od takve kupnje. Ali zato je ovo dole vrlo logično i sasvim očekivano, ali ovu vijest svi kao ignoriraju kao da ne postoji jer eto to su Kinezi fučkaj ga.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-stize-velika-financijska-investicija-iz-kine/221738.aspx

Makić kaže...

toliko puta su napravili krivi potez i prodali nešto što danas vrti najveću lovu.

nadam se da ovog puta tako neće biti inače ostaje samo intel

 U današnjem svjetu X86 procesora, nikako ne može biti samo jedan proizvođač takvih procesora.Večini neupučenih ovo još uvjek nije jasno, uostalom tu su i ubitačne licence, jer AMD ima 64bit X86 CPU licencu bez koje Intel ne može proizvest niti jedan jedini CPU.Sve isto vrjedi i obrnuto, dakle AMD ne može ništa bez nekih Intel CPU licenci.

 

Na kraju imaš pat poziciju, jer bez izmjena Intel vs AMD ugovora i licenci niko ne može ništa kupit.Zapravo niko niti neče kupit AMD, to je sasvim logično uostalom Intel je ionako ciljano ozbiljno usporio sa povečanjem performansi CPU jezgri.

 

Sad je na redu AMD i njihov novi Zen CPU, pa kad se opet CPU performansama približe Intelu onda neče bit nikakvih problema.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
neaktivan
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

Ja sam negdje pročitao da CPU i GPU ekipa planiraju zamijeniti poslove nebi li napravili nešto dobro. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
rambox kaže...
tomhit1 kaže...

 Ma to su obične clickbait informacije, znači ove glasine da AMD namjerava podjelit firmu ili rasprodat neke djelove.Ovakve informacije povremeno izlaze več godinama, eto AMD kao ime propada več tamo od 2008 pa dalje.

zeroname kaže...

Situacija pred Bankrot firme. Dva tri puta će napravit restrukturiranje i onda će se prodat nekome.

 I šta onda da se prodaju nekome,pa neče propast jer AMD licence ne propadaju, a njih neko mora kupit pod uvjetom da je to uopče i moguče.

 

Po sadašnjim Intel vs AMD ugovorima, CPU licence nisu prenosive na drugog kupca to je ono najbitnije.Dakle moš ti kupit AMD, ali ne moš kupit njihove CPU licence i kaj onda šta si kupil ništa.

 

Recimo da Samsung kupi AMD, pa to bi bilo odlična opcija jer Samsung je vrlo jaka kompanija sa vlastitim tvornicama(14nm) za proizvodnju procesora.Ali nažalost za sad ništa od takve kupnje. Ali zato je ovo dole vrlo logično i sasvim očekivano, ali ovu vijest svi kao ignoriraju kao da ne postoji jer eto to su Kinezi fučkaj ga.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-stize-velika-financijska-investicija-iz-kine/221738.aspx

Makić kaže...

toliko puta su napravili krivi potez i prodali nešto što danas vrti najveću lovu.

nadam se da ovog puta tako neće biti inače ostaje samo intel

 U današnjem svjetu X86 procesora, nikako ne može biti samo jedan proizvođač takvih procesora.Večini neupučenih ovo još uvjek nije jasno, uostalom tu su i ubitačne licence, jer AMD ima 64bit X86 CPU licencu bez koje Intel ne može proizvest niti jedan jedini CPU.Sve isto vrjedi i obrnuto, dakle AMD ne može ništa bez nekih Intel CPU licenci.

 

Na kraju imaš pat poziciju, jer bez izmjena Intel vs AMD ugovora i licenci niko ne može ništa kupit.Zapravo niko niti neče kupit AMD, to je sasvim logično uostalom Intel je ionako ciljano ozbiljno usporio sa povečanjem performansi CPU jezgri.

 

Sad je na redu AMD i njihov novi Zen CPU, pa kad se opet CPU performansama približe Intelu onda neče bit nikakvih problema.

 

 Da ne idem secirati tvoje bedastoće,koje bi i nacistički poraz Hitlera pretvorile u svjetsku pobjedu,reci cu samo ovo: Prestani sutati umiruceg konja..Pokazi malo respekta..

15 godina
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

gle ne kažem to ima samo intel, al gle realno što imaš osim intela,

ono šta sam htio reći zar nije amd ima arm arhitekturu i proda ju

jer nije mislio da će biti isplativa, na to sam se povuka!

al ako hoćeš govoriti za licence i to od toga se ne živi i ne napreduje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
rambox kaže...
* * *

 

Naslov pjesme slušao sam!

 

Slušao sam 'tračeve' kako Nokia neće propasti, slušao sam tračeve 'kako Pioneer' neće prestati proizvoditi legendarni 'Kuro', slušao sam 'tračeve' kako se HP neće djeliti na dva djela, slušao sam tračeve kako će Macromedia vječito živjeti, slušao sam tračeve kako će Napster raditi i kada bi imao samo 100 pretplatnika, slušao sam tračeve kako Panasonic neće prestati plazma panel proizvoditi.. aaah.. slušao sam.. godinu za godinom, deceniju za decenijom... 

 

a sada smijuriju kako "bez AMD-a Intel nikako nikako ne može proizvesti niti jedan jedini CPU" i to da je "Intel ciljano i ozbiljno usporio povećanje perormansi CPU jezgre". Čudi me samo što se desilo Cyrixu i VIA-i.

 

We are AMD

 

 

16 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
Makić kaže...

gle ne kažem to ima samo intel, al gle realno što imaš osim intela,

ono šta sam htio reći zar nije amd ima arm arhitekturu i proda ju

jer nije mislio da će biti isplativa, na to sam se povuka!

al ako hoćeš govoriti za licence i to od toga se ne živi i ne napreduje

Ti si tu nekaj malo pomješal, AMD več odavno ima ARM licencu i mogli su proizvodit ARM procesore kak su god htjeli.Prije par godina AMD je licenciral najnoviju ARM 64bit arhitekturu, i to za buduči AMD-ov prilagođeni ARM CPU/APU pod nazivom K12.

 

AMD nije vlasnik bilo kakvih ARM licenci ili arhitekture to je ono najbitnije.ARM firma oni su vlasnici/dizajneri svih ARM tehnikalija, pa onda svi ostali kupuju njihove ARM licence i tehnikalije.Znači recimo ovako Todorič oče imat svoj ARM cpu, onda on kupi licencu za najnoviju ARM64bit arhitekturu, i eto može proizvodit svoj prilagođeni ARM CPU.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=0&jumpto=4636820&sort=asc&view=flat

Envy kaže...
rambox kaže...
* * *

 

Naslov pjesme slušao sam!

 

Slušao sam 'tračeve' kako Nokia neće propasti, slušao sam tračeve 'kako Pioneer' neće prestati proizvoditi legendarni 'Kuro', slušao sam 'tračeve' kako se HP neće djeliti na dva djela, slušao sam tračeve kako će Macromedia vječito živjeti, slušao sam tračeve kako će Napster raditi i kada bi imao samo 100 pretplatnika, slušao sam tračeve kako Panasonic neće prestati plazma panel proizvoditi.. aaah.. slušao sam.. godinu za godinom, deceniju za decenijom... 

 

a sada smijuriju kako "bez AMD-a Intel nikako nikako ne može proizvesti niti jedan jedini CPU" i to da je "Intel ciljano i ozbiljno usporio povećanje perormansi CPU jezgre". Čudi me samo što se desilo Cyrixu i VIA-i.

 

We are AMD

 

 

Nije to nikakva smijurija, ti si imenjače samo gadno neupučen u neke sitnice iz davne prošlosti.Trenutno Intel i AMD ne plačaju jedan drugome niti dolara, i to za bilo koje procesorske licence koja ima jedna i druga strana.Ne plačaju zato jer su se tak dogovorili, dakle Intel badave koristi AMD 64bit tehnikalije i instrukcije, a AMD badave koristi sve Intelove procesorske licence i tehnikalije.Eto novi AMD Zen CPU, on če koristit Hiper-Threading dakle kao Intel procesori, znači AMD koristi Intel tehnologiju kako mu god odgovara.Kako bi Intel ima svoj X86-64 bit CPU i instrukcije bez AMD licence apsolutno nikako.

 

http://www.theinquirer.net/inquirer/feature/2262881/amd-brought-64bit-to-x86-10-years-ago-today

 

Perhaps the greatest accolade for AMD was Intel's decision to license AMD64 and re-brand it as x86-64 on its Xeon processors. Intel's decision to go with AMD's 64-bit technology instead of its own IA-64 architecture served as an admission that Itanium and its complex instruction set were unsuccessful in convincing the market to develop for its own products.

 

U slučaju da Intel i AMD dođu na ratnu nogu, dakle izbije neki spor pa međusobno ponište besplatno korištenje licenca to bi ispalo teško sranje.Do toga srečom nikad neče doč, zato jer jaka ruka stoji iznad Intela i AMD-a pa kaže, dogovorite se kako znate u suprotnom bit če izuvanja u zraku.

 

 

 

 

Kaj se tiče ovog žutila, da Intel je ciljano i namjerno usporio povečanje CPU performansi svojih procesora.Razlozi za to su vrlo jednostavni, a to je ovo dole dakle vrlo razumljivo to sigurno.

 

- Intel nema nikakve konkurencije u višem CPU segmentu, pa neče valjda duhovima konkurirat

 

- konstantno poboljšavanje CPU performansi je iznimno skupo, dakle svaka nova CPU generacije znatno veči IPC

 

- problemi sa Intel 14nm proizvodnjom, problemi na ovom polju=troši se jako puno love

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2015 13:26 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

komentari nvidijinih fanova: amd propo lopovska kompanija

pjeva i treat you like a real lady a rijanu vratio na tvorničke postavke
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
Makić kaže...

gle ne kažem to ima samo intel, al gle realno što imaš osim intela,

ono šta sam htio reći zar nije amd ima arm arhitekturu i proda ju

jer nije mislio da će biti isplativa, na to sam se povuka!

al ako hoćeš govoriti za licence i to od toga se ne živi i ne napreduje

 Narocito kad su prodane..inace se dobiva za njih sitna pinka.Svakom je jasno kad Konpanija zatvara svoju proizvodnju,svoje pogone i sve outsorca,da stvar ne ide na dobro..Posve druga stvar je cinjenica,da postoje i firme koje iskljucivo rade projekte dok drugi izradjuju,ali tu moras biti toliko dobar da budes na vrhu,a to AMD nije..Vidimo pateticne pokusaje ovg naseg AMD obozavatelja,da uz pomog vratolomnih demagogija,produzi viziju,kako je AMD jaci bolji,sa svakim padom na dolje...Koliko se vec ceka nesto revolucionarno sto ce pomesti Intelovu vladavinu..??Slusam to od sredine 90tih godina,jos od K5 procesora,koji je treba "ubiti" Pentium 100...i tako godinama,godinama..Ramboax bi "odrzao " na zivotu AMD i kroz prodane licence,ali bi onda danas postojalo i brdo firmi,koje postoje samo u sjecanjima..Imale su oke rjesenja,ali to je to..Otuzno,i nadasve djetinjasto..

15 godina
neaktivan
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

U svemu su najvažnije pare. Intel ih  ima na bacanje i može upumpavat u Research&Development. Dok AMD nema para. Da sad svi počnu kupovat AMD njima bi trebale godine da akumuliraju dovoljnu količinu para da nešto pokrenu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
hanteed kaže...

komentari nvidijinih fanova: amd propo lopovska kompanija

Totalno obratno. Svima je u interesu da postoji konkurencija i prisiljavaju jedni druge na razvoj i snižavanje cijena.

 

15 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
duhonja kaže...

jos od K5 procesora,koji je treba "ubiti" Pentium 100...i tako godinama,godinama..

 

Koliko se ja sjecam, kada je K7 izasao, Intel skoro slijedecih godinu dana nije mogao ponuditi nista bolje.

A da ne spominjemo pad cijena koji se dogodio nakon toga.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
Penryn kaže...

Ja sam negdje pročitao da CPU i GPU ekipa planiraju zamijeniti poslove nebi li napravili nešto dobro. 

Može i tak da zakaj ne, znači Crvena GPU ekipa bude mlatila CPU benčmarkove ok nema frke.CPU četvorka ili osmorka recimo, oni budu vrtili igrice jel može i tak zakaj ne.

 

Realno gledano ovo je najbolji AMD reklamno-promotivni video ikad to sigurno.Ovaj video je složen kao promocija za Trinity APU, ali ipak ovakav video on če tek doč do izražaja kad izađe AMD Zen APU.AMD marketing je prilično loš to znamo, ali eto i njima se omaklo pa su uspjeli sklepat barem jedan odličan promotivni projekt.Ako dobro razmislim jel, mislim da niko do danas još uvijek nije uspio napravit atraktivniji video koji promovira neki CPU proizvod.

 

 

zeroname kaže...

U svemu su najvažnije pare. Intel ih  ima na bacanje i može upumpavat u Research&Development. Dok AMD nema para. Da sad svi počnu kupovat AMD njima bi trebale godine da akumuliraju dovoljnu količinu para da nešto pokrenu.

Nije problem u parama, jer AMD zapravo ima sasvim dovoljno para za razvoj CPU jezgri. Tek od 2012 godine pa dalje imaju šefa CPU dizajnera/Jim Keller, koji jako dobro zna kako treba posložit jednu uspješnu CPU arhitekturu.

 

Eto recimo primjer Jaguar CPU(Bobcat CPU nasljednik), mala i vrlo efikasna CPU jezgra koja je složena sa prilično tankim buđetom.Ekipa koja je posložila taj proc, oni su kasnije večinom otišli u Samsung.Dakle itekako se može složit dobar CPU, i to sa malo love a AMD Jaguar CPU je pravi dokaz za to.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-beema-mullins-apu/208028.aspx

 

Bulldozer CPU za njegov razvoj potrošeno je pet puta više love u odnosu na Jaguar CPU.Dakle raspiskali su puno više love, i kaj su napravili(FX-8150) proc koji ima 10-15% lošiji IPC od Phenom II/Athlon II procesora.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2015 15:15 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
rambox kaže...
* * *

* * * ti si imenjače samo gadno neupučen u neke sitnice iz davne prošlosti. Trenutno Intel i AMD ne plačaju jedan drugome niti dolara, i to za bilo koje procesorske licence koja ima jedna i druga strana.Ne plačaju zato jer su se tak dogovorili, dakle Intel badave koristi AMD 64bit tehnikalije i instrukcije, a AMD badave koristi sve Intelove procesorske licence i tehnikalije.Eto novi AMD Zen CPU, on če koristit Hiper-Threading dakle kao Intel procesori, znači AMD koristi Intel tehnologiju kako mu god odgovara.Kako bi Intel ima svoj X86-64 bit CPU i instrukcije bez AMD licence apsolutno nikako.

 

* * *

 

U slučaju da Intel i AMD dođu na ratnu nogu, dakle izbije neki spor pa međusobno ponište besplatno korištenje licenca to bi ispalo teško sranje. Do toga srečom nikad neče doč, zato jer jaka ruka stoji iznad Intela i AMD-a pa kaže, dogovorite se kako znate u suprotnom bit če izuvanja u zraku.

 

* * *

 

 

Gadno uopće nisam neupućen u licencna prava neko sam na Arhitekturi PC Računala (predmet na FE-u) gadno morao danonoćno učiti (ispostavilo se bez potrebe jer ionako sam bio u Energetskom, sada u Networking sektoru). I ta licenca prava su stvar samo politike, koja se jednim potezom pera mogu riješiti. (sjećam se riječi mog profesora kako ih kudi i kritikuje, sve je to teška mraka kapitalizma)

 

Dakle ne znam što da ti komentarišem na tvoj post. Prvo mi daješ neke reklame (koje se mogu samo dječurliji koja igra videoigrice svidjeti) sa svega 250k pregelda te jadan video (u kome je tabla od BMW M modela) ima jedva 2k pregleda. Sad stvarno pitanje jesi li toliki fan AMD-a ili eto tako samo gledaš na cijelu sliku.

Znači ja jako dobro poznajem cjelokupan x86 instrukcijski set te arhitekturu 8-binog CPU-a (tko ne savlada 8-bitni CPU kasnije ne može niti 16-bitni nizi bilo što kompletnije) Budući da nitko od nas neće raditi sutra u AMD-u ili Intelu ostavimo se teških tema i povijesti nekoga koga to stvarno zanima.

 

Godina za godinom u svijetu IT-a nije ni nalik a decenija za decenijom vidimo hyper promjene tako da ti mogu reći samo par stvari.

- jasno mi je da ne može rat izbiti, jer samo Intel kao Intel jedna je od okosnica USA privrede (da je samo jedva ovakva tvrtka u HR-u mogla bi biti žila kucavica cijele države i okolnog regiona)

- činjenica da AMD-u nikada nije gore, a samo ove godine (2015-te) ja ću ljudima složiti najmanje 50-tak Haswell Pentiuma G3240 (dok se sa AMD-om više i ne trudim držati korak.. zapravo da budem iskren uopće ne znam koji im je socket trenutno)

- najvažnije: nedostatak konukrencije nerijetko za krajnje korisnike nije ni malo loša stvar. Dobar primjer ti je 'usamljeni kauboj' (kako ga DTP-ovci vole zvati u USA) Adobe. Kupnjom Macromedie više uopće nema konkureciju (trza se Quark sa svojim QuarkXPress ali ga inDesign svakom verzijom sustiže i prestiže) i šta se zapravo dešava: zamisli da imaš firmu od 20 licenci Adobe Master CS6 paketa (jasno ti je koliko košta samo jedan) kakav bi ti razlog trebao da platiš novih 20 za sledeću iteraciju paketa tj. pod nazivom CS7. Pa sigurno samo debelo bolji proizvod. I upravo takva vrsta finansijske inekcije motiviše ljude u Adobeu da im PS iz verzije u verziju bude sve bolji i bolji.

 

Ista stvar bi se desila kada bi AMD odustao od CPU segmenta nego samo se uhvatio legacy ATI-a. Intel više ne bi imao konkurencije a za korisnike bi to značilo samo jedno: ili daj bolji CPU ili ostajemo na istim.

 

Upravo to se desilo i samom Microsoftu kada im je Windows 7 (o XP-u da i ne govorim ali ipak zub vremena je uzeo svoje) postao problem. Ljudi jednostavno neće da se miču sa njega ako im ne daš dovoljno dobar razlog. I onda što se desi? Presedan u povijesti Microsofta, da novi Windowsi na istoj konfiguraciji rade brže, dižu se brže, troše manje struje te driverima potkovaniji. Trenutni W10 Build 10130 je meni za 8.x korak naprijed (ne korisitm 8-cu od pojave TP-a) i to jako dobar..

 

Tako da zaključak je: gdje ima vatre - ima i dima. Vrijeme će pokazati, samo malo (ne mene al eto primjetio sam neke kolege forumaše) malo nerviraš (sad će nova serija 300) sad će će ZEN. Ma kad sad? To je sledeće godine, a do tad: tko živ - tko mrtav.

11 godina
neaktivan
offline
AMD razmatra podjelu kompanije

@Envy 

 

Zar ti nisi u par prilika reko da te ne zanima AMD i da "ne pratiš". Međutim u svakoj temi koja ima AMD u naslovu ima 15 tvojih eseja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD razmatra podjelu kompanije
kenan.M kaže...

@Envy 

 

Zar ti nisi u par prilika reko da te ne zanima AMD i da "ne pratiš". Međutim u svakoj temi koja ima AMD u naslovu ima 15 tvojih eseja.

0. Zato što me ti čitaš (i XXX i Stjepanj)

1. Ne čitaš dobro

2. Ja sam taj koji drži vodu da se tama otegne na nekoliko stranica.

3. Nije me bilo na zadnjoj vijesti o AMD sa Intelom unutra i sve se završilo tješenjem AMD-vaca sa "biće bolje važno je učestvovati".

 

Ja nemam ništa protiv AMD-a, (vidi moj PC), osim gro loših isustava (koje opet MS izvlači stvar) i samo sam htio naglasiti činjenicu da AMD trenutno ne može parirati rješenjima iz Intela i Nvidije. 

 

Tu sam bio i poslije Coputeca da dčekam 16-ti da ukažem da serija 300 neće biti revolucija (nije ni evolucija) niti će moći konkurisati GTX 980-ci, niti će Fury X moći konkurisati TItanu X, za koje sam čekao 24. (jučer).

 

Problem ste sami vi (možda ti i nisi) ali mislim sami AMD fanbojsi koji su seriju 300 najvljivali nešto što će da vas tako i citiram "Nvidijom obrisati pod". Kao što sam rekao: tresla se brda a rodio se miš.

 

I živi bili ne vuci thread koji je odavn mrtav, pogotovo argumentima koji odavno izlaze iz okvire normalne debatske rasprave. I ako me ne zanima AMD kakve veze ima što ću napisati 15 eseja? Ne zanima me ni "Termovitijsko snimanje bolnice" pa sam momku uradio Diplomski rad za 3000 kuna.

 

Dokazao sam (možete se svi ponovo pobuniti) da ste u krivu sa nagađanjem što će AMD donijeti pa svi redom možete (pokušati) kontraargumentovati. Pametan ionako nije ni stiskao ni TU niti TD na: "AMD je sra*je".

 

l.p.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 22:59 (Envy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice