I Apple kopira!

poruka: 85
|
čitano: 8.793
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Apple kopira!".
11 godina
offline
I Apple kopira!

Jao pa oni nisu mogli smislit je{#}beni sat koji ima 30ak ravnih linija. Imaju potpuno pravo da ih tuže, sat je dizajnom 100% jednak fizičkom. Sad crapple fanboyi nemojte pisat u vezi Samsunga već komentirajte ovu neinovativnost applea.

I'm just a person, not alien or something like that so don't be afraid.
 
77 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Ovo je jednako debilno kao Appleove tužbe.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
6 46 hvala 0
11 godina
offline
I Apple kopira!

sad ih triba malo zgaziti. uvik pilaju druge, a isti su, vjerojatno i gori.

{#}

Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
I Apple kopira!

Nema šta, appleov dizajn je zbilja inovativan... {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
55 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Uskličnik na kraju naslova je suvišan, Apple sve što ima je pokra'...

 
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Dizajn je u ovom slucaju prakticki identican i situacija nije za ignorirati. Zanimljivije je pitanje kako i zasto je do toga uopce doslo? Napraviti originalan dizajn sata (hej, sata!) je za bilo koju ozbiljniju kompaniju sve samo ne problem, pogotovo ne za onu kojoj je dizajn opcenito jedna od jacih strana. S druge strane, Apple vjerojatno nije toliko naivan da u jeku svih aktualnih povlacenja po sudovima riskira ovakve "zicere" za svoje protivnike. Osim ako je racunica da ce im dodatna medijska pompa (opet) donijeti vise koristi nego sto im ovakav potez moze potencijalno stetiti.
16 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Shamrock kaže...

Nema šta, appleov dizajn je zbilja inovativan... {#}

Bome, samo ih ne smiju uloviti {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Shamrock kaže...

Nema šta, appleov dizajn je zbilja inovativan... {#}

Pa normalno da je, ni kinezi se ne usuđuju tolko kopirati. To je stvarno novost na tržištu. Uređaj sklepan od drugih uređaja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
hoover kaže...
Dizajn je u ovom slucaju prakticki identican i situacija nije za ignorirati. Zanimljivije je pitanje kako i zasto je do toga uopce doslo? Napraviti originalan dizajn sata (hej, sata!) je za bilo koju ozbiljniju kompaniju sve samo ne problem, pogotovo ne za onu kojoj je dizajn opcenito jedna od jacih strana. S druge strane, Apple vjerojatno nije toliko naivan da u jeku svih aktualnih povlacenja po sudovima riskira ovakve "zicere" za svoje protivnike. Osim ako je racunica da ce im dodatna medijska pompa (opet) donijeti vise koristi nego sto im ovakav potez moze potencijalno stetiti.

Pa sav njihov dizajn je inspiriran(kopiran) od nekih drugih uređaja.

13 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

boli me za Apple, Mondaine ima predivne satove....

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
I Apple kopira!

Koliko ce samo sada Mondaine izgubiti $$$$ jer ce netko staviti iPad na kolodvore umjesto njihovih satova... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
2 13 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
ruzcheHR kaže...

Jao pa oni nisu mogli smislit je{#}beni sat koji ima 30ak ravnih linija. Imaju potpuno pravo da ih tuže, sat je dizajnom 100% jednak fizičkom. Sad crapple fanboyi nemojte pisat u vezi Samsunga već komentirajte ovu neinovativnost applea.

Appleovci ne pišu protiv Androidaša već obrnuto. I sad ste se opet skupili kao muhe na govno čim je riječ o Apple vijesti.

 

Apple je kopirao i treba platiti švicarcima za korištenje te ikonice. Zaštita prava vrijedi u svim smjerovima, i prema Appleu i od Applea.

15 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Pa vi zbilja ne kužite kako Apple radi... Kod njih je to krajnje jednostavno, toliko jednostavno da je možda to ljudima teško pojmiti, ali sasvim jednostavno: žele najbolje. Točka. Još jednom: NAJBOLJE!

 

Sve što rade u svojim proizvodima ide ka tome da bude najbolje. To znači dizajn bilo čega, bilo kojeg detalja raditi će se tako da bude najbolji što oni uza sav svoj trud mogu postići. A sasvim je jasno da su mnoge stvari, mnoge klasične stvari, negdje već napravljene na način da je barem ljudima u Apple-u, barem trenutno, nemoguće učiniti boljim. A njih ne zanima tko je što kada i gdje napravio, njih zanima samo to da je najbolje i to što je najbolje biti će ugrađeno u njihove proizvode bilo na ovaj ili onaj način. Licenciranje tuđih patenata, tehničkih, dizajn patenenata i sl. sasavim je uobičajena praksa. Apple je vjerojatno firma koja najviše na svijetu plaća licenci drugim firmama, jer oni posvuda skupljaju najbolje ideje i do u najmanje detalje svojih proizvoda, i to ugrađuju, za to plaćaju. Recimo već 10 godina Amazonu plaćaju za njihov pantent one-click purchase jer u Apple-u ne mogu smisliti nešto bolje, nekakav zero-click ili slično. Zato se plaća. Još godinu dana, tada patent istječe i dalje će svi moći to koristiti bez da Amazonu plaćaju niti centa.

 

Tako i sat, ako su Apple-ovi dizajneri zaključili da je to najbolji dizajn sata za njihov uređaj, ako ne mogu bolji smisliti (što je normalno, pa ne može netko, pa bio on niti Apple, smisliti baš sve do u svaku sitnicu najbolje na svijetu - ako netko drugi smisli najbolje, onda će se uzeti njihovo, bitno je samo da je u Apple-ovim uređajima to najbolje neovisno odakle dolazilo) onda će koristiti taj. Sasvim jednostavno. Pa i sami su se hvalili kako su uzeli taj predivni sat sa švicarskih željeznica, dali su puno lijepih komplimenata i ponosno ga ugradili u svoj proizvod kao i svaku drugu "najbolju stvar" koju negdje pronađu. A zašto možda ne plaćaju ništa za taj dizajn? Pa možda jednostavno zato što je njegova zaštita odavno istekla, kao što će i Amazonov one-click isteći za godinu dana, kao što će Apple-ovi patenti isteći... sve to ima rok trajanja, u tome je i poanta zaštitete intelektualnog vlasništva!! Poanta je stvaratelja nekog intelektualnog vlasništva na neko vrijeme nagraditi monopolom na to vlasništvo, ali naravno ne na beskonačno vrijeme, to bi bilo kontraproduktivno. 

 
6 4 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
I Apple kopira!

eh da bar neku hrvatsku firmu tako iskopiraju pa da cijeli svijet bruji o tome, neš ti štete. a ovima iz mondaine-a upala sjekira u med, prvo će dobiti odštetu od apple-a za "nanesene duševne boli" jer to jedino mogu tražiti pošto ne znam kako su im ovi kopiranjem mogli odmoći, al ajde, a onda će se ti isti satovi početi prodavati kao ludi jer eto sad odjednom cijeli svijet zna za tu firmu i ako su tako kul da ih i apple kopira onda mora da nešto i valjaju.

 

još kad bi bar neka hr firma imala šta dizajna vrijedno kopiranja... možda i ima ali trenutno se ne mogu sjetit, ako ko zna neka napiše :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!
http://www.stretfordend.co.uk/menu.html
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: I Apple kopira!

To se zna već godinama, a čak je mislim i pokojni Steve to negdje izjavio da su kao inspiraciju uzimali njihove proizvode (možda nije ni Steve nego neki dizajner...)

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
12 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
Moj PC  
0 31 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

nek ih oderu po novcaniku, dapace

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
I Apple kopira!

Da ste malo bolje informirani, znali bi da je apple poceo ovaj sat dizajnirati jos od 3 stoljeca prije krista te da su ih svicarci pokrali.

:D
Moj PC  
14 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Volvox kaže...

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

  Vidi se da si fanboy i klinac... kao da ti išta vrijedi dobar odvjetnik bez dokaza i argumenata. Znači kada Apple tuži onda je to super, kao svi kradu od njih, a kada neko tuži Apple onda je ok što su oni to ukrali i nikom ništa...

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4f1b65bf668d2417491270
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Volvox kaže...

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

Znaci uredu je kad apple kopira, a kad samsung napravi mobitel zaobljenih rubova to nije uredu? Tvoja izjava jasno pokazuje da nemas nikakvog vrjednovanja privatnog vlasništva, izdižeš Apple iznad zakona pravdajući da je to u interesu korisnika.

 

Doduše, i sam promoviraš korištenje  ukradenog sadržaja pa nije ni čudno.

Volvox kaže...
Koristim navigon vec godinu dana i ne mislim ga mjenjat, piratski naravno. Ove mapr od applea ce bit dobre za par mjeseci, vjerojatno ne kao googlove ali nebitno. One googlove i tako za nis ne sluze, samo ako oces pogledat gdje si i kolko km ima od jedne tocke do druge. Navigacije nema tako da. Ovo pricam za iphone, neznam kako je drugdje:)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 13:49 (McD).
13 godina
protjeran
offline
Re: I Apple kopira!
Risko kaže...

 

Tako i sat, ako su Apple-ovi dizajneri zaključili da je to najbolji dizajn sata za njihov uređaj, ako ne mogu bolji smisliti (što je normalno, pa ne može netko, pa bio on niti Apple, smisliti baš sve do u svaku sitnicu najbolje na svijetu - ako netko drugi smisli najbolje, onda će se uzeti njihovo, bitno je samo da je u Apple-ovim uređajima to najbolje neovisno odakle dolazilo) onda će koristiti taj. Sasvim jednostavno. Pa i sami su se hvalili kako su uzeli taj predivni sat sa švicarskih željeznica, dali su puno lijepih komplimenata i ponosno ga ugradili u svoj proizvod kao i svaku drugu "najbolju stvar" koju negdje pronađu. A zašto možda ne plaćaju ništa za taj dizajn? Pa možda jednostavno zato što je njegova zaštita odavno istekla, kao što će i Amazonov one-click isteći za godinu dana, kao što će Apple-ovi patenti isteći... sve to ima rok trajanja, u tome je i poanta zaštitete intelektualnog vlasništva!! Poanta je stvaratelja nekog intelektualnog vlasništva na neko vrijeme nagraditi monopolom na to vlasništvo, ali naravno ne na beskonačno vrijeme, to bi bilo kontraproduktivno. 

Koja LOLČINA.

DerbyCon 2012
13 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Kad vec kopiraju nek naprave ovo

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
I Apple kopira!

taj sat je već patentiran od strane Apple-a i sad moji švicarci lovu na sunce!!

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Meni se čini da nije problem što Apple krade dizajne i patente, negošto onda tuži druge za kražu istih. Isto kao da ja i "Đuro" ukrademo svaki po 100kn iz dućana i onda ja idem prijaviti "Đuru" da mi je ukrao 100kn.

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

Nebi ti trebalo biti. Ako ovako nastavi, Apple će na kraju držati sve patente i vremenom potpuno istisnuti konkurenciju. Ako do toga dođe, držat će tržište i sami sebi određivati pravila. Onda će te tek vidjeti kočenje inovativnosti. Čekat će te 20 godina za 4,3" ekran.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

jesi

 

Volvox kaže...

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

nek kopiraju - jasno odobravanje kopiranja

12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
McD kaže...
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

jesi

 

Volvox kaže...

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

nek kopiraju - jasno odobravanje kopiranja

  Aj pročitaj sad šta si napisao.

U mojem postu piše "jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži" i onda kao argument za to citiraš moj post gdje sam napisao "nek kopiraju".

Wtf? Koda kažeš "jesam li ja igdje rekao da su kruške zrele?" I onda kao argument uzmeš post gdje sam napisao " Jabuke su zrele".

 

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
15 godina
odjavljen
offline
I Apple kopira!

Srećom pa je u pitanju Europa.

 

Kako god je MS pokupio kaznu zbog IEa i WMPa u Windowsima, tako će i Apple za ovo. Da je riječ o kopiji američkog sata, ništa od tužbe. Ovako, prepare for spanking.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice