Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta

poruka: 23
|
čitano: 2.977
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta".
9 godina
neaktivan
offline
Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta

Lijepo da se ljudi pobune protiv takvih stvari, malo me strah da bi tako nesto kod nas proslo bez previse fame

Moj PC  
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta

Hm, shvaćam zabrinutost ljudi u vezi svoje privatnost. Međutim, treba ti će žrtvovati istu, radi borbe kontra terorizma i drugih opasnosti.

Dobri zakoni koji mogu narušiti privatnost, uvelike mogu olakšati borbu kontra modernih opasnosti.

Kao i što je ovo naše doba gdje nitko ne zna gdje će rokuniti nova bomba.

 

Treba spriječiti teroriste u njihovim naumima, te ih sasjeći u korijenu.

Upravo preko Interneta se iditoska ekipa radikalizira, nauči raditi exploziv, te onda brate bum. Tada je već kasno.

Stoga je meni opravdano pratiti ekipu kaj surfa po netu, jer su veće stvari u pitanju od nečije privatnosti.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 27 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

Hm, shvaćam zabrinutost ljudi u vezi svoje privatnost. Međutim, treba ti će žrtvovati istu, radi borbe kontra terorizma i drugih opasnosti.

Dobri zakoni koji mogu narušiti privatnost, uvelike mogu olakšati borbu kontra modernih opasnosti.

Kao i što je ovo naše doba gdje nitko ne zna gdje će rokuniti nova bomba.

 

Treba spriječiti teroriste u njihovim naumima, te ih sasjeći u korijenu.

Upravo preko Interneta se iditoska ekipa radikalizira, nauči raditi exploziv, te onda brate bum. Tada je već kasno.

Stoga je meni opravdano pratiti ekipu kaj surfa po netu, jer su veće stvari u pitanju od nečije privatnosti.

Upravo suprotno, privatnost je bitnija.

Povijesno gledano, sada je terorizma manje nego prije, samo je sada stvar toga da mediji to sve napuhuju pa imamo dojam da je terorizam prisutan svakodnevno.

Kada će te nadzirati, neće moći niti prosvjedovati, nećeš se smjeti niti pobuniti za ništa, neće biti demokracije. Evo ti primjer Turska, zatvorili su preko 120 novinara u zatvor. Znači kada ti se neće svidjeti npr. obrazovna reforma i htjeti ćeš prosvjedovati, oni će te strpati u zatvor kako bi te spriječili. Ništa nećeš moći, živjeti ćeš u modernoj diktaturi koja se predstavlja kao demokracija ali je zapravo lažna.

Ljudi, ne budite naivni, priča o teroristima je samo izgovor kako bi pratili sve vas.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
10 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

@agnostes

 

Ma ja žišku tvoj logični slijed, samo ako je to tako kako ti pišeš, kao da to nisu mogli raditi i do sada??

Pa, primjerice Francuzi se svako malo bune, to je dio njihovog nacionalnog foklora.

Demokracije u Europi ima već ohoho godine, al' ovakve pojave teororizma nismo imali.

Osim izoligarnih slučajeva IRA, ETA ili pak Crvenih brigada na jedno dijelu starog Kontinetna.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
neaktivan
offline
Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta

Definitivno sam protiv ovog zakona. 12 mjeseci je premalo. Barem 36. I onda licitirati Googleu ili Amazonu. Za popunit proračunsku rupu dušu dalo.

But how do it know
 
4 1 hvala 2
13 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@agnostes

 

Ma ja žišku tvoj logični slijed, samo ako je to tako kako ti pišeš, kao da to nisu mogli raditi i do sada?? 

 

 Moći i smjeti nije isto ;)

You have to be odd to be number one
9 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@agnostes

 

Ma ja žišku tvoj logični slijed, samo ako je to tako kako ti pišeš, kao da to nisu mogli raditi i do sada??

Pa, primjerice Francuzi se svako malo bune, to je dio njihovog nacionalnog foklora.

Demokracije u Europi ima već ohoho godine, al' ovakve pojave teororizma nismo imali.

Osim izoligarnih slučajeva IRA, ETA ili pak Crvenih brigada na jedno dijelu starog Kontinetna.

 

 

 Jesu, radili su to do sada ali poskrivečki, dok ih Snowden (kojeg smatram herojem) i slični njemu nisu ocinkali. Sada pokušavaju to na lijep način narodu podvaliti, pa da na taj način špiuniraju. Kako bi to sproveli u djelo, narodu ispiru mozak sa terorizmom i sa piratstvom (kao na taj način će nas zaštititi od terorista i skidanja torrenta, je moš si misliti).

Pa u egiptu su sve onemogučili, pa je opet bilo sr.... na prosvjedima, ljudi su koristili npr.infrared za komunikaciju i na taj način se organizirali i skrivali. Dakle tko hoće, taj će naći načina, pa tako i teroristi. Uostalom, znaju oni da će teroristi početi koristiti enkripciju i vpn tunele, uzalud im onda taj nadzor u borbi protiv terorizma, ali njima to niti nije cilj. Njima je cilj narod pratiti i njime upravljati.

A uostalom, ako žele zaustaviti terorizam neka ih ne financiraju i ne prodaju oružje i ostala sranja ;)

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 21:54 (agnostes).
15 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

Hm, shvaćam zabrinutost ljudi u vezi svoje privatnost. Međutim, treba ti će žrtvovati istu, radi borbe kontra terorizma i drugih opasnosti.

Dobri zakoni koji mogu narušiti privatnost, uvelike mogu olakšati borbu kontra modernih opasnosti.

Kao i što je ovo naše doba gdje nitko ne zna gdje će rokuniti nova bomba.

 

Treba spriječiti teroriste u njihovim naumima, te ih sasjeći u korijenu.

Upravo preko Interneta se iditoska ekipa radikalizira, nauči raditi exploziv, te onda brate bum. Tada je već kasno.

Stoga je meni opravdano pratiti ekipu kaj surfa po netu, jer su veće stvari u pitanju od nečije privatnosti.

 Sve metode o kojima pričaš već odavno postoje, narodnim masama se ne pušta ništa na upotrebu a da prije toga nije dobro preispitano i pripremljeno za mogućnost kontrole.

Već sada imaju TVOJE sve sms poruke, pozive prema svim brojevima sa svih kartica koje si koristio kao i IMEI uređaja, bazne stanice, gdje si bio i kuda si se kretao u odrđenom vremenu, IP sa kojih pristupaš netu, e-mailove, gdje i kada si koristio kartice, šta si kupovao, koliko love imaš, koliko primanja, sve tvoje pokretnine i nekretnine i još mnogoooo toga samo što te sada štiti zakon i tim informacijama ne može svako pristupiti a protiv tebe će se upotrijebiti onda kada bude potrebno.

A sve ovo je samo vrh brijega sante leda šta se još radi u smislu obavještajne i kontraobavještajne službe. Ako bude potrebno o tebi će prikupiti informacije kojih se niti sjećaš i to sve BEZ ovog zakona da stupi na snagu. Ova novina je samo legaliziranje masovne potpune kontrole koja dosada ionako postoji ali u fragmentarnom ili diskretnom obliku daleko od javnosti i omogućavanje pristupa tom "bazenu informacija" još hrpi službi kojima bi to bilo zgodno.

 

Naivan si ako misliš da imaš potpunu privatnost.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
agnostes kaže...
PzKpfw kaže...

@agnostes

 

Ma ja žišku tvoj logični slijed, samo ako je to tako kako ti pišeš, kao da to nisu mogli raditi i do sada??

Pa, primjerice Francuzi se svako malo bune, to je dio njihovog nacionalnog foklora.

Demokracije u Europi ima već ohoho godine, al' ovakve pojave teororizma nismo imali.

Osim izoligarnih slučajeva IRA, ETA ili pak Crvenih brigada na jedno dijelu starog Kontinetna.

 

 

 Jesu, radili su to do sada ali poskrivečki, dok ih Snowden (kojeg smatram herojem) i slični njemu nisu ocinkali. Sada pokušavaju to na lijep način narodu podvaliti, pa da na taj način špiuniraju. Kako bi to sproveli u djelo, narodu ispiru mozak sa terorizmom i sa piratstvom (kao na taj način će nas zaštititi od terorista i skidanja torrenta, je moš si misliti).

Pa u egiptu su sve onemogučili, pa je opet bilo sr.... na prosvjedima, ljudi su koristili npr.infrared za komunikaciju i na taj način se organizirali i skrivali. Dakle tko hoće, taj će naći načina, pa tako i teroristi. Uostalom, znaju oni da će teroristi početi koristiti enkripciju i vpn tunele, uzalud im onda taj nadzor u borbi protiv terorizma, ali njima to niti nije cilj. Njima je cilj narod pratiti i njime upravljati.

A uostalom, ako žele zaustaviti terorizam neka ih ne financiraju i ne prodaju oružje i ostala sranja ;)

 Ne znam sto svi odgovaraju ovom afirmativnom trolu PzKpfwu, bivsi bbb huligan skoro pa terorist.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@agnostes

 

Ma ja žišku tvoj logični slijed, samo ako je to tako kako ti pišeš, kao da to nisu mogli raditi i do sada??

Pa, primjerice Francuzi se svako malo bune, to je dio njihovog nacionalnog foklora.

Demokracije u Europi ima već ohoho godine, al' ovakve pojave teororizma nismo imali.

Osim izoligarnih slučajeva IRA, ETA ili pak Crvenih brigada na jedno dijelu starog Kontinetna.

 

 

 Nismo imali? Izoliranih? Terrorism in Europe.

Dont believe what you are told. Double check.
12 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
Terorizma je samo iluzija (izgovor).
10 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

@boxer

 

He, he znam sve to, hvala na lijepom objašnjenju. Svjestan sam svega što si napisao.

Zato i pišem, kao da to nismo imali do sada, al' u malo strožem obliku.

Međutim, ak' hoćemo uloviti vukove među nama, potencijalne ubojice, možda ćemo morati i nešto malo privatnosti žrtvovati.

 

Tko nije terorist, nema se kaj brinuti.

Tak' ni ja. Sve kaj pišem i surfam po netu, nije ništa protuzakonito, te nikome ne činim zlo.

 

@Hary

 

Ma, O.K., rista nemoj me sada hvatiti za svaku napisanu riječ. Mislio sam na ove nove valove terorizma, gdje fakat ne znaš gdje bu grnula bomba....

 

--------------------

 

BTW, svjestan sam vaše zabrinutosti za privatnost, al' kao što i sada u ovome trenutku dok ovo pišem i ona je na klimavim nogama, možda je ipak bolje malo popustiti u vezi toga, ako se sa tim može spasiti i jedan ljudski život.

 

Ionako, se i zloporaba isto tako kažnjava ako bi je išli koristiti u svrhe koje su izvan okvira zakona, bilo kakvoga.

Živimo u demokracijama, te možemo preko izbranih predstavnika utjecati na zakonske odluke, ako volite izlaziti na izbore.

Ne treba odmah bježati u teorije urote i preko priče objašnjavati svijet oko nas.

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 10:23 (Zale).
14 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PaleSamNaSvijetu kaže...

Lijepo da se ljudi pobune protiv takvih stvari, malo me strah da bi tako nesto kod nas proslo bez previse fame

 Prošlo je!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
Jedna stvar je zaviriti povremeno u podatke nekoga tko te zanima (što i sada rade), a sasvim drugo imati puni pristup, pa koristiti Big data obrade, koje češljanjem svih podataka izvlače poveznice i rade analize. Na taj način se iz naoko banalnih podataka mogu doznati nevjerojatne stvari. Dobiješ potpunu mrežu tko je s kim u krevetu, čime se bave, što planiraju... No ne samo teroristi, nego svi građani.

Činjenica je da je terorizam prije svega rezultat loših politika zapada, pa ga treba rješavati na izvoru, a ne tim političarima koji su napravili sranje davati još veće ovlasti.

U domovinskom ratu se ginulo zato da imamo nekakvu slobodu, dakle prihvatila se moguća pogibija kao manje zlo od gubitka slobode. Zašto bi u slučaju terorizma slobodu predali bez otpora?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@boxer

 

He, he znam sve to, hvala na lijepom objašnjenju. Svjestan sam svega što si napisao.

Zato i pišem, kao da to nismo imali do sada, al' u malo strožem obliku.

Međutim, ak' hoćemo uloviti vukove među nama, potencijalne ubojice, možda ćemo morati i nešto malo privatnosti žrtvovati.

 

Tko nije terorist, nema se kaj brinuti.

Tak' ni ja. Sve kaj pišem i surfam po netu, nije ništa protuzakonito, te nikome ne činim zlo.

 

 Ako nemaš šta skrivati, onda slobodno meni pošalji sve svoje mail adrese, username-ove i lozinke, ja ti garantiram da neću ništa brisati niti dirati, samo ću čitati i pregledavati :)

A uz to mi možeš poslati i sve whatsapp, viber i sms poruke, sve poruke sa facebooka i ostalih društvenih mreža, sve slike i video zapise na računalu i mobitelu. Također ne bi bilo loše da svi slušamo šta pričaš sa doktorom, šefom, ženom, curom, mamom, tatom itd...

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
10 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

@agnostes

 

Hm, ima kaj skrivati od znatiželjnih pogleda, te ljudi koji mi ništa ne znače u životu. To, dakako, al' ako te netko profesionalno obrađuje, gle njemu nisi osobno zanimljiv, nego samo kao slučaj koji treba istražiti.

Kao što se i hvataju svakojaki manijaci, te tamo inspektorima nisu zanimljiv radi toga kaj radiš, nego zbog toga kaj kršiš zakon.

Kao i doktorima. Žišku? Njima govoriš svoju dijagnozu i pričaš o svojoj bolesti, al' to neću pričati sa nebitnim ljudima koji mi ništa ne predstavalju.

 

To je razlika između tvojeg stava, ako ništa ne skrivam i onoga kaj želim reći da treba odvojiti žito od kukolja.

Na to računaju i teroristi, te zato i mogu iskorišvati blagodati našeg načina života.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

 

To je razlika između tvojeg stava, ako ništa ne skrivam i onoga kaj želim reći da treba odvojiti žito od kukolja.

Na to računaju i teroristi, te zato i mogu iskorišvati blagodati našeg načina života.

 

 Žito od kukolja se već odvaja u smislu o kojem ti pričaš samo ti toga nisi svjestan, također i mi želimo odvojiti privatnost od uplitanja svakojakih njuškala.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@agnostes

 

Hm, ima kaj skrivati od znatiželjnih pogleda, te ljudi koji mi ništa ne znače u životu. To, dakako, al' ako te netko profesionalno obrađuje, gle njemu nisi osobno zanimljiv, nego samo kao slučaj koji treba istražiti.

Kao što se i hvataju svakojaki manijaci, te tamo inspektorima nisu zanimljiv radi toga kaj radiš, nego zbog toga kaj kršiš zakon.

Kao i doktorima. Žišku? Njima govoriš svoju dijagnozu i pričaš o svojoj bolesti, al' to neću pričati sa nebitnim ljudima koji mi ništa ne predstavalju.

 

To je razlika između tvojeg stava, ako ništa ne skrivam i onoga kaj želim reći da treba odvojiti žito od kukolja.

Na to računaju i teroristi, te zato i mogu iskorišvati blagodati našeg načina života.

 

Onda očito nisi upoznat šta rade u NSA-u. Upravo su se tamo sprdali sa korisničkim slikama i porukama, njihovi djelatnici su bili doslovno voajeri (vjerojatno su još uvijek). A oni te ne poznaju, isto kao niti ja, pa kad već njima daješ pristup svemu, možeš dati i meni, nema nikakve razlike :)

Uostalom, i kada počnu sve nadzirati, teroristi će početi koristiti privatne VPS servere i svu komunikaciju kriptirati i koristiti TOR mreže. Čemu onda nadzor? Pa da nadziru obične građane ;) Znaš kako se kaže, ne laje pas radi sela već radi sebe.

Zamisli da ti je na vlasti netko poput Erdogana, i da uz to još ima nadzor svega. Misliš da bi onda bilo demokracije? Pa tamo je pozatvarao trenutno 120 novinara samo zato jer ne šute i iznose istine. Samo ćeš onda moći reći doviđenja demokracijo.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
10 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

@boxer

 

Ma jesam, al' ekipa to kao ne kuži, te stalno skreće u teorije urote, jer nema pametnijeg posla u životu...Ona spika, sve se kontrolira, ubijaju nas iz zraka, kada se cijepimo onda nam ugrađuju mikročipove, ...i slične gluposti, gdje si ekipa kaj drugačije nemre shvatiti svijet oko sebe, osim kroz teorije urote, gdje im je uvijek drugi kriv za njihove neuspjehe....

 

Tvoja privatnost je zaštićena, jer onaj tko je bude zlouprobaio snostiti će pravne sankcije. Tako da mu se to neće baš isplatiti. 

Ne možemo imati 100% privatnost, ako živimo među ljudima u manjim il' više uređenim društvima ili državama....

 

@agnostes

 

Ne, ne buš dobio ništa od mene. Inače, ja baš ne volim divaniti o sebi, nego volim da moja djela govore o meni. 

Više volim svojim ignoriranjem kada me pitaju znatiželjni, brijati na suho iste.

 

Hm, ah, fakat su se sprdali tamo u NSA? Stvarno???

Ah, da sam to znao ne bih tako afirmativno pisao o ruskoj braći po Internetu....Ah, gotov sam.....

Ipak, ti nisi nikakav agent, pa nemaš pristup podacima. Ipak, treba nekaj pametno naučiti u životu da bi došao do tih pozicija...

 

Pa, vjerojatno mi se i ekipa iz susjedstva smije kaj rano ustajem te idem redovito vježbati svaki dan, jer eto oni vole dugo biti u krevetu ili ne znam kaj već...

I za jedne i za druge, njihov problem.

 

A, zamisli da ti Hitler ili Musolini dođe na vlast, te da živiš recimo na područjima regije Adriatic  u ono vrijeme.

Kaj buš dao da te kolju?

Neki su dali, neki su čak se i bratimili sa njima, neki surađivali, a neki su otišli u partizane.

Sada ih povijest pamti kao pobjednike.

 

 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 16:25 (PzKpfw).
13 godina
offline
Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Interneta

https://myaccount.google.com/activitycontrols

 

Svaka lokacija, svaka otvorena aplikacija

You have to be odd to be number one
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern
PzKpfw kaže...

@boxer

 

Ma jesam, al' ekipa to kao ne kuži, te stalno skreće u teorije urote, jer nema pametnijeg posla u životu...Ona spika, sve se kontrolira, ubijaju nas iz zraka, kada se cijepimo onda nam ugrađuju mikročipove, ...i slične gluposti, gdje si ekipa kaj drugačije nemre shvatiti svijet oko sebe, osim kroz teorije urote, gdje im je uvijek drugi kriv za njihove neuspjehe....

 

Tvoja privatnost je zaštićena, jer onaj tko je bude zlouprobaio snostiti će pravne sankcije. Tako da mu se to neće baš isplatiti. 

Ne možemo imati 100% privatnost, ako živimo među ljudima u manjim il' više uređenim društvima ili državama....

 

@agnostes

 

Ne, ne buš dobio ništa od mene. Inače, ja baš ne volim divaniti o sebi, nego volim da moja djela govore o meni. 

Više volim svojim ignoriranjem kada me pitaju znatiželjni, brijati na suho iste.

 

Hm, ah, fakat su se sprdali tamo u NSA? Stvarno???

Ah, da sam to znao ne bih tako afirmativno pisao o ruskoj braći po Internetu....Ah, gotov sam.....

Ipak, ti nisi nikakav agent, pa nemaš pristup podacima. Ipak, treba nekaj pametno naučiti u životu da bi došao do tih pozicija...

 

Pa, vjerojatno mi se i ekipa iz susjedstva smije kaj rano ustajem te idem redovito vježbati svaki dan, jer eto oni vole dugo biti u krevetu ili ne znam kaj već...

I za jedne i za druge, njihov problem.

 

A, zamisli da ti Hitler ili Musolini dođe na vlast, te da živiš recimo na područjima regije Adriatic  u ono vrijeme.

Kaj buš dao da te kolju?

Neki su dali, neki su čak se i bratimili sa njima, neki surađivali, a neki su otišli u partizane.

Sada ih povijest pamti kao pobjednike.

 

 

 

 

 

 Ne radi se ovdje o tebi, tebe sam uzeo samo kao primjer :)

Nije bit u tome dali se netko sprda (neovlašteno koristi svoje ovlasti) s time što je tebi cura poslala golu fotku ili ti je doktor poslao nalaze di piše da imaš AIDS, nego je bit u tome da ti koji sve nadziru (npr.NSA), kada će trebati, namjestiti će rezutate izbora. Kada će trebati spriječiti nekoga tko se bori za dobrobit čovječanstva, to će i napraviti (podmetnuti će mu silovanje, ubojstvo itd... a samo da te spriječe da učiniš dobro djelo). Iskorisiti će sve mehanizme protiv ljudi koji će im stajati na putu.

 

Zar ti nije čudno kako Assange odjednom treba u zatvor radi silovanja, a baš nakon što je objavio informacije o tome šta vlade raznih država rade u pozadini (dok nije objavio škakljive informacije nije bio niti silovatelj).

Zar ti nije čudno da Snowden odjednom mora u zatvor i izdajica je, a zapravo je otkrio nešto što je protuzakonito i ilegalno i trebao bi dobiti nagradu a ne kaznu.

Zar ti nije čudno da Kim Dotcom odjednom mora u zatvor i pretresaju mu kuću sa puškama (iako nije nikakav kriminalac), a samo zato jer je korisnicima omogućio da koriste enkripciju. A vlasnici Dropboxa, Onedrivea i ostalih cloud servisa su nedužni (a čine istu stvar, ali nisu neovisni i slušaju šta ima NSA apovjeda). Vlasnici Megauploada su s Novog Zelanda deportirani u SAD i biti će kazneno gonjeni za zločin koji NE POSTOJI U NJIHOVOJ ZEMLJI, pod zakonom koji nije još odobren.

Zar ti nije čudno da je Chelsea Manning počinio samoubojstvo a odmah nakon što je otkrio kakve genocide čine amerikanci.

 

Ima takvih primjera gro, ovo je samo mali dio koje sam nabrojao.

Nije uopće bit u tome dali će tebe nadzirati (mada bi te trebalo biti briga, jer vremena se mjenjaju, al to je tvoja stvar), bit je u tome šta će napraviti ljudima koji se bore za dobrobit čovječanstva ;) Ako će nadzirati, onda će svakoga tko ustane protiv njih odmah u korjenu srezati i unuštiti ga i prikazati kao ubojicu, narkomana, silovatelja itd...

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 13:56 (agnostes).
10 godina
offline
Re: Britanci ustali protiv zakona o nadzoru Intern

@agnostes

 

Ah, ljudi koji se bore za doborbit čovječanastva, povijesno gledano ionako su tragične ličnosti. Njih nije briga kaj će patiti za svoje ideale.

Nisu oni kao recimo neurotična ekipa koja je u stvari key warrior tipa, te sve ide komentirati kao neku zavjeru(truju nas iz zraka...)

 

Veliki ljudi rađe umiru u okovima, nego da izdaju svoju ideju.

Ideja se ne može ubiti. Može se poraziti samo drugom idejom.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice