Chromebook je imitacija laptopa

poruka: 42
|
čitano: 5.923
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chromebook je imitacija laptopa".
16 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Na pravom su tragu, ali s druge strane, tko danas nije online?!

 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Bilo bi im bolje da se malo fokusiraju na svoje korisnike i poslušaju što oni hoće, pa će ostali doći sami.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
 
20 0 hvala 0
12 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Ovo je samo pokazatelj koliko Microsoft u Chromebooku vidi ozbiljnu prijetnju. Chromebook je svojom cijenom, autonomijom, dizajnom, besplatnim uslugama i aplikacijama danas bolji izbor za prosjecnog korisnika nego bilo koji Windows laptop. Mislim da ce Microsoft veoma brzo izgubiti i ovaj trzisni segment.

 
11 21 hvala 0
12 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Ja sam bio brzi s objavom {#}

 

 

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Ok, smiješno je, ali ne vidim čemu ovakva propaganda?

Tko uopće pada na gluposti tipa nemoj kupovat konkuretnske proizvode jer su veće sranje od naših...

MS je zbilja nisko pao{#}

 
19 0 hvala 0
12 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Mozda je ovo ono sto je billl  gates uvijek htio da uradi ? Taman sada pred penziju.

 

Darko
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
BlueMax kaže...

Ovo je samo pokazatelj koliko Microsoft u Chromebooku vidi ozbiljnu prijetnju. Chromebook je svojom cijenom, autonomijom, dizajnom, besplatnim uslugama i aplikacijama danas bolji izbor za prosjecnog korisnika nego bilo koji Windows laptop. Mislim da ce Microsoft veoma brzo izgubiti i ovaj trzisni segment.

 Ma dobro... sad malo pretjeruješ, ja (a nisam u tome usamljen) sa windows laptopom mogu zaraditi plaću, i to ne malu, i to na godišnjem odmoru ili izletu, ako zagusti.
Chromebookom baš i ne. No lame im je ovo pljuvanje po konkurenciji, to samo ponižava pljuvača. Vidi se kako im super ide ako im je peticiju potpisalo manje ljudi
nego ih je potpisalo peticiju da se GTA V porta na PC.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
Da li se na chromebook mogu instalirati windozeri?
Sviđa mi se cijena i ssd, ono samo za win i office, i da li je to legalno?
Molim bilo kakav odgovor, razmišljam o kupovinu jednog slabog "čitaj što jeftinijeg" jer kada sam radio zadnji puta prezentaciju jedan nesposobni kreten je prolio vodu po mom pa ga nebi izlagao više tome, dakle minimum je win xp i office 2003, a koliko sam shvatio chromebook bi mogao žvaknuti i win 8.1 i office 2007....
12 godina
odjavljen
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
overhaul kaže...
BlueMax kaže...

Ovo je samo pokazatelj koliko Microsoft u Chromebooku vidi ozbiljnu prijetnju. Chromebook je svojom cijenom, autonomijom, dizajnom, besplatnim uslugama i aplikacijama danas bolji izbor za prosjecnog korisnika nego bilo koji Windows laptop. Mislim da ce Microsoft veoma brzo izgubiti i ovaj trzisni segment.

 Ma dobro... sad malo pretjeruješ, ja (a nisam u tome usamljen) sa windows laptopom mogu zaraditi plaću, i to ne malu, i to na godišnjem odmoru ili izletu, ako zagusti.
Chromebookom baš i ne. No lame im je ovo pljuvanje po konkurenciji, to samo ponižava pljuvača. Vidi se kako im super ide ako im je peticiju potpisalo manje ljudi
nego ih je potpisalo peticiju da se GTA V porta na PC.

slazem se 

Marketing im je uzas
Google upravo suprotno
cak je sony izeo istu marketinsku agenciju kao google za PS4 

16 godina
protjeran
offline
Chromebook je imitacija laptopa

U ovoj reklamnoj kampanji se vidi Ballmerov potpis iz aviona, valjda samo on još misli da se nametljivim pristupom tipa "oni su loši dakle mi smo dobri" može postići išta osim negativnog publiciteta.

Jobs je to shvatio još 1997. kad je Microsoft uložio 150 milijuna dolara u Apple, a Jobs je tada izjavio: "If we want to see Apple healthy again, we have to let go of this notion that for Apple to win, Microsoft has to lose. We need to embrace a notion that for Apple to win, Apple has to do a really good job".

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
Borg8472 kaže...
Da li se na chromebook mogu instalirati windozeri?
Sviđa mi se cijena i ssd, ono samo za win i office, i da li je to legalno?
Molim bilo kakav odgovor, razmišljam o kupovinu jednog slabog "čitaj što jeftinijeg" jer kada sam radio zadnji puta prezentaciju jedan nesposobni kreten je prolio vodu po mom pa ga nebi izlagao više tome, dakle minimum je win xp i office 2003, a koliko sam shvatio chromebook bi mogao žvaknuti i win 8.1 i office 2007....

 Ha, mislim teoretski- ne. Barem ne bez kopanja po komponentama da zamijeniš disk (dolazi sa 16GB ssd) (ili dodaš na sd utor neku bijesnu karticu koja je bootabilna) i onda kopanju da za preostale komponente profunkcioniraju driveri. No neznam ima li bios po kojem se da tweakati što je bootabilno.
Najjeftiniji je ovaj Acerov model, sa 11 inčnim ekranom, Intel celeronom i 2 gb rama. 
http://www.amazon.com/Acer-Chromebook-11-6-Inch-Haswell-micro-architecture/dp/B00FNPD1VW/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 2:23 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa

Chromebook je jeftin uredjaj. Tu nema rasprave. Danas postoje i ultrabook uredjaji koji pokrecu Win 8, jacim procesorom i vise RAM memorije za skoro iste pare, mozda 50tak dolara vise. Generalno, ja sam probao Chromebook, ideja super al zaista je neupotrebljiv uredjaj. Mislim da ni po koju cijenu ne moze da se poredi sa Win uredjajima. Kazem, dobra ideja, al nema uprista bar ne za sad.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
Malto kaže...

Na pravom su tragu, ali s druge strane, tko danas nije online?!

Evo ja recimo kome vec 5 dana ne radi internet i da si me ovom spikom uvalio da uzmem to sr... bi te zatuko njim kad ga ne bi mogao uopce koristiti. Obican laptop bar imam office, neke igrice lokalne i sl...

16 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
overhaul kaže...
BlueMax kaže...

Ovo je samo pokazatelj koliko Microsoft u Chromebooku vidi ozbiljnu prijetnju. Chromebook je svojom cijenom, autonomijom, dizajnom, besplatnim uslugama i aplikacijama danas bolji izbor za prosjecnog korisnika nego bilo koji Windows laptop. Mislim da ce Microsoft veoma brzo izgubiti i ovaj trzisni segment.

 Ma dobro... sad malo pretjeruješ, ja (a nisam u tome usamljen) sa windows laptopom mogu zaraditi plaću, i to ne malu, i to na godišnjem odmoru ili izletu, ako zagusti.
Chromebookom baš i ne. No lame im je ovo pljuvanje po konkurenciji, to samo ponižava pljuvača. Vidi se kako im super ide ako im je peticiju potpisalo manje ljudi
nego ih je potpisalo peticiju da se GTA V porta na PC.

Ti i ja nismo mjerilo. Govorio sam o potrebama prosjecnog korisnika. Ovdje za 300$ dobijes laptop koji je sasvim dovoljan za internet, multimediju, office i manje zahtijevne poslove, dakle za veliku vecinu potencijalnih kupaca. Taj laptop je u karakteristikama koje su kod laptopa najbitnije - dimenzije, masa i autonomija  bolji od bilo kojeg windows laptopa slicne cijene a konkurenciju ima tek u 5x skupljim uredjajima. Da ne govorim kako Microsoft ocekuje i bez ikakvog pardona ovdje to govori, kako korisnik osim uredjaja mora kupiti windowse i office. E pa ne mora jer mu ne trebaju.

Druga bitna stvar je sto vecina vec ima windows PC i novi im ne treba. Evo ti primjer mog ujaka koji ima firmu i kao takav je natprosjecno zahtjevan korisnik. Vjerovao ili ne covjek koristi 10 godina star desktop i valjda isto toliko star laptop. Ako bi isao kupiti nesto novo kupio bi nesto sto ce ciniti razliku. Razliku u specifikacijama on nece uociti ali u masi, autonomiji i narocito u cijeni hoce.

Dalje, oni ovdje 10 puta spominju izostanak optickog pogona kao manu chromebooka. Nisu spomenuli kako najskuplji windows laptopi takodjer nemaju optiku kako bi se ustedjelo na masi i dimenzijama ukidanjem necega sto svakako nitko ne koristi.

Ako gledam sebe, meni tableti ne pasu. Za nesto za sto mi na klasicnoj tipkovnici otipkati treba 5 minuta na tabletu mi treba 15. Zbog toga mi forma laptopa vise odgovara. Laptop koji bi mi kako-tako pomogao u poslu kosta 15000kn + software. Za sve ostale potrebe dovoljan mi je chromebook od 1500kn bez ikakvog dodatnog placenog softwarea.

 

Microsoft se srozava. Ne mogu prodati tri tableta (zbog kojih su i vlastiti desktop OS shebali) pa pljuju po Appleu i otkupljuju njihove uredjaje (u biti ih reklamiraju). Jedini smartphone koji dobro prodaju je onaj koji se prodaje ispod proizvodne cijene. Trziste laptopa je u velikom padu i sad dolazi Chromebook koji se ipak odlicno prodaje u Americi pa ajmo malo pljuvati i po njima (tj. i njega malo reklamirati).

Ili ce shvatiti da nisu vise alfa i omega u IT i gadget biznisu i prilagoditi se, ili ce biti ogledni primjerak poslovice tko visoko leti nisko pada.

11 godina
neaktivan
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Ovo i one šolje koje prodaju... Za takvu kompaniju ovakav marketing {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Microsoft (Balmer) opet reklamira konkurenciju {#} (a u biti Microsoft uopce nema proizvod koji je konkurencija Chromebooku, Surfacei su drugaciji i tu se natjecu s tabletima i manjim laptopima s Windowsima) I opet ce gomila ljudi koji nikad culi/vidjeli za Chromebook otici pogledati na web o cemu se tu radi a neki i kupiti jednog.

Nije Chromebook za svakog i sve potrebe. No, za nekog kome samo treba email, browser i laksi office za koji dokumena, jednostavinija tablica i slicno sasvim je ok. Nije za posao. Btw, i da radi i offline - jel itko uopce koristio Chromebook? Doduse, mislim da su jos uvijek preskupi za hardware koji daju, ima netbookova koji kostaju slicno (i slicnih su dimenzija), a nekih laptop koji su malo skuplji a daju vise. Uostalom, Chromebook je projekt u razvoju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 10:28 (Igor101).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
mfrankovic kaže...
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

zato je tako popularan i prodaje se isto ko ta daska za rezanje (ali kad joj izbrises prvih 6 znamenki broja prodanih uredjaja)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 

a koji su to WinRT laptopi?

Silence! I Kill You...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
BlueMax kaže...

zato je tako popularan i prodaje se isto ko ta daska za rezanje (ali kad joj izbrises prvih 6 znamenki broja prodanih uredjaja)

Komentirao sam samo njegovu korisnost. Ne racunajuci tu Facebook, surfanje po Coolinarici ili citanje stripova na WC-u. Za to imam Android od 900 kn. BTW, prije par dana sam bio u USA i kupio sam jedan iPad Air za frenda i to nije ništa drugo nego veliki iPhone bez mogućnosti telefoniraja. Daleko da nema neku svoju svrhu ali meni je glede produktivnosti nula ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
offline
Chromebook je imitacija laptopa

Produktivnost korisnika je u ovoj prici nebitna. Sad se moze netko javiti kako je Surface pro produktivniji od Surfacea RT, pa klasicni laptop produktivniji od surfacea pro, pa onda netko sa desktopom...

Bitno je da ljudi uglavnom ne traze produktivnost nego gadget prilagodjen njihovim potrebama tj. ubijanju slobodnog vremena.  

 

Cime se bavis pa ti je Surface RT produktivan alat?

 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
BlueMax kaže...

Produktivnost korisnika je u ovoj prici nebitna. Sad se moze netko javiti kako je Surface pro produktivniji od Surfacea RT, pa klasicni laptop produktivniji od surfacea pro, pa onda netko sa desktopom...

Bitno je da ljudi uglavnom ne traze produktivnost nego gadget prilagodjen njihovim potrebama tj. ubijanju slobodnog vremena.  

 

Cime se bavis pa ti je Surface RT produktivan alat?

Vecininom cu ga koristiti za mailove (Outlook nema konkurencije u nijendom mail klijentu), drzanje prezentacije i spajanje putem RD-a na udaljene servere. S obzirom da ima i USB port i normalnu (vise manje) tipkovnicu, sve sto sam do sada radio s klasicnim laptopom mogu raditi i na RT-u. Dakako, za bilo kakvo ozbiljnije pisanje da se spojiti normalna tipkovnica i normalni monitor.

 

Ukoliko mi budu trebale virtualne masine lokalno ponjet cu EliteBook, ali za sve ostalo RT je idealan.

 

A plus je i cool gadget. ;)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
12 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
mfrankovic kaže...
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

 

Trol? Cudno, jer te daske za rezanje pojedu tog surfacea za dorucak. Posebno ako uzmemo u obzir koliko se prodaju.

Da pitam tvoje strucno misljenje... Da li je MS prodao vise surfacea nego li je otkupio ipada i iphonea? {#}

12 godina
odjavljen
offline
Chromebook je imitacija laptopa

instaliras gore ubuntu i problema nema :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
jumboY kaže...
mfrankovic kaže...
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

 

Trol? Cudno, jer te daske za rezanje pojedu tog surfacea za dorucak. Posebno ako uzmemo u obzir koliko se prodaju.

Da pitam tvoje strucno misljenje... Da li je MS prodao vise surfacea nego li je otkupio ipada i iphonea? {#}

prodaja ovisi o marketingu i obicno nema puno veze s kvalitetom uredaja

a usporedivati win8 i neki mobilni os je totalno krivo

12 godina
protjeran
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
apoteka kaže...

prodaja ovisi o marketingu i obicno nema puno veze s kvalitetom uredaja

a usporedivati win8 i neki mobilni os je totalno krivo

 

Prodaja ovisi o marketingu, naravno. No ne samo i iskljucivo o marketingu. Da ti linkam koliko je MS utukao na marketing za propali projekt nazvan Surface? Ili jednostavno mislis da se iOS/Android prodaju iskljucivo radi marketinga?

 

I ne, nisam ni mislio usporediti mobile platforme sa 'pravim' winzima. Nikako. No to je frankovic sam napravio, samo sam nastavio u istom kontekstu. No istina, mozda je bilo pametnije napisati nesto da za lovu tog surfacea dobijem puno bolji i jaci laptop. Surface PRO sam po sebi nema nikakva smisla, sa RT su fejlali. I to nije stvar debate, vec cisto citanje brojki koje MS sam dostavlja u javnost.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
jumboY kaže...
apoteka kaže...

prodaja ovisi o marketingu i obicno nema puno veze s kvalitetom uredaja

a usporedivati win8 i neki mobilni os je totalno krivo

 

Prodaja ovisi o marketingu, naravno. No ne samo i iskljucivo o marketingu. Da ti linkam koliko je MS utukao na marketing za propali projekt nazvan Surface? Ili jednostavno mislis da se iOS/Android prodaju iskljucivo radi marketinga?

 

I ne, nisam ni mislio usporediti mobile platforme sa 'pravim' winzima. Nikako. No to je frankovic sam napravio, samo sam nastavio u istom kontekstu. No istina, mozda je bilo pametnije napisati nesto da za lovu tog surfacea dobijem puno bolji i jaci laptop. Surface PRO sam po sebi nema nikakva smisla, sa RT su fejlali. I to nije stvar debate, vec cisto citanje brojki koje MS sam dostavlja u javnost.

tocno - laptopi su konkurencija win tabletima, ne ios/android igracke

kad pogledam cijene u hrvatskoj, smraci mi se pred ocima

wp bi imao kudikamo vise smisla na tabletima, al mozda im to dode u glavu jednog dana

16 godina
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
mfrankovic kaže...
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

 

Je te uopce ne kuzim. Daj mi objasni kak ti ko neki fol IT profesionalac mozes izvaliti takvu glupost? Imas Surface Pro koji kosta izmedju 800 i 1000 eura i to onda usporedjujes s Chromebookom od 200 eura? Ajde ekipa koja sve to gleda samo u izlogu i nisu probali koristiti niti jedno od toga na duze vrijeme. Hello! Pa naravno da radi brze i bolje kad ima 4-5 puta skuplji hardver unutra, ima sasvim drugaciji, po funkcionalnosti, OS i uopce to ne mozes usporedjivati.

 

Uostalom, Surface Pro nije nis drugo nego laptop s omanjim touch ekranom sans tipkovnica. Kad zakacis tipkovnicu nije nista drugaciji - niti je laksi od laptopa slicnih dimenzija. Cak je i dosta tezak, imam ih par po stolu od prvih Dellovih pa do Microsoftovih "izdanja". Jesi probao koristiti Sufrace Pro ko tablet, npr kad vec usporedjujes iPad, uzmi onaj od 10" da je slicne velicine i drzati ga u ruci pola sata? Jel te boli ruka? Jel da nije bas prakticno. Koristis ga na stolu s onim malim podupiracem (kojem ne mozes promijeniti kut pa moras sjediti pod cudnim kutem da ti ne reflektira lampu sa stropa) i prikacenom tastaturom ili na kaucu na koljenima i tipkas po touch screenu par redaka dok ti ne dojadi ili te prsti zabole jer je ekran tvrd. Pa prikacis tipkovnicu pak ga opet koristis ko omanji laptop. To je nabildani, skupi mali netbook s velikom rezolucijom ekrana. Premali je za laptop, pretezak je za tablet. Windows ekipa s kojom radim se pomamila za njima kad su izasli i sad nakon 6 mjeseci gomila ih sjedi na polici (Sufracei, ne Win ekipa :)) i posude ih kad putuju da si mogu Outlook upaliti i citati mailove u avionu a da im tastura ne smeta. Cim dodju nekamo prvo kaj naprave bace ga u dock i koriste veliki ekran i tasturu. Btw, to je i jedina prednost Surfacea pred malim laptopima - dolaze sa docking station i dovoljno su jaki da se mogu pristojne aplikacije pokrenuti. Svi mali (11-12") laptopi, recimo Dellovi, nemaju docking station.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2013 15:30 (Igor101).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebook je imitacija laptopa
Igor101 kaže...
mfrankovic kaže...
zbuzanic kaže...

Da li je itko imao u rukama Windows RT laptop? Prvo neka pogledaju svoje proizvode.

 Imam ja u rukama Surface 2. Vrhunski proizvod, koji je jedno milijardu puta korisniji od bilo kojeg Chrome smeca ili iPad daske za rezanje.

 

Je te uopce ne kuzim. Daj mi objasni kak ti ko neki fol IT profesionalac mozes izvaliti takvu glupost? Imas Surface Pro koji kosta izmedju 800 i 1000 eura i to onda usporedjujes s Chromebookom od 200 eura? Ajde ekipa koja sve to gleda samo u izlogu i nisu probali koristiti niti jedno od toga na duze vrijeme. Hello! Pa naravno da radi brze i bolje kad ima 4-5 puta skuplji hardver unutra, ima sasvim drugaciji, po funkcionalnosti, OS i uopce to ne mozes usporedjivati.

 

Uostalom, Surface Pro nije nis drugo nego laptop s omanjim touch ekranom sans tipkovnica. Kad zakacis tipkovnicu nije nista drugaciji - niti je laksi od laptopa slicnih dimenzija. Cak je i dosta tezak, imam ih par po stolu od prvih Dellovih pa do Microsoftovih "izdanja". Jesi probao koristiti Sufrace Pro ko tablet, npr kad vec usporedjujes iPad, uzmi onaj od 10" da je slicne velicine i drzati ga u ruci pola sata? Jel te boli ruka? Jel da nije bas prakticno. Koristis ga na stolu s onim malim podupiracem (kojem ne mozes promijeniti kut pa moras sjediti pod cudnim kutem da ti ne reflektira lampu sa stropa) i prikacenom tastaturom ili na kaucu na koljenima i tipkas po touch screenu par redaka dok ti ne dojadi ili te prsti zabole jer je ekran tvrd. Pa prikacis tipkovnicu pak ga opet koristis ko omanji laptop. To je nabildani, skupi mali netbook s velikom rezolucijom ekrana. Premali je za laptop, pretezak je za tablet. Windows ekipa s kojom radim se pomamila za njima kad su izasli i sad nakon 6 mjeseci gomila ih sjedi na polici (Sufracei, ne Win ekipa :)) i posude ih kad putuju da si mogu Outlook upaliti i citati mailove u avionu a da im tastura ne smeta. Cim dodju nekamo prvo kaj naprave bace ga u dock i koriste veliki ekran i tasturu. Btw, to je i jedina prednost Surfacea pred malim laptopima - dolaze sa docking station i dovoljno su jaki da se mogu pristojne aplikacije pokrenuti. Svi mali (11-12") laptopi, recimo Dellovi, nemaju docking station.

 

 

 

 

 

Dakle, s obzirom da pokazujes notorno nerazumjevanje proizvoda o kojima se ovdje prica daj da ti ukratko pojasnim. Surface 2 nije Surface 2 Pro. Surface 2 je nasljednik Surface RT proizvoda koji se tako zvao u verziji 1. Cijena koju sam ja platio za Surface 2 je mizerna ($160). Tako da o tom aspektu uopce nema smisla raspravljati.  I da, za mene je iPad daska za rezanje. Igracka kao i bilo koji drugi Android. Prodaje je marketing a ne kvaliteta. U svakom slucaju, jasno sam naveo da se radi o mom misljenju glede proizvoda i jasno sam naveo za koje scenarije je namjenjen. Dakle, u tom kontekstu, iPad ne vrijedi papira na kojem je dizajniran. Surface 2 (ne Pro) sasvim dobro sluzi i kao tablet a i kao prirucna zamjena za mobilno računalo. Kad mi bude trebalo nesto jace od toga, kao sto sam vec i rekao, ponjet cu EliteBook mobilno racunalo. U verziji dva kut se moze promijeniti. Ne znam uopce sto raspravljam s tobom kad sto vise citam tvoj odgovor vidim da nemas pojma o cemu pricas.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice