Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

poruka: 38
|
čitano: 6.804
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Digitalna prodaja PC igara iznad 90%".
12 godina
protjeran
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

ajde neka je, iako nikad nisam vjerovao a ni htio, da ce taj nacin trgovine i distribucije toliko izgurat onaj sad vec "old school" s cd/dvd-ima!{#} rip:)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Nema nista ljepse nego kad kupis neku igru, dobijes fino kutiju i sav prateci program :D

Uh kad se sjetim tih zavrzlama, pogotovo na MGS igrama, kad su postojale skrivene frekvencije na disku samom :) 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
6 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
chaselol kaže...

Nema nista ljepse nego kad kupis neku igru, dobijes fino kutiju i sav prateci program :D

Samo da su malo jeftnije, pa to bi bilo odlično. ;D

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 23:19 (Valentin17).
16 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Logično. Jeftinije, praktičnije, brže, a za one koji vole kutiju uvjek će ostat onih (u budćnosti) 1% i posebna izdanja.

 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Iako imam pozamašnu kolekciju boxed igara , dileme nema kad vidim na steamu da igra koja košta 30 eura je na popustu i košta samo 7 eura jednostavno prije cu izabrati digitalni oblik

 

 
8 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Nije mi jasno da takav nepraktičan oblik izdavaštva kao što je tzv. box izdanje može biti skuplje od digitalnog.

 

Ipak mi moramo upaliti auto, odvesti se do najbližeg centra, kupiti igru, uzeti kod iz kutije, ubaciti ga u softver i tek tada uraditi ono što bi uradili u 10 sekundi na računaru.

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Skuplji je za izdavača on mora placati printanje,przenje,dizajn kutije,prijevoz itd...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 23:31 (ivanzu).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Bolje je digitalno, bar ti se nemože cd zguliti, izgubiti, potrgati i ne treba više instaliravat,a i jeftinije je

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
ivanzu kaže...

Skuplji je za izdavača on mora placati printanje,przenje,dizajn kutije,prijevoz itd...

Recimo da imaš dva načina da kupiš isto pile: da stoji u trgovini ili da ti dođe direktno kući i bude 60-90 posto jeftinije. 

 

Koje bi vi kupili?

21 Direktno kući
5 Stoji u trgovini
11 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Neznam,ja od kada kupujem igre,sve je digitalno.Znaci steam,origin ili kljucevi sa kinguina.Npr ja i frend u isti dan smo isli kupiti DIABLO 3 i ja sam platio kljuc 200 kuna,a on igru sa kutijom 450 kuna.Mislim da se vise isplati digitalno izdanje a i jeftinije je u svakom pogledu.Dal to bila nova ili stara igra...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
zeroname kaže...

Iako imam pozamašnu kolekciju boxed igara , dileme nema kad vidim na steamu da igra koja košta 30 eura je na popustu i košta samo 7 eura jednostavno prije cu izabrati digitalni oblik

Nije svaka igra vrijedna kutije. Nešto što ćeš jednom-dvaput odigrati pa zaboraviti sigurno nije. Prije nije bilo izbora, sada ga imaš. Ali prije su i popratni materijali bili kudikamo maštovitiji.

 

Gremlin144 kaže...

Bolje je digitalno, bar ti se nemože cd zguliti, izgubiti, potrgati i ne treba više instaliravat,a i jeftinije je

Zapravo manje kupuješ igru u kutiji radi medija a više radi svega ostalog. Iako, nekad prije su i neki instalacijski postupci za igre bili jako kreativni, danas je toga sve manje.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
16 godina
online
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
chaselol kaže...

Nema nista ljepse nego kad kupis neku igru, dobijes fino kutiju i sav prateci program :D

Uh kad se sjetim tih zavrzlama, pogotovo na MGS igrama, kad su postojale skrivene frekvencije na disku samom :) 

To za prateći program je ok, ali vredi samo za specijalna izdanja.

13 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Sjećam se kutije starog X-Filesa.

7 CD-a i svaki je bio u svom velikom omotu i bili su posagani u kutiju kao kartoni(files).
Svaki je imao svoju boju, i kutije i CD-a.

 

A nove kutija, kao za Diablo 3 koja mi skuplja prašinu, je obična. Kao knjiga je, korice na čičak, DVD i knjižica s klasama.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

meni se pričinjava kako bi bilo logično igru digitalno distribuirati (onima koji tešku gujcu nerado dižu iz stolca radi odlaska u dućan) tako da ostane mogućnost prženja na medije (*.iso, odn. nekakva "sigurnosna kopija"), što bi opravdalo cijenu (koja je sad previsoka u odnosu na varijante u kutiji). ovo što se sad zbiva je tipična kapitalinjarska kupuj > troši > baci > kupuj ... {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Digitalna distribucija, neki XY diskont site cijena: 30-ak €

 

Fizička kopija 50€

 

Kraj priče :)

 

I ja volim DVD-e, kutiju, onaj feeling kad uzmeš igru u ruke. Međutim i još više volim jeftino kupiti igru :)

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
Još da su sve digitalne igre DRM-free bilo bi odlično.Ovako vam popale račun il vas banaju il prestanu sa radom razni servisi tipa STEAM/ORIGIN/UPLAY pa se pozdravite sa kolekcijom svojih igara zauvijek.
12 godina
protjeran
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
Da bit ce sranja kad se nekom od tih vecih servisa nes gadno shebe ili riknu a bude sigurno kad tad:)! Tad cemo opet mi nayebat!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Dok god digitalna verzija košta isto kao fizička preferiram fizičku, makar morao čekati tjedan dana da mi paket stigne iz npr. UK. Srećom u zadnje vrijeme je poplava site-ova koji prodaju jeftinije key-eve, baš sam prije koji tjedan kupio SimCity za 7€, a na originu je 20€...

 

Isto tako, sreća da postoje site-ovi tipa http://www.allkeyshop.com/blog/ koji pretražuju sve te key selling site-ove i izlistaju mi najmanju cijenu za naslov :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

ne vjerujem da bi sad sam tak banali račun, nebi bilo fer od njih. Inaće možeš si snjimiti kopiju na cd ako stavljaš novi windows

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
L3gioNAR00 kaže...
Još da su sve digitalne igre DRM-free bilo bi odlično.Ovako vam popale račun il vas banaju il prestanu sa radom razni servisi tipa STEAM/ORIGIN/UPLAY pa se pozdravite sa kolekcijom svojih igara zauvijek.

Pa svjedno ti je buduci da 90% igara bilo da su u digitalnom izdanju ili boxed zahtjevaju steamworks, uplay ili origin tako da to ne stoji. Osim toga sa steama te mogu bannati samo ako varaš u multiplayeru a ako ti neko ukrade account imaš račun i vratiš ga za 5 min.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
zeroname kaže...
L3gioNAR00 kaže...
Još da su sve digitalne igre DRM-free bilo bi odlično.Ovako vam popale račun il vas banaju il prestanu sa radom razni servisi tipa STEAM/ORIGIN/UPLAY pa se pozdravite sa kolekcijom svojih igara zauvijek.

Pa svjedno ti je buduci da 90% igara bilo da su u digitalnom izdanju ili boxed zahtjevaju steamworks, uplay ili origin tako da to ne stoji. Osim toga sa steama te mogu bannati samo ako varaš u multiplayeru a ako ti neko ukrade account imaš račun i vratiš ga za 5 min.

To što varaš u multiplayeru ne može značiti da ti se ukida pristup svim drugim igrama koje si kupio. Može značiti samo zabrana pristupa za tu igru. Ako se takav slučaj i dogodio prvi put kad dođe na EU sud će takva odluka biti poništena.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
BlackDog22 kaže...
zeroname kaže...
L3gioNAR00 kaže...
Još da su sve digitalne igre DRM-free bilo bi odlično.Ovako vam popale račun il vas banaju il prestanu sa radom razni servisi tipa STEAM/ORIGIN/UPLAY pa se pozdravite sa kolekcijom svojih igara zauvijek.

Pa svjedno ti je buduci da 90% igara bilo da su u digitalnom izdanju ili boxed zahtjevaju steamworks, uplay ili origin tako da to ne stoji. Osim toga sa steama te mogu bannati samo ako varaš u multiplayeru a ako ti neko ukrade account imaš račun i vratiš ga za 5 min.

To što varaš u multiplayeru ne može značiti da ti se ukida pristup svim drugim igrama koje si kupio. Može značiti samo zabrana pristupa za tu igru. Ako se takav slučaj i dogodio prvi put kad dođe na EU sud će takva odluka biti poništena.

Gle ocitno nikada nisi koristio steam pa ti neke stvari nisu jasne. Određeni broj igara koristi steam guard to znači ako varaš u multiplayeru disable ti autmatski igru što je i normalno jer mjenjaš izvorni kod igre i to je ilegalno i neće proći na niti jednom sudu. Ako se takve svari ponove banaju ti account pogledaj si slučajeve na googlu i nemoj se pravit pametan. Osim toga možeš biti dobiti ban ako koristiš ključ koji nije namjenjen tvojoj regiji najčešće ruski to ti je kao da voziš auto na lož ulje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 17:55 (zeroname).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
L3gioNAR00 kaže...
Još da su sve digitalne igre DRM-free bilo bi odlično.Ovako vam popale račun il vas banaju il prestanu sa radom razni servisi tipa STEAM/ORIGIN/UPLAY pa se pozdravite sa kolekcijom svojih igara zauvijek.

Rad servisa nema veze s tvojim kupljenim primjerkom igre.

 

Ti si platio pravo na neodređeno dugo korištenje nevezano za servis.

10 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
Zanemarimo li ban šta kad jednom npr.STEAM prestane sa radom?Nestaju sve igre a još bolnije lova koju ste potrošili na njih.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
L3gioNAR00 kaže...
Zanemarimo li ban šta kad jednom npr.STEAM prestane sa radom?Nestaju sve igre a još bolnije lova koju ste potrošili na njih.

Ti još uvijek posjeduješ plaćeno pravo na korištenje tog proizvoda.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
Onjegin kaže...
L3gioNAR00 kaže...
Zanemarimo li ban šta kad jednom npr.STEAM prestane sa radom?Nestaju sve igre a još bolnije lova koju ste potrošili na njih.

Ti još uvijek posjeduješ plaćeno pravo na korištenje tog proizvoda.

Više puta je raspravljano o tome na steam forumu. Nigdje ne piše u steam terms of use da oni imaju obavezu prema korisnicima ako firma propadne. Ako na neki način izdaju patch za igre to će biti isključivo njihova dobra volja

11 godina
neaktivan
offline
Digitalna prodaja PC igara iznad 90%

Nisam vidio da netko spominje preprodaju? Zar su sve PC igre danas vezane za nekakav account pa se ne mogu preprodati nakon što ih završiš?

Na ps3/ps4 najveća prednost igre u fizičkom obliku je mogućnost preprodaje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
bubimir5 kaže...

Nisam vidio da netko spominje preprodaju? Zar su sve PC igre danas vezane za nekakav account pa se ne mogu preprodati nakon što ih završiš?

Na ps3/ps4 najveća prednost igre u fizičkom obliku je mogućnost preprodaje.

naravno da mogu skupa s mailom, tu vec nastaje problem...o tome se radi!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
protjeran
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
zeroname kaže...
Onjegin kaže...
L3gioNAR00 kaže...
Zanemarimo li ban šta kad jednom npr.STEAM prestane sa radom?Nestaju sve igre a još bolnije lova koju ste potrošili na njih.

Ti još uvijek posjeduješ plaćeno pravo na korištenje tog proizvoda.

Više puta je raspravljano o tome na steam forumu. Nigdje ne piše u steam terms of use da oni imaju obavezu prema korisnicima ako firma propadne. Ako na neki način izdaju patch za igre to će biti isključivo njihova dobra volja

Ne slažem se s tom njihovom politikom.Traže 50/60€ za nove igre i onda ih blokiraju kad im se prohtije.STEAM posuđuje igre na neodređeno,za 50€.Zato su tu konzole miljun puta bolje,M$ je htio nametnut svoj DRM preko X1 pa im se sad to odbilo u glavu(a i konzola je slabija od PS4).Ako ja platim igru 50€ onda je želim igrat bez ikakvih DRM-ova vezanih za neki servis.Živio CD Projekt i kad bi barem na svoj GOG ubacili sve novije DRM-free naslove.Dobro što i Humble Bundle nudi poneke DRM-free igre u svojoj kolekciji.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalna prodaja PC igara iznad 90%
L3gioNAR00 kaže...
Zanemarimo li ban šta kad jednom npr.STEAM prestane sa radom?Nestaju sve igre a još bolnije lova koju ste potrošili na njih.

 

Onda imaš torrent a igre koje su multyplayer only ili always online će prije ugasit servere nego što će steam propast.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice