Droniranje (bez prskanja)

poruka: 14
|
čitano: 1.960
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Droniranje (bez prskanja)".
16 godina
odjavljen
offline
Droniranje (bez prskanja)

Kad smo vec kod prskanja - malokoja vijest je bila udarna kao vijest o severininom filmicu. To su bila jednostavnija vremena...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

a ne znam. mislim da brzina nema veze. lupetalo se svašta i u sporim medijima. koliko se može zaključiti, ako pisca/prevoditelja/prijenosnika ("nounara") boli dupe za sadržaj vijesti, neće je niti provjeravati. što si bliže istraživačkom novinarstvu, sve si manje nounar i sve više provjeravaš ono što misliš objaviti. kako se brzo može prenijeti, jednako se brzo može i provjeriti. ili se pribjegava strateškim upitinicima na kraju naslova i nalikujućim "disclaimerima" kojima je zajedničko (ponovo ono) "boli me dupe". kao i čitatelje cum grano salis, uostalom. inteligentan medij ne mora imati i takve čitatelje (i/ili komentatore - vid me, mama!) ali se, očito, mora nekako financijski pokriti, pa makar i bedastoćama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

Da novinar snosi bilo kakvu posljedicu za objavljivanje neprovjerene vijesti koja se na kraju pokaze neistinom, bilo bi i manje takvih clanaka. Ovako imamo nesto sto se pomalo vec moze okarakteriziriati kao potpuno rasulo i nebrigu.

 

No s druge strane, nisu samo novinari krivi. Primjera radi, cesto prvi komentar neke vijesti na ovim stranicama  zapocinje "Bugovci opet kasnite", nebitno da li je vijest takve prirode da objava iste sekunde ili 48 sati kasnije nece nista promijeniti.

Dakle odredjeni presing na novinara dolazi i od urednika, ali i od publike.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

To je namjerno pojačano serkanje da se javnost pripremi na nove  zakone o dronovima i daljnjoj kontroli svega i svačega...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 21:03 (Bez1).
 
0 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Droniranje (bez prskanja)

Rjesenje je jednostavno unajmite novinare za online portal ili barem ozbiljne osobe. Siguran sam da ima kvalitetnih forumasa koji bi mogli sklapati clanke i pisati kolumne puno zanimljivije i brojnije nego do sada (znanstveni dio je ok).

Tu je i ona Ardnelle koja moze lektorirati skarbotine. Promet bi vam porastao, a i koja pinka vise od oglasa bi kapnula.

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

Ah, to je na primjer problem kako nastaju urbani mitovi. Netko nekoga okleveće u novinama na osnovnu nekakavih poluinformacija, čovjek se nakon par dana javi tim novinama sa točnim informacijama, al' ne završi to na udarnoj stranici, nego na nekoj predzadnjoj previđenoj za demantije.

Al' ekipa se odmah uhvati za onu prvu, te nema više šanse da prihvatiti nešto drugo, neki ispravak, čak i ako to nema veze sa mozgom i istinom.

Ista je stvar u politici i primjerice u povijesti kada se namjerno idu stvarati neki mitovi, samo kako bi se mase pokrenule za nečiji sitni interes.

 

Rješenje je čitati, čitati i samo čitati iz više izvora, kako ne bi postali žrtva nečijih tuđih interesa il' u najmanju ruku korisna budala za opake planove zlih ljudi.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 21:57 (PzKpfw).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

Ja mislim da je kriv alkohol. Novinari vole pogledati u čašicu a opće je poznato da od alkohola uzavre krva a mašta proradi sve u 16. Još ako je novinar i ribič.....

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)

Ja već 10 godina idem samo na NewScientist, Bug.hr i quark blog. Nikad nisam otišao na index, 24 sata, jutarnj, slobodnu i što već, face itd...

 

Na Bug.hr čitam znanost, komentare dana, osobni stavove. IT vijesti čitam samo komentare i imam par tema na forumu koje pratim.

 

O tome što se događa u svijetu me informira žena i punac i to mi je odličan filter. Zadnji godinu dana saznajem što se događa u svijetu i u temi št s dgđ s nšm drštvm...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Droniranje (bez prskanja)
Većina ljudi ne čita da bi dobili točnu informaciju, nego da se zabave, skupe materijal za ćakulu, potvrde svoje predrasude...
Komercijalizacijom medija dobili smo novinare koji nastoje zadovoljiti te potrebe. Ako pritom prenesu i neku točnu informaciju, a eto, dogodilo se.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Droniranje (bez prskanja)
Visak kaže...
Većina ljudi ne čita da bi dobili točnu informaciju, nego da se zabave, skupe materijal za ćakulu, potvrde svoje predrasude...
Komercijalizacijom medija dobili smo novinare koji nastoje zadovoljiti te potrebe. Ako pritom prenesu i neku točnu informaciju, a eto, dogodilo se.

 

Ovo je tocno, barem u mom slucaju. Ne znam, doduse, bas ovaj dio o predrasudama.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Droniranje (bez prskanja)
Recimo dnevno.hr se čita za potvrdu predrasuda.

Nego, znam da je glupo objašnjavati šale (a pretpostavljam da je o tome riječ), ali može li netko objasniti vezu dronova i prskanja?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)
Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Droniranje (bez prskanja)

Ja sam prestao pratiti vecinu hr portala. Odem svakih par dana na vecernji i to je to. Kvaliteta informiranja se srozala, click bait naslovi gdje god se okrenes, lobotomija od komentara ispod tih istih clanaka... Ne znam, ne da mi se. Imam na mobitelu instaliranu aplikaciju 24 sata i stizu mi poruke kad je nesto vece u pitanju (potres u japanu prije koji dan i sl...). Ne citam cijelu vijest nego samo pogledam naslov. Cini mi se da cemo za koju godinu dotaknuti dno pa ce onda valjda krenuti na bolje. Jel ima nekih inozemnih portala koje bi se isplatilo pogledati? CNN, BBC ili nesto tog tipa? Ne trazim puno...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Droniranje (bez prskanja)
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice