EVGA Z77 FTW

poruka: 74
|
čitano: 18.096
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "EVGA Z77 FTW".
15 godina
protjeran
offline
EVGA Z77 FTW

Mala opaska bug-ovci,puno ime ploče je ''EVGA Z77 Vlada FTW''

Moj PC  
27 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA Z77 FTW

hahah, naslov je ko da ga je Vlada pisao!

Support the software developers. If you like their products buy them !
16 godina
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Nemoje covjeka tako... xD
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
Re: EVGA Z77 FTW

aktivno hlađenje na northbridge-u joj joj.. valjda nije drugačije išlo.. ježim se toga

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: EVGA Z77 FTW
nixass kaže...

aktivno hlađenje na northbridge-u joj joj.. valjda nije drugačije išlo.. ježim se toga

 

A sada cekamo da Vlada svrsi pa da nam objasni sve prednosti ove ploce i po cemu je najbolja na svijetu.   {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA Z77 FTW
nixass kaže...

aktivno hlađenje na northbridge-u joj joj.. valjda nije drugačije išlo.. ježim se toga

ni ja nevolim vidjet te fenove po plocama.. imo evgu isto prije sa aktivnim hladnjakom zujao je ko k{#}

xfact
14 godina
offline
Re: EVGA Z77 FTW
=xfact= kaže...
nixass kaže...

aktivno hlađenje na northbridge-u joj joj.. valjda nije drugačije išlo.. ježim se toga

ni ja nevolim vidjet te fenove po plocama.. imo evgu isto prije sa aktivnim hladnjakom zujao je ko k{#}

Je, i ja sam bio skeptičan kod ASRockice X79 Extreme4...dobra stvar je što se nikada nije upalio...nadajmo se da je i tu tako...:P

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
offline
EVGA Z77 FTW

Sad će Vlada, čim se janjetine najede.

Ne izgleda loše. :) 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
EVGA Z77 FTW

Hmmmm...sve mi se cini da si je uvalio sedativ da ne komentira nista...tek toliko da nas razocara :)){#}

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
EVGA Z77 FTW

Where is Vlada when you need him ? {#}

Eating janjetina. fucking virgins and listening Vuco {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Phantom_RI kaže...

Where is Vlada when you need him ? {#}

Eating janjetina. fucking virgins and listening Vuco {#}

Vucu ??????????? W{#}

 

{#}{#}{#}

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
12 godina
odjavljen
offline
EVGA Z77 FTW

Ma evo Vlade:

 

"

Pa jel vidis cim dodje eVGA Z77 FTW. Nece biti zakasnjenja tako kazu.

A procesor 3770k cu kupiti kada ga nekoliko njih prvi kupi da moze da mi potvrdi da je dobar. {#}

Dotle ce ploca da ga ceka u kutiji na pocasnom mestu.

To cu sve kupiti znam vec tacno kod kogfa ko saradjuje sa ovim dobavljacima vec godinama posto oni nabave a posle nekoliko maloprodaja ima ploce i grafike eVGA, ja tacno znam vec kod koga cu.

 

A posle toga da vidim sta da radim sa grafikom, sta koju, jurim li GTX580 Classified polovnu.

Zajmim li pare za GTX680 FTW ili me udara infarkt i placem dajuci za GTX680 Classified i otplacujuci je 5 meseci po 50e taj visak kao.

Privlaci me onih 14 phasa naspram 8 na FTW modelu i 8+8 pin.

Ali znam da cu se tako kajati davanja tolikih para, znaci nemam nizasta onda, ni Dominator GT, ni H100 ni Force GT.

Memoriju mogu da pozajmim snaci cu se, H70 imam nasao sam odlican sundjer isti potpuno kakav je na njemu bio samo nema lepak ali cu staviti tackicu super lepka na onaj backplate za Intel 1155 taako da ce me H70 sluziti i u prvo vreme ovaj moj SATA 2 SSD.

Ne znam najbitnije mi je plocu da resim i CPU odmah sto pre, sto se mene tice mogu i sutra.

Grafika najverovatnije polovni GTX580 Classified.

 

A mozda uzmem i onaj... kako se zove Vishera, Vishera. On ce sve da nas zadivi i obori sa nogu ili Piledriver i HD7970.

Ni u bunilu. "

Neznanje nije opravdanje za glupost.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EVGA Z77 FTW

haha kako se svi Vlade sjete!!ja kad god vidim evga prvo se njega sjetim

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
EVGA Z77 FTW

Da malo bocnem Vladu:

 

eVGA ima toliku posvećenost detaljima da su čak i na faze napajanja stavili svoj logo. Lijepo,ali kabel od ventilatora nije sleevan a konektor mu je krem boje. I još k tomu USB3 konektor je plave boje. A fuj,Vlada,ja to ne bih uzeo. Nije to prava eVGA,moraš uzet bolju.

Neznanje nije opravdanje za glupost.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW

Hmmm samo V7+1 VRM?

 

ASRock z77 Fatal1ty Professional ima V16+8 VRM:

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Don Kihoty kaže...

Hmmm samo V7+1 VRM?

 

ASRock z77 Fatal1ty Professional ima V16+8 VRM:

 

Ne možeš to tako direktno uspoređivat. Možda je tih 7+1 bolje nego 16+8 kod ASRocka, trebalo bi pogledat detaljnije. Također, ako dobro vidim eVGA koristi(kao i MSI kod nekih svojih ploča) Highly conductive, 'niske' kondenzatore kod regulacije napona, za razliku od ASRocka koji još koristi obične solid-state.

 

Pitaj zoharbizoa kako je njemu ASRockova 8+2 regulacija držala malo žešće clockan 95W proc..Ili da kažem kako nije držala.

Držite ASRock gdje mu je mjesto, a to su mainstream i low-end konfe, high-endom vladaju neki drugi sposobniji igrači.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 20:33 (Penryn).
15 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Don Kihoty kaže...

Hmmm samo V7+1 VRM?

 

ASRock z77 Fatal1ty Professional ima V16+8 VRM:

 

Mislim da je riječ o različitim izvedbama regulacija napona,analogno vs digitalno.

15 godina
offline
EVGA Z77 FTW

sve je to digitalno regulirano, nema više analogalije . 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW
bik kaže...

sve je to digitalno regulirano, nema više analogalije . 

Ne koriste li Gigabyte i Asrock i dalje upravo analogni PWM ? I to na Z77 pločama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 21:29 (QFlash).
14 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW
QFlash kaže...

Mislim da je riječ o različitim izvedbama regulacija napona,analogno vs digitalno.

 

ASRock koristi DIGI VRM:

http://www.asrock.com/microsite/intelz77/Z77-Extreme9.html

 

bik kaže...

sve je to digitalno regulirano, nema više analogalije . 

 

Tak je, bar kod svih Intel ploča.

 

QFlash kaže...

Ne koriste li Gigabyte i Asrock i dalje upravo analogni PWM ? I to na Z77 pločama.

 

Za Gigabyte ne znam i ne pratim previše. ASRock nema analognih VRM-ova na pločama više klase.

 

http://www.asrock.com/microsite/intelz77/Z77-Extreme9.html

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
protjeran
offline
EVGA Z77 FTW

Nedavno sam čitao malo o prednostima/manama digitalnog PWM nasuprot analognog,evo i linka http://sinhardware.com/index.php/vrm-articles/101-digital-vs-analog-pwms/83-analog-vs-digital-pwms. ASRock je naveden među proizvođaćima koji će koristiti analogne PWM u Z77 pločama,kao i Gigabyte i MSI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
suspendiran
offline
EVGA Z77 FTW

Ja mislim da je Vlada prodao svu konfoguraciju da skupi zadnju paru za klasifajd evgu, pa nije u stanju da replicira.
A foto usporedba asrokice i evge nije baš relevantna, jer koliko vidim asrokica je bitno manja, ne?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
EVGA Z77 FTW

Nije mi jasno kako tako malo faza a očekuje se mnogo od ploče, baš me zanimaju prve recenzije

 

ostali isto ne štede na fazama

http://lab501.ro/placi-de-baza/gigabyte-z77x-ud5h-si-h77m-d3h-preview/3

 

http://lab501.ro/placi-de-baza/biostar-tz77xe4-preview/3

 

http://lab501.ro/placi-de-baza/ecs-z77h2-a2x-golden-board-preview/3

 

 

Qflash po tvom linku netko nekog laže, svi kažu da imaju DIGI ragulaciju ?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW

Meni ploca stize, ja se dogovorio sa dobavljacima vec. 

Trenutno se borim protiv monopola na srpskim sajtovima.

To treba videti kako izgleda kada neko pomene da kupuje EVGA Z77FTW.

Trenutno je lomljava da se pokaze da je EVGA krs koji ima losu tehnicku podrsku a da ce Ivy Bridge i GK110 koje hocu da kupim biti djubre.

Xexexe komendija. Kada bi znali da EVGA jedina sansa srpskih porodavnica da od mene uzmu pare, na koverti vec pise PIN Computers EVGA Z77FTW.

Ukoliko rekao sam ne donesu, ponovo stupaju na snagu sankcije prema Srspkim prodavnicama a ja placam 80e vise onim dobavljacima koji donose preko neta sta bilo.

Ono treba vidite kako brane covece one koji su najaci sa marketingom to je cudo jedno neopisano. Nema to nigde sem kod nas. 

Ovde je zajebancija oni se polomise da objasne da ne kupim. Majko Isusova bulju bi dali da prodaju 2-3 Maximusa 5 sto cemo ja burazer i komsija uzeti EVGA Z77FTW ili ASRock jel EVGA pomera bulju onima koji nemaju da iskesiraju nego je jedini dobitak kada tako kancelarije odomacene daju na testiranje, koriscenje inace da imaju prvo bi i oni uzeli. I onda tu dolazi do problema u glavi verovatno inace ne vidim drugi nacin da se objasni trud da neko ne kupi EVGA Z77FTW I GK110.

Da slusas IB je vec fail a da verujes i pratis sve promene mozak bi krenu oda tiltuje od tolikih promena.

Tacno sam znao dogovorio se sa dobavljacima, ASUSovi djavolcici ne znaju da dolazi, samo cu je uzeti i onda ce se ona posle je kupim pojaviti da je stigla.

I ja nesto pomenuo i oni mislili da lazem i krenuli pricu na to da lazem i ja se izletim nisam mogao da istrpim to i kopiram mailove sto m ije dobavljac obecao Z77.

Kada su krenuli napadi, odjednom znaci kao osice kakav sam ja to da pitam da mi se dobavi ploca, jel znam ovo, jel znam ono, jel su oni ovakvi jel su oni onakvi pa kako cu da dobijem bez racuna,

pa kako cu za garanciju, znaci strasno. Ako gledate na TVu kada se prica o monopolu nad nekom teritorijom e u sred toga ja trazim brand koji ugrozava ASUS i potisne ga gde god dodje sa kvalitetom i tehnickom podrskom, jos krenula nova Warranty Police od Minimum 3 god, krece prodaja za Evropu odmah. Brane teritoriju covece, imaju sve, uvaljuju sta po svetu niko nece i to brane.

 

Prvo su mislili palim kada su videli stize FTW medju Maximusave streca guza za prodaju.

Na kraju sam napisao da mi umre majka ako kupim druge, jel znate sta uticu na dobavljace i njihov izbor sta da donesu, dobavljac ce pomisliti prodacemo, predomislice se on ako ne donesemo a to ne odgovara ni meni ni njima. Njima jel nema teoretske pare da uzmu preko 1000e ove godine racunajuci i grafiku niti jednu sitnicu onda a meni ne odgovara jel ce me ploca izaci 100e vise ali cu to uraditi sa najvecim zadovoljstvom da nisam kupio ASRock recimo.

 

Vi samo okacite ako imate neke prodavnice u Sloveniji koje imaju brzu nabavku ako mi se desi da docekam narednih mesec dana da mi ovi ne odgovaraju a da EVGA Z77FTW nema da se opet ponizavam kod ljudi da pricam ponovo da donose iz Slovenije sta u Srbiji nema kao debil ili da placam 100e vise sa alternate.de. Onda cu i CPU u Sloveniji. 

2 dana pre nego sto kupim ako budem morao od preko kazacu im da idem po ASUSa i da donesu jel jedino tako moze sa njima. Kazes vazi i kupis deseto ili cutis.

Nemastina je menja ljude definitivno. Ali kako ja nisam takav, kako znam da SR-X nije moj nivo i Xeon i GTX590 i srecan sam kada neko ima iako ja to mogu samo da gledam i ne lomim se da objasnim da je 700e za nju bacena para kada svet zna da je olicenje vrha. 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 7:51 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Tako se to radi
12 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA Z77 FTW
Vlada011 kaže...

Trenutno se borim protiv monopola na srpskim sajtovima.

 

 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
13 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW

Djavo me je terao da se izletim, da ja nisam postavio temu nijedan Srpski sajt nije obavestio ljude da je jedan od najboljih proizvodjaca HW izbacio plocu ranga Maximus 5.

Narod nema sta da se interesuje za ono sto ga se ne tice, u tom fazonu. Mene bas briga danas mi je rekao dobavljac da je porucio ali jos nije krenula prodaja ploca imacu je za mesec ipo otprilike. 

Oni su porucili vec ali EVGA ne isporucuje jos ja mislim.

EVGA, Intel se izbegavaju.

I zgodna je plocica bolje da ima manje faza a da ih urade kako treba nego 12 faza a opet napon zeza.

Ima POSCAP kao SR-X, zao mi je sto nema EVGA Gauge, bilo bi dobro da naprave neki Support. 

Za mene taman Classified bi bilo i previse i skupa. 

Jos da je GTX680 zadnji cip da se dokopam FTW grafike i bilo bi sve bas cool ovako cekam jesen da vidim sta ce biti na tom planu. 

Posle EVGA za koju godinu na redu bi bio Intel mozda da se proba ali prave suvise ruznjikavo ipak bi ostao na ovima ovo je dizajn za mene.

GIGABYTE je poludeo posle 6 meseci, Crosshair pusta neki zvuk dva dana pa dva dana ne i greje se ali ne mogu da kazem da ja nesto sa njom sada ekstra nisam zadovoljan.

Nisam ja takav korisnik koji ce da to nabija do kraja sada sa nekim voltazama.

 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 21:33 (Vlada011).
13 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW

Ne znam videcemo da li je EVGA hoce da kaze da broj faza ne mora obavezno da znaci i kvalitet i samo kvalitet. Onda bi oni sto stave 20 imali najbolju plocu i to bi islo tako

 

Sto slike niste stavili

 

http://i.imgur.com/x3MYf.jpg

 

http://i.imgur.com/kRXja.jpg

 

http://i.imgur.com/NMAqs.jpg

 

Dobijam i onakve kablove kakve sam hteo da kupim, okrugle SATA.

 

http://i.imgur.com/WQg2j.jpg

 

Ko napise 100 puta ASUS drzi monopol u Bgd i ne fer je igrac dobija tri sli mostic EVGA iz pakovanja na poklon.

Za sebe moram da ostavi 2way jer toliko nisam bas nikada siguran, mozda osvojim prvi put neku nagradu u zivotu pa necu da prosim mostic od ASUSa.

 

 

 

EVGA delivers the Z77 FTW, a new motherboard based on Intel's Z77 chipset. Full specifications at EVGA, they're offering it for pre-order at $329.99.

The perfect combination of features and performance has arrived with the EVGA Z77 FTW motherboard. With 3rd generation Intel Core processor support, full PCI-E 3.0 and 4-Way SLI Support, this motherboard is ready for the future of high performance computing.

The EVGA Z77 FTW is engineered from the ground up for the enthusiast. Robust overclocking features and BIOS settings allow you to maximize your performance and maintain stability.

The EVGA Z77 FTW takes performance to the next level with native USB 3.0 and SATA 6G support, enabling the next generation of external devices. Features 

Performance is not the end of the story. 100% native USB 3.0 and SATA 6G, 4-Way SLI on PCI-E 3.0, dual Gigabit NIC’s and a Mini DisplayPort connector are all included on the board.

EVGA knows that power is critical for a performance board. No compromises were made here. The board also offers dual 8 pin CPU power connectors for maximum stability and extreme overclocking. After that a 7+1 Phase PWM, POSCAP Capacitors and a CPU socket with 300% increase in gold content deliver clean, stable power to your CPU.

For graphics power, EVGA has added dual 6 PIN PCI-E power connectors. Use a single 6 Pin PCI-E power connector for multi-card stability, or a second for extreme overclocking. Speaking of multi-cards, the layout on the EVGA Z77 FTW is designed from the ground up for expandability, with 5 PCI-E 16x mechanical slots + 1 PCI-E 1x.

For storage, the EVGA Z77 FTW has you covered. Native USB 3.0 support delivers superspeed performance for next generation storage devices, and native SATA 6G enables maximum performance on the latest SolidState and Mechanical storage drives.

 

 

Samo gledam koje pomake mi placamo nevidljive u radu skoro.

Najstvarnije da imam 1156 ili 1136 znaci nikada ne bi presao na IB.

Bilo EVGA P55 ili X58 i i7 znaci nema sanse. 

Cekao bi tamo Haswell ili nesto kada padnu osetno performanse.

Ja racunam ako nemam kesa da se takmicim ni sponzora ne zelim da bacam pare da bi bio prvi na nekom forumu u skoru. 

Medju nevidljivom konkurencijom, gde se moze registrovati bilo ko sa HW sa posla ili firme za 3D dizajn i napraviti skoro da te zaboli glava.

Ovo je cisto jer AMD postaje slab a kada pravim upgrade gledam da to bude generacija neka nova karti ili procesora i nervira me strasno kada neko ovo posmatra kao takmicenje jer ja bas hocu i7 a neko se lomi da pokaze da bolje da uzmem i5. Slazem se trnutno ali nije isto imati sada i5 iz 1155 ili i7 a  ne mozes da se takmicis sa nevidljivima.

Jeste nije novi socket ali Intel ce posle ovoga imati suvise veliku prednost i jakih procesora na trzistu da moze 2 god da razvija sledece i sta treba onda za godinu dana kada odloze Haswell za 6-7 meseci da ja kupujem IB tada.

A Intelu cena nepada. Treba sacekati ono prvo da se ne ponovi ni pola Bulldozera vise ali mislim da je za mene vreme za mali upgrade prodacu ovo mene ce izaci kao da uzimam P8Z68 Gen 3 ili oina kako se zove i i5. Toliko ce me izaci ova ploca i i3-770k tako da zelim sada upgrade, planiram dugo vec.

 

Sto se tice IB za mene bi bio fajl da on daje manji skor od SB 2700k, da graficka daje manje fps na njemu, da se greje 10C vise a da ne moze 4.8GHz da postigne.

E to bi vec bilo onda za razmisliti u Z77 da se ubaci 2770k.

Ali da CPU se greje 5C vise i da je bolji za 15% i isti ili malo manji overkloker pa to su vam danasnje performanse. 

To se svi radujte tome, to vam HD7970 u odnosu na 14 meseci stariju graficku i manje od toga, to je GTX680 u odnosu na AMD i na GTX580, sta ocekuju.

Najbitnije je da CPU daje veci skor da graficka moze najslobodnije da radi kao na SB ili bolje i da moze da se klokuje oko 5GHz. To je za mene uspeo CPU.

Mislim uspeo, ja da se pitam ne bi smeo da izlazi niko dok nema suvih 50-100% bolje i cao tako se ne bi tracili resursi planete. 

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 20:52 (Vlada011).
13 godina
protjeran
offline
Re: EVGA Z77 FTW

Razmisljam kako necu moci da cooler sleevujem.

Nema sanse. Mislim mogu koristeci sibicu ali necu da cackam.

Onda ce to da me grize kada sve poslozim.

Stigao mi je i alat mdpc-x prekjuce jos samo da skupim hrabrost da napadnem Seasonic X-750.

Kazu da nisu planirani jeftiniji modeli od ove a o skupljim mi je suvise glupo i da govorim uopste.

Malo me podseca ploca na SR-2 u isto vreme je i OldSchool i nova a vidi se bas da nije jeftina ko ne pada odmah na one tajvan sljastece stvarcice.

Fatality je kopija moje Crosshair 4 samo se vidi da je kopija na prvi pogled jos a ne volim one koji kopiraju zato sto je neko postigao uspeh. 

Kao sto ASUS radi za neke sitnice od EVGA tako ASRock uzima od ASUS i jos pokusava da doda malo EVGA look na deo gde nisu hladnjaci.

Uvek kada gledam ASUS, GIGABYTE, MSI a to sam primetio odavno jos imam utisak da bi ja lepse dizajnirao. Jedino EVGA kada pogledam se i ja odusevim da se ne bas tako dobro dosetio da uklopim.

Tj ispadne bas po mom ukusu nekako.

Hocemo EVGA GK110 STO PRE
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 21:49 (Vlada011).
16 godina
suspendiran
offline
EVGA Z77 FTW

Vlada pravi fan. No jasno ti je da moraš i da si nabaviš značku za kućište, bez toga ne vredi?

Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice