Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

poruka: 27
|
čitano: 4.040
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup".
9 godina
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Nije mi dostupan niti VDSL a o optici mogu samo sanjati.

Svaki puta kada otvorim vijest o dostupnosti optike ili VDSL-a uvijek ostanem razočaran jer uvijek je dostupno negdje dalje. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Sve je to lijepo i krasno, mi smo u centru grada zakupli uslugu od 30 Mbita ali gle vraga na kraju su nam morali smanjiti na 10 Mbit,a realna brzina je oko 6,7 Mbita, jer infrastruktura ne može podnijeti više. Infrastruktura je kao što znamo u prijeporu između HT-a i države, ali država se puno ne trudi da dobije infrastrukturu nazad pod svoje jer bi to značilo velika nova ulaganja, tj. trošak za državu. A HT jednostavno neće ulagati koliko bi trebalo u poboljšanje stare infrastrukture jer je u prijeporu s državu, a i da nije, pitanje je dali bi ulagali i koliko i gdje. Tako da se bojim da još duuuuugo nećemo biti te sreće da svi uživamo u blagodatima brzog interneta.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Ja koristim t-comovu Ultra max tarifu i plaćam to mjesečno 360kn, sad sam dobio ponudu od Iskona za sličan paket koji iznosi 220kn, s time da mi je tcom davao 50Mb internet a iskon 80Mb internet, također dobivam i snimalicu koja mi je na t-comu nedostajala. Ono što će mi jedino nedostajati je discovery science ali nije vrijedan 140kn razlike u cijeni.Kad sam to napisao ovima iz T-coma odmah su mi se javili da ću moći dobiti T-com paket sa nekih 250kn ali neću imati prošireni već osnovni paket TV-a, nema snimalice i 50Mb internet, ali kao nude mobitel Alcatel pixi 4 za 9kn. E sad dal mi je on vrijedan 720kn razlike na dvogodišnji period nisam baš siguran. Još ću si malo razmisliti.  Ono što me zanima dali T-com i Iskon daju popust za akademske građane kao što ima B-net carnet tarife? Kod njih nisam vidio da nude nešto takvo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
zeko.ma77 kaže...

Sve je to lijepo i krasno, mi smo u centru grada zakupli uslugu od 30 Mbita ali gle vraga na kraju su nam morali smanjiti na 10 Mbit,a realna brzina je oko 6,7 Mbita, jer infrastruktura ne može podnijeti više. ...

 Na optici ili bakru?  Meni iskon preko bakra u centru daje 20/5 Mbita, a BT-net preko optike 20/96 Mbita  i još je prije godinu dana povučena optika HT-a (do stana ali nije spojena) koju vjerojatno i iskon može koristiti ...

14 godina
neaktivan
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Jedini problem s Iskonom je što ti oni ne spoje optiku u stan kao što rade T-com ili Amis.

Iskon dovuče optiku do ulaza u zgradu a od ulaza do stana spaja se na tel. paricu, tako da ovo rješenje ne bismo mogli nazvati optikom, optika u stanu je kada imaš optiku u stanu a ne do ulaza u zgradu, DSLM-a, stupa na cesti itd....

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Na koju foru je u Iskon webshopu PS4 1899 kn, zas tak jeftino?

 

EDIT: Sad vidim da je uracunat popust od 1000 kn vec.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 12:38 (Edge).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Brajki kaže...

Ja koristim t-comovu Ultra max tarifu i plaćam to mjesečno 360kn, sad sam dobio ponudu od Iskona za sličan paket koji iznosi 220kn, s time da mi je tcom davao 50Mb internet a iskon 80Mb internet, također dobivam i snimalicu koja mi je na t-comu nedostajala. Ono što će mi jedino nedostajati je discovery science ali nije vrijedan 140kn razlike u cijeni.Kad sam to napisao ovima iz T-coma odmah su mi se javili da ću moći dobiti T-com paket sa nekih 250kn ali neću imati prošireni već osnovni paket TV-a, nema snimalice i 50Mb internet, ali kao nude mobitel Alcatel pixi 4 za 9kn. E sad dal mi je on vrijedan 720kn razlike na dvogodišnji period nisam baš siguran. Još ću si malo razmisliti.  Ono što me zanima dali T-com i Iskon daju popust za akademske građane kao što ima B-net carnet tarife? Kod njih nisam vidio da nude nešto takvo.

 Imaš Discovery science u extra Iskonovom paketu. To ti je 40kn tako da ti je onda to 100 kn jeftinije.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 14:09 (ROADRUNNER).
10 godina
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

ma sve su to lažljivi lopovi, prvo mi nakon isteka ugovora kazu da mogu imat 20mbps, a onda nakon spajanja ja vidim da nešto ne štima. Veza je stalno pucala a tih navodnih "20mbps" je bilo upola manje kao i prije, da bi nakon toga ja njih nazvao i pitao koji se k događa, a onda mi kažu da ja uopće ne mogu imat 20mbps

 

kroz ulicu mi provučen optički kabel, ali naravno da sad samo stoji i ne zele ga povezivat do kuća

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Dinkorac kaže...

Jedini problem s Iskonom je što ti oni ne spoje optiku u stan kao što rade T-com ili Amis.

Iskon dovuče optiku do ulaza u zgradu a od ulaza do stana spaja se na tel. paricu, tako da ovo rješenje ne bismo mogli nazvati optikom, optika u stanu je kada imaš optiku u stanu a ne do ulaza u zgradu, DSLM-a, stupa na cesti itd....

To o čemu pričaš je FTTC i mislim da već neko vrijeme nude. Članak najavljuje FTTH što je optika do routera, tako da to vjerojatno tek sad kreće u ponudu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Dinkorac kaže...

Jedini problem s Iskonom je što ti oni ne spoje optiku u stan kao što rade T-com ili Amis.

Iskon dovuče optiku do ulaza u zgradu a od ulaza do stana spaja se na tel. paricu, tako da ovo rješenje ne bismo mogli nazvati optikom, optika u stanu je kada imaš optiku u stanu a ne do ulaza u zgradu, DSLM-a, stupa na cesti itd....

 Iskon za ove pakete koristi tcom optiku(ftth)..  I to su skuplji paketi. A ovo što si ti naveo su jeftiniji(fttb) i o tome nije bila glavna riječ u ovom članku. Otvori si t-com temu pa pogledaj.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
7 godina
neaktivan
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Iskon u Sesvetama nije u stanju ponuditi niti brzinu od 5Mbps. Ja sam imao paket sa 10Mbps i stalno je pucala veza.

Smanjili su brzinu na 5Mbps ali uglavnom je manja od te vrijednosti. Na moju žalbu dobio sam odgovor od Iskona da su oni dužni osigurati 50%

od ugovorene brzine. Ne znam o kakvim paketima ono pričaju, plačaj mini surfaj maxi. Zaista smješno. Ne preporučam ih a i sam tražim

drugog dobavljača usluge.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Iskon ima vlastitu optiku odvojenu od matične kuće, HT-a. Iskon jedino koristi HT-ove parice za VDSL čija je infrastruktura isto odvojena od HT-ove. VDSL radi k'o urica ako ste na pristojnoj udaljenosti od centrale, u suprotnome ste je# ježa i ne preostaje vam ništa drugo nego se truckati na ADSL-u.. ako možete i to imati uopće kao što je slučaj kod nekih forumaša ovdje.

 

BTW ovo se meni ne sviđa iz razloga što sve stavljaju u isti koš. Meni je sa starim 1,000 Kn popustom VDSL 20/5 veza 30 Kn jefitinija (NET + TV) nego da sada uzmem popust od 1,000 Kn. Upgrade sa 20 na 40 Mbps, koliko parica može isporučiti vršno, nije toliko velik kao što je bio upgrade sa 5/0.5 na 20/5.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 17:20 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Mayo kaže...

 ako ste na pristojnoj udaljenosti od centrale

 

  Upravo je to najveći problem ne samo da bi se trebale zamjeniti stare žice novima nego bi trebalo skratiti sve žice do centrale ADSL je već zastaro standard jednako su bitni i download i upload optika FTTH se samo može u snovima imati a VDSL je novi standard i trebati će još godine da bi imali pristojni brzine.

16 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
1van-HR kaže...

  Upravo je to najveći problem ne samo da bi se trebale zamjeniti stare žice novima nego bi trebalo skratiti sve žice do centrale ADSL je već zastaro standard jednako su bitni i download i upload optika FTTH se samo može u snovima imati a VDSL je novi standard i trebati će još godine da bi imali pristojni brzine.

 

VDSL će se moći proširiti jedino sa FTTN tehnologijom, optika do lokalnog trunka za kvart i dalje bakar. FTTB radi na istom principu, samo na levelu zgrade, a ne susjedstva. Sadašnji VDSL ruteri koje imamo doma mogu teoretski pružiti brzine 100/50 Mbps.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Mayo kaže...

Iskon ima vlastitu optiku odvojenu od matične kuće, HT-a. Iskon jedino koristi HT-ove parice za VDSL čija je infrastruktura isto odvojena od HT-ove.

Iskon koristi i T-com optiku za ove pakete iz članka !

 

@1van-HR  VDSL nije novi standard. Mozda za nase pojmove...

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 19:19 (viper).
8 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri

Ja bas provjerio isto kao t-com 20-50dl to ti je kao sto sada imam 30mb tocnije manje i to sa turbo40 -.-

16 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
viper kaže...
Mayo kaže...

Iskon ima vlastitu optiku odvojenu od matične kuće, HT-a. Iskon jedino koristi HT-ove parice za VDSL čija je infrastruktura isto odvojena od HT-ove.

Iskon koristi i T-com optiku za ove pakete iz članka !

 

 

FTTB je njihova optika, ne od HT-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri

Gdje u mojem postu piše drugačije? Pročitaj moje postove u ovoj temi (ako treba I vise puta ) pa ćeš MOZDA shvatit o čemu pricam. Za svaki slučaj pogledaj i sta piše u članku . Slobodno si provjeri i iskon cjenik.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
15 godina
neaktivan
offline
Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pristup

Meni je šahta od optike ispred kuće i hoće mi je spojiti samo kao poslovnom subjektu. Kao nemaju tu FTTH.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Mayo kaže...

Iskon ima vlastitu optiku odvojenu od matične kuće, HT-a. Iskon jedino koristi HT-ove parice za VDSL čija je infrastruktura isto odvojena od HT-ove. VDSL radi k'o urica ako ste na pristojnoj udaljenosti od centrale, u suprotnome ste je# ježa i ne preostaje vam ništa drugo nego se truckati na ADSL-u.. ako možete i to imati uopće kao što je slučaj kod nekih forumaša ovdje.

 

BTW ovo se meni ne sviđa iz razloga što sve stavljaju u isti koš. Meni je sa starim 1,000 Kn popustom VDSL 20/5 veza 30 Kn jefitinija (NET + TV) nego da sada uzmem popust od 1,000 Kn. Upgrade sa 20 na 40 Mbps, koliko parica može isporučiti vršno, nije toliko velik kao što je bio upgrade sa 5/0.5 na 20/5.

Pa jasno da to nije isti upgrade, niti približno fučkaj ga sad.

 

Ja sam isto nekad na Iskonu imal žutih 5/0.5, a sad imam ovo zeleno i to za 155kn mjesečno kolko je koštal i ovaj stari požutjeli ili ofucani paket.Na papiru je zeleni paket jasan, ali eto moja linija ne može izgurat veči VDSL Upload. Ali ok ja se ne bunim, s obzirom kaj sam imal ranije nemam se fakat oko čega živcirat.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
7 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Mayo kaže...

Iskon ima vlastitu optiku odvojenu od matične kuće, HT-a. Iskon jedino koristi HT-ove parice za VDSL čija je infrastruktura isto odvojena od HT-ove. VDSL radi k'o urica ako ste na pristojnoj udaljenosti od centrale, u suprotnome ste je# ježa i ne preostaje vam ništa drugo nego se truckati na ADSL-u.. ako možete i to imati uopće kao što je slučaj kod nekih forumaša ovdje.

 

Nema, Iskon bez Tcom infrastrukture je prazna ljuštura isto kao i bonbon u telefoniji.

Neki ljudovi su prije pet dana nešto kopali ispred kuće moga susjeda, stavili neku kutiju na stupac i ja taj dan nisam mogao na Iskon (preko bakra)

Zvao sam informacije, prijetio se ljudima u Zagrebu, ispao sam blesav a oni su idioti zato što imaju samo informaciju da je kvar "kod mene".

Kvar je bio u tome što je kutiju postavljao T-com tehnika i nešto su na kraju zbrljali sa žicama.

 

Srećom, poznajem osobno tehničara koji je vanjski suradnik Iskona, bio je petak i da nije njega bio bih cijeli petak i vikend bez tv-a, telefona i neta.

 

Taj kolega je došao, spojio uređaj koji je pokazao da nema dolaznog signala i rekao mi da su u toj razdvojnoj kutiji zbrkali žice.

Otišao je do njih (u Tcom) po ključ ormarića, premjestio žice i meni lijepo sve proradilo.

 

Malo smo tako sjeli, popili cugu i popričali o iskonu i njihovoj vezi s Tcomom.

 

Ukratko, ostali detalji nisu bitni, no iskon koristi i TCom optiku i bakar, da se zna.

 

Što smo rekli, Iskon služi Tcomu kao igračka kojom odvači djecu od drugih operatera jeftinom i kvalitetnom ponudom kao što je i bonbon u mobilnoj telefoniji.

 

Onda neka mi netko opet kaže ta Tcom nema nikakve veze s Iskonom.

 

Eto, za 300 kn s ovim najnovijim popustom imam brzinu VDSL 35/7 (puste vam koliko god ide. Da ide 50/10 pustili bi), dva tv prijemnika, Fun-osnovni, Extra paket, regionalni, besplatnu snimalicu, 1500 min prema svim mrežama fiksni telefon.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri

bravo raos 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
Tony Marconi kaže...

Nema, Iskon bez Tcom infrastrukture je prazna ljuštura isto kao i bonbon u telefoniji.

Iskon ima vlastitu infrastrukturu, a tamo gdje nema pruža usluge preko T-comove. Ti kao korisnik možeš znati preko koje si infrastrukture (bijela ili narančasta zona), a to vidiš i prema paketima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
viper kaže...

bravo raos 

To ti je Fejk Raos, koji je eto otkrio toplu vodu i to navodno u loncu koji se grije na plinu.

 

Več i ptice na grani ili žabe u močvari znaju, da je Iskon več godinama u vlasništu T-Šrota=koji ih je kupio ili preuzeo itd.

 

Kad te neko kupi zna se kaj to znači, pogotovo u Hrvatskoj dakle Iskon/T-Šrot ista firma samo druga boje ili oznake.

 

U hrvatskoj je jedino VIP realna konkurencija T-Šrotu(Švabe), ipak je VIP(Telecom Austria) kupio i B.net pa eto sad i VIP ima cjeli paket usluga.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
rambox kaže...
 

U hrvatskoj je jedino VIP realna konkurencija T-Šrotu(Švabe), ipak je VIP(Telecom Austria) kupio i B.net pa eto sad i VIP ima cjeli paket usluga.

 

VIPnet za mene nije best-buy opcija, oni su za mene još uvijek no-buy opcija. Iskon internet solo VDSL paket je gotovo 60 Kn jeftiniji od VIPnetovog (40 Kn bez akcije, 60 Kn sa akcijom). 60 Kn je gotovo kilo teletine II. kategorije. Bio "bogat", ili "siromašan".. kilo teletine je kilo teletine. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 13:01 (Mayo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
rambox kaže...
viper kaže...

bravo raos 

To ti je Fejk Raos, koji je eto otkrio toplu vodu i to navodno u loncu koji se grije na plinu.

 

Več i ptice na grani ili žabe u močvari znaju, da je Iskon več godinama u vlasništu T-Šrota=koji ih je kupio ili preuzeo itd.

 

Kad te neko kupi zna se kaj to znači, pogotovo u Hrvatskoj dakle Iskon/T-Šrot ista firma samo druga boje ili oznake.

 

U hrvatskoj je jedino VIP realna konkurencija T-Šrotu(Švabe), ipak je VIP(Telecom Austria) kupio i B.net pa eto sad i VIP ima cjeli paket usluga.

 No shit Sherlock  . Bez brige upoznat sam sa stanjem telekomunikacija na HR tržištu. 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
7 godina
protjeran
offline
Re: Iskon ponudio i kućnim korisnicima optički pri
rambox kaže...
To ti je Fejk Raos, koji je eto otkrio toplu vodu i to navodno u loncu koji se grije na plinu.

 Več i ptice na grani ili žabe u močvari znaju, da je Iskon več godinama u vlasništu T-Šrota=koji ih je kupio ili preuzeo itd.

 

To si ti FUČKAJ GA....

 

Molim te poradi malo na pravopisu i gramatici, (ti si odrastao čovjek).

Ne mogu više čitati tvoje postove, oglupit ću, majke mi.

A bistro si otkrio da sam fake Raos ?!

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice