Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

poruka: 7
|
čitano: 1.496
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis".
14 godina
offline
Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

Pokušaj broj dva ... i to čini mi se zadnji ... bar zgurajte to u televizore ili tak nešto ako ne uspije, kao firefox

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

Priča ide sporo, ali ipak nekako ide...

Intex (India) je u završnoj fazi lansiranja Aqua Fish modela, a u priču ulazi i Mi-Fone (JAR) - više/manje sve u skladu sa idejom proboja na BRICS tržišta

 

Inače, tko ima malo avanturističkog duha može probati SFOS na slijedećim uređajima: https://wiki.merproject.org/wiki/Adaptations/libhybris

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 9:00 (filip.pz).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

Idioti si unistili komapniju onim fušanjem oko tableta..... tesko da ce ovo smece itko sada koristiti, prije si mogao zbog zelje da nekome pomognes u razvoju al sada ko ih je*e.... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

Osnovna prednost Sailfisha nad npr Tizenom ili WebOS-om je što je 100% Android kompatibilan (bar se tako tvrdi).
"The Android software runs at native speed without any perceivable performance slow-down"
To u startu znači milju aplikacija na raspolaganju.
Recimo, uredno se vrti na Raspberry Pi 2, što u teoriji znači i npr gomile igrica na istom - što ipak postaje upitne svrsishodnosti bez touch screena (komande).

Ono što meni nije jasno je zašto LG na svojim smart-tv forsa WebOS kad naprosto nema dovoljno aplikacija za njega. Preko Sailfisha bi imali pristup Android bibilioteci, a opet bi mogli razvijati vlastito koliko god žele. WebOS je mogao pokretati neke Android aplikacije, "nekako", ali je to bilo daleko od zadovoljavajućeg.

U svakom slučaju, da bi danas imali neku alternativu mastodontu od Androida, poželjna je bar djelomična kompatibilnost s Android aplikacijama.
Ubuntu tu nešto mrda (aktivno surađuju sa Jollom), ne znam je li se već odustalo od Tizena (također su obećavali nativno pokretanje Android appsa ali to baš nije išlo).

Nekako, eliminacijom, ispada da je uz WM i iOS, jedina stvarna alternativa Androidu (i njegovim derivatima) Sailfish.
Nisam doduše pratio zbivanja oko Cyanogen OS i sličnih.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sai
Zechina kaže...

Osnovna prednost Sailfisha nad npr Tizenom ili WebOS-om je što je 100% Android kompatibilan (bar se tako tvrdi).
"The Android software runs at native speed without any perceivable performance slow-down"
To u startu znači milju aplikacija na raspolaganju.
Recimo, uredno se vrti na Raspberry Pi 2, što u teoriji znači i npr gomile igrica na istom - što ipak postaje upitne svrsishodnosti bez touch screena (komande).

Ono što meni nije jasno je zašto LG na svojim smart-tv forsa WebOS kad naprosto nema dovoljno aplikacija za njega. Preko Sailfisha bi imali pristup Android bibilioteci, a opet bi mogli razvijati vlastito koliko god žele. WebOS je mogao pokretati neke Android aplikacije, "nekako", ali je to bilo daleko od zadovoljavajućeg.

U svakom slučaju, da bi danas imali neku alternativu mastodontu od Androida, poželjna je bar djelomična kompatibilnost s Android aplikacijama.
Ubuntu tu nešto mrda (aktivno surađuju sa Jollom), ne znam je li se već odustalo od Tizena (također su obećavali nativno pokretanje Android appsa ali to baš nije išlo).

Nekako, eliminacijom, ispada da je uz WM i iOS, jedina stvarna alternativa Androidu (i njegovim derivatima) Sailfish.
Nisam doduše pratio zbivanja oko Cyanogen OS i sličnih.

1. WM je mrtva platforma i zamjenila ju je WP platforma koju je zamjenio Windows 10 :D 

2. Windowsi nisu alternativa androidu :) nikada bili, nikada biti nece :))))  1% trzista ako! :D 

13 godina
offline
Re: Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sai
Zechina kaže...

Osnovna prednost Sailfisha nad npr Tizenom ili WebOS-om je što je 100% Android kompatibilan (bar se tako tvrdi).

Neke Android aplikacije rade OK, neke djelomično, a neke ne rade uopće - nisam nešto puno probavao, ali tko želi Android aplikacije bolje je uzeti čisti Android uređaj :)

Inače Android "compatibility layer" je 3rd party koje Jolla licencira, tako da to nije dio community portova - tu se dosta nade polaže u apkenv.

 

Mislim da je osnovna prednost zapravo to što je riječ o linuxu pa je dostupnost aplikacija ipak prilično visoka.

Meni je osobno MeeGo Harmattan (Nokia N9) ipak bio zaokruženije rješenje - sučelje SFOS-a mi je pomalo (pre)dizajnersko - ima tu odličnih stvari (npr. Live Covers sa osnovnim kontrolama bez ulaska u samu aplikaciju, funkcionalan Pull Menu), no ima i dosta "umjetnosti radi umjetnosti" (npr. inzistiranje na nekorištenju standardnih navigacijskih rješenja unutar sučelja).

 

Čini mi se da je za Jollu najteža bila izrada elemenata MeeGo sustava koji nisu bili opensource u vrijeme dok ga je Nokia gurala (UI, Exchange podrška i sl.), iako to Nokia i MS nisu za ništa kasnije upotrijebili. Valjda je MS htio biti siguran da im Jolla neće predstavljati ozbiljnu konkurenciju (karma is a bitch), pa je čitava stvar dosta u to prvo vrijeme izgubila na zamahu (vjerniji korisnici Nokie nisu imali Sailfish kao nekog prirodnog nasljednika, pa su prešli na druge platforme - ne i Windows kako se MS nadao). Isto tako nužna je bila kreacija libhybrisa, jer proizvođači hardvera nude samo Android adaptacije pa za pokrenuti linux nema nativnih drivera nego se mora korstiti taj međusloj. Sve je to pojelo novac/vrijeme/korisnike, ali valjda nije bilo uzalud :)

16 godina
neaktivan
offline
Jolla prikupila 12 milijuna dolara za svoj Sailfis

Sretno koristim Jollu i definitivno najbolji OS koji sam imao prilike koristiti.

 

A i uredaj je izrazito kvalitetno napravljen, cak mi je jednom pao s otprilike 1 - 1.2 m na cosak na plocice, niti ogrebotine (sva sreca).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice