Kina želi više robota u tvornicama

poruka: 7
|
čitano: 1.030
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina želi više robota u tvornicama".
9 godina
neaktivan
offline
Kina želi više robota u tvornicama

nema više socijalizma. radnike na burzu a robote u tvornice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina želi više robota u tvornicama

sad su kinezi dobivali rižu kao plaću, koliko si težak toliko dobiješ mjesečno riže. Sa robotima će uštedjeti na riži nema više tako "besplatno" djeljenje riže, treba i to zaraditi :)

11 godina
offline
Kina želi više robota u tvornicama

Interesantno je da u državama poput Japana, Južne Koreje, Njemačke i slično postoji "brdo robota", te je nezaposlenost na minimalnoj razini, praktički ne postoji.

 

A u državama poput Hrvatske, ima "2 robota", te je nezaposlenost ogromna.

 

Prava istina o robotima je da oni zamjenjuju "nepostojeću" radnu snagu. Kod mene u tvornici su nabavili 2 nova robota, samo zato jer jednostavno nisu  u stanju naći radnu snagu. A zeznuta stvar kod robota je što netko mora stalno skakati oko njih, održavanje, programiranje, mijenjanje alata, provjera izradka... a nikome se to ne da, jer sve što robot napravi ide na njegov "radni list" tj. auftrag, ha ha.

 

A kad krene radit šrot onda ga brate napravi kamaru. I nije kriv...ha ha ..

Time waits for no man.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kina želi više robota u tvornicama
Tačno, ljudi misle roboti sami rade. Pa skuplji je često robot od 3 Hrvata ili Mađara.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kina želi više robota u tvornicama
Tačno, ljudi misle roboti sami rade. Pa skuplji je često robot od 3 Hrvata ili Mađara.
14 godina
offline
Re: Kina želi više robota u tvornicama
Tanen kaže...

Interesantno je da u državama poput Japana, Južne Koreje, Njemačke i slično postoji "brdo robota", te je nezaposlenost na minimalnoj razini, praktički ne postoji.

 

A u državama poput Hrvatske, ima "2 robota", te je nezaposlenost ogromna.

 

Prava istina o robotima je da oni zamjenjuju "nepostojeću" radnu snagu. Kod mene u tvornici su nabavili 2 nova robota, samo zato jer jednostavno nisu  u stanju naći radnu snagu. A zeznuta stvar kod robota je što netko mora stalno skakati oko njih, održavanje, programiranje, mijenjanje alata, provjera izradka... a nikome se to ne da, jer sve što robot napravi ide na njegov "radni list" tj. auftrag, ha ha.

 

A kad krene radit šrot onda ga brate napravi kamaru. I nije kriv...ha ha ..

 Slabi programer za robota? Ako netko treba stalno skakat oko toga kaj će vam onda? U firmi gdje ja radim bez obzira dal je napravljena promjena alata ili ne robot jako rijetko zašteka. Nekad ide po par dana da nema stajanja sa njim. Koji su roboti u pitanju ?

15 godina
offline
Kina želi više robota u tvornicama

nama trebaju samo tvornice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice