Kraj za Windowse 8

poruka: 25
|
čitano: 2.702
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Windowse 8".
14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Windowse 8

Zašto se uopće pišu ovakve vijesti? Windows 8.1 je windows 8 sa service packom :S

 
21 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj za Windowse 8

MICROSOFT!  What is your problem?

 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Kraj za Windowse 8

iako si bio nedonošće s teškim fizičkim deformacijama, neugodan oku i duši, u svojem kratkom životu nisi stigao počiniti previše štete. zauvijek ćemo te pamtiti u našim srcima, kao još jedan u nizu promašaja tvojih roditelja. slava ti, druže vindovs 8. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Trickortreat kaže...

Zašto se uopće pišu ovakve vijesti? Windows 8.1 je windows 8 sa service packom :S

Nije. Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 a Windows 8 je Windows verzije 6.2. Tako 7 je Windows verzije 6.1 a Vista Windows verzije 6.0. Vodeći se tvojom analogijom još uvijek veliki broj ljudi je super zadovoljan sa Vistom pa tako mogu reći da i 7 zapravo Vista sa kojim već Service Packom.

 

Da zaista Windowsi 8 i 8.1 nisu isti (za mene i Vista i 7-ca su identični) otiđi na AMD-ov odjel za skidanje drivera za grafičke kartice pa ćeš da vidišda za HD4xxx seriju imaš drivere za Windows 8 ali za za istu tu seriju nemaš za Windowse 8.1.

 

Ako se pitaš koja verzija je buduća tkzv. 10-tka (i to je upitno hoće li se tako zvati) nije ti teško pogoditi da je to Windwos Verzije 6.4:

 

Verzija tkzv. Windowsa 10 Verzija tkzv. Windowsa 10
Tako da i ovi koji kukaju (nećemo reči da je ajar u pitanju) kako nisu niti probali Windows 8, ne brini, svi će pohrliti na 10-tku jednom kada izađe i sami se uvdijeti da Start Menu iz klasičnih Windowsa je daleko manje upotrebljiv nego što ste ga priželjkivali. (btw:trenutno u ovom Buildu niti jedan progam izlistan u Start Meniju ne možete deinstalirati)

 

Gdje je nestao uninstall Winampa? Gdje je nestao uninstall Winampa?
I još bi samo samo dodao da je žalosno to što svi geldaju kozmetičke promjene a ne ono što je 'ispod haube', tako ako neko hoće da vidi pravu razliku između Viste i 7 sa jedne strane i 8, 8.1 i 10 sa druge strane neka cijelo računlo ubaci u onu utičnicu za mjerenje potrošnje struje. Mogli bi se poprilično iznenaditi šta jedan softverski dio radi hardveru na računaru.

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...
Trickortreat kaže...

Zašto se uopće pišu ovakve vijesti? Windows 8.1 je windows 8 sa service packom :S

Nije. Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 a Windows 8 je Windows verzije 6.2. Tako 7 je Windows verzije 6.1 a Vista Windows verzije 6.0. Vodeći se tvojom analogijom još uvijek veliki broj ljudi je super zadovoljan sa Vistom pa tako mogu reći da i 7 zapravo Vista sa kojim već Service Packom.

 

Da zaista Windowsi 8 i 8.1 nisu isti (za mene i Vista i 7-ca su identični) otiđi na AMD-ov odjel za skidanje drivera za grafičke kartice pa ćeš da vidišda za HD4xxx seriju imaš drivere za Windows 8 ali za za istu tu seriju nemaš za Windowse 8.1.

 

Ako se pitaš koja verzija je buduća tkzv. 10-tka (i to je upitno hoće li se tako zvati) nije ti teško pogoditi da je to Windwos Verzije 6.4

To sto nema drivera za Win 8.1 (a ima za 8.0) im ne moze biti i ne bi trebalo biti nikakvo opravdanje. Win 8.0 se u samo par koraka moze upgrade-ati na 8.1 tako da kako god okrenes, drivere su trebali izdati ali ocito je to samo jedan ocajnicki potez kako bi nas prisilili na kupnju novog hardvera. Poceli su s prodavanjem magle pocevsi od Viste odnosno DX 10 (kako Microsoft, tako i ATI/AMD)

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 11:58 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...

I još bi samo samo dodao da je žalosno to što svi geldaju kozmetičke promjene a ne ono što je 'ispod haube', tako ako neko hoće da vidi pravu razliku između Viste i 7 sa jedne strane i 8, 8.1 i 10 sa druge strane neka cijelo računlo ubaci u onu utičnicu za mjerenje potrošnje struje. Mogli bi se poprilično iznenaditi šta jedan softverski dio radi hardveru na računaru.

Žalosno je što Microsoft tjera ljude koristiti kozmetiku koju oni ne žele. Microsoft ne bi propao već profitirao da se u najnovijim windowsima može izabrati sučelje koje se god želi. Ovo forsiranje nečeg je debilizam par excellance.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...
Trickortreat kaže...

Zašto se uopće pišu ovakve vijesti? Windows 8.1 je windows 8 sa service packom :S

Nije. Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 a Windows 8 je Windows verzije 6.2. Tako 7 je Windows verzije 6.1 a Vista Windows verzije 6.0. Vodeći se tvojom analogijom još uvijek veliki broj ljudi je super zadovoljan sa Vistom pa tako mogu reći da i 7 zapravo Vista sa kojim već Service Packom.

 

Da zaista Windowsi 8 i 8.1 nisu isti (za mene i Vista i 7-ca su identični) otiđi na AMD-ov odjel za skidanje drivera za grafičke kartice pa ćeš da vidišda za HD4xxx seriju imaš drivere za Windows 8 ali za za istu tu seriju nemaš za Windowse 8.1.

 

Ako se pitaš koja verzija je buduća tkzv. 10-tka (i to je upitno hoće li se tako zvati) nije ti teško pogoditi da je to Windwos Verzije 6.4:

 

Tako da i ovi koji kukaju (nećemo reči da je ajar u pitanju) kako nisu niti probali Windows 8, ne brini, svi će pohrliti na 10-tku jednom kada izađe i sami se uvdijeti da Start Menu iz klasičnih Windowsa je daleko manje upotrebljiv nego što ste ga priželjkivali. (btw:trenutno u ovom Buildu niti jedan progam izlistan u Start Meniju ne možete deinstalirati)

 

I još bi samo samo dodao da je žalosno to što svi geldaju kozmetičke promjene a ne ono što je 'ispod haube', tako ako neko hoće da vidi pravu razliku između Viste i 7 sa jedne strane i 8, 8.1 i 10 sa druge strane neka cijelo računlo ubaci u onu utičnicu za mjerenje potrošnje struje. Mogli bi se poprilično iznenaditi šta jedan softverski dio radi hardveru na računaru.

 

Još uvijek ću se držati svoje izjave. Bilo je masu stvari koje su se mogle instalirati na Win XP SP3, a na originalnom Win XPu nisu radile. Znači li to da su to dva različita OSa? :S

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
lovac82 kaže...
Envy kaže...
Trickortreat kaže...

Zašto se uopće pišu ovakve vijesti? Windows 8.1 je windows 8 sa service packom :S

Nije. Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 a Windows 8 je Windows verzije 6.2. Tako 7 je Windows verzije 6.1 a Vista Windows verzije 6.0. Vodeći se tvojom analogijom još uvijek veliki broj ljudi je super zadovoljan sa Vistom pa tako mogu reći da i 7 zapravo Vista sa kojim već Service Packom.

 

Da zaista Windowsi 8 i 8.1 nisu isti (za mene i Vista i 7-ca su identični) otiđi na AMD-ov odjel za skidanje drivera za grafičke kartice pa ćeš da vidišda za HD4xxx seriju imaš drivere za Windows 8 ali za za istu tu seriju nemaš za Windowse 8.1.

 

Ako se pitaš koja verzija je buduća tkzv. 10-tka (i to je upitno hoće li se tako zvati) nije ti teško pogoditi da je to Windwos Verzije 6.4

To sto nema drivera za Win 8.1 (a ima za 8.0) im ne moze biti i ne bi trebalo biti nikakvo opravdanje. Win 8.0 se u samo par koraka moze upgrade-ati na 8.1 tako da kako god okrenes, drivere su trebali izdati ali ocito je to samo jedan ocajnicki potez kako bi nas prisilili na kupnju novog hardvera. Poceli su s prodavanjem magle pocevsi od Viste odnosno DX 10 (kako Microsoft, tako i ATI/AMD)

Tako je u svemu, od telefona do automobila. Moj BMW 320D (E90) samo malo se razlikuje od starijeg modela E46 a samo u vajnštini kada je u pitanju nasljednik tj. F30 pa me nitko ne tjera da kupim novi. Isto tako od telefona, televizora, perilica za rublje pa do kreveta za spavanje.

 

Ja imam HD4670 i ti što nema službenih drivera definitivno me neće natjerati da kupim novu grafulju (ako je neko rješenje za što mi trebaju oni CCC upogonjei sa AMD-ovim driverima onda ću da napravim Dual Boot) ali srećom WDDM v1.1 uredno rade i čak u Windowsu 10-ci konačno mi propuštaju zvuk kroz HDMI za što sam od Viste pa do 8.1 trebao CCC. 

 

drstoka kaže...
* * *

Žalosno je što Microsoft tjera ljude koristiti kozmetiku koju oni ne žele. Microsoft ne bi propao već profitirao da se u najnovijim windowsima može izabrati sučelje koje se god želi. Ovo forsiranje nečeg je debilizam par excellance.

Carko moj znaju oni šta rade. Nisam se ni ja snašao u Developer Preview prve 8-ce (dakle godinu dana od kada će ista izaći na tržište) ali upravo to što nisam htio nazad natjeralo me je da naučim neto više tipkovničkih kratica, i da se jednostavno uklopim u ono što su zamisli. Rezultat toga nije bila kuknjava (joj što nema Starta, joooj šta je ovo) nego upravo suprotno: mogu slobodno reći da sam bio u svakodnevno radu produktivniji i do 20% a da će mi na istoj konfiguraciji računar raditi 2 puta bolje i tršiti 5 maraka manje struje ni u snu nisam očekivao.

 

Dakle ako ti sve štima kako treba, ne mijenjaj konja koji utrku dobiva. To što meni štima sve kako treba u Windowsu 10, to su samo moje potrebe.

 

Trickortreat kaže...
Envy kaže...
* * *

 

Još uvijek ću se držati svoje izjave. Bilo je masu stvari koje su se mogle instalirati na Win XP SP3, a na originalnom Win XPu nisu radile. Znači li to da su to dva različita OSa? :S

Stisneš Win+R i ukucaš Winver i vidiš koji je to Windows bio. Nazivi su jedno, a verzije sasvim nešto drugo. I to što ti je nešto na XP SP3 radilo kako treba a na 'samo' XP nije htjelo dovoljno govori o neinformiranosti populacije koja ista tvrdi da su XP najuspješniji WIndowsi ikada. Jesu, ali nakon prvog SP-a jer bez tog prvog SP-a bili su totalno koma.

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Trickortreat kaže...

 

Još uvijek ću se držati svoje izjave. Bilo je masu stvari koje su se mogle instalirati na Win XP SP3, a na originalnom Win XPu nisu radile. Znači li to da su to dva različita OSa? :S

Da, samo se isto zovu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8

@Envy

za svaki SP će preko Winvera pisati neko novo ime, to što piše neki broj.broj, a ne verzija + određeni SP je samo varijacija na istu temu.

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Trickortreat kaže...

 

* * * Bilo je masu stvari koje su se mogle instalirati na Win XP SP3, a na originalnom Win XPu nisu radile. Znači li to da su to dva različita OSa? 

Upravo ti je gore Bluemax odgovorio. Dakle iako se isto zovu to jesu dva različita OS-a. Evo ti i slike koji potvrđuje da je Windows XP SP1 zapravo Windows verzije 5.1 (dakle prvi XP je bio Windows 5.0, a za ostale Servise Packove pitaj nekoga nek provjeri) Slika će ti sve reći:

 

Windows 5.1 ili Windows XP SP1 Windows 5.1 ili Windows XP SP1
 

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Trickortreat kaže...

@Envy

za svaki SP će preko Winvera pisati neko novo ime, to što piše neki broj.broj, a ne verzija + određeni SP je samo varijacija na istu temu.

Mi ti upravo dajemo odgovor na tvoje pitanje a ti i dalje po svome. Verzija samog OS-a ti označava koji je to OS i zašto, neke stvari ne jednom hoće ali na drugome neće.

 

Razmisli o sledećem primjeru Različito ime a ista verzija samog OS-a. Tako primjerice Windows verzije 6.3 imaš u varijacijama kao Windows 8.1, Windows 8.1 Industry Pro, Windows Server 2012 R2, Windows 8.1 with Bing, Windows Server 2012 R2 Datacentar. Windows 8.1 Enterprise, dakle od besplatnog do onog koji košta $6.129,00

 

Ako ćemo po tvome onda bi 7-ca bio neki Windows Vista neki SP, pa bi onda Windows 10 bio neki SP od Windowsa 8.1 koji je isto Windows SP od Windowsa 8. Zvuči zbrkano? Da ti bude još jasnije pogledaj Mac OS X, to je Mac OS verzije 10 (X = rimski broj 10) ali od verzije 10.0 do 10.9 Maverick ili koji je već zadnji prošla je cijela jedna decenija, siguran sam ako malo prowikipedijaš da ćeš naći da je Mac OS X prvi možda čak i stariji od Windowsa XP. Dakle isti OS različite verzije kro 10+ godina postojanja, a NIJE isti OS jer NEMA istu verziju.

 

Dakle verzije su te po kojima možeš razlikovati OS-ove

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...

Upravo ti je gore Bluemax odgovorio. Dakle iako se isto zovu to jesu dva različita OS-a. Evo ti i slike koji potvrđuje da je Windows XP SP1 zapravo Windows verzije 5.1 (dakle prvi XP je bio Windows 5.0, a za ostale Servise Packove pitaj nekoga nek provjeri)

 

Sve 32 bitne verzije XP-a su 5.1. Razlika je samo u verzijama builda:

 

Windows XP (RC 1)                 5.1.2505
Windows XP                            5.1.2600
Windows XP, Service Pack 1    5.1.2600.1105-1106
Windows XP, Service Pack 2    5.1.2600.2180
Windows XP, Service Pack 3    5.1.2600.5512

Envy kaže...

Ako ćemo po tvome onda bi 7-ca bio neki Windows Vista neki SP, pa bi onda Windows 10 bio neki SP od Windowsa 8.1 koji je isto Windows SP od Windowsa 8. Zvuči zbrkano? Da ti bude još jasnije pogledaj Mac OS X, to je Mac OS verzije 10 (X = rimski broj 10) ali od verzije 10.0 do 10.9 Maverick ili koji je već zadnji prošla je cijela jedna decenija, siguran sam ako malo prowikipedijaš da ćeš naći da je Mac OS X prvi možda čak i stariji od Windowsa XP.

Ako ćemo tak, Onda je Sedmica - Vista SP3, Osmica SP4, 8.1 je Vista SP5, a Windows 10 će biti Vista SP6! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8

@Envy

Vidim ja da ja o jednom a ti o drugom... whatever...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 15:01 (Trickortreat).
15 godina
odjavljen
offline
Kraj za Windowse 8

O čemu vi raspravljate, verzija builda nije ništa drugo nego broj koji proizvođač dodijeli verziji nekog software-a. Neki proizvođači se striktno drže (vlastitih) pravila o brojevima builda, neki samo okvirno, a drugi u nekom trenutku i promijene pravilo (tipa Firefox). Može Microsoft ako želi izbaciti SP i tu verziju nazvati 15.0 ako želi.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
kizo2703 kaže...
Envy kaže...

Upravo ti je gore Bluemax odgovorio. Dakle iako se isto zovu to jesu dva različita OS-a. Evo ti i slike koji potvrđuje da je Windows XP SP1 zapravo Windows verzije 5.1 (dakle prvi XP je bio Windows 5.0, a za ostale Servise Packove pitaj nekoga nek provjeri)

 

Sve 32 bitne verzije XP-a su 5.1. Razlika je samo u verzijama builda:

 

Windows XP (RC 1)                 5.1.2505
Windows XP                            5.1.2600
Windows XP, Service Pack 1    5.1.2600.1105-1106
Windows XP, Service Pack 2    5.1.2600.2180
Windows XP, Service Pack 3    5.1.2600.5512

Envy kaže...

Ako ćemo po tvome onda bi 7-ca bio neki Windows Vista neki SP, pa bi onda Windows 10 bio neki SP od Windowsa 8.1 koji je isto Windows SP od Windowsa 8. Zvuči zbrkano? Da ti bude još jasnije pogledaj Mac OS X, to je Mac OS verzije 10 (X = rimski broj 10) ali od verzije 10.0 do 10.9 Maverick ili koji je već zadnji prošla je cijela jedna decenija, siguran sam ako malo prowikipedijaš da ćeš naći da je Mac OS X prvi možda čak i stariji od Windowsa XP.

Ako ćemo tak, Onda je Sedmica - Vista SP3, Osmica SP4, 8.1 je Vista SP5, a Windows 10 će biti Vista SP6! {#}

Da u pravu si, neke stvari sam lupao napamet jer jednostavno mi se nije dalo editirat.

Windows 2000 je Windows verzije 5.0

Windows XP je Windows verzije 5.1 i sjećam se dobro kada sam među prvima prešao na loš XP (bez SP-a) svi su me pitali kakva je situacija sa driverima ja odgovarao da se uzimaju driveri od Windowsa 2000 i da bez problema radi. I logično mi je, jer su Windowsi 2000 ver 5.0 a XP 5.1.

 

Ali ne bitno, poanta je da Windos 8.1 je zaseban OS (koji ima i drugačiju verziju) od Windowsa 8. Iako je mogao da nosi naziv 8 sa SP1 nije, dobio je novu verziju sa novim nazivom (ima tačku i broj 1). TP se ništa ne razlikuje pretjerano od 8-ce, stari staret menu, i Metro aplikacije koje se otvaraju u prozoru.

 

Što se tiče tvoje zadnje rečenice, također potpisujem. Ali ipak nećemo ni ti ni ja tako. {#}

 

Na kraju koga zanimaju sve božije verzije Windowsa ima ovdje složeno kao apoteku:

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Microsoft_Windows_versions

 

Uređivano: Zanimljivo kizo Windows Server 2003 nozi oznaku verzije 5.2, što me ne iznenađuje ni malo jer lično sam ga koristio godinama, i uvijek me oduševio svojom stabilnošću i pouzdanošću u odnosu na dotadašnji Windows XP

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 18:34 (Envy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...
(btw:trenutno u ovom Buildu niti jedan progam izlistan u Start Meniju ne možete deinstalirati)

 

Nisi kliknuo da ti stavi unistaller u opcijama. Pogledaj u programskom folder, možda je ipak tamo.

Ako nije, raspakiraj instalacijski file (sa 7zip ili RARom) i kopiraj ''uninstall.exe'' u Winamp folder.

Envy kaže...

Uređivano: Zanimljivo kizo Windows Server 2003 nozi oznaku verzije 5.2, što me ne iznenađuje ni malo jer lično sam ga koristio godinama, i uvijek me oduševio svojom stabilnošću i pouzdanošću u odnosu na dotadašnji Windows XP

Zato jer je 64 bitni. Ali, interesantno, i 64 bitni XP je 5.2 i baziran je na Serveru 2003, pa je opet bio bože sačuvaj, pogotovo sa driverima.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
kizo2703 kaže...
Envy kaže...
(btw:trenutno u ovom Buildu niti jedan progam izlistan u Start Meniju ne možete deinstalirati)

 

Nisi kliknuo da ti stavi unistaller u opcijama. Pogledaj u programskom folder, možda je ipak tamo.

Ako nije, raspakiraj instalacijski file (sa 7zip ili RARom) i kopiraj ''uninstall.exe'' u Winamp folder.

Envy kaže...

Uređivano: Zanimljivo kizo Windows Server 2003 nozi oznaku verzije 5.2, što me ne iznenađuje ni malo jer lično sam ga koristio godinama, i uvijek me oduševio svojom stabilnošću i pouzdanošću u odnosu na dotadašnji Windows XP

Zato jer je 64 bitni. Ali, interesantno, i 64 bitni XP je 5.2 i baziran je na Serveru 2003, pa je opet bio bože sačuvaj, pogotovo sa driverima.

Kizo drug moj, ja želim što više Out of the Box od novog Windowsa i u tome me posebno oduševljavaju. Zanimljivo da uninstall opciju ne nudi niti za jedan program u All Programs u start meniju. Sada svi se programi deinstaliraju u Add and Removes Programs, meni to ne smeta. Također u C:/Program Files/Taj i taj progam/ nema nigdje uninstalcijskog fajla, da li je to još jedna novina Windowsa TP-a, ne znam. U glavnom, neka ovi koji čekaju da se sa 7-ce presele konačno na kako to oni kažu na pravog nasljednika tj. 10-tku imat će mnoge neugodnosti sa klasičnim Start Menijem ako ostane ovakav kakav jeste. 

 

Što se tiče 64-bitnog XP-a servisirao sam par komada ali iskustva sa njim nemam iskren da budem. Također Windows Server 2003 je zmaj iz Međuzemlja, jedan od ponajboljih OS-va iz redmonda.

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
kizo2703 kaže...
* * *

Zato jer je 64 bitni. * * *

Sad mi na pamet pade da sam ga vozio na x86 procesoru (Pentium !!! na 733 MHz) i da je prvi 'only' x64 bitni OS iz Microsofta bio Windows Server 2008 R2.  Dakle postoji 32-bitni Server 2003 koji nosi oznaku verzije 5.2

Više o njemu ovdje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Server_2003 ali da je bio zmaj - jeste. Al' da budem iskren i ovaj TP me oduševljava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.10.2014 20:27 (Envy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...

Sad mi na pamet pade da sam ga vozio na x86 procesoru (Pentium !!! na 733 MHz) i da je prvi 'only' x64 bitni OS iz Microsofta bio Windows Server 2008 R2.  Dakle postoji 32-bitni Server 2003 koji nosi oznaku verzije 5.2

 

Al' da budem iskren i ovaj TP me oduševljava.

Da, naravno da je postojal i 32 bitni.

 

TP? Da, ali ovaj 9860 build je lošiji od prvog 9841 builda. Stalno neki ku*ac šteka! {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
MrBlc kaže...

O čemu vi raspravljate, verzija builda nije ništa drugo nego broj koji proizvođač dodijeli verziji nekog software-a. Neki proizvođači se striktno drže (vlastitih) pravila o brojevima builda, neki samo okvirno, a drugi u nekom trenutku i promijene pravilo (tipa Firefox). Može Microsoft ako želi izbaciti SP i tu verziju nazvati 15.0 ako želi.

 

eto.. o tome i pričam... netko me kuži. huurraaa za forum {#}

15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
kizo2703 kaže...
Envy kaže...

Sad mi na pamet pade da sam ga vozio na x86 procesoru (Pentium !!! na 733 MHz) i da je prvi 'only' x64 bitni OS iz Microsofta bio Windows Server 2008 R2.  Dakle postoji 32-bitni Server 2003 koji nosi oznaku verzije 5.2

 

Al' da budem iskren i ovaj TP me oduševljava.

Da, naravno da je postojal i 32 bitni.

 

TP? Da, ali ovaj 9860 build je lošiji od prvog 9841 builda. Stalno neki ku*ac šteka! {#}

Šta ti stalno nešto šteka? Meni se pojavio onaj bug sa slovima odmah nakon instalcija ali je riješen odmha za 10-tak minuta nakon prvog Updatea. Iskreno: sad su mi sada spojena dva monitora pa mi je trenutno otvoreno 5 Wordovih dokumenta (ogromnih i po 100 stranica, jer radim jedan Magistrat), Photoshop, Paint, PowerPoint, Winamp, jedna Modern UI aplikacija (mislim da je TuneIn Radio), Chrome sa 15-tak tabova, i Waterfox sa 10-tak taova, te tri File Explorera i sve radi kako treba.

Jest da nekako od prevelikog multitaskigna zna nekada sistem kao zamrznuti se (kopiraj ovo, sijeci ovo, ljepi ovo, obradi u PS-u ovo, išupaj iz PowerPointa ono itd itd) na možda hm.. 2-3 sekunde ali to se dešava jednom u sat vremena. A treba imati na umu da dok ne zavšrim ovaj Magistarski računar neću gasiti, ovako radi već 3-ći dan.

 

Eh.. što mi smeta a jeste kada hoću da brišem neki folder dobijem klasičnu grešku da ne mogu izbrisati jer taj i taj fajl koristi neki drugi program. Problem koji mislim mi se vuče još od 7-ce. Znam kada nešto izbiršem iz uTorrenta da ne mogu odmah da obrišem (sačekam par sekundi), zapravo premjestim... ali sada malo malo to mi iskače. Jedino što em nervira u TP-u {#}

15 godina
offline
Kraj za Windowse 8

-uf.. koje nepotrebne petljancije, verzija, build.. sve na kraju ovisi što MS odluči, ako kaže da je to drugi OS, tad je .. mada nije.

zašto? jer se zakonske obveze, support (gašenje, hint XP) odnose od datuma posljednje prodaje.. to je zparavo najvažnije u priči, još će ga biti, pa na to +5godina obaveznog supporta. To je ono što zanima MS, ne dal se naziva Pero-Štef ili build.. žele kraći ciklus-vijek, ne žele desetljeće jednog OSa. Bez obzira dal je isti (o čemu će se još lomiti koplja...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 0:18 (ihush).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Windowse 8
Envy kaže...

Šta ti stalno nešto šteka? Meni se pojavio onaj bug sa slovima odmah nakon instalcija ali je riješen odmha za 10-tak minuta nakon prvog Updatea.

Ovo nije tema. Napisat ću dojmove jedan dan, kad uhvatim vremena. Uglavnom, radi lošije od 9841.

ihush kaže...

-uf.. koje nepotrebne petljancije, verzija, build.. sve na kraju ovisi što MS odluči, ako kaže da je to drugi OS, tad je .. mada nije.

Pa ,od Viste je (skoro) isti kernel - 6.X {#} Znači (skoro) isti OS. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Kraj za Windowse 8
kizo2703 kaže...
..

Pa ,od Viste je (skoro) isti kernel - 6.X {#} Znači (skoro) isti OS. {#}

pa da...

što je OS? Kriterij npr kompatibilnost, requirements, mogućnosti... pa onda razlike, hmm... (ima jedna!) theme-DE ili skeendeep. Ostalo je 'isto'.. kao sladoled.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice