Kućne adrese i Google Play developeri

poruka: 13
|
čitano: 2.149
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kućne adrese i Google Play developeri".
11 godina
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

ja sam zato da developer posle svakog exporta mora slikati gofno da gugl ima detaljn uvid u razvoj cele situacije

 
5 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
A potvrda o nekaznjavanju ne starija od 2 tjedna?
16 godina
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

Trebalo bi biti po principu "show me yours, I ll show you mine". 

Ako app traži pristup ID-u, kontaktima, porukama - dev mora ponuditi to isto svim korisnicima aplikacije.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

A kako će oni u Google-u znati ako ja umjesto Pripi*kovići Donji 12 stavim Vuko*ebina Gornja 56? {#}

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
funat kaže...

Trebalo bi biti po principu "show me yours, I ll show you mine". 

Ako app traži pristup ID-u, kontaktima, porukama - dev mora ponuditi to isto svim korisnicima aplikacije.

 

 

Dobra ideja {#}

16 godina
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
uss kaže...

A kako će oni u Google-u znati ako ja umjesto Pripi*kovići Donji 12 stavim Vuko*ebina Gornja 56? {#}

Tako sto ti se adresa nece poklapati sa adresom na kartici na koju primas lovu od reklama..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

Zanimljivo. Brdo aplikacija traži privilegije za čitanje podataka koje nemaju nikakve veze sa aplikacijom, kao kontakti, wifi točke etc. Svaki developer ima na raspolaganju veliku lepezu mogućnosti za špijuniranje ili prodavanje osobnih podataka. Čak se i slažem s ovom odlukom. Donekle.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

Bug autori molim citati stvari malo detaljnije.

Samo developeri koji imaju objavljenu plativu verziju ili verziju s kupovinom u aplikaciji ce morati objaviti svoju adresu.

 

Besplatne aplikacije i one koje se monetiziraju oglasima nisu zahvacene ovom promjenom, a posto su ove potonje jedine aplikacije koje mozete objaviti iz hrvatske ne bi trebalo biti problema.

 

Naime za objavu naplativih aplikacija i aplikacija s kupovinom unutar iste trebate imati google merchant account sto ne moze iz hrvatske, i zato svaki nas iole uspjesan developer zavrsi s uredom u londonu ili preko bare.

 

Naravno, google ima svoje razloge zasto ovo radi, koliko kuzim sudstvo je jedan od najbitnijih. Unatoc razlozima mislim da se radi o debilnoj odluci koja ce dugorocno smanjiti broj kvalitetnih indie ideja i aplikacija na ovoj platformi. Ponajvise zato sto google vec ima svaku adresu od svakog ko od njih dobiva ikakav novac, mislim da se radi o nepotrebnom zadiranju u pravo na privatnost.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 14:03 (sapere.aude.nunc).
 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
uss kaže...

A kako će oni u Google-u znati ako ja umjesto Pripi*kovići Donji 12 stavim Vuko*ebina Gornja 56? {#}

 

Tako što će ti poslati kod poštom na pravu adresu koji ćeš ti morati ukucati u profilu, znači neki oblik verifikacije adrese.

To već tako rade za Google Places, ne vidim zašto ne bi i za ovo.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
sapere.aude.nunc kaže...

Bug autori molim citati stvari malo detaljnije.

Samo developeri koji imaju objavljenu plativu verziju ili verziju s kupovinom u aplikaciji ce morati objaviti svoju adresu.

 

Besplatne aplikacije i one koje se monetiziraju oglasima nisu zahvacene ovom promjenom, a posto su ove potonje jedine aplikacije koje mozete objaviti iz hrvatske ne bi trebalo biti problema.

 

Naime za objavu naplativih aplikacija i aplikacija s kupovinom unutar iste trebate imati google merchant account sto ne moze iz hrvatske, i zato svaki nas iole uspjesan developer zavrsi s uredom u londonu ili preko bare.

 

Naravno, google ima svoje razloge zasto ovo radi, koliko kuzim sudstvo je jedan od najbitnijih. Unatoc razlozima mislim da se radi o debilnoj odluci koja ce dugorocno smanjiti broj kvalitetnih indie ideja i aplikacija na ovoj platformi. Ponajvise zato sto google vec ima svaku adresu od svakog ko od njih dobiva ikakav novac, mislim da se radi o nepotrebnom zadiranju u pravo na privatnost.

 

Ovo onda mijenja sve, i onda je potpuna drugačija vijest. Donekle se sada i slažem sa ovom odlukom, bilo bi stvarno bezveze kada bi svako morao dati svoju kućnu adresu.

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 18:33 (Aliser).
14 godina
neaktivan
offline
Kućne adrese i Google Play developeri

Evo da priložim sliku iz prve ruke pa vidite što uistinu kaže google.

Usput pozivam da probate moju zadnju aplikaciju game Race Me (auti...)

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.nik02.raceme&hl=en

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
Moj PC  
1 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
sapere.aude.nunc kaže...

Bug autori molim citati stvari malo detaljnije.

Samo developeri koji imaju objavljenu plativu verziju ili verziju s kupovinom u aplikaciji ce morati objaviti svoju adresu.

 

Besplatne aplikacije i one koje se monetiziraju oglasima nisu zahvacene ovom promjenom, a posto su ove potonje jedine aplikacije koje mozete objaviti iz hrvatske ne bi trebalo biti problema.

 

Naime za objavu naplativih aplikacija i aplikacija s kupovinom unutar iste trebate imati google merchant account sto ne moze iz hrvatske, i zato svaki nas iole uspjesan developer zavrsi s uredom u londonu ili preko bare.

 

Naravno, google ima svoje razloge zasto ovo radi, koliko kuzim sudstvo je jedan od najbitnijih. Unatoc razlozima mislim da se radi o debilnoj odluci koja ce dugorocno smanjiti broj kvalitetnih indie ideja i aplikacija na ovoj platformi. Ponajvise zato sto google vec ima svaku adresu od svakog ko od njih dobiva ikakav novac, mislim da se radi o nepotrebnom zadiranju u pravo na privatnost.

 

 

 

 

To ništa ne mijenja. Besplatne aplikacije su ionako beskorisne (ako iza njih ne stoji servis s naplatom), a nitko ne objavljuje aplikacije iz Hrvatske, nego otvara firmu vani. Sama odluka će ubiti dobar dio freelancera.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kućne adrese i Google Play developeri
Entry Point kaže...

Zanimljivo. Brdo aplikacija traži privilegije za čitanje podataka koje nemaju nikakve veze sa aplikacijom, kao kontakti, wifi točke etc. Svaki developer ima na raspolaganju veliku lepezu mogućnosti za špijuniranje ili prodavanje osobnih podataka. Čak se i slažem s ovom odlukom. Donekle.

Problem je što su neki permissioni preopširni. Nama za app koji radimo u firmi treba UUID uređaja. Da bi dobio to treba ti Android.Read_phone_state permission. Taj je problematičan jer osim što daje UUID, daje nam i pristup podacima poput broja koji te zove i daje pristup telephony manageru (dakle, mogao bi zvati ako hoću) Od ta tri, mene samo prvi zanima.

 

Takvih situacija ima more...

My name is Legion... For we are many!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice