Linux – prošla baka s kolačima

poruka: 223
|
čitano: 21.459
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux – prošla baka s kolačima".
12 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Koliko god volio ideju Linuxa i navijao za njega, ovo mi je bila apsolutno prva pomisao nakon detaljnog predstavljanja "desetke".

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima

A joj Drago, opet spremaš bitku ....

 

Ništa .... čekamo razvoj događaja.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 15:29 (kizo2703).
14 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Možda iduće desetljeće?

Swedish latin super funk.
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Nije vezir umjesto vezira nego kalif umjesto kalifa... Iznogud je vezir a htio bi biti kalif. Inače Iznogud je Iznogud jer je "is no good". U nas još i poznat kao vezir Ali Podvali.

 

EDIT: sad je ispravljeno ali sa tipfelerom Iznoguzd

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 16:09 (Punti).
 
14 0 hvala 3
12 godina
odjavljen
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Ajme ajme 

Znaci windows 8 je bio los pa smo presli na linux, a posto sad je windows kao opet dobar sa svi natrag ?

Ne vjerujem da je netko radi slabe osmice presao na linux (jednostavno je ostao na windows 7)

Dok onaj tko koristi linux zna zasto to radi. 

 

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 15:50 (Arnold Layne).
Moj PC  
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
Arnold Layne kaže...

..

Ne vjerujem da je netko radi slabe osmice presao na linuxu (jednostavno je ostao na windows 7)
..
Dok onaj tko koristi linux zna zasto to radi. 

 

-da.

-ne. (generaliziranje nikad nije OK, ima s obje strane zalutalih ovaca.. npr kali/BT juzeri i flamewarriorsi koji iz nedokučivog razloga briju po MS temama.. oni koriste linux da bi kritizirali MS mada zapravo ne koriste linux ali to prikrivaju avatarima i sl.).

 

tema, Drago ko Drago.. mora povremeno bocnut onog 'samo što nije', pa opet nirvana par mjeseci. Nekako bi rekao da je ovo pandan CH-listu i naslovnici koja ga prodaje u vanserijskim nakladama. Možda novi bust BUGu ili BOFu..  (it's okay to make fun of penguins..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 15:52 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Linux – prošla baka s kolačima

"problem s ažurnom podrškom za novi hardver" je preoptimistično - recimo, još uvijek ne postoji player za 3d blurayeve, dakle nema niti se čini da će ikada biti podrške i za stari hardver, a kamoli još novi... Inače, koristim i legalne Windoze i komercijalnu distribuciju Linuxa, oboje ima svojih prednosti.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Meni jos nije jasno zasto je Osmica tako losa a Desetka je kao puno bolja, onaj tko se i malo razumije u instaliranje programa si moze nakon istalacije Osmice instalirati klasicni start izbornik, ima raznih riješenja neka su i besplatna.

 

Ja osobno instaliram Start8 (nije besplatan), malo ga naštimn, iskljucim sve Windows 8 znacajke pomocu istog programa i u 2 min imam sucelje isto kao i u sedmici (usudio bi se reci i bolje) i sve radi bez problema jer Osmica je bolji operativni sustav od Sedmice izuzevsi ovo gore navedeno.

 

A sto se tice Desetke, isprobao sam je i u usporedbi sa Osmicom nevidim neka poboljsanja samo šminka.

 
13 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
DigiMagic kaže...

"problem s ažurnom podrškom za novi hardver" je preoptimistično - recimo, još uvijek ne postoji player za 3d blurayeve, dakle nema niti se čini da će ikada biti podrške i za stari hardver, a kamoli još novi... Inače, koristim i legalne Windoze i komercijalnu distribuciju Linuxa, oboje ima svojih prednosti.

 

Iskreno vise niti windows nema dobar program za bluray filmove 

Jedini dobar je bio TotalMediaTheater kojeg je Arcsoft ukinuo prije koji mjesec

 

Svi ostali su tezi bloat

http://www.snabbox.org/
10 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Linux je ionako za FER-ovce. Većina običnih korisnika će imati zahtjev za nečime što je u Linuxu komplicirano ili teško izvodivo.

Uz to se niti jedna velika firma nema volje upuštati u približavanje Linuxa običnom čovjeku pa sve ostaje na zajednici.

 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
jdv kaže...

Linux je ionako za FER-ovce. Većina običnih korisnika će imati zahtjev za nečime što je u Linuxu komplicirano ili teško izvodivo.

Uz to se niti jedna velika firma nema volje upuštati u približavanje Linuxa običnom čovjeku pa sve ostaje na zajednici.

 Lol?

 

Kad je sestra dobila laptop, nabacio sam LMint na njega, nikad nije ni skužila da je nešto drugačije osim da joj ljepše izgleda (wallpaper je bilo lijepo cvijeće).

 

3 godine ga je koristila za pisanje zadaća, referata, Facebook, Youtube i slične gluposti (običan čovjek).

BFS komentari na @MentalistLive
14 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Čuj, da nema konkurencije, ne bi bilo ni napretka. Nadam se da će desetka, kad na kraju iziđe službena verzija, opravdati očekivanja. Do tada, strpimo se. A o Linuxu sve najbolje. Odabir operativnog sustava ovisi o potrebama i financijskim mogućnostima korisnika, kao i hardveru na kojem se sve to vrti. Vezano za desetku i besplatnu nadogradnju u prvih godinu dana, očito je da se ipak nešto mijenja (iako mislim da su u Microsoftu na ovaj potez bili ponukani fijaskom sa osmicom). A lijepo su iskoristili i koncept Ubuntua...

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Ovaj je tekst prilog one stare priče o postolaru s poderanim cipelama. Prvo ime Bugovih novinara - izvršni urednik Drago Galić - napisao je ponovno jedan od najlošijih tekstova kojih se sjećam. Tekstove objavljuje u pogrešnim rubrikama (osobna mišljenja svrstava pod opće rubrike) s jezičnim stilom koji je bitno obilježen žargonom, brojnim zatipcima (tipfelerima) i netipično za novinarsku struku preemotivnim izražavanjem. Nepozivanje na izvore također je vrlo uočljivo. Ovaj tekst ima jedinu funkciju dizanja tenzija, a posljedično i broja klikova i forumskih napisa, dok mu je informativnost i relevantnost posve u drugome planu.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv toga da Bug pored informativne ima i "portalsku" funkciju, ali bi ipak neke dosege novinarske struke trebalo poštivati. Prvo, recimo, da se dvaput pročita vlastiti tekst prije nego što se pošalje na objavu svijetu i vijeku.

 
14 2 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
BarbaVeli kaže...

Ovaj je tekst prilog one stare priče o postolaru s poderanim cipelama. Prvo ime Bugovih novinara - izvršni urednik Drago Galić - napisao je ponovno jedan od najlošijih tekstova kojih se sjećam. Tekstove objavljuje u pogrešnim rubrikama (osobna mišljenja svrstava pod opće rubrike) s jezičnim stilom koji je bitno obilježen žargonom, brojnim zatipcima (tipfelerima) i netipično za novinarsku struku preemotivnim izražavanjem. Nepozivanje na izvore također je vrlo uočljivo. Ovaj tekst ima jedinu funkciju dizanja tenzija, a posljedično i broja klikova i forumskih napisa, dok mu je informativnost i relevantnost posve u drugome planu.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv toga da Bug pored informativne ima i "portalsku" funkciju, ali bi ipak neke dosege novinarske struke trebalo poštivati. Prvo, recimo, da se dvaput pročita vlastiti tekst prije nego što se pošalje na objavu svijetu i vijeku.

 A možda je problem u tebi i preozbiljnom shvaćanju tematike?

 

Bug ipak jeste portal, istina, IT portal, ali baš zato kaj nije dosadno suhoparan mu daje ''ljudsku notu'' - nije samo geekovski i zato i je dobar.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 16:28 (kizo2703).
10 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 16:29 (jdv).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
kizo2703 kaže...
BarbaVeli kaže...

Ovaj je tekst prilog one stare priče o postolaru s poderanim cipelama. Prvo ime Bugovih novinara - izvršni urednik Drago Galić - napisao je ponovno jedan od najlošijih tekstova kojih se sjećam. Tekstove objavljuje u pogrešnim rubrikama (osobna mišljenja svrstava pod opće rubrike) s jezičnim stilom koji je bitno obilježen žargonom, brojnim zatipcima (tipfelerima) i netipično za novinarsku struku preemotivnim izražavanjem. Nepozivanje na izvore također je vrlo uočljivo. Ovaj tekst ima jedinu funkciju dizanja tenzija, a posljedično i broja klikova i forumskih napisa, dok mu je informativnost i relevantnost posve u drugome planu.

Da se razumijemo, nemam ništa protiv toga da Bug pored informativne ima i "portalsku" funkciju, ali bi ipak neke dosege novinarske struke trebalo poštivati. Prvo, recimo, da se dvaput pročita vlastiti tekst prije nego što se pošalje na objavu svijetu i vijeku.

 A možda je problem u tebi i preozbiljnom shvaćanju tematike?

 

Bug ipak jeste portal, istina, IT portal, ali baš zato kaj nije dosadno suhoparan mu daje ''ljudsku notu'' - nije samo geekovski i zato i je dobar.

 

Iskreno ovo je na razini nekog tko je otvorio novi blog.blogspot.com pa krece sa ovakvim pricama da privuce ljude na kometiranje 
Mislim da BUG to ne mora radit

 

http://www.snabbox.org/
15 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
jdv kaže...

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 -oh, ne... (bolje ja kao wintelovac nego bjesni pingvini..).

-zapravo, na normalnoj distri to sve će biti 'lakše' nego pod win, npr printer tamo radi po duhu svetom (pomaže i CUPS), dok recimo pod win neće (bez drivera.. a driver mora napraviti proizvođač, koji to možda ne želi.. pa do tog da driver ili flash nisu OS.. wtf je argument oko OSa nešto što nije OS.. naravno 92% je odgovor da će za win postoajti, za ostale možda..).

 

-možda ovako, prosječno inteligentna osoba se možda zagrcne pijući sok jednako kao glupava.. a instalacija nečeg se ne razlikuje na modernim OSevima ni po čemu.. osim po potrebi da se vlasnici zaštite (aktivatori i sl.. i ne da im se napravit driver, radije prodaju novi printer). Usporediti s npr tablet/smartphone upotrebom. OS je nevažan. Izbor može biti requirements/podržanost i konkretna potreba korisnika. Tako se bira OS, jednako kao što ne dođeš na benzinsku i tankaš dizel jer si tako izabrao (u benzinca). Aplikacija=korisnik, OS je tad samo platforma koju ponekad možeš birati (kad postoji izbor) ali za 90% izbora nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
jdv kaže...

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 Obje stvari koje si naveo su defaultno instalirane na Mintu.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
Krunoo7 kaže...
jdv kaže...

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 Obje stvari koje si naveo su defaultno instalirane na Mintu.

 Ozbiljno?

Svi driveri za svaki mogući printer koji je ikada proizveden su instalirani u 1,4GB Minta?

Swedish latin super funk.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
sirka666 kaže...

 Ozbiljno?

Svi driveri za svaki mogući printer koji je ikada proizveden su instalirani u 1,4GB Minta?

 Premala mi je kuća za svaki mogući printer.

 

      :^)

BFS komentari na @MentalistLive
13 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
sirka666 kaže...
Krunoo7 kaže...
jdv kaže...

 Ozbiljno?

Svi driveri za svaki mogući printer koji je ikada proizveden su instalirani u 1,4GB Minta?

 Da.

 

EDIT: Pogledaj sam http://www.openprinting.org/printers/

 

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 16:48 (Krunoo7).
16 godina
neaktivan
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Meni 8 godina star printer radi na Win 8.1 bez da sam sâm morao drivere instalirati.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
jdv kaže...

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 

Pa i ne bas, jednostavnije je na Linuxu, recimo na Ubuntu.

No, ovdje nije rijec jel li jednostavnije ili ne, kao recimo kod tebe, nego da li je to nesto kaj je korisniku vec blisko, poznato. Tko to nije radio prije na Windowsima lakse ce tako nesto napraviti na Ubuntu. Tu je i cijela prica oko Linux/Windows, o tome koliko je ljudima vec bliski nacin rada. I naravno, dal aplikacije koje trebaju postoje za OS koji im treba. I na kraju dal ih je uopce vise briga na kojem su OSu.

10 godina
protjeran
offline
Linux – prošla baka s kolačima

 

 

"ihush kaže:

juzeri i flamewarriorsi koji iz nedokučivog razloga briju po MS temama.. oni koriste linux da bi kritizirali MS mada zapravo ne koriste linux ali to prikrivaju avatarima i sl."

 

 

E sad, dragin članak je u stilu kontrareklame, piše o linuxu u namjeri reklame za windowse, pa je opće teško svrstati ovaj članak u neku čisto windows ili čisto linux zonu.

No , isto je česta pojava da se u linux temama pojave okorjeli win zastupnici i nastupaju u istom kontrareklamnom tonu ko ovaj članak. 

Neka, uvjek su dobrodošli, no eto, da se zna da generaliziranja ima u svim taborima, pa uz zalutale pingvine ima i zalutalih prozora.... 

 

 

 

"jdv kaže...

. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.  Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško."

 

A malo morgen. Još uvjek je linux taj koji u startu nudi više nego windowsi odmah po čistoj instalaciji i nadogradnji. Ne sve linux distribucije, ali mint i ubuntu svakako spadaju u tu kategoriju.

Mint iz kutije, a ubuntu jednim klikom na početku instalacije, i imaš instaliran i spreman flash, javu, kodeke, uredske programe, drajvere, alate za web kameru, chat, uredske programe, programe za obradu fotografija....i još hrpu toga a većinu tih programa moraš sam u winsima instalirati. A treba posle sve te programe i održavati i nadograđivati.  U linuxu, sve kaj je instalirano kroz softver centar će biti podložno automatskoj nadogradnji i održavanju kao i ostatak sistema.....

 

 

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
sirka666 kaže...
Krunoo7 kaže...
jdv kaže...

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 Obje stvari koje si naveo su defaultno instalirane na Mintu.

 Ozbiljno?

Svi driveri za svaki mogući printer koji je ikada proizveden su instalirani u 1,4GB Minta?

 

Vjerojatno za vecinu koja se moze naci nekome doma, iz te perspektive da. Razlog zasto ti je to cudno je jer su driveri za Windows teski u zadnje vrijeme po par stotina MB, dok su na Linuxu oko par KB uglavnom ili koji MB ako hardware u printeru bas nista sam ne radi/procesuira pa moraju onda driveri.

 

10 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
Krunoo7 kaže...
jdv kaže...

@Onjegin

Da, kada ima tebe doma. Zamisli samo da sestra želi instalirati flash player u Mintu jer joj treba za Firefox. Stati će već na prvom koraku, preuzimanju datoteke sa Adobeove stranice. Ili je kupila novi priner pa ga sama želi instalirati.

 

Na Windowsima će to prosječno inteligentna osoba napraviti vrlo jednostavno, na Linuxu teško.

 

 

 Obje stvari koje si naveo su defaultno instalirane na Mintu.

 Nisu, tati sam nedavno stavio Mint i morao sam flash naknadno instalirati da bi mogao koristiti firefox.

 

Što se printera tiče:

HP Color LaserJet Pro Mpf m176n

This printer REQUIRES a downloadable driver plug-in.

 

 

13 godina
offline
Linux – prošla baka s kolačima

Drago, zar opet?!

 

A možda je baka ostavila, Dečku koji obećava, nešto za poslije ručka. Zar si ti, kao ozbiljan IT novinar, očekivao da se tako nešto dogodi. Pa svakome je jasno da se to neće dogoditi (nikada) osim ako MS ne odluči ukinuti Windowse. Ipak kao korisnik Linuxa ne vidim u tome neki problem. Zar količina ujedno znači i kvalitetu?

Stručnjak za odmaganje...
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
AA-d00d kaže...

Meni 8 godina star printer radi na Win 8.1 bez da sam sâm morao drivere instalirati.

 Pa već u windows 7 operativni sustav sam instalira drivere. Tak je valjda i s osmicom.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
jdv kaže...

 Nisu, tati sam nedavno stavio Mint i morao sam flash naknadno instalirati da bi mogao koristiti firefox. 

 Nešto tu nije štimalo. Na mintu već godinama nisam nikad bio primoran instalirati naknadno flash da bih ga mogao koristiti u firefoxu.

Govorim o hrpetini računala na kojima sam to osobno odradio.

10 godina
offline
Re: Linux – prošla baka s kolačima
bunkermax kaže...
jdv kaže...

 Nisu, tati sam nedavno stavio Mint i morao sam flash naknadno instalirati da bi mogao koristiti firefox. 

 Nešto tu nije štimalo. Na mintu već godinama nisam nikad bio primoran instalirati naknadno flash da bih ga mogao koristiti u firefoxu.

Govorim o hrpetini računala na kojima sam to osobno odradio.

 Moguće, na ovom je javljalo kada ideš na npr. youtube da nema flasha.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice