Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

poruka: 15
|
čitano: 2.822
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega".
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Sviđa mi se ideja savršeno tihe sobe, ovo izgleda kao savršeno mjesto za sjesti i čitati knjige, učiti, igrati igre, ili se čisto sakriti od grintanja "bolje polovice"...  Još samo da soba ima neki lipi opuštajući pogled recimo na vrt ili tako nešto...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 13:48 (Enkidu).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

U gluhoj komori bi vrlo brzo postao nervozan jer ćeš nakon jedno 10-15 minuta tamo čuti vlastite otkucaje srca i još hrpetinu "čudnih" zvukova za koje tvoj mozak nije ni znao da postoje. Rijetki "prežive" dulje od pola sata tamo...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Enkidu kaže...

Sviđa mi se ideja savršeno tihe sobe, ovo izgleda kao savršeno mjesto za sjesti i čitati knjige, učiti, igrati igre, ili se čisto sakriti od grintanja "bolje polovice"...  Još samo da soba ima neki lipi opuštajući pogled recimo na vrt ili tako nešto...

 

 

Nakon par minuta slušanja vlastitog tijela vjerojatno bi izgubio ravnotežu i postalo bi jako neugodno.

Deckard
14 godina
online
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Nece ti nista biti, samo ces cuti vise tjelesnih zvukova nego inace:

10 godina
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Bio je jedan eksperiment u nekom bunkeru pod zemljom ali u njemu su i svjetlo ugasili. Uglavnom gotov svi dobrovoljci u tom eksperimentu su dozivljavali halucinacije (vizualne i auditivne) nakon nekog vremena, a objasnjenje je da nas mozak nije navikao da ne prima nikakve informacije/signale i da nakon nekog vremena sam ih pocne proizvoditi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Sum_of_all_fears kaže...

U gluhoj komori bi vrlo brzo postao nervozan jer ćeš nakon jedno 10-15 minuta tamo čuti vlastite otkucaje srca i još hrpetinu "čudnih" zvukova za koje tvoj mozak nije ni znao da postoje. Rijetki "prežive" dulje od pola sata tamo...

 Bulšit. Pomalo je neugodno nakon dvadesetak minuta jer počinješ jasno čuti ono što nikada nisi (ili bar ne u takvom intentizetu) - kucanje srca, lučenje sline, pomicanje zglobova itd., ali ako ne počneš bezrazložno paničariti, možeš biti satima u gluhoj sobi. Osim ako ona HRT-ova nije za ljudsko uho "glasnija" od ovih koje obaraju rekorde.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Arendelle kaže...

 Bulšit. Pomalo je neugodno nakon dvadesetak minuta jer počinješ jasno čuti ono što nikada nisi (ili bar ne u takvom intentizetu) - kucanje srca, lučenje sline, pomicanje zglobova itd., ali ako ne počneš bezrazložno paničariti, možeš biti satima u gluhoj sobi. Osim ako ona HRT-ova nije za ljudsko uho "glasnija" od ovih koje obaraju rekorde.

 i radijske su takve. no poanta mikrosoftove je u sljedećem: "ovako će (na -23 dbA) zvučati vapaji naših korisnika za kvalitetnim OS-om" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Bio sam u špilji i iskusio apsolutnu tamu. Nakon par minuta gubite pojam o svom tijelu, morate se dotaknuti da skužite da ste to vi, gore dolje, lijevo desno, totalno izgubite pojam o svemu, jako žestoka stvar. 

nema nam pomoći...tu du du du dudududu
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Ma nema do sobe obljepljene kartonima od jaja.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Kad ih već toliko brine zvuk mogli bi i hardwersku 3D akceleraciju zvuka vratiti u Windowse.

Dont believe what you are told. Double check.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Diablo86 kaže...

Ma nema do sobe obljepljene kartonima od jaja.

 yup. savršeno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Ajar kaže...

 i radijske su takve. no poanta mikrosoftove je u sljedećem: "ovako će (na -23 dbA) zvučati vapaji naših korisnika za kvalitetnim OS-om" 

 Svrha je obaranja tog rekorda gotovo stopostotno marketinška, naravno. :)

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
offline
Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućega

Baš me zanima da li se tamo i posljedice graha bolje čuju

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Solo761 kaže...

Baš me zanima da li se tamo i posljedice graha bolje čuju

 Čuju se i prije nego što se čuju. Zvuk je peristaltike baš jedan od onih kojih se preplašiš u tim gluhim sobama.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
15 godina
offline
Re: Microsoftov zvučni laboratorij na rubu mogućeg
Jim22 kaže...

Bio sam u špilji i iskusio apsolutnu tamu. Nakon par minuta gubite pojam o svom tijelu, morate se dotaknuti da skužite da ste to vi, gore dolje, lijevo desno, totalno izgubite pojam o svemu, jako žestoka stvar. 

 Tokom rata u BiH, u jednom periodu je u centralnoj Bosni stao sav saobraćaj pa sam imao priliku ići pješice kroz vrandučki tunel dug oko 1500 m, koji nije bio osvijetljen. Jedino rješenje je bilo nositi štap kojim se konstantno mora strugati po zidu. U momentu kad sam slučajno odvojio štap od zida više nisam mogao naći zid barem 5 minuta. Osjećaj je strašan. Panika!!! Kad sam uspio naći zid, više nisam bio siguran u kojem smjeru idem. Osjećaj za orijentaciju u bilo kojem smjeru nestaje - čak i gore-dole. Nevjerovatno.

 

Postoji priča iz istog perioda o dva čovjeka koji su se negdje na sredini (koristeći te štapove) sudarili, nakon višeminutnog bauljanja uspjeli napipati zid, te nastavili. Na kraju su izašli svako na svojoj strani, odakle su i krenuli. Dakle totalna dezorjentacija.

 

Gluha soba je vjerovatno nešto slično, ali u audio smislu. Vjerujem da odsustvo audio poticaja iz okoline na koje je mozak navikao radi kuršlus u glavi. Ne bih baš volio duže vrijeme provesti u njoj.

morrisoN
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice