Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

poruka: 27
|
čitano: 3.666
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobilna grafika uskoro bolja od konzola".
15 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Dobro procjenjuju. Ako još smijem dodati - I told you so.

 

Tek ćemo za nekoliko godina vidjeti kakvom smo se dinosaurskom tehnologijom koristili. Neće biti potrebe da grafičke kartice budu ove veličine:

Mislim, svaka čast AMD-u / Nvidiji, ali "uskoro" će GPU  grafičke kartice biti veličine CPU-a.

www.bug.hr/forum/suspended/
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 4:03 (Random.).
 
8 19 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

A današnji CPU-i i GPU-i se razlikuju u dimenzijama?

 
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...

Dobro procjenjuju. Ako još smijem dodati - I told you so.

 

Tek ćemo za nekoliko godina vidjeti kakvom smo se dinosaurskom tehnologijom koristili. Neće biti potrebe da grafičke kartice budu ove veličine:

CPU CPU
Mislim, svaka čast AMD-u / Nvidiji, ali "uskoro" će GPU biti veličine CPU-a.

Te čipove treba hladit, ti čipovi gutaju struju i trebaju dobru naponsku regulaciju, a sve to vodi do velikih dimenzija kartice i to se neće promjenit.

 

Grafički podsustav ugrađen u XBOX 360(~x1800) i PS3(~7800GTX) je star, GPU-i unutra vuku korijene iz 2006. godine pa je normalno da će ih mobilne grafičke kad tad stići.

 

GPU i je veličine CPU-a...

 

 

 

GPU GPU
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 17:40 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Shvaćam da je sam GPU otprilike iste veličine kao i CPU. Zbog popratnih sadržaja vezanih uz memoriju, struju i napon  {#}  te također zbog PCI-E sučelja - grafička kartica dimenzijama je na kraju mnogo puta veći od samog CPU-a.

 

Vjerujem da će se pronaći način da se sreže dobar dio dimenzija s grafičkih kartica. Ako pogledamo u nazad, svi su se elektronički uređaji znatno smanjili od njihovog prvog pojavljivanja na tržištu (naravno - gdje je moguće; nisu se smanjile dijagonale TV-a ili kapaciteti frižidera {#})

www.bug.hr/forum/suspended/
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 4:25 (Random.).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Koja marketinška glupost.Kao prvo - neće nikad bolja od specijaliziranih uređaja poput Vite,kao drugo - tko se do vraga ozbiljno igra na mobitelu ? 5% korisnika ? Radi njih će proizvođač masno poskupljivati uređaj skupim i rastrošnim gaming čipovljem ? A tabletovo zauzimanje tržišta nemoguće je radi drugih stvari,primjerice - nitko ne voli držati lopatu u ruci umisto gaming konzole.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 6:02 (QFlash).
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

A sljedeca vijest... iPad brzi od super racunala. To je kraj za superracunala.

Cek, to je vec bilo prosle godine.

http://www.electronista.com/articles/11/05/10/ipad.2.benches.as.fast.as.cray.2.from.1985/

 

Tako da svi koji ste planirali kupiti superracunalo (iz 1985.), kupite radije iPad. Ili super racunalo iz 1986, 1987...

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 6:38 (SupremeCommander).
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
@QFlash

Ispravak netocnog navoda:joysticka ne konzolje :-)
14 godina
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
FireMan97 kaže...
@QFlash

Ispravak netocnog navoda:gamepada ne konzole :-)

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 8:27 (kratos091).
16 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Ma naravno da hoce. Danasnji mobilni CPUovi su jaci od desktop verzija od prije 5 godina, jaci su od super kompjutera od prije 30 godina. Ali, za razliku od 486tice koja vrti 95ticu danasnji mobilni OSovi nisu u stanju zavrtit vise od par programa istovremeno. Danasnji mobilni OSovi nisu u stanju ni web stranice pokazat!
Takodjer, kad se te sve jezgre popale ne da bu se aku ispraznio, vec bu se zapalio koliko struje ce trosit. Jedva cekam pljunut 5000kn i potpisat dvogodisnji ugovor sa djavlom za taj telefon da bi mogao 20 min igrati Doom ili pogledat nesto u HDu na YouXXX (ako me nece docekat poruka da je sadrzaj cenzuriran kadi krsenja ACTA).

E sad, ko to govori? nVidia koja se hvali svojom Tegra grafikom i brzinom, a u stvari je sve to pusiona. A na koji ce to nacit ubrzat? Dodavanjem novih jezgri. A programi ce se pisat u HTML5 koji ce radit razlicito na browserima i biti brzi kao sto je to bio originalni Doom iz 80tih na 486/66.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...

Shvaćam da je sam GPU otprilike iste veličine kao i CPU. Zbog popratnih sadržaja vezanih uz memoriju, struju i napon {#}  te također zbog PCI-E sučelja - grafička kartica dimenzijama je na kraju mnogo puta veći od samog CPU-a.

 

Misliš?

Evo CPU koji "zbog popratnih sadržaja vezanih uz memoriju, struju i napon {#}  te također zbog PCI-E sučelja" nakraju puno veći ispadne {#}

Don't believe what you're told. Double check.
15 godina
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Pa AMD je napravio APU koji je dovoljan za neko multimedia računalo.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

A bas mislio ubost XBOX, jerbo mi se neda svake godine mjenjat graficku. Sada cu trebat uzet iPad jer ce imati bolju grafiku? Da naprave neke joysticke za tablete, vjerojatno bi poceli ubijat trziste konzoli. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
QFlash kaže...

Koja marketinška glupost.Kao prvo - neće nikad bolja od specijaliziranih uređaja poput Vite,kao drugo - tko se do vraga ozbiljno igra na mobitelu ? 5% korisnika ? Radi njih će proizvođač masno poskupljivati uređaj skupim i rastrošnim gaming čipovljem ? A tabletovo zauzimanje tržišta nemoguće je radi drugih stvari,primjerice - nitko ne voli držati lopatu u ruci umisto gaming konzole.

Igre su najbolje prodavani programi za iPhone. Nevjerojatno je koliki promet napravi tih 5% korisnika :) Meni je zabavno gledati raširenost konzervatizma, ne samo u Iranu nego i među kompjuterašima. Stalno nekome nešto ne treba, u doba DOS-a im nisu trebali windowsi, u doba win 98 nije im trebao XP, u doba XP-a nije im trebala sedmica, dok su se pojavili mobiteli koristili su ih samo "Hercegovce", ostalima nisu trebali, kad su se pojavili pametni telefoni, nisu im trebali jer im je dosta i bedasta Nokija, sad im ne treba dobar pametan tefon i tako u nedogled ...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
rjakopec kaže...
QFlash kaže...

Koja marketinška glupost.Kao prvo - neće nikad bolja od specijaliziranih uređaja poput Vite,kao drugo - tko se do vraga ozbiljno igra na mobitelu ? 5% korisnika ? Radi njih će proizvođač masno poskupljivati uređaj skupim i rastrošnim gaming čipovljem ? A tabletovo zauzimanje tržišta nemoguće je radi drugih stvari,primjerice - nitko ne voli držati lopatu u ruci umisto gaming konzole.

Igre su najbolje prodavani programi za iPhone. Nevjerojatno je koliki promet napravi tih 5% korisnika :) Meni je zabavno gledati raširenost konzervatizma, ne samo u Iranu nego i među kompjuterašima. Stalno nekome nešto ne treba, u doba DOS-a im nisu trebali windowsi, u doba win 98 nije im trebao XP, u doba XP-a nije im trebala sedmica, dok su se pojavili mobiteli koristili su ih samo "Hercegovce", ostalima nisu trebali, kad su se pojavili pametni telefoni, nisu im trebali jer im je dosta i bedasta Nokija, sad im ne treba dobar pametan tefon i tako u nedogled ...

 

Konačno netko pametan, svaka čast! :)

mgoricanec
16 godina
online
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
LOL

Mobilna grafika uskoro bolja od konzole!!!
Strah i prezir u redovima gamera!!!

Zamisli ti to 2012 budu presli konzole koje su iz 2006. Kad sljedece godine izbace nove konzole onda bude oko 2020 mobilna grafika tu negdi.
Kad budem mogel spojit stick na tablet i bezicno peglat igre sa pravim kontrolerom a igre ne budu smece onda se cujemo.

Btw doma imam Xbox360, PS3 i Wii +2 kompa, jedan desktop a drugi notebook.
Kraj kompa konzole palim jedino kad dojde ekipa inace skupljaju prasinu.
15 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Bože, vi svi ovo čitate kao "Mobilno uskoro bolje od konzola i desktopa". Napredak u mobilnom može značiti i napredak kod desktop kartica pa je moguće da ćemo vidjeti kartice znatno manjih dimenzija ili podjednakih dimenzija ali znatno boljih performansi.

www.bug.hr/forum/suspended/
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...

Shvaćam da je sam GPU otprilike iste veličine kao i CPU. Zbog popratnih sadržaja vezanih uz memoriju, struju i napon {#}  te također zbog PCI-E sučelja - grafička kartica dimenzijama je na kraju mnogo puta veći od samog CPU-a.

 

Vjerujem da će se pronaći način da se sreže dobar dio dimenzija s grafičkih kartica. Ako pogledamo u nazad, svi su se elektronički uređaji znatno smanjili od njihovog prvog pojavljivanja na tržištu (naravno - gdje je moguće; nisu se smanjile dijagonale TV-a ili kapaciteti frižidera {#})

kakve pak ti gluposti drobis 

 

cpu ima ostatak stvari na maticnoj sto znaci po tvojoj logici da je cpu veci od gpu-a i to dosta :P

graficke ce jos dugo ostat istih dimenzija (zapravo niti nema nekih pamtenih razloga da se smanje)

 

znatno manja kartica ,ali jaca ili jos bolje kartica iste velici i jos jaca :)

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 15:53 (Arnold Layne).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Arnold Layne kaže...

kakve pak ti gluposti drobis

 

cpu ima ostatak stvari na maticnoj sto znaci po tvojoj logici da je cpu veci od gpu-a i to dosta :P

graficke ce jos dugo ostat istih dimenzija (zapravo niti nema nekih pamtenih razloga da se smanje)

  To su gluposti. Kad je kalkulator bio velik poput pisaće mašine, kladim se da je netko drobio "nema nekih pametnih razloga da ovo bude manje".

Što se tiče dimenzija - da današnje kartice ne troše par stotina Watta, ne bi bilo potrebe za tolikim popratnim komponentama.

www.bug.hr/forum/suspended/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...
Arnold Layne kaže...

kakve pak ti gluposti drobis

 

cpu ima ostatak stvari na maticnoj sto znaci po tvojoj logici da je cpu veci od gpu-a i to dosta :P

graficke ce jos dugo ostat istih dimenzija (zapravo niti nema nekih pamtenih razloga da se smanje)

  To su gluposti. Kad je kalkulator bio velik poput pisaće mašine, kladim se da je netko drobio "nema nekih pametnih razloga da ovo bude manje".

Što se tiče dimenzija - da današnje kartice ne troše par stotina Watta, ne bi bilo potrebe za tolikim popratnim komponentama.

pa zato kaj kalkulator netreba imat jaci procesor 

on ima ove funkcije koje ima i gotovo nema tu vise izmisljanja tople vode ,a grafika ce stalno napredovat

i da danasnje kartice ne trose tolko  nebi bile jake kao danas 
kasnije ce bit jos jace ,ali ce bit bolja tehnologija pa ce se zadrzavat potrosnja na razini na kojoj je danas (odprilike) 

 

http://x264blog.org/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 16:06 (Arnold Layne).
15 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Hipotetski. Ako se u bliskoj budućnosti dogodi slijedeća situacija: najjači mobilni čip velik svega nekoliko cm² (zajedno sa sklopovljem još nekoliko cm²) bude istih ili boljih performansi od najslabije desktop kartice dimenzija nekih 40-50 cm² (zajedno sa sklopovljem i PCI-E sučeljem). Ako se to dogodi, hoćeš li priznati da ima mjesta za smanjivanje dimenzija desktop kartica?

www.bug.hr/forum/suspended/
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...

Hipotetski. Ako se u bliskoj budućnosti dogodi slijedeća situacija: najjači mobilni čip velik svega nekoliko cm² (zajedno sa sklopovljem još nekoliko cm²) bude istih ili boljih performansi od najslabije desktop kartice dimenzija nekih 40-50 cm² (zajedno sa sklopovljem i PCI-E sučeljem). Ako se to dogodi, hoćeš li priznati da ima mjesta za smanjivanje dimenzija desktop kartica?

uzmu taj cip i povecaju ga i dobe jos jaci cip od toga jer razloga za smanjivanje nema 

a za vecu snagu ima

http://x264blog.org/
12 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Naslov bi trebao glasiti "Mobilna grafika uskoro bolja od sadasnjih konzola" a dok mobiteli postanu graficki napredniji,do tad ce izac vec nova generacija konzola tako da....

 

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Arnold Layne kaže...

uzmu taj cip i povecaju ga i dobe jos jaci cip od toga jer razloga za smanjivanje nema

a za vecu snagu ima

Znači, ako računalo stane na (ili pored) stol(a), nema razloga da bude imalo manje nego što je danas?

www.bug.hr/forum/suspended/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 16:59 (Random.).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mobilna grafika uskoro bolja od konzola
Random. kaže...
Arnold Layne kaže...

uzmu taj cip i povecaju ga i dobe jos jaci cip od toga jer razloga za smanjivanje nema

a za vecu snagu ima

Znači, ako računalo stane na stol, nema razloga da bude imalo manje nego što je danas?

pa moze i do stola bilo gdje 

nece mi se kroz godine kuca smanjit pa da bi mi najednom smetalo

http://x264blog.org/
15 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

Zašto onda ne rade procesore nekoliko puta veće površine od današnjih da bi dobili na performansama? Mjesta očito ima.

Koliko ja znam, razlog je: veće dimenzije - manji postotak ispravnih procesora.

www.bug.hr/forum/suspended/
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 17:11 (Random.).
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

ajde ovo vec ima neke logike :)

http://x264blog.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobilna grafika uskoro bolja od konzola

 grafika ce napredovat dok kvalitetom slike ne prijedje granicu koju ljudsko oko moze razlikovat...tako da smisla za daljni napredak nema

 logicno je da ce se sve do tada zadrzat postojece ili malo smanjiti velicina kartica...jer lakse je napraviti nesto visokih performansi kad se nemora pazit na velicinu...tek kasnije ce se pocet smanjivati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice