Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatke ko

poruka: 5
|
čitano: 1.119
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatke ko".
16 godina
neaktivan
offline
Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatke ko

Podrska Casparu.

 

Uostalom, Signal Private Messenger.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatke ko

Je li netko probao i Signal i Telegram? Cuo sam da jako puno ljudi hvali Telegram, ali koriste closed source enkripciju dok je ona koju koristi Signal open source. Po pitanju broja korisnika pretpostavljam da stoje jednako lose. Dakle ostaju mogucnosti pojedine aplikacije - kakvo je tu stanje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatk
kerum kaže...

Je li netko probao i Signal i Telegram? Cuo sam da jako puno ljudi hvali Telegram, ali koriste closed source enkripciju dok je ona koju koristi Signal open source. Po pitanju broja korisnika pretpostavljam da stoje jednako lose. Dakle ostaju mogucnosti pojedine aplikacije - kakvo je tu stanje?

Rabim Telegram od početka uz ostale messengere (a probao sam ih sve) te sam navukao određen broj bližnjih na navedeni i imam samo riječi hvale; ponajbolja stvar sa daleko najviše featurea. Primjerice, mogućnost slanja slika/fotografija bez kompresije ili smanjivanja rezolucije, slanja bilo kakvog fajla i to do 1.5GB, animacije itd...  . Od prvog dana do danas s njime nikakvih poteškoća nemam. Preporuka svakome, neće vam biti žao. Signal mi se nekako čini pust i prazan kraj Telegrama.

If you notice this notice, you will notice that this notice is not worth noticing.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatk
kerum kaže...

Je li netko probao i Signal i Telegram? Cuo sam da jako puno ljudi hvali Telegram, ali koriste closed source enkripciju dok je ona koju koristi Signal open source. Po pitanju broja korisnika pretpostavljam da stoje jednako lose. Dakle ostaju mogucnosti pojedine aplikacije - kakvo je tu stanje?

Probao sam telegram na 5 min, totalno se razočarao i uninstalirao. Od 50 kontakata u telefonu oko 90% ima instalirano viber, 70% ima whatsapp a telegram nije imala niti jedna jedina osoba. Pošto znam koji je cirkus nekoga nagovoriti da instalira viber (pljuvanje krvi i nagovarnaje tjednima) odmah sam odustao od telegrama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka: Facebook ne smije prikupljati podatk
kerum kaže...

Je li netko probao i Signal i Telegram? Cuo sam da jako puno ljudi hvali Telegram, ali koriste closed source enkripciju dok je ona koju koristi Signal open source. Po pitanju broja korisnika pretpostavljam da stoje jednako lose. Dakle ostaju mogucnosti pojedine aplikacije - kakvo je tu stanje?

U principu, tu su negdje po mogucnostima, osobno vise naginjem Signalu zato sto je otvorenog koda i poznati su svi algoritmi koje koriste prilikom uspostavljanja komunikacije i same komunikacije. Algoritmi i kriptosustavi koje koriste nisu oni osmislili, vec su to algoritmi koji su poznati kriptografskoj zajednici i stalno se radi na trazenju slabosti tih algoritama i njihovom poboljsanju.

 

Sto se korisnika tice, Signal ima par milijuna (mozda vise?), Telegram nesto vise (ako se ne varam, u Iranu je najpopularnija IM aplikacija - koristi ju kakvih 20-ak milijuna). Znam da, kako je bila ova situacija sa curenjem e-poruka demokrata u Americi, da su eksplicitno naredili osoblju da koriste iskljucivo Signal ako zele pricati ista o Donaldu Trumpu. Jbg, opekli se, pa im je sad dobro ono protiv cega se svim silama bore s kojekakvim NSA-ima i CIA-ima. Licemjeri, ali sto ces.

 

No da se vratimo na pricu o korisnicima, ocito je da su u principu bitni samo bliznji s kojima se cesto cujes, pa mislim da i nije veliki problem uspostaviti takvu komunikaciju, bilo Signalom ili Telegramom.

bubimir5 kaže...

Probao sam telegram na 5 min, totalno se razočarao i uninstalirao. Od 50 kontakata u telefonu oko 90% ima instalirano viber, 70% ima whatsapp a telegram nije imala niti jedna jedina osoba. Pošto znam koji je cirkus nekoga nagovoriti da instalira viber (pljuvanje krvi i nagovarnaje tjednima) odmah sam odustao od telegrama.

Gle, stvar je vrlo jednostavna: "Zelis me dobiti? Izvolis, tu ti je Signal/Telegram, na ostalom me nema i/ili se ne javljam. Alternativa ti je osobno me kontaktirati.". Tako da, onaj tko te zbilja toliko jako treba, ili ce napraviti ta dva klika da instalira neku od tih aplikacija ili ce se potruditi osobno te kontaktirati.

 

Mozda ce film Snowden koji se poceo prikazivati donekle osvjestiti ljude sto znaci masovni nadzor i koliko je takvo nesto lose za drustvo, pa ih trgnuti na neke promjene, izmedu ostalog i u vidu aplikacija koje koriste za IM.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice