Novih 160 otkaza u HT-u

poruka: 13
|
čitano: 3.765
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novih 160 otkaza u HT-u".
15 godina
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

(iz Vodiča kroz galaktiku za autostopere)

 

The only profitable division of the Sirius Cybernetics Corporation is its Complaints division, which takes up all of the major landmasses on the first three planets in the Sirius Tau system. The theme song for the Complaints division is Share and Enjoy, and has since become the theme apparent for the company as a whole. The main office building and headquarters for the company was originally built to represent this motto, but due to bad architecture it sank halfway into the ground, killing many talented young complaints executives. The downside to this is that the upper halves of the motto's words now read, in the local language, "Go Stick Your Head in a Pig."

 

(ovo mi prvo padne na pamet kad se spomene HT) {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

dao bog da taj ht propadne,oni su najveca banda nakon hdz-a.

Moj PC  
21 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novih 160 otkaza u HT-u

Problem je u iskorištavanju naivnih ljudi. {#}

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

Jbg bit cu iskren, tko zna koju godinu zaredom im vec pada profit a posljedicno i dividenda, tako da je vec bilo krajnje vrijeme da se nes poduzme. Znam da zvucni ruzno, al jbg nije HT karitas, niti je na njima da brinu o pravima radnika te potrosaca. njihova jedina briga su interesi njihovih dionicara. a kao sto je kolega Rambox zakljucio - to sto se nasa banana drzava na celu s Kradezom te Partijom (nema neke razlike, osim demagogije) nije znala izborit za nase interese, e to je nas problem.

 

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

Htjeli smo silom u kapitalizam, ali po mogućnosti da i dalje imamo sasvim besplatno zdravstvo, besplatno školstvo, sigurnost radnog mjesta, sindikate, radnička prava i da se ide na kvazibolovanje kad se prave kobasice. Nažalost, u kapitalizmu toga nema. U normalnoj državi koja ima funkcionalnu ekonomiju ti ljudi bi imali alternativu i mogli bi pronaći posao relativno brzo. Kad se u ovoj ekonomskoj podrtini poput naše odjednom pojavi 160 nezaposlenih ljudi koji pucaju na poslove u istoj branši, što je moguće očekivati? Da će naći posao? Ljudi, drž'te se.

 
12 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

Imam dojam da u zadnje vrijeme iz HT-a dolaze isključivo dvije vrste vijesti, "direktori su se malo zarotirali na direktorskim pozicijama" i "direktori otpuštaju radnike".

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novih 160 otkaza u HT-u
Dre2 kaže...

Htjeli smo silom u kapitalizam, ali po mogućnosti da i dalje imamo sasvim besplatno zdravstvo, besplatno školstvo, sigurnost radnog mjesta, sindikate, radnička prava i da se ide na kvazibolovanje kad se prave kobasice. Nažalost, u kapitalizmu toga nema. U normalnoj državi koja ima funkcionalnu ekonomiju ti ljudi bi imali alternativu i mogli bi pronaći posao relativno brzo. Kad se u ovoj ekonomskoj podrtini poput naše odjednom pojavi 160 nezaposlenih ljudi koji pucaju na poslove u istoj branši, što je moguće očekivati? Da će naći posao? Ljudi, drž'te se.

Ono kaj mi imamo nije kapitalizam,Smijeh to se zove intresni grabizam dakle rasprodaj i rasturi pa kaj bude bit če. Dakle to je zapravo izdajnička politika(HDZ ili SDP itd sve je to ista priča), i to namjerno bez ikakvih strateških planova za budučnost na bilo kojem polju u našoj Hrvatskoj.

 

Kad kažemo kapitalizam jel, da u Americi je pravi kapitalizam okvirno isto je i u Kanadi kaj drugo normalno.Ali kaj se tiče države kao Kanada, razlike u odnosu na Ameriku su prilično drastične i to u pozitivnom smislu. Znači Kanada je država na mjestu, no SAD jok nema šanse kad se sve zbroji i oduzme to je jedini logičan zaključak.{#}

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
protjeran
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

ja bi rađe ovima u splitu dao otkaz, 20+radnika na odrzavanju jedne web stranice!{#}povratit cu...{#}


http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/javna-uprava-it-odjel/213509.aspx?page=0&jumpto=4316085&sort=asc&view=flat

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Novih 160 otkaza u HT-u
Stjepanj kaže...

ja bi rađe ovima u splitu dao otkaz, 20+radnika na odrzavanju jedne web stranice!{#}povratit cu...{#}


http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/javna-uprava-it-odjel/213509.aspx?page=0&jumpto=4316085&sort=asc&view=flat

lol

9 godina
protjeran
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

T-Scum uzima programere trazeci od njih da naprave programe koji automatiziraju neki proces..nakon toga,sami programeri puse otkaz,jer su sami sebe zamjeniili tim programom... tako je i jedna moja frendica zavrsila na cesti,a imala je briljantne ocjene na FER-u

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

radnicima koji su utvrđeni kao višak biti ponuđena i mogućnost sudjelovanja u selekcijskom postupku za radna mjesta na kojima postoji potreba za radnicima, a to se prije svega odnosi na Kontaktni centar

 

Normalno, u Kontakt centru uvijek ima slobodnih mjesta jer tamo mijenjaju ljude ti ljudi kao čarape, a sve zbog nasilnog nametanja prodaje u Korisničku podršku.

 

Ako ćemo to usporediti sa pričom o 'koki' koja nese zlatna jaja, HT nemilosrdno kopa po iznutricama te 'koke' nadajući se da će naći još koje zlatno jaje, samo još ovaj kvarta, samo još ovaj mjesec da vide neki porast...

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

Da su smeće - jesu, no kakvih poslodavaca ima, HT na kraju spada u bolje. 

 

Dre2 vam je sve rekao i nije potrebno ništa više nadodati. A ramboxu bih samo rekao kako znam više slučajeva u Kanadi gdje ljudi godinama žive bez stalnog radnog odnosa. Bukvalno ih zovu samo kad ima posla (bilo to na par dana, tjedana ili mjesec-dva). Kad posla nema, čekaj kraj telefona i nadaj se da će netko nazvati. Naravno, kud i kamo je bolje nego kod nas, no svrha kapitalizma i same ekonomije nije da svi budu zaposleni i da imaju dostojanstven život. Stopa nezaposlenih mladih u primjerice jednoj Švedskoj iznosi oko 25%, a zemlja je na glasu sa svojom socijalnom politikom.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novih 160 otkaza u HT-u

 

Čujem kako HT sad zapošljava ljude - programere, inženjere, analitičare - preko agencije. Ne direktno.

Ima oglas na MojPosao.net, šifra "naš klijent je jedna od najpoželjnijih hrvatskih poslodavaca" {#}

Nekad su tako zapošljavali u call centru, pomoćne službe...

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice