Operateri ipak pristali na otpis dugova

poruka: 42
|
čitano: 7.746
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Operateri ipak pristali na otpis dugova".
15 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

moram izrabiti svoje pravo na mišljenje (ne i argumentaciju, jer bi to zauzelo čitavu stranicu) da je ovaj "program" odn. potez sumanuto idiotski i potpuno neprimjeren (a sve skupa tako tipično za vlastodršce u rvata), moguće i neustavan (jer nas čini nejednakima pred zakonom). onaj tko je dug načinio, mora ga i platiti. uvijek, svugdje i bez iznimke. kad su ga znali načiniti, neka saznaju kako ga i podmiriti. ameri kažu: can't do the time, don't do the crime. može se, eventualno, pregovarati o "reprogramiranju"/osobnom bankrotu ali nipošto otpisivanju. koliko je meni znano, u ekonomiji ne vrijedi očenaš (..."i otpusti nam duge naše, kao što i i mi otpuštamo dužnicima svojim" ...). osim toga, otvara niz pitanja o tome kome, kako, kad, za što i koliko još "otpisati", što samo stimulira stvaranje dugova (trošenje), a ne i njihovo plaćanje. jadan način za kratkoročnu kupnju glasova od budala koje to popuše. no "dugoročno smo svi ionako mrtvi" (keynes). {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 13:18 (Ajar).
Moj PC  
36 5 hvala 2
16 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Džabalebarenje se kod nas uvijek isplati :)

 

S druge strane, operateri su tu već izgubili. Naime, otpisivat će se dugovi samo onima od kojih taj dug ionako nikad ne bi naplatili, a samo bi potrošili još novca na pokušaje utjerivanja duga. Ovo im je zapravo jeftinije rješenje.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova

A što sa komunalcem ??? Jedan starac je ostao bez kuće jer nije mogao platiti račun za komunalac za koji je prisiljen plačati. Svi novci od mirovine su isli za ostale režije kao i za hranu koju jedva ima i na kraju mu Komunalac odlučio oduzeti kuću tj ovršiti i deložirati. 

 

14 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova

Da, sjećam se tog slučaja. Još da se radi o nekoj kući nego o staroj kućici koja jedva stoji. Definitivno ovaj potez otvara mnoga pitanja, ako su već odlučili opraštat neke dugove zašto baš one za mobilnu telefoniju, kao da je to kategorija troškova koji su bili neophodni za preživljavanje pa su morali biti napravljeni.

16 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova

Zanimljivo kako se oprašta dug prema teleoperaterima. Pa imati mobitel i internet nije nužna potreba. Ajmo svi jednostavno prestat plaćat i živit na grbači drugih. Jadna smo mi država ako se "sirotinji" oprašta takav dug. I naravno kada nešto poskupo onima koji plaćaju svi će se dić na noge, a naravno da ne će poskupit ako se nekima otpisuje

11 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Ajar kaže...
Darmarko kaže...
dastefan kaže...

Nevjerovatno! Ovo je stvarno fascinantno, pokazatelj pravog hrvatskog mentaliteta.

Vama Ništa ne valja! Da telekomi nisu nista oprostili i da je to napisano kao vjest onda bi tu plakali i pametovali kako kod nas vlada bezvlašće i zakon korporacija, kako veliki kradu malima bla bla, sad kad je odluceno da ce biti oprosteno opet se zalite  imate bolje rjesenje. Vama nikad nije dobro sto god bilo odluceno.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Ajar kaže...

moram izrabiti svoje pravo na mišljenje (ne i argumentaciju, jer bi to zauzelo čitavu stranicu) da je ovaj "program" odn. potez sumanuto idiotski i potpuno neprimjeren (a sve skupa tako tipično za vlastodršce u rvata), moguće i neustavan (jer nas čini nejednakima pred zakonom). onaj tko je dug načinio, mora ga i platiti. uvijek, svugdje i bez iznimke. kad su ga znali načiniti, neka saznaju kako ga i podmiriti. ameri kažu: can't do the time, don't do the crime. može se, eventualno, pregovarati o "reprogramiranju"/osobnom bankrotu ali nipošto otpisivanju. koliko je meni znano, u ekonomiji ne vrijedi očenaš (..."i otpusti nam duge naše, kao što i i mi otpuštamo dužnicima svojim" ...). osim toga, otvara niz pitanja o tome kome, kako, kad, za što i koliko još "otpisati", što samo stimulira stvaranje dugova (trošenje), a ne i njihovo plaćanje. jadan način za kratkoročnu kupnju glasova od budala koje to popuše. no "dugoročno smo svi ionako mrtvi" (keynes). {#}

Potpuno si neosjetljiv na tuđe probleme. Takvi obično ne bi popustili drugome, ali od svih traže oprost kad se sami nađu u govnima.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
dastefan kaže...

Da, sjećam se tog slučaja. Još da se radi o nekoj kući nego o staroj kućici koja jedva stoji. Definitivno ovaj potez otvara mnoga pitanja, ako su već odlučili opraštat neke dugove zašto baš one za mobilnu telefoniju, kao da je to kategorija troškova koji su bili neophodni za preživljavanje pa su morali biti napravljeni.

Postavljaš pogrešno pitanje.

 

"Nakon Finske i Španjolske, Hrvatska će od 1. siječnja 2015. postati treća država na svijetu u kojoj će brzi internet postati zakonsko pravo svakog građanina."

 

http://www.poslovni.hr/tehnologija/od-1-sijecnja-minimalna-brzina-interneta-1-mbps-282934

 

Telekomunikacijske usluge više nisu deveta voda kisela, nego civilizacijska tekovina i, kao što vidiš, zakonsko pravo.

 

14 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
lGRACINA kaže...

Nije istina. Ja nisam rekao da im ne treba biti oprošteno. Samo sam postavio pitanje ravnopravnosti i spomenuo ovaj slučaj: http://www.24sata.hr/sudbine/bez-milosti-josipu-su-uzeli-kucu-zbog-1200-kuna-duga-392126. Dakle da je telefonirao bilo bi mu oprošteno ali ovako...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
ParaNO1d kaže...

Zanimljivo kako se oprašta dug prema teleoperaterima. Pa imati mobitel i internet nije nužna potreba.

"Nakon Finske i Španjolske, Hrvatska će od 1. siječnja 2015. postati treća država na svijetu u kojoj će brzi internet postati zakonsko pravo svakog građanina."

 

http://www.poslovni.hr/tehnologija/od-1-sijecnja-minimalna-brzina-interneta-1-mbps-282934

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
lGRACINA kaže...

Nevjerovatno! Ovo je stvarno fascinantno, pokazatelj pravog hrvatskog mentaliteta.

Vama Ništa ne valja! Da telekomi nisu nista oprostili i da je to napisano kao vjest onda bi tu plakali i pametovali kako kod nas vlada bezvlašće i zakon korporacija, kako veliki kradu malima bla bla, sad kad je odluceno da ce biti oprosteno opet se zalite  imate bolje rjesenje. Vama nikad nije dobro sto god bilo odluceno.

Nije jos nista odluceno. Cak pise na kraju samog teksta da se ceka odluka stranih vlasnika. Naravano da oni nece samo tako oprostiti dugove. Sve to ce kompenzirati njima drzava, odnosno porezni obveznici. I ovdje vrijedi ona : There ain't no such thing as a free lunch. Uvijek na kraju to netko mora platiti kroz neki novi/veci namet ili kroz novi kredit.

14 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova

Šta znači pravo pristupa na internet ovakvom čovjeku koji nema gdje ni živjeti. I da li će to pravo od 1.1.2015. biti besplatno?

16 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Otpis IT dugova spada pod luksuz. Covjek koji je sirotinja i pokusava prehraniti svoju obitelj sigurno nema dugova prema teleoperaterima zbog kupovine najnovijeg mobitela ili nabijanja telefonskog racuna. Ovo spada pod domenu oprastanje zajebancije đabalebarošima i ljenoguzima.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Neće biti besplatno ali te operateri više neće moći dobiti ili odbiti tako lako kao do sada. I drago mi je da će to postati zakonsko pravo, jer će ljudima unaprijediti život.

 

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Tesko da su oprostili dug. Sigurno su dobili nesto na drugoj strani.

No, oprost dugova je pod velikim upitnikom, jer u puno slucajeva je pljacka odvjetnika i FINAe veca od stvarnog duga. Zasto se ne bi trazilo da i oni oproste dugove?

Kako to da Hanzekovic postaje multimiljunas, radi za grad ovrhe i placa Bandicu 15 milja jamcevine? Ne radi odvjetnickog posla vec radi pljacke zvane - ovrhe. Takodjer, zakon o ovrsi nije donio T-Com ili Hanzekovic vec Sabor koji je odgovoran za sve sto se desava i za posljedice koje ce iz svega proizac.

Sto znaci kada neko oprosti dug? Dal to ukljucuje glavnicu (stvaran dug), kamatu i enormne troskove?

 

 

Jedino rijesenje prije nego sto sve eksplodira je retroaktivno promjenit zakon o ovrsi i drasticno srezati odvjetnicku i FINAinu pljacku. Zamrznut sve dugove i pod hitno zamrznut ovrhe i otimacinu imovine. Omogucit ljudima da pocmu radit i zivit zivot dostojan covjeka i polako vracat svoje dugove. Ni banke, ni operateri, ni komunalci ne ce propasti ako omoguce i drugima zivot.

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Romano kaže...

Otpis IT dugova spada pod luksuz. Covjek koji je sirotinja i pokusava prehraniti svoju obitelj sigurno nema dugova prema teleoperaterima zbog kupovine najnovijeg mobitela ili nabijanja telefonskog racuna. Ovo spada pod domenu oprastanje zajebancije đabalebarošima i ljenoguzima.

Luksuz? U 21. stoljeću telefon je luksuz? Možda zbog visokih cijena operatera.

 

Nisi postavio pitanje kako su ti ljudi sklopili ugovore (jer zbog prepaida sigurno nisu došli na prosjački štap)? Maloprije sam na okretištu tramvaja u kvartu XYZ u Zagrebu vidio tri balavca kako obrađuju stariju gospođu da postane korisnik jesne naše mobilne mreže. Tko kontrolira takvu vrstu prodaje? Ili likova koji ljudima dolaze na vrata? Ili prodaju putem telefona? I onda je onaj kojeg prevare kriv.

 

 

 

16 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Pa normalno da je luksuz. Ne pricamo ovdje o oprastanju dugova od 100 kuna,nego do 25.000. Sirotinja kupi prepaid bon od 25 kuna i koristi nokiu 3310,a ovi djiberi sto su nabili par tisuca koriste najnovije telefone i pretplate od 300-400 kuna.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
7 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Romano kaže...

Pa normalno da je luksuz. Ne pricamo ovdje o oprastanju dugova od 100 kuna,nego do 25.000. Sirotinja kupi prepaid bon od 25 kuna i koristi nokiu 3310,a ovi djiberi sto su nabili par tisuca koriste najnovije telefone i pretplate od 300-400 kuna.

Kako znaš da koriste najnovije telefone i pretplate 300-400 kuna?

 

14 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
dastefan kaže...

Šta znači pravo pristupa na internet ovakvom čovjeku koji nema gdje ni živjeti. I da li će to pravo od 1.1.2015. biti besplatno?

Pravo na internet znači da svatko može zatražiti operatera da mu dovede internetsku vezu, bilo to u gradu, na selu, otoku...bilo gdje i ovaj mu tu internetsku vezu mora pružiti.

 

Taj internet se plaća.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Pitanje je bilo retoričko, naravno da se plaća. To je bila i poanta, što ti vrijedi da imaš zakonsko pravo na nešto ako nemaš para da to platiš. Pa tema je opraštanje dugova.

Šta će biti sa onima koji se pozovu da imaju zakonsko pravo da im se uvede brzi internet, pa nakon što im se uvede, nakon nekog vremena tu uslugu ne budu mogli plaćati? Ukinut će im se, i što im onda vrijedi zakonsko pravo na brzi internet, i da li će im se oprostiti dugovi koje su do tada napravili?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 15:50 (dastefan).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
BudalastoStvorenje kaže...

Potpuno si neosjetljiv na tuđe probleme. Takvi obično ne bi popustili drugome, ali od svih traže oprost kad se sami nađu u govnima.

 

kao prvo, NIKAD ne trošim više nego što imam (nemam ni kreditnu karticu), a kao posljednje - nikad nikome nisam ostao dužan (iako rijetko išta posudim). kao između: da, otpisati dugove za osnovne životne potrebe (režije) onima koji nemaju a moraju barem minimalno potrošiti nešto - imalo bi smisla u socijalno uređenoj državi (gdje, zapravo, sirotinje ne bi ni bilo). telefoniranje (osobito mobilno) NIJE osnovna potreba, već stvar komocije. pa neka plaćaju. bez otpisa. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 5:11 (Ajar).
12 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Apsolutno sam za oprastanje dugova siromasnim gradjanima. Tih siromasnih je svakim danom sve vise a jedan od osnovnih razloga za to je duznicko ropstvo u kojem ljudi primanjima jedva pokrivaju kamate na dugovanja. Na taj nacin drzava propada iz dana u dan a pogotovo ako joj je bankarski sektor u vlasnistvu stranaca. Ako drzava danas pokrije neciji dug u buducnosti ce taj novac vratiti kroz PDV od istog tog gradjana. Ovako kakvo je stanje sad, ne zaradjuje nitko.

 

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

Znači danas je najbolje bit siromašan, uvalit se u dugove, sve će ti se oprostiti, imaš sve besplatno jer si kao siromašan a ubiti stojiš doma i ništa ne radiš.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
11 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Ajar kaže...

moram izrabiti svoje pravo na mišljenje (ne i argumentaciju, jer bi to zauzelo čitavu stranicu) da je ovaj "program" odn. potez sumanuto idiotski i potpuno neprimjeren (a sve skupa tako tipično za vlastodršce u rvata), moguće i neustavan (jer nas čini nejednakima pred zakonom). onaj tko je dug načinio, mora ga i platiti. uvijek, svugdje i bez iznimke. kad su ga znali načiniti, neka saznaju kako ga i podmiriti. ameri kažu: can't do the time, don't do the crime. može se, eventualno, pregovarati o "reprogramiranju"/osobnom bankrotu ali nipošto otpisivanju. koliko je meni znano, u ekonomiji ne vrijedi očenaš (..."i otpusti nam duge naše, kao što i i mi otpuštamo dužnicima svojim" ...). osim toga, otvara niz pitanja o tome kome, kako, kad, za što i koliko još "otpisati", što samo stimulira stvaranje dugova (trošenje), a ne i njihovo plaćanje. jadan način za kratkoročnu kupnju glasova od budala koje to popuše. no "dugoročno smo svi ionako mrtvi" (keynes). {#}

ovaj si komentar napisao samo da dobiješ što više lajkova,ljudi nisu krivi ako dobiju otkaz pa ne mogu vračati dugove

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 16:08 (blackalbum).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
Ajar kaže...

kao prvo, NIKAD ne trošim više nego što imam (nemam ni kreditnu kareticu), a kao posljednje - nikad nikome nisam ostao dužan (iako rijetko išta posudim). kao između: da, otpisati dugove za osnovne životne potrebe (režije) onima koji nemaju a moraju barem minimalno potrošiti nešto - imalo bi smisla u socijalno uređenoj državi (gdje, zapravo, sirotinje ne bi ni bilo). telefoniranje (osobito mobilno) NIJE osnovna potreba, već stvar komocije. pa neka plaćaju. bez otpisa. {#}

Nikad ne reci nikad. Jer se i najštedljivijem i najpametnijem može dogoditi da se sutra nađe u nepovoljnoj situaciji. Dovoljna je samo jedna situacija da se to ostvari - bolest.

 

Kako bi bolje razumio udio telekomunikacijskih usluga u ukupnom dugu, pročitaj sljedeći tekst: http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/blokirani-gradani-najvise-duguju-bankama/

 

Dakle, dug telekomima nije dominantni dug. Također, bilo bi vrlo zanimljivo čuti priče dužnika kako su završili u dugu i koliko njih je precijenilo svoje financije (to su oni na koje ti režiš u svojim svojim porukama), koliko je preko noći izgubilo posao (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/225419/Gradani-sve-siromasniji-od-bankrota-ih-dijeli-jedna-placa.html), a koliko njih je navučeno na tanak led na štandovima trgovačkih centara, štandovima na tramvajskim stanicama, prodajom na pragu kuće / stana, prodajom telefonom i itd. (http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/59523-Vip-prevara-hitno-!).

 

Također, nemoj zaboraviti niti da su i VIP i HT imali pretplate od samo 15 kuna mjesečno, pa činjenica da je netko bio pretplatnik ne znači odmah i da je napravio veliki dug telekomu.

 

Puno je tu stvari koje je potrebno uzeti u obzir.

 

Komunikacija je danas osnovno ljudsko pravo. Tragično je da to ne prepoznaješ. Ali, kao što se često kaže, sit gladnom ne vjeruje.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
sirka666 kaže...

Znači danas je najbolje bit siromašan, uvalit se u dugove, sve će ti se oprostiti, imaš sve besplatno jer si kao siromašan a ubiti stojiš doma i ništa ne radiš.

To ti kažeš.

 

12 godina
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
BudalastoStvorenje kaže...

Komunikacija je danas osnovno ljudsko pravo.

To je pravi Rvat 21-og stoljeca:

Moje pravo, moje pravo i samo moje pravo!

Obveza? Kakva obveza!?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
kerum kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Komunikacija je danas osnovno ljudsko pravo.

To je pravi Rvat 21-og stoljeca:

Moje pravo, moje pravo i samo moje pravo!

Obveza? Kakva obveza!?

Ti baš ne pratiš ovu raspravu s razumijevanjem. Pitanje je kako je ta obaveza nastala? I kakav status sada ima osoba koja je u dugu? Koliko je među njima onih koji su svjesno precijenili svoje financijske mogućnosti, a koliko je onih koji su stjecajem životnih okolnosti završili u dugovima. Nije svejedno kako je dug nastao. Zato moraju postojati kriteriji za otpisa duga.

 

Daj svrati pred pučku kuhinju, pa ljudima počni propovijedati o obvezama.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Operateri ipak pristali na otpis dugova
kerum kaže...

To je pravi Rvat 21-og stoljeca:

Moje pravo, moje pravo i samo moje pravo!

Obveza? Kakva obveza!?

 

http://www.index.hr/xmag/clanak/americki-beskucnici-ne-mogu-bez-mobitela-quotto-vise-nije-privilegija-nego-potrebaquot/426577.aspx

13 godina
neaktivan
offline
Operateri ipak pristali na otpis dugova

S obzirom da sam ja bio vjeran potrosac i NIKADA nisam dugovao ni lipe imam makar pravo izraziti misljenje.... uvjeren sam da oni koji duguju, ne duguju novac jer su objesni nego su zbog vise sile ( citaj drzave) izgubili mogucnost placanja takvih usluga, pa su nagomilali dugove....

Dakle s obizirom da je znatno vise ljudi osteceno ( mi koji smo preplatili debelo njihove usluge) mislim da bi bilo u redu da se oproste dugovi nekolicini koji vise nisu u mogucnosti placati....

 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice