Ako pitate Microsoft iPad je preskup

poruka: 50
|
čitano: 6.552
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako pitate Microsoft iPad je preskup".
14 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Svaki Appleov proizvod je kvalitetan ali i preskup!

 
15 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

'Ako pitate Microsoft' - a ako pitate čovjeka s prosječnom hrvatskom plaćom njemu je nadasve pristupačan cijenom.

Moj PC  
9 4 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

MS se od lidera pretvorio u hrpu jada,

nikad nisu imali viziju a Bill i Ballmer su bili glup gluplji,

jedna streber bez vizije a drugi bez ikakve kvalitete

zar nemogu kupiti nikoga sa vizijom i njuhom sta ljudi zele,

 

 
8 39 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Taj tablet je opcenito preskupa investicija, a ja i dalje ne znam svrhu ako netko ima mob od 5" i laptop.

http://isvijet.com.hr
 
18 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Androidi su trenutno jedini tableti za mase.Barem dok ne dođe Ubuntu touch.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
5 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
abraham kaže...

MS se od lidera pretvorio u hrpu jada,

nikad nisu imali viziju a Bill i Ballmer su bili glup gluplji,

jedna streber bez vizije a drugi bez ikakve kvalitete

zar nemogu kupiti nikoga sa vizijom i njuhom sta ljudi zele,

 

Pa prvo ti ne znaš šta želiš, a pogotovo da pričaš šta drugi žele. Odavno su poznate vizije i Microsofta i (tada u neku ruku konkurenta) i Sony. Sony kaže: "centar dnevnog boravka bi trebao da bude TV" a Microsoft kaže: "centar dnevnog boravka bi trebao da bude PC". Izjava stara još 10 godina. Vjerojatno ti se ne sviđa Modern UI dizajn kojeg MS gura pa tu pjeniš... da se ja pitam ja bi ga kačio na sve što ima display, od mikrovalne do perlice za rublja. 

 

Izajva da ti je Bill šteber, ne znam je li to neki pokušaj uvrede nekoga ili šta si htio time reći. Bill je bolji čovjeg od 100 pokojnih Jobsova.

 

Ali da se vratim na reklamu.. Surface Pro 2 sa punim diskom i 8 GB rama košta $1.799,00 bez PDV-a, a ekran koliko čujem nije im baš jača strana.. Entry pokušaji zvani RT neću komentarisati. Jasno mi je da i7 u tom tabletu košta, da 8 GB RAM-a košta, da 512 SSD itekako košta.. ali sada.. 10,6" inčni računar da košta toliko hm.. opravdano il ne zaključite sami.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Edge kaže...

Taj tablet je opcenito preskupa investicija, a ja i dalje ne znam svrhu ako netko ima mob od 5" i laptop.

 

pa neznam, od kad imama tablet, smartphone koristim za osnovne stvari, komp za posao, a tablet za sve ostalo, znači, surfanje, gledanje youtube tutoriala i kanala, čitanje PDFa, gledanje fotki preko albuma na picasi, slušanje glazbe u pozadini dok čitam, jako je praktičan, zavališ se u fotelju i relax, da su skupe igračke, jesu, al da se potroše pare na još veće gluposti ne moramo ni pričati.
10 godina
offline
 
2 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Ne mogu virovat da u 2014 još ima ljudi koji misle da je tablet beskorisna skupa igračka, sta vi točno radite na tim vašim nezamjenjivim PC kantama ?
10 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Iako sam pristalica tableta, ipak mislim da je PC još uvijek nezamjenjiv i da nitko ne može koristiti samo tablet... Ali eto...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Evo ja prije par miseci proda svoj vjerojatno zadnji comp u životu,radikalan potez,al sta ce mi nešto sta se ne upali po misec dana ?
iPad mini i Nexus 7 2013 su mi sasvim dosta,sta mi drugo triba i za sta točno ?
10 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Ja i dalje mislim da je iskustvo na kompu bolje jer nudi više opcija te se za otvaranje stranica/aplikacija izgubi manje vremena, odnosno više se toga napravi u isto vrijeme... Ali ako komp ne koristiš za posao, onda je tablet sasvim dosta.

15 godina
protjeran
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Envy kaže...
abraham kaže...

MS se od lidera pretvorio u hrpu jada,

nikad nisu imali viziju a Bill i Ballmer su bili glup gluplji,

jedna streber bez vizije a drugi bez ikakve kvalitete

zar nemogu kupiti nikoga sa vizijom i njuhom sta ljudi zele,

 

Pa prvo ti ne znaš šta želiš, a pogotovo da pričaš šta drugi žele. Odavno su poznate vizije i Microsofta i (tada u neku ruku konkurenta) i Sony. Sony kaže: "centar dnevnog boravka bi trebao da bude TV" a Microsoft kaže: "centar dnevnog boravka bi trebao da bude PC". Izjava stara još 10 godina. Vjerojatno ti se ne sviđa Modern UI dizajn kojeg MS gura pa tu pjeniš... da se ja pitam ja bi ga kačio na sve što ima display, od mikrovalne do perlice za rublja. 

 

Izajva da ti je Bill šteber, ne znam je li to neki pokušaj uvrede nekoga ili šta si htio time reći. Bill je bolji čovjeg od 100 pokojnih Jobsova.

 

Ali da se vratim na reklamu.. Surface Pro 2 sa punim diskom i 8 GB rama košta $1.799,00 bez PDV-a, a ekran koliko čujem nije im baš jača strana.. Entry pokušaji zvani RT neću komentarisati. Jasno mi je da i7 u tom tabletu košta, da 8 GB RAM-a košta, da 512 SSD itekako košta.. ali sada.. 10,6" inčni računar da košta toliko hm.. opravdano il ne zaključite sami.

usporediti Billa sa Jobsom je uvreda cak i za Billa, Jobs je obicni trgovac slatkisa, egotripirani manijak,

Bill je bar imao nekih tehnickih kvaliteta.

Sta se tice UI designa sa njime se ne zamaram niti mi je bitan, bitna mi je funkcionalnost,

koristim OSX i Windows-e, svaki ima prednosti i mane,

ali prelazak na OSX je bezbolan laiku, ali u drugom smjeru je jako tesko

10 godina
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Vidim da se jako pljuje po RT-u. Evo mog primjera koji PC koristim iznadprosječno. Što imam od instaliranih NE-RT stvari. Torrent (a ima i RT verzija) i Samsung Link. I to je sve. Ako nisi osoba kojoj treba Adobe CS ili slično ne vidim razloga da treba imati punokrvnu verziju Windowsa 8. Ajde baš me zanima što to vama stvarno treba da vam RT ne može služiti isto dobro kao i punokrvna verzija? Možda KMSpico? :)) Ali to je već nešto drugo...

 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Hranitelj kaže...
Evo ja prije par miseci proda svoj vjerojatno zadnji comp u životu,radikalan potez,al sta ce mi nešto sta se ne upali po misec dana ?
iPad mini i Nexus 7 2013 su mi sasvim dosta,sta mi drugo triba i za sta točno ?

Sudeci prema tvojim stavovima i nacinu pisanja, ti ocito zivis od sunca i mora i za ta "tri miseca rada" ti je i tablet nepotreban, a kamo li laptop ili komp. Da sada svi ljudi koji nesto proizvode ili stvaraju dodatnu vrijednost prijeđu na tablete, ne bi kao vrsta puno dalje dogurali od trenutne pozicije.

13 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Evo kome su tableti preslabi:

Većini inženjera.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

meni se cini ko da je ovu reklamu radio apple:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup
prosjecnom korisniku koji je uglavnom konzument sadrzaja i vrh njegovih potreba za stvaranjem sadrzaja je pisanje u wordu i excelu tablet je savrsen. Za konzumaciju sadrzaja jednostavniji a dovoljno dobar i za ove jednostavne radnje. Takvim korisnicima PC je jednostavno overkill koji im ne treba. Za ostale koji stvarno rade nesto korisno na racunalu PC je obavezan, programeri, dizajneri, strojari, arhitekti... uglavnom svatko tko nesto profesionalno stvara. Za korisnike koji ipak trebaju češće nesto malo vise tipkati savrsen je chromebook/chromebox od googlea. Jeftina nadopuna tabletu koji im sluzi za sve ostalo. U svakom slucaju MS bi mogao biti u problemima jer su izgubili trziste.
www.pazii.com
Moj PC  
2 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Meni se čini da svi koji uključuju Apple u svoje reklame rade veću reklamu Apple-u nego sebi
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Dizajneri,arhitekti,muzičari,videografi......opet vise preferiraju OSX
15 godina
odjavljen
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

LOL koja trol tema... i da, Skype radi savršeno i na iPadu. 

 

Mislio sam da je razdoblje samouništenja završilo odlaskom Ballmera, ali očito nije. Reklama koja MSFT-u pomaže u još jednom spuštanju ljestvice.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Brišući sloj prašine sa svog nexusa 7 jučer navečer zaključio sam da mi ta stvar uopće ne treba. Koristio sam je tu i tamo za neko pregledavanje interneta i ponekog časopisa. Sve ostalo mogu na mobitelu ili laptopu ili nekom od kompjutera. Odlučio sam ga prodati jer jednostavno meni ne može zamijeniti kompjuter. Još mi je i žao što sam si kupio bluetooth tipkovnicu u nadi da će biti dostojna zamjena za poveći laptop. Sve je to super, ali za neke zahtjevnije zadatke mi je lakše koristiti laptop ili PC. Mislim da su oko tableta mišljenja podjeljena. Sve ovisi od korsinika do korisnika

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 16:22 (Fixcar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Tablet sam kupio samo za jednu stvar-skripte i učenje. Ne koristim ga za apsolutno niti jednu drugu stvar. Preko ljeta skuplja prašinu do nove akademske godine.

 

Bilo koja druga radnja na tabletu mi je čisti mazohizam. Radije imam HTPC, laptop i desktop i radim što god hoću, bez ograničenja.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Hranitelj kaže...
Ne mogu virovat da u 2014 još ima ljudi koji misle da je tablet beskorisna skupa igračka, sta vi točno radite na tim vašim nezamjenjivim PC kantama ?

 

x86/Win8 Tableti mozda nisu ali iPad i Android tableti nisu nista drugo nego uvecani smartphone.

 

Na njima nema produktivnog softwarea koji moze zamjeniti desktop ekvivalente kao npr. Photoshop, nema igri koje mogu zamjeniti Steam igre i mnoge stvari su limitirane...par nasumicnih primjera : uredivanje/copy paste fileova, brisanje bloatware-a i nezeljenih opcija , instaliranje Adblocka (moguce ali nije jednostavno) , pristup kucnom routeru preko LAN-a,spajanje na monitor visoke rezolucije ili vise monitora i takve svakakve "sitnice". 

 

Ovo cudo mozda moze zamjeniti PC u potpunosti ali iPad ili Android tableti ne bas.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 17:18 (fade).
14 godina
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Opet dosadne rasprave. Tablet je za surfanje, igranje, mailove, komunikaciju...moze nekom posluziti i za neki light posao.i sve to u najudobnijem polozaju, lezecki. Cinjenica da sve to navedeno mozete raditi jednako ili bolje na pcu ne znaci da je tablet beskoristan onome koji si ga moze priustiti.
Potpis!
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Hranitelj kaže...
Dizajneri,arhitekti,muzičari,videografi......opet vise preferiraju OSX

Otkako je Adobe jednako dobar na Winu nije više većina dizajnera i arhitekata na OSXu, a o muzičarima i filmašima da ne govorimo. Od filmaša više gotovo nitko ne koristi OSX osim npr. Disneya, a glazbenici su slična priča.

 

OT

Surface 2 Pro je do sad najpotpuniji tablet. On služi nečemu osim interneta. Ali ništa ne može još zamijeniti iskustvo rada na računalu s 24"-30" monitora.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 17:43 (logik).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup

Logik, sigurno je zato prodaja Acera pala do 30%, a prodaja Appleova porasla 30%. {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
MarkoRi kaže...

Vidim da se jako pljuje po RT-u. Evo mog primjera koji PC koristim iznadprosječno. Što imam od instaliranih NE-RT stvari. Torrent (a ima i RT verzija) i Samsung Link. I to je sve. Ako nisi osoba kojoj treba Adobe CS ili slično ne vidim razloga da treba imati punokrvnu verziju Windowsa 8. Ajde baš me zanima što to vama stvarno treba da vam RT ne može služiti isto dobro kao i punokrvna verzija? Možda KMSpico? :)) Ali to je već nešto drugo...

 

Ovo boldano nikako nije istinito ukoliko je ovo podvuceno + boldano istinito. Oprosti, no po svemu sudeci nisi iznadprosjecni korisnik PC-a.

15 godina
offline
Re: Ako pitate Microsoft iPad je preskup
Hranitelj kaže...
Ne mogu virovat da u 2014 još ima ljudi koji misle da je tablet beskorisna skupa igračka, sta vi točno radite na tim vašim nezamjenjivim PC kantama ?

Reci nam šta ti radiš sa tabletima, pa onda pitaj nas šta mi radimo sa PC Kantama. Tonči će ti reći da radi u Maya (jel znaš šta je to?) ja radim u Mathworkd Matlabu, možda i najjačem inžinjerskom programu koji koriste inžinjer Nike obuće, preko biologa za ponašanje kretanja planktona, preko inžinjera za auto industriju (tkzv crash testove sve se završi u Matlabu da bi samo na kraju jednu onu lutku slupali, a jedna lutka košta prkeo 100.000€) pa do NASA-e.

 

MarkoRi kaže...

Iako sam pristalica tableta, ipak mislim da je PC još uvijek nezamjenjiv i da nitko ne može koristiti samo tablet... Ali eto...

Može biti zanimljiv nekoj klinki koja koristi PC samo za fejsbučenje, i gledanje youtubea i možda par portala (takve Wikiepdiu ne otvore jednom u godini) za sve ostale može biti dobra nadopuna.

 

abraham kaže...
* * *

Bill je bar imao nekih tehnickih kvaliteta.

* * *

ali prelazak na OSX je bezbolan laiku, ali u drugom smjeru je jako tesko

Barem nekih tehničkih kvalieta.. Jel ti znaš kada je on rekao da čovjeku niakda neće trebati više od koliko ono KB memorije ne znači da je bio glup. Nego da je znao šta se sve može napraviti sa tada toliko količinom radne memorije.

Misliš prelazak sa Windowsa na OSX bezbolan laiku.. pa to je noćna mora. Na desetine ljudi koji su se uhvatili za zagriženu jabuku, kupili sebi i onda kap pravo pa meni. Pa kako se ovdje programi instaliraju. Pa kako se Winamp isntalira, kako uopće da slušam muziku. A o virusima da ne priačm.. da ima ih 10 tisuća puta manje nego na Windows platiformi ali brate imam osječaj da kada taj jedan dođe pohara pola MacOS-ova, barem sudeći po moje dvije prijateljice iz švedske. Naravno samo servis joj je pomogao.

 

MarkoRi kaže...

Vidim da se jako pljuje po RT-u. Evo mog primjera koji PC koristim iznadprosječno. Što imam od instaliranih NE-RT stvari. Torrent (a ima i RT verzija) i Samsung Link. I to je sve. Ako nisi osoba kojoj treba Adobe CS ili slično ne vidim razloga da treba imati punokrvnu verziju Windowsa 8. Ajde baš me zanima što to vama stvarno treba da vam RT ne može služiti isto dobro kao i punokrvna verzija? Možda KMSpico? :)) Ali to je već nešto drugo...

 

Ne pljuje se toliko po RT, sa dolaskom kavlitetnih apliakcija i RT će biti dobra platiforma, ali za sada nije na nivou konkurencije iz Applea i Googla.

Šta mi treba da mi treba punokrvna inačica Surfacea? Recimo Google Sketchup, PSpice (program za spajanje šema dioda otpronika i svega da napraviš bilo šta), Mathworks Matlab, Wolfram Aplha, Matematica 5.0. 

 

g12356 kaže...

Evo kome su tableti preslabi:

Većini inženjera.

Preslabi da, doduše da budem iskren za bilo kojeg inžinjera zamjeniti PC za tablet kao jedini alat je još uvijek ne moguće, ali tablet kao dopuna inžinjerima može dobro poslužiti.

 

Hranitelj kaže...
Dizajneri,arhitekti,muzičari,videografi......opet vise preferiraju OSX

Koliko ja znam prije 15-tak godina MAC je bio pojam za DTP korisnike i koliko god da je on kraljevao u DTP segmentu tu je PC vladao na polju 3D modelinga.. I uopće nije tačno da svi više preferiraju PC, mnogi profi korisnici radi hardverske uštede prelaze sa MAC-a na PC, lično sam radio u štampariji i vidio sam tada 2008-me masovno osipanje MAC-ovaša na PC, a vrhunac svega je jedna vertzija Photoshopa koja je bila brža od one na PC-u.

I ne znam ako radim na MAC-u napravim video zašto mi onu jabuku dole mora zalijepiti.. pa valjda sam platio licence i programe i hardver a ne da mi netko lupa vodeni žig. A sve više vidim i trailera hollywoodskih koji nemaju dole onu malešnu zagriženu jabukicu.

Video igre na čemu se programiraju? Čisto sumanj na MAC-u. Mislim nisam ja pristalica niti jedne strane (osim ako me program koji radim tjera da moram biti) ali stvari su ti takve kakve jesu trenutno.

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Ako pitate Microsoft iPad je preskup

team leaderu je dovoljan tablet. inžinjeri crnče na kantama. to što ti pričaš o mathlabu, schmatlabu... not impressed. sve što napraviš u matlabu, mayi, autocadu... onaj koji je plaćen 10 puta više od tebe može pregledati i u pdf vieweru na ipad airu. njemu je ipad koristan.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 22:14 (Ezio).
Moj PC  
1 8 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice