Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

poruka: 7
|
čitano: 1.052
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne".
16 godina
odjavljen
offline
Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

Sjećam se prije nekih 10-ak godina (možda i više) - nakon nekih potresa ili poplava tamo cijena memorije je porasla za cca 300%. Trebalo je jako puno vremena da se sve stabilizira

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera
Friday kaže...

Sjećam se prije nekih 10-ak godina (možda i više) - nakon nekih potresa ili poplava tamo cijena memorije je porasla za cca 300%. Trebalo je jako puno vremena da se sve stabilizira

Zar nisu to bili diskovi? Da su poplave unistile ne znam koliko pogona i skladista, sto vec... Mislim da su bili diskovi.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera
1domagoj1 kaže...
Friday kaže...

Sjećam se prije nekih 10-ak godina (možda i više) - nakon nekih potresa ili poplava tamo cijena memorije je porasla za cca 300%. Trebalo je jako puno vremena da se sve stabilizira

Zar nisu to bili diskovi? Da su poplave unistile ne znam koliko pogona i skladista, sto vec... Mislim da su bili diskovi.

 

Znam na šta misliš ali u ovom slučaju je bila memorija u pitanju. Moguće da je bilo i prije 15 godina, nisam siguran.

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

ja se sjećam isto samo kad su stradala skladista diskova pa su naglo poskupili

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

Još nam samo fali da intel poskupi duplo kao da nije i sada preskup.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

Mislim da je prije 5 godina u polavi stradala tvornica koja je monopolist u proizvodnji servo motorica za diskove.

 

Sto se tice ram memorije, mislim da je oba puta bio pozar, od kojih jedan prije 3-4 godine. Zahvaljujuci tome, ram je poskupio barem za duplo ili vise.

To je valjda bilo neko mega skladiste ddr3 rama u kini. Kako prigodno, za rijesit skladiste i jos malo izmusti potosace dok se ne zamjeni s ddr4.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Potres u Tajvanu zaustavio proizvodnju wafera u ne

Evo, samo malo guglanja.
2011. poplave u Tajlandu ekipa

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice