Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

poruka: 11
|
čitano: 2.356
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič".
11 godina
neaktivan
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

U današnjem brzom svijetu svaka sekunda više na punjaču znači manje igranja video-igrica i manje dopisivanja na messengeru.

 

Jednom mi je nestalo baterije i znam kako je to.

 

Podržavam ovu tehnologiju i sigurno ću je koristiti!

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od naj
Pa nije bas "malo" brzi... Ipak moj QI rulez 😊 L920 i 930
16 godina
neaktivan
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

A zasto 50%?

 

Ne bi me cudilo da su vremena punjenja za 100% identicna ili da je sljuka od punjaca cak i brza.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od naj
Drazen kaže...

A zasto 50%?

 

Ne bi me cudilo da su vremena punjenja za 100% identicna ili da je sljuka od punjaca cak i brza.

 po ovoj analogiji 1A, 2A, i quick charge (3A ili mrvu više). tako da na 100% nemogu imat u isto vrijeme nikako.

15 godina
offline
Re: Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od naj
Drazen kaže...

A zasto 50%?

 

Ne bi me cudilo da su vremena punjenja za 100% identicna ili da je sljuka od punjaca cak i brza.

 Sto se vise priblizavas punom kapacitetu litijeve baterije, moras smanjivat brzinu punjenja (mislim da je cak eksponencijalno smanjenje), inace ostecujes bateriju.

Zato ti brzi punjaci mogu punit parcijalne kapacitete, a sa vecom napunjenosti ih nema smisla usporedivat.

13 godina
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

Opet naslov na razini net.hr-a. Samo iz naslova očekivao sam razliku od par postotaka u odnosu na obične punjače, ne 20-30 posto (na pola punjenja). Ajde da je to "malo brži" objašnjeno u članku, ali ne. Ja bi rekao brutalno brže, ja nisam "novinar"

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

Tako i moj S4, do 90% za sat vremena napuni a zadnjih 10% gotovo 45 min.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

Ma osjeti se to na veliko. Kad sam punio Note 4 i Nexus 6 sa brzim punjačem pa počeo nakon njih punit iPhone 6 plus ili evo sad Flex 2, pa nikad se napunit. Koda traje malu vječnost...

 

Da je korisno, je, ali koliko šteti bateriji, e to treba vidit tek...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od naj
Renesis kaže...
Drazen kaže...

A zasto 50%?

 

Ne bi me cudilo da su vremena punjenja za 100% identicna ili da je sljuka od punjaca cak i brza.

  Sto se vise priblizavas punom kapacitetu litijeve baterije, moras smanjivat brzinu punjenja (mislim da je cak eksponencijalno smanjenje), inace ostecujes bateriju.

Zato ti brzi punjaci mogu punit parcijalne kapacitete, a sa vecom napunjenosti ih nema smisla usporedivat.

  Li-Ion ima dva glavna ciklusa punjenja: konstantnom strujom do nekih 80-90% i onda do 100% konstantnim   naponom   (struja je vec mala radi napunjenosti cca 5-10%C).

Vecina punjaca pali   signal napunjenosti pri prelasku   u CV nacin. Dapace cak ima punjaca koji niti ne pune do 100% kako bi osigurali sto dulji zivotni   vijek akua.

Struja punjenja ovisi o celijama i vecina celija dozvoljava 1C struju (za 3000mAh aku to je 3A). Za ubrzati punjenje   moze se povisit struja   ili dignut napon. Oba nacina, pogotovo   drugi, su opasna   po zivot celije, a   bome i korisnika.

Ne smije se zaporavit da je litij iznimno reaktivan element (zato   je opasnost od pozara i explozije).

12 godina
neaktivan
offline
Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od najobič

pitanje nevezano za ovo,da li šteti recimo s3 koji ima stock punjač od 1A puniti sa punjačem od s4 koji je 2A?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Qualcommov Quick Charge 2.0 - malo brži od naj
reso28 kaže...

pitanje nevezano za ovo,da li šteti recimo s3 koji ima stock punjač od 1A puniti sa punjačem od s4 koji je 2A?

 Ne jer neće povući 2A uopće,kontroler za punjenje to jednostavno ne može

robimarko@gmail.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice