I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

poruka: 40
|
čitano: 8.206
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om".
16 godina
odjavljen
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Da Apple nacrta drek na poledjini moba, ooopppp evo i samsunga.

http://isvijet.com.hr
 
31 27 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
da apple poveca ekran, povecao bi i samsung... cekaj malo... zbunjen sam
inace ovo je cisti marketinski trik, zasad. ali ljudi su cisto ovce, pa ima smisla
podsjeca na bit wars konzola iz 80ih mislim
16 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
apoteka kaže...
da apple poveca ekran, povecao bi i samsung... cekaj malo... zbunjen sam
inace ovo je cisti marketinski trik, zasad. ali ljudi su cisto ovce, pa ima smisla
podsjeca na bit wars konzola iz 80ih mislim

zapravo je puno veći marketinški trik kad te uvjere da mobitelu treba procesor od 4, 8 ili više jezgri da bi radio brže

 

12 godina
protjeran
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
ivoleko kaže...

zapravo je puno veći marketinški trik kad te uvjere da mobitelu treba procesor od 4, 8 ili više jezgri da bi radio brže

 

normalno.

 

i opet ne pomaze.

13 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
je, al ko je postavio trend marketinskih trikova? to je vaznije
16 godina
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Totalno nepotrebno trenutno. Evenutalno ak će na mobitele trpat više od 4GB RAMa što mislim neće još dugo biti potrebno.

Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Samsung bi čak i mogao stavit više od 4 GB u slijedeći Galaxy... 

 -- || \o/
12 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
lllnuclearlll kaže...

Totalno nepotrebno trenutno. Evenutalno ak će na mobitele trpat više od 4GB RAMa što mislim neće još dugo biti potrebno.

A čuješ, kako je krenulo sa ovim projektima ala Ubuntu Edge, mene nebi čudilo da Samsung dogodine ponudi Note4 sa 4GB RAM-a... Sadašnji već ima 3 gige.

Istina, malo je ili nimalo toga što bi ih danas iskoristilo, al sjeti se do pred koju godinu je tako bilo i sa gigu rama.


A ukoliko ćeš spajati mob na veći zaslon i koristit ga kao neku zamjenu za klasični desktop, zašto ne? Za neke osnovne radnje poput fejsanja, jubitiranja, worda i čitanja novina, bio bi kao tablet sa komocijom prave tipkovnice i miša...

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
16 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
apoteka kaže...
da apple poveca ekran, povecao bi i samsung... cekaj malo... zbunjen sam
inace ovo je cisti marketinski trik, zasad. ali ljudi su cisto ovce, pa ima smisla
podsjeca na bit wars konzola iz 80ih mislim

Pozdravljam svaki tehnološki napredak, pa kako malen bio. 64 bita otvara mogućnost koristenja vise od 4GB RAM-a. Pitanje je trena kad mobiteli budu zamijenili klasične laptope i PC-e...

Zasto vam smeta neiskorišten potencijal u mobitelu, a istovremeno vam ne smeta nositi glavu na ramenima koja je jednako slabo, ako ne i još slabije, iskoristena? (Retoričko pitanje)

12 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Aldo kaže...
Pozdravljam svaki tehnološki napredak, pa kako malen bio. 64 bita otvara mogućnost koristenja vise od 4GB RAM-a. Pitanje je trena kad mobiteli budu zamijenili klasične laptope i PC-e...

Zasto vam smeta neiskorišten potencijal u mobitelu, a istovremeno vam ne smeta nositi glavu na ramenima koja je jednako slabo, ako ne i još slabije, iskoristena? (Retoričko pitanje)

Slažem se apsolutno sa svime, al boldano vrijedi samo za neke manje zahtjevne stvari poput worda, čitanja novina i gledanja videa, pa možda i kakva igrica ali...

Snagu pravog kompa nikad neće dostić jer ako nešto može radit u tako malom kućištu vrhunski, šta tek može u velikoj kanti...

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Edge kaže...

Da Apple nacrta drek na poledjini moba, ooopppp evo i samsunga.

Morao bi znati da je ARM predstavio 64bitne procesore prije ovog događaja te će te procesore koristiti Samsung. Tako da ovo nije nikakvo slijeđenje Applea ili kopiranje.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Aldo kaže...
apoteka kaže...
da apple poveca ekran, povecao bi i samsung... cekaj malo... zbunjen sam
inace ovo je cisti marketinski trik, zasad. ali ljudi su cisto ovce, pa ima smisla
podsjeca na bit wars konzola iz 80ih mislim

Pozdravljam svaki tehnološki napredak, pa kako malen bio. 64 bita otvara mogućnost koristenja vise od 4GB RAM-a. Pitanje je trena kad mobiteli budu zamijenili klasične laptope i PC-e...

Zasto vam smeta neiskorišten potencijal u mobitelu, a istovremeno vam ne smeta nositi glavu na ramenima koja je jednako slabo, ako ne i još slabije, iskoristena? (Retoričko pitanje)

i ja, ako ima smisla i koristi - sad, a ne za 3-4 godine

mene vise smetaju kritike ko je koga kopirao, pokrao itd

kakav bi bio napredak da nema toga? sigurno sporiji

11 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

zelim se vratit u vrijeme kad je najbolji mobitel bio nokia 3310. 

 
7 5 hvala 0
13 godina
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Evo jedan dobar članak na temu:

https://medium.com/tech-talk/fb96c0d7fd4e

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
mile1989 kaže...

zelim se vratit u vrijeme kad je najbolji mobitel bio nokia 3310. 

Taj mobitel još uvijek postoji i imaš ga mogućnost koristit...izvoli.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
 -- || \o/
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2013 23:40 (Agent Rico).
Moj PC  
3 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Koje to stvari na smartphonu trebaju ovakvi procesori i 2gb rama, a ubuduče i 4,8gb rama?

www.mmo-balkan.com/forum
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Pa valjda će u budućnosti netko htjeti AutoCAD pokrenuti na svome mobitelu, edit-irat video...
Znaš već je glupo to pomoću miša raditi; treba malo i s prstima... 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 0:07 (Master11).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

 

Koliko god volim Verge malo su ga fulali s ovim člankom. U osnovi se svodi na to da će biti super u budućnosti kada ćemo moći koristiti smartphonove kao univerzalna računala - trenutno uvođenje ovoga nema nikakvih prednosti, već samo jedan veliki nedostatak u vidu potrošnje, što bi ipak trebalo biti primarno na mobilnim uređajima.  

16 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Master11 kaže...

Pa valjda će u budućnosti netko htjeti AutoCAD pokrenuti na svome mobitelu, edit-irat video...
Znaš već je glupo to pomoću miša raditi; treba malo i s prstima...

{#}

  Lol. Jedno i drugo odavno postoji.

12 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Jimmy kaže...
Master11 kaže...

Pa valjda će u budućnosti netko htjeti AutoCAD pokrenuti na svome mobitelu, edit-irat video...
Znaš već je glupo to pomoću miša raditi; treba malo i s prstima...

{#}

  Lol. Jedno i drugo odavno postoji.

Sumnjam da u punoj verziji postoji...

 

16 godina
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

Veoma dobro objasnjenje na linku od Chronosus-a, dok je objasnjenje sa Verge-a kao i objasnjenje na predstavljanju iPhone-a mlataranje u prazno. Kao i svi, Apple jedva doceka da se moze klincit nekom brojkom, ma kolko ona bila beznacajna. Ovi kosooki priseravaju vec odavno sa brojem jezgri, velicinom ekrana, i ostalim, u cemu je Apple odavno ispusio, pa se ne moze klinciti na prezentaciji i govoriti 2core procesor, ili 1gb ram, ili 4" ekran, isl. kad je to vec sve sazvakano i prevazidjeno. Nego nasli novu brojku, koje se eto "niko nije sjetio", 64 bita, pa se razbacuju sada time. Kao sto je objasnjeno, 64bita ti daju mogucnost adresiranja vise od 4gb memorije, a za Apple bih zasigurno mogao reci da ce ovim tempom imati 4+gb na iPhone-u kada se ostali budu furali na 16gb. A i kada bude imao toliko rama tamo negdje u iPhone 14S, to nije razlog da neka budala opravdava 64bita na sadasnjem iPhone 5S koji nije PC pa da ga nadogradis sa jos par plocica rama, stoga ne iskoristava sada 64 bita niti ce ih ikada iskoristavati

 

Sto je jos zalosnije, ovi iz Samsunga odmah poletili pa moraju i oni eto imati 64bita.

 
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om

da znam , ali nije najbolji vise. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Chronosus kaže...

 

Koliko god volim Verge malo su ga fulali s ovim člankom. U osnovi se svodi na to da će biti super u budućnosti kada ćemo moći koristiti smartphonove kao univerzalna računala - trenutno uvođenje ovoga nema nikakvih prednosti, već samo jedan veliki nedostatak u vidu potrošnje, što bi ipak trebalo biti primarno na mobilnim uređajima.  

 

Povezi vergeov clanak sa svojim linkom. U tvom linku je lik sve odlicno opisao. I u pravu je. No sjeti se da je napisao da ce prebacivanje 'svih' aplikacija potrajati par godina. Zar nije pametnije odmah krenuti tim smjerom, pa kroz par godina ako/kad apple pozeli od iPhonea napraviti pravi mali komp ima sve spremno?

 

Nitko nije ni pomislio na to da Apple mozda, samo mozda planira u potpunosti preci na arm? Pod tim mislim naravno na macove. Koliko god nevjerojatno zvucalo, ne bi bilo nikakvo cudo. Ukratko, nije Apple vesla sisao. Sigurno imaju nekakav plan sa ovim prelaskom na 64bit. I naravno da to nece javno objavit. Do tad mozemo dumati svojom glavom, citati razne clanke, itd. 

16 godina
protjeran
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Pretpostavljam da bi se dobar dio ljudi sa znanjem rado ukljucili u raspravu, ali kad vide strucnjake koji misle da je osnovna funkcija 64 bita imati preko 4 GB...jednostavno odustanu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Chronosus kaže...

Evo jedan dobar članak na temu:

https://medium.com/tech-talk/fb96c0d7fd4e

 

H4X0R kaže...

Veoma dobro objasnjenje na linku od Chronosus-a, dok je objasnjenje sa Verge-a kao i objasnjenje na predstavljanju iPhone-a mlataranje u prazno. Kao i svi, Apple jedva doceka da se moze klincit nekom brojkom, ma kolko ona bila beznacajna. Ovi kosooki priseravaju vec odavno sa brojem jezgri, velicinom ekrana, i ostalim, u cemu je Apple odavno ispusio, pa se ne moze klinciti na prezentaciji i govoriti 2core procesor, ili 1gb ram, ili 4" ekran, isl. kad je to vec sve sazvakano i prevazidjeno. Nego nasli novu brojku, koje se eto "niko nije sjetio", 64 bita, pa se razbacuju sada time. Kao sto je objasnjeno, 64bita ti daju mogucnost adresiranja vise od 4gb memorije, a za Apple bih zasigurno mogao reci da ce ovim tempom imati 4+gb na iPhone-u kada se ostali budu furali na 16gb. A i kada bude imao toliko rama tamo negdje u iPhone 14S, to nije razlog da neka budala opravdava 64bita na sadasnjem iPhone 5S koji nije PC pa da ga nadogradis sa jos par plocica rama, stoga ne iskoristava sada 64 bita niti ce ih ikada iskoristavati

 

Sto je jos zalosnije, ovi iz Samsunga odmah poletili pa moraju i oni eto imati 64bita.

Kenj kenj kenj, obojca! Dezinformirani do bola

 

Marketinski trik jest to sto Apple reklamira novi A7 kao 64 bitni procesor, no bitna je stvar za industriju mobilnih uredaja je pocetak tranzicije na ARMv8 arhitekturu/instrukcije

 

@Chronosus: U tom tvom prilozenom linku, covjek uopce ne razumije da stvar nije u iskoristavanju memorije (ne u A7, ne ove godine),

jer isto usporeduje s PC tranzicijom na 64 bitne procesore, sto je nelako za usporediti, jer ARMv7 (iskljucivo 32 bitna arh) je vec dugo s

nama i osim mogucnosti vece memorijske alokacije, brojne su pogodnosti!!

 

Takoder, ARMv8 bi trebao predstaviti laku tranziciju s 32 bita na 64 kako u teoriji (na mojim prilozenim linkovima, kako i jest u Apple A7)

ima i 64 bitno i 32 bitno sklopovlje, koje radi jedno neovisno o drugome, pa tako problemi s potrosnjom i nikakav rast performansi pada u vodu

 

Cudi me kako olako shvacate stvari i kako idete odma pljuvat jer mislite da se radi (samo) o marketinskom triku,

samo je slucajnost sto je Apple uveo 64 bit, jer su proizvodni kapaciteti i tehnologija spremni,

i drugi bi veci proizvodaci da su sad predstavljali kakve flagshipove uveli ARMv8,

to sto je Apple prvi nije nikakav plus, plus je sto jest uveo! Koliki, jos cemo vidjeti...

 

Za one koji se zele pravilno informirati:

 

http://www.arm.com/files/downloads/ARMv8_white_paper_v5.pdf

 

http://www.arm.com/files/downloads/ARMv8_Architecture.pdf

 

https://t.co/0i7AYfRfgm

 

Nije da velicam Apple nit mislim da su napravili ista revolucionarno, ali evolucija je pozitivna, sto njima manjka malo u zadnje vrijeme, Samsung je vrlo blizu s ARMv8, kao i Qualcomm

metak kaže...
Pretpostavljam da bi se dobar dio ljudi sa znanjem rado ukljucili u raspravu, ali kad vide strucnjake koji misle da je osnovna funkcija 64 bita imati preko 4 GB...jednostavno odustanu.

Tako je! 

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
14 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Agent Rico kaže...

Samsung bi čak i mogao stavit više od 4 GB u slijedeći Galaxy... 

 

zasto stati na 4 GB? ja sam siguran da ce za 5- 6 godina lagati i na 10 GB ram- a. napredak, jbg
15 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Mojpismonosa kaže...

 

@Chronosus: U tom tvom prilozenom linku, covjek uopce ne razumije da stvar nije u iskoristavanju memorije (ne u A7, ne ove godine),

jer isto usporeduje s PC tranzicijom na 64 bitne procesore, sto je nelako za usporediti, jer ARMv7 (iskljucivo 32 bitna arh) je vec dugo s

nama i osim mogucnosti vece memorijske alokacije, brojne su pogodnosti!!

Takoder, ARMv8 bi trebao predstaviti laku tranziciju s 32 bita na 64 kako u teoriji (na mojim prilozenim linkovima, kako i jest u Apple A7)

ima i 64 bitno i 32 bitno sklopovlje, koje radi jedno neovisno o drugome, pa tako problemi s potrosnjom i nikakav rast performansi pada u vodu

 

metak kaže...
Pretpostavljam da bi se dobar dio ljudi sa znanjem rado ukljucili u raspravu, ali kad vide strucnjake koji misle da je osnovna funkcija 64 bita imati preko 4 GB...jednostavno odustanu.

Tako je! 

A ti si kao svijetski renomirani stručnjak na temu ARMv8 arhitekture? Koliko dugo se baviš tehnologijom i ajde recimo programiranjem (to je ono čime se većinu nas tu bavi)? Sad očekujem odgovor u rangu : 2-3 godine(ako i toliko). Znam da je to za nekog tko tek živi 18 -19 godina puno, ali u realnom svjetu je nažalost malo. 2-3 godine su u poslovnom svijetu dosta samo da se pripravnici uhodaju u rad nekog poduzeća, a kamoli za što više.

Više kao stručnjak iReligije. Sve što si dobro napisao je to da kompanije polako prelaze na novu arhitekturu. Sve ostalo je C/P sa apple promo materijala.

Svi veliki apple pobornici na ovoj temi govore o nekim pogodnostima, a nigdje nikakve konkretne primjere ili brojike nisam još vidio (osim adresiranja više od 4gb memorije).

 

I neka svima bude jasno da je 64bita u ovom slučaju samo marketinška kampanja. Apple marketing je buzzword oriented. Znači ove godine je to 64bita. I evo već sad predviđam u svim Apple/Android/windows phone temama, prva stvar koju ćemo ćuti će biti : "iPhone ima 64 bitni procesor".

Iz Samsunga primjetili da je 64 bita "the big next thing", pa su zato i kvaknuli da i oni imaju 64bita(iskreno njihova marketinška kampanja mi ide još bolje na jetra). Iskreno glupo s jedne strane, a opet istinito sa druge, jer sve kompanije rade na novoj ARMv8 arhitekturi.

 

A onaj prvi link u kojem ti je sve lijepo sa tehničke strane objašnjeno odmah si odbacio. Iako je bazirano na PC-u, na tvoju i ostalu žalost "stručnjaka" obje arhitekture rade na slični način.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Master11 kaže...
Jimmy kaže...
Master11 kaže...

Pa valjda će u budućnosti netko htjeti AutoCAD pokrenuti na svome mobitelu, edit-irat video...
Znaš već je glupo to pomoću miša raditi; treba malo i s prstima...

{#}

  Lol. Jedno i drugo odavno postoji.

Sumnjam da u punoj verziji postoji...

 

Ja sam imao AutoCAD na Noteu i radio je ok u pregledavanju dokumenata. Ali nije to puna verzija ko na kompu.

 

Dok za video edit i animacije nema pravog softvera za mob. Čekam tu AE  i PR Pro da mi dođu.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
16 godina
offline
Re: I Samsungovi smartphonei sa 64-bitnim CPU-om
Jesu ovi u Samsungu svjesni da Android nemres vrtit na 64 bita? Prvo Google mora napravit Android za 64 bita i tek onda oni mogu prodavat muda pod bubrege ko ovi iz Cupertina.

Citam kak se ljudi dive i nemrem belivit kolko ljudi pojma nemaju a kak ti kuze se u informatiku.
Kaj je najzalosnije svi nerdovi tu s foruma ili wannabe nerdovi bi trebali biti svijesni da Apple prodaje brojeve i catchphrase, ali ne fanboy uvijek ostaje fanboy.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice