Sekunda čini razliku

poruka: 11
|
čitano: 3.208
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sekunda čini razliku".
16 godina
offline
Sekunda čini razliku

Vrijeme je sve.

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sekunda čini razliku

Hahaha, više problema je stvorila ta fatalna sekunda nego onaj Milenijski bug! :D

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sekunda čini razliku

Jasno mi je za navigaciju, ali zašto je točno vrijeme bitno web serverima? Posebno navedenima koji su nekakvi javni forumi i baze i totalno nitko ne očekuje išta posebno vremenski točno od njih?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sekunda čini razliku
DigiMagic kaže...

Jasno mi je za navigaciju, ali zašto je točno vrijeme bitno web serverima? Posebno navedenima koji su nekakvi javni forumi i baze i totalno nitko ne očekuje išta posebno vremenski točno od njih?

 

 

 

Bitno je, itekako. Na web serverma se ne vrti samo ovo kaj vidiš dok posjetiš stranicu, već tu ima hrpa ostalih skripti, koje su ovisne o vremenu, statistike, logovi.

 

Još jedan primjer, iz mojeg radnog okruženja. Nekakav log se puni brzinom od nekoliko stotina linija u sekundi. Ukoliko ti je potrebna neka informacija o eventu koji se desio unutar tih nekoliko stotina linija, onda ne samo da su ti bitne sekunde, već milisekunde.

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
14 godina
offline
Re: Sekunda čini razliku
DigiMagic kaže...

Jasno mi je za navigaciju, ali zašto je točno vrijeme bitno web serverima? Posebno navedenima koji su nekakvi javni forumi i baze i totalno nitko ne očekuje išta posebno vremenski točno od njih?

Bitno je za velike servere, gdje se hrpetina stvari dogodi unutar te sekunde, pa nastaje problem kada server uđe u sekundu koja je već postojala...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Sekunda čini razliku
DamageHigh kaže...
DigiMagic kaže...

Jasno mi je za navigaciju, ali zašto je točno vrijeme bitno web serverima? Posebno navedenima koji su nekakvi javni forumi i baze i totalno nitko ne očekuje išta posebno vremenski točno od njih?

Bitno je za velike servere, gdje se hrpetina stvari dogodi unutar te sekunde, pa nastaje problem kada server uđe u sekundu koja je već postojala...

Kako je onda riješeno ljetno/zimsko računanje vremena u kojem se mijenja 3600 sekundi?

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
14 godina
offline
Re: Sekunda čini razliku
Pupi kaže...

Kako je onda riješeno ljetno/zimsko računanje vremena u kojem se mijenja 3600 sekundi?

Stvar nije nerješiva, iako, iskreno, nemam pojma koje se konkretno mjere poduzimaju u tim slučajevima. Stvar je u tome što je mnogima ova sekunda došla totalno neočekivano, tj. zaboravili su na to ili nisu niti znali. DST nije baš nešto što se zaboravlja...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
neaktivan
offline
Sekunda čini razliku

Ne razumijem kako su određene stranice napravljene kad ih računanje vremena može srušiti i navesti na "unhandled exception" .

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sekunda čini razliku
Pupi kaže...
DamageHigh kaže...
DigiMagic kaže...

Jasno mi je za navigaciju, ali zašto je točno vrijeme bitno web serverima? Posebno navedenima koji su nekakvi javni forumi i baze i totalno nitko ne očekuje išta posebno vremenski točno od njih?

Bitno je za velike servere, gdje se hrpetina stvari dogodi unutar te sekunde, pa nastaje problem kada server uđe u sekundu koja je već postojala...

Kako je onda riješeno ljetno/zimsko računanje vremena u kojem se mijenja 3600 sekundi?

Pretpostavljam da se kod ljetno/zimskog računanja vrijeme zapravo ne mijenja, samo se mijenja flag da li dodaje sat ili ne. Tako da se kod upita u npr. logove po datumu zna koliko sati treba "biti".

16 godina
neaktivan
offline
Sekunda čini razliku
Ni meni nije jasno kak se program moze srusit osim ak nije teska koma. Mogu shvatit da se sekunda oduzela, ali kada se dodaje to ne bi smjelo utjecat. Jednostavno sekunu nitko nije nista radio.
To sve govori o web "programerima".
 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sekunda čini razliku

Ti Dražene izgleda nikad ništa nisi isprogramirao...

这是我的个性签名
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice