Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

poruka: 104
|
čitano: 10.174
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skype više ne podržava Windows Phone uređaje".
9 godina
neaktivan
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

štura vijest još šturije vijesti na microsoftovom blogu, svakom objavom gubi se 10% informacija da bi ljudi bili ljući...

 

inače govori se da Skype neće raditi na WP 8.0.0 i WP 8.1.0... ne zaboravite postoji i WP 8.1.1 i WP 8.1.2 i to nitko ne spominje...

 

moguće su ove 2 varijante:

 

1. prestaje podrška za starije verzije WP8.0 i 8.1 dok za novije 8.1.1 i 8.1.2 (govorim o update 1 i update 2 za 8.1) i dalje će Skype raditi

2. kompletno na WP8.x.x uređajima će prestati raditi

 

sad će početi pljuvanja od ekipe koja uopće ne koristi WP ili ne koristi Skype... ajde budite iskreni i priznajete da koristite Viber ili WhatsApp a Skype kao i ICQ polako postaje stvar prošlosti

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 13:29 (dadn).
Moj PC  
2 11 hvala 0
15 godina
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Ove morone iz Microsofta stvarno treba početi bojkotirati. Umisto da zajebu druge, zabiju nož u leđa svojim korisnicima. O matere ti... Prebacujem se na OSX.

Rvat katolik!
 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

MS kvalitetnije razvije aplikaciju za android/osx nego za svoj OS, nuff said

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Postovani ovo je vec nekolika negativna lazna vijest vezana za Microsoft i windows phone. Da ste se htjeli malo ipak informirati znali biste a potom to i ispravno naznacili kako se ukida samo aplikacija za windows phone 8 i 8.1 dok je desktop aplikacija idalje dostupna svim PC verzijama Windowsa. Nova i bolja UWP aplikacija Skypa je vec dostupna i radi izvrsno. Lijepi pozdrav
 
2 10 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
tnakir kaže...

Ove morone iz Microsofta stvarno treba početi bojkotirati. Umisto da zajebu druge, zabiju nož u leđa svojim korisnicima. O matere ti... Prebacujem se na OSX.

 

NJima su pare bitne. Tamo gdje ima para, imat će posla.

I ja mislim isto da je bolje da Office, Skype i ostale gluposti budu Windows only. Nek budu dostupne i na drugim platformama, ali da se plati, da ne bude free(tipa Office).

16 godina
protjeran
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Herunumenoless kaže...
Postovani ovo je vec nekolika negativna lazna vijest vezana za Microsoft i windows phone. Da ste se htjeli malo ipak informirati znali biste a potom to i ispravno naznacili kako se ukida samo aplikacija za windows phone 8 i 8.1 dok je desktop aplikacija idalje dostupna svim PC verzijama Windowsa. Nova i bolja UWP aplikacija Skypa je vec dostupna i radi izvrsno. Lijepi pozdrav

 Pa ne budi ovca, nije to samo, mnogo WP uređaja nije dobilo nadogradnju i  zapele su na WP 8 a to su većinom Lumie 520, 620, 630 a to je ogroman broj uređaja.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 13:52 (Prince-Artas).
7 godina
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Znači, na WP/WM nema gro aplikacija zato jer su nepotrebne i stvar prošlosti, a ja cijelo vrijeme bio u zabludi 

Apple : Microsoft 1:1, slažemo li se?

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Evo udio iz 4 mjeseca.

520 - 11,3 %

630 - 8,3 %

530 - 4,3 %

625 - 4,3%

920 - 2,6 % (ovo je najveća sramota, da jedan flagship zaglavi na mrtvom WP 8)

 

Eto tu možeš dodati još koji postotak na račun HTC M8 windows verziju i 635 koja dolazi sa 512 i 1 GB RAMA, ove prve nadogradnju nisu dobile. To je OGROMAN broj uređaja koje su zapele na mrtvom OSu. Ne samo da se MS osramotio s WP 8 već je prevario kupce obećanjima da će SVI dobiti nadogranju.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 13:59 (Prince-Artas).
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Ja sam imao cijeli roller coaster mišljenja dok sam pročitao naslov tekst.

 

1.  Reko' više uopće ne podržava windows phone?!;

2.  Pročitam tekst i mislim si "aha, stariji uređaji";

3.  Onda "jbt i Win10m je windows phone!" i naslov teksta je čista obmana!;

3. *jedan quick google search kasnije* Win10m nije WP 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 14:13 (AA-d00d).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

MŠ srotex ponovo udara! a wi loweri samo ljubite woljeni Mikrošowft :D LOWWWWEEEE :D

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
AA-d00d kaže...

Ja sam imao cijeli roller coaster mišljenja dok sam pročitao naslov tekst.

 

1.  Reko' više uopće ne podržava windows phone?!;

2.  Pročitam tekst i mislim si "aha, stariji uređaji";

3.  Onda "jbt i Win10m je windows phone!" i naslov teksta je čista obmana!;

3. *jedan quick google search kasnije* Win10m nije WP 

idioti mjenjaju brending brze nego li ja carape ionda se misle :))))

13 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
AA-d00d kaže...

Ja sam imao cijeli roller coaster mišljenja dok sam pročitao naslov tekst.

 

1.  Reko' više uopće ne podržava windows phone?!;

2.  Pročitam tekst i mislim si "aha, stariji uređaji";

3.  Onda "jbt i Win10m je windows phone!" i naslov teksta je čista obmana!;

3. *jedan quick google search kasnije* Win10m nije WP 

Nećete vjerovati...

12 godina
neaktivan
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

i šta ću ja sad? još sam na windowsima 98 SE.

Schiljak
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Hehe ali naslov nije clickbait. I ja sam to isprva mislio ali Win10m nije windows phone tako da sve štima

Sa wikipedie:

 

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Svi na win 10 i riješen problem. Sad je Skype uwp vjerojatno najbolja text i video call aplikacija. A naslov je ka i tekst ... ajme.
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Prince-Artas kaže...

Evo udio iz 4 mjeseca.

520 - 11,3 %

630 - 8,3 %

530 - 4,3 %

625 - 4,3%

920 - 2,6 % (ovo je najveća sramota, da jedan flagship zaglavi na mrtvom WP 8)

 

Eto tu možeš dodati još koji postotak na račun HTC M8 windows verziju i 635 koja dolazi sa 512 i 1 GB RAMA, ove prve nadogradnju nisu dobile. To je OGROMAN broj uređaja koje su zapele na mrtvom OSu. Ne samo da se MS osramotio s WP 8 već je prevario kupce obećanjima da će SVI dobiti nadogranju.

S jedne strane da, to je pušiona za vlasnike starih Lumia koje se ne daju upgrade-ati na Windows 10. 920 je bio flagship 2012, danas je staro željezo, ni na iPhone-u 5 iz 2012 ne radi puno aplikacija koje rade na aktualnim modelima, o Androidima iz 2012 bolje da i ne govorimo.

 

Kako bilo, u apsolutnim iznosima, ukupni broj korisnika tih starih Lumija je zanemariv naspram ukupnog broja korisnika na podržanim OS-ovima, samo Windows 10 se vrti na više od 350.000.000 uređaja. Problem je što Skype ovih dana prelazi sa peer-to-peer protokola na Cloud infrastrukturu i vjerojatno bi bile potrebne temeljite izmjene u aplikaciji da bi ona nastavila raditi s novim backendom, a raditi temeljite promjene (plus testiranje,..) na staroj verziji aplikacije koju koristi tako mala ciljana skupina (a i pitanje je još koliko dugo) se ekonomski ne isplati, iste resurse je puno pametnije uložiti u nešto drugo.

12 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
zaposleni_server kaže...
Svi na win 10 i riješen problem. Sad je Skype uwp vjerojatno najbolja text i video call aplikacija. A naslov je ka i tekst ... ajme.

 A da se prije toga bacimo s mosta?

 

Gofno od aplikacije više neće raditi na gofnu od sustava? Who cares for both?

 

 

12 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
RobertS kaže...
Prince-Artas kaže...

 

S jedne strane da, to je pušiona za vlasnike starih Lumia koje se ne daju upgrade-ati na Windows 10. 920 je bio flagship 2012, danas je staro željezo, ni na iPhone-u 5 iz 2012 ne radi puno aplikacija koje rade na aktualnim modelima, o Androidima iz 2012 bolje da i ne govorimo.

 

Kako bilo, u apsolutnim iznosima, ukupni broj korisnika tih starih Lumija je zanemariv naspram ukupnog broja korisnika na podržanim OS-ovima, samo Windows 10 se vrti na više od 350.000.000 uređaja. Problem je što Skype ovih dana prelazi sa peer-to-peer protokola na Cloud infrastrukturu i vjerojatno bi bile potrebne temeljite izmjene u aplikaciji da bi ona nastavila raditi s novim backendom, a raditi temeljite promjene (plus testiranje,..) na staroj verziji aplikacije koju koristi tako mala ciljana skupina (a i pitanje je još koliko dugo) se ekonomski ne isplati, iste resurse je puno pametnije uložiti u nešto drugo.

 Tom logikom najbolje im je ugasiti WP jer im se ekonomski nikad nije isplatio. Tom i drugim logikama.

15 godina
offline
Skype više ne podržava Windows Phone uređaje

Di su 'vizionari' s ovog foruma koji su tvrdili da ce do 2014e windowsi biti najzastupljenija mobilna platforma? Hihihi

 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
RobertS kaže...

 

Kako bilo, u apsolutnim iznosima, ukupni broj korisnika tih starih Lumija je zanemariv naspram ukupnog broja korisnika na podržanim OS-ovima, samo Windows 10 se vrti na više od 350.000.000 uređaja.

 Najmanje 1/3 svih WP uređaja prije 3 mjeseca su činili WP 8 uređaji koji neće dobiti nadogradnju. Sad ti njih trpaš u isti koš s PCevima kako bi tu brojku umanjio. Na to mogu reći samo lol.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
BlueMax kaže...
RobertS kaže...
Prince-Artas kaže...

 

S jedne strane da, to je pušiona za vlasnike starih Lumia koje se ne daju upgrade-ati na Windows 10. 920 je bio flagship 2012, danas je staro željezo, ni na iPhone-u 5 iz 2012 ne radi puno aplikacija koje rade na aktualnim modelima, o Androidima iz 2012 bolje da i ne govorimo.

 

Kako bilo, u apsolutnim iznosima, ukupni broj korisnika tih starih Lumija je zanemariv naspram ukupnog broja korisnika na podržanim OS-ovima, samo Windows 10 se vrti na više od 350.000.000 uređaja. Problem je što Skype ovih dana prelazi sa peer-to-peer protokola na Cloud infrastrukturu i vjerojatno bi bile potrebne temeljite izmjene u aplikaciji da bi ona nastavila raditi s novim backendom, a raditi temeljite promjene (plus testiranje,..) na staroj verziji aplikacije koju koristi tako mala ciljana skupina (a i pitanje je još koliko dugo) se ekonomski ne isplati, iste resurse je puno pametnije uložiti u nešto drugo.

 Tom logikom najbolje im je ugasiti WP jer im se ekonomski nikad nije isplatio. Tom i drugim logikama.

Ne vidim kakve veze ima (ne)isplativost platforme s (ne)isplativosti održavanja stare verzije Skype-a za stare verzije WPa i zašto bi ono što vrijedi za jedno, automatski moralo vrijediti i za drugo?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Necu im svakako oprostiti sto sam lumiu 1020 prije godinu dana morao odložiti u ladicu jer su je proglasili mrtvim.
Nećete više
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
kipo kaže...
AA-d00d kaže...

Ja sam imao cijeli roller coaster mišljenja dok sam pročitao naslov tekst.

 

1.  Reko' više uopće ne podržava windows phone?!;

2.  Pročitam tekst i mislim si "aha, stariji uređaji";

3.  Onda "jbt i Win10m je windows phone!" i naslov teksta je čista obmana!;

3. *jedan quick google search kasnije* Win10m nije WP 

Nećete vjerovati...

 Svaka cast sto si se sjetio ovog...

16 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
AA-d00d kaže...

Hehe ali naslov nije clickbait. I ja sam to isprva mislio ali Win10m nije windows phone tako da sve štima

Sa wikipedie:

 

 

Tehnicki da, ali vecina ljudi podrazumijeva bilo koji telefon sa Windowsom kao Windows Phone, a autor je toga svjestan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Prince-Artas kaže...
RobertS kaže...

 

Kako bilo, u apsolutnim iznosima, ukupni broj korisnika tih starih Lumija je zanemariv naspram ukupnog broja korisnika na podržanim OS-ovima, samo Windows 10 se vrti na više od 350.000.000 uređaja.

 Najmanje 1/3 svih WP uređaja prije 3 mjeseca su činili WP 8 uređaji koji neće dobiti nadogradnju. Sad ti njih trpaš u isti koš s PCevima kako bi tu brojku umanjio. Na to mogu reći samo lol.

Koliko je to točno 1/3 svih WP uređaja u apsolutnim brojkama? Koliko će ih još biti u pogonu za godinu ili dvije? Koliko tih 1/3 WP korisnika generira dobiti Microsoftu? Skype UWP aplikacija radi na svim W10 platformama (mobile i desktop), dok WP verzija radi samo na WP 8.x i nigdje drugdje i investirati u razvoj specijalne verzije za platformu koja je zastarjela i koja će praktički potpuno nestati unutar najkasnije 2 godine (upgrade-om na nove telefone) nema nikakvog ekonomskog smisla.

 

A sad nastavi trolati. Zbogom.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
još tjedan dana može se L 1020 može se doci na W10M. Šteta bi bila to ne učiniti.
16 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Ne kontam te...taj rok se valjda odnosi na PC?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
knight kaže...
Ne kontam te...taj rok se valjda odnosi na PC?

 

da za PC... mobile nema veze s time.... on je nešto pomiješao

8 godina
neaktivan
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Nisam ništa pomiješao. Lumije serije 20 i 25 (a zapravo 929, 925, 1020) imaju jos samo tjedan dana. Nakon izlaska Redstona Ms serveri za upgrade ih vise neće prepoznati, jer na Redstonu nisu testirane. Dakle, još tjedan dana za W10 M 1511.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skype više ne podržava Windows Phone uređaje
Nidje veze. Pa i sada mozes nadograditi 8.0 na 8.1 (primjer), mobitele koji ne podrzavaju trenutni build desetke... Valjda su serveri dovoljno "pametni" da ponude odgovarajuci OS image...
Ili imas neki izvor za to?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice