Surface 3 stiže ove godine?

poruka: 114
|
čitano: 7.166
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface 3 stiže ove godine?".
16 godina
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Ima se, može se.

 

Ko zna možda tamo negdje oko Surface 10 dobijemo i upotrebljiv proizvod.

 

Ono možda.

Glory Glory Man United
Moj PC  
5 29 hvala 0
10 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?

A što sada na Surface nije upotrebljivo? Pogotovo kada znamo da postoji Pro verzija koja pokreće Windows 8.1 Pro... Čemu takve izjave?

13 godina
neaktivan
offline
Surface 3 stiže ove godine?

I ja se pitam? Možda nije toliko popularan, možda je preskup itd. ali da nije upotrebljiv?

 
10 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Ja ga imam Surface pro 128..
DIZAJN, KVALITETA, PERFOMANSE, UPOTREBLJIVOST - ODLICAN!
13 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
mist kaže...
Ja ga imam Surface pro 128..
DIZAJN, KVALITETA, PERFOMANSE, UPOTREBLJIVOST - ODLICAN!

Sve pet ostalo četri, pa daj nabaci koju slikica čisto da potvrdiš prvi navod! 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Surface mi je od pocetka bio super uredjaj, ali samo Pro verzija. Medjutim, danas kada imamo, ali doslovce, poplavu Pro hibrida sumnjam da ce imat neki ogroman uspjeh.

 

Sa mog stajalista postavljam si pitanje, dal je pametnije kupit laptop ili hibrid. Da bi mi hibrid zamjenil laptop mora imat poprilican ekran sto znaci da nije zamjena za tablet jer je prevelik. Za ozbiljan rad opet nije jer je slabiji od laptopa. Nekome za prezentacije je super, ali meni za posao i zabavu - ne.

Radje cu kupit jaci laptop i igracu od Android tableta nego Surface. Bar ne za sada, a za koju godinu bumo vidli (rekli su sljepci i ostali slijepi).

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Surface pro je definitivno najbolje računalo sa manjim touch zaslonom koje postoji. Ali cijena je malo previsoka.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
mist kaže...
Ja ga imam Surface pro 128..
DIZAJN, KVALITETA, PERFOMANSE, UPOTREBLJIVOST - ODLICAN!

Ja ga samo isprobao na kratko. uređaj leti doslovce, punokrvni Windowsi i instaliran Photoshop CS6 na njemu, ismijao sam se kada sma vidio, naravno pozitivan smijeh.

 

Drazen kaže...

Surface mi je od pocetka bio super uredjaj, ali samo Pro verzija. Medjutim, danas kada imamo, ali doslovce, poplavu Pro hibrida sumnjam da ce imat neki ogroman uspjeh.

 

Sa mog stajalista postavljam si pitanje, dal je pametnije kupit laptop ili hibrid. Da bi mi hibrid zamjenil laptop mora imat poprilican ekran sto znaci da nije zamjena za tablet jer je prevelik. Za ozbiljan rad opet nije jer je slabiji od laptopa. Nekome za prezentacije je super, ali meni za posao i zabavu - ne.

Radje cu kupit jaci laptop i igracu od Android tableta nego Surface. Bar ne za sada, a za koju godinu bumo vidli (rekli su sljepci i ostali slijepi).

Moraš se skontati šta želiš od računara, jer ne može pare i jare. Ako ćeš se baviti DTP-om treba ti profi monitor od par tisuća dolara. Ako ćeš se baviti Arhitekturom treba ti ogrooooman monitor sa velikom rezolucijom, a ako si pisac onda ti treba samo dobra tastatura.

 

 

Bilo kako bilo, Microsoftova poslovna politika prestavljanja uređaja TOTALNI JE PROMAŠAJ. Trebaju se ugledati na Apple, napraviti konačni proizvod, tj. uzeti ga u ruke i reći: Ovo je Surface 3 Mini, a ovo je Surface 3 Pro, imamo ponuditi to i to i kome se sviđa nek ga kupi. Ovako nešto najave a recezenti već u startu odluče da li će uređaj biti hit ili ne.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
neaktivan
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Ja imam Surface 2 (nije Pro) i skroz sam zadovoljan i performansama i onim što mi nudi. Kupio sam RT verziju jer mi Pro ne treba za ono što s njim mislim raditi. Da je malo skup, je.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Surface 3 stiže ove godine?
Probao sam i RT staru i Pro novu inačicu i nažalost, RT je potpuno bezvezan i treba ga ugasiti kao proizvod, a Pro je relativno dobar funkcionalno, samo što je ekran prilično loš i tu se ne može približiti ni Nexusu, a kamoli iPadu. Cijena je, naravno, posve neprimjerena proizvodu koji još uvijek pokušava doći do vidljivog udjela na tržištu, van margine statističke pogreške.
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
9 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Ja sam ga nabavio (surface pro 128 novi) za cca 5000 kn iz austrije i mislim da se za tu cijenu tesko moze nabaviti slican laptom! Uglavnom, hocu reci da i cijena je ok!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Gdje si to u Austriji kupio Surface 2 Pro jeftinije nego u SAD-u? Link na trgovinu?
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)
12 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Tonči kaže...
Probao sam i RT staru i Pro novu inačicu i nažalost, RT je potpuno bezvezan i treba ga ugasiti kao proizvod, a Pro je relativno dobar funkcionalno, samo što je ekran prilično loš i tu se ne može približiti ni Nexusu, a kamoli iPadu. Cijena je, naravno, posve neprimjerena proizvodu koji još uvijek pokušava doći do vidljivog udjela na tržištu, van margine statističke pogreške.

Ovo je malo ublazeno moje misljenje.

RT totalna kanta u usporedbi s konkurencijom.

A pro? Zanimljivo osmisljen! Uzmes papir i na njega napises sve prednosti laptopa i sve prednosti tableta. Onda sve to prekrizis i napravis uredjaj koji nema mogucnosti i ergonomiju laptopa niti mobilnost i autonomiju tableta. I onda na to stavis cijenu kako uredjaj ni slucajno ne bi imao neku sansu na trzistu. Usput zbog tog cuda ukakas i desktop segment u kojem si bog i batina.

12 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
mist kaže...
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)

Sto znaci "AutoCAD se vrti ok"? Volio bi vidjeti Autocad projekt izradjen na tabletu sa podatkom koliko je vremena trebalo da se nacrta. Ako mislis na "AutoCAD file mogu otvoriti i pregledavati na Surfaceu", mozes i na iOS ili Android mobitelu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Bluemax, to znaci da da sam radio tako, ali spojio bih periferije.. Uglavnom mozete ici i s djecjim balonima u nebo (android) ali ako se ocete tamo zadrzati, preporucam ozbiljniju opremu.. ;) Zasto surface pro? Zato jer imas snagu pc-a u tabletu i to je to! E sad ako je nekome malo veca tezina problem najbolje je drzati mu se pladticnih igracaka! ;)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Snagu PC-a? Daj... A 'malo veća težina' je ono što nitko ne treba i želi na uređaju koji se drži uglavnom u ruci.
Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
BlueMax kaže...
mist kaže...
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)

Sto znaci "AutoCAD se vrti ok"? Volio bi vidjeti Autocad projekt izradjen na tabletu sa podatkom koliko je vremena trebalo da se nacrta. Ako mislis na "AutoCAD file mogu otvoriti i pregledavati na Surfaceu", mozes i na iOS ili Android mobitelu.

Može se itekako Autocad raditi na tabletu. Isto kao i u Adobeu. Imam Asus T100 i isprobao ;)

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
12 godina
protjeran
offline
Surface 3 stiže ove godine?
Moze se i programirati na tabletu. No ne shvacam zasto bih to ikad isao raditi :)
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Tonči kaže...
Snagu PC-a? Daj... 

 

Ajde mi definiraj snagu PC-a. Nemaju svi pc sa i7+gtx780/r9 290x i slicno. Ako tebi i5 procesor i solidna integrirana grafika nije snaga pc-a, ja ne znam sta je. Sto bi onda tek rekao onima koji u laptopima imaju i3, ili nedaju boze pentium.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
16 godina
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Možda sam bio malo pregrub prema 'his precious' Surface uređaju, ali stvarno ljudi za koji će vam k*rac Surface ?

Glory Glory Man United
Moj PC  
1 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
logik kaže...
BlueMax kaže...
mist kaže...
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)

Sto znaci "AutoCAD se vrti ok"? Volio bi vidjeti Autocad projekt izradjen na tabletu sa podatkom koliko je vremena trebalo da se nacrta. Ako mislis na "AutoCAD file mogu otvoriti i pregledavati na Surfaceu", mozes i na iOS ili Android mobitelu.

Može se itekako Autocad raditi na tabletu. Isto kao i u Adobeu. Imam Asus T100 i isprobao ;)

Vjerujem da rasturas u AutoCAD-u :)

10 godina
neaktivan
offline
Surface 3 stiže ove godine?

Meni kao grafičaru Surface pro je daleko najzanimljiviji tablet. Ima Wacom digitizer i praktično se u fotelji može može napraviti posao. Jedina mana mu je možda premali ekran - jedan od 13,3 ( kao Cintiq companion npr.) bi bio pun pogodak.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
BlueMax kaže...
logik kaže...
BlueMax kaže...
mist kaže...
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)

Sto znaci "AutoCAD se vrti ok"? Volio bi vidjeti Autocad projekt izradjen na tabletu sa podatkom koliko je vremena trebalo da se nacrta. Ako mislis na "AutoCAD file mogu otvoriti i pregledavati na Surfaceu", mozes i na iOS ili Android mobitelu.

Može se itekako Autocad raditi na tabletu. Isto kao i u Adobeu. Imam Asus T100 i isprobao ;)

Vjerujem da rasturas u AutoCAD-u :)

Nisam baš previše vješt u AutoCADu ali bliski su mi neki arhitekti koji rastruaju pa znam o čemu pričam ;)

Ja sam malo više maher za Adobe, to mi je poso. I jedina mana hibrida kojeg imam je da je ekran od 10.1" premali. Ali 13.3 na dalje bi bili sasvim dobri za taj profi rad. Meni on može sada služit da nosim okolo za provjere, ako me strefi ideja vani, za pregledavati doma (prvenstveno jer se pali za 13 sekundi :))...

 

EDIT eh da, ima još jedan minus - nema utora za CD/DVD, ali to je trend sad i na laptopima pa mu ne zamjeram toliko.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 12:29 (logik).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
logik kaže...
BlueMax kaže...
logik kaže...

Može se itekako Autocad raditi na tabletu. Isto kao i u Adobeu. Imam Asus T100 i isprobao ;)

Vjerujem da rasturas u AutoCAD-u :)

Nisam baš previše vješt u AutoCADu ali bliski su mi neki arhitekti koji rastruaju pa znam o čemu pričam ;)

Znam čovjeka, koji zna čovjeka, koji mi je rekao da zna nekoga, tko mu je spomenuo da misli da poznaje jednoga, koji zna....

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Surface 3 stiže ove godine?

A da mu je malo veći ekran ... a da mu je malo manja cijena ... a mogao bi  ... a  ovo ... a ono ...

 

Sve u svemu uređaj/nešto koji bi htio biti sve i svašta, a na kraju ispada da je jedno veliko ništa.

Glory Glory Man United
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
BlueMax kaže...
mist kaže...
A nabavio sam ga u 6. mjesecu preko aukcije na ebayu.. Al bez covera! Uglavnom, moze se naci! Ps. Fora je crtanje preko skypea! ;) Autocad se vrti ok! Spoji se na usb hub tipk. I mis, ekran i voila! :)

Sto znaci "AutoCAD se vrti ok"? Volio bi vidjeti Autocad projekt izradjen na tabletu sa podatkom koliko je vremena trebalo da se nacrta. Ako mislis na "AutoCAD file mogu otvoriti i pregledavati na Surfaceu", mozes i na iOS ili Android mobitelu.

Tonči kaže...
Snagu PC-a? Daj... A 'malo veća težina' je ono što nitko ne treba i želi na uređaju koji se drži uglavnom u ruci.
jumboY kaže...
Moze se i programirati na tabletu. No ne shvacam zasto bih to ikad isao raditi :)

Ajde nemojte ga razapinjati odmah jer je lik možda i produktivan. Ne zaboravite samo da smo prije 15-tak godina imali 15" 800x600px monitore do maximalnog 21" 1600x1200px, pa su ljudi čudesa i sa tim pravili.

 

 

BlueMax kaže...
* * *

Vjerujem da rasturas u AutoCAD-u :)

Nemoj tako grub biti, ja AutoCAD koristim ali onu Electical verziju, za inžinjere elektrotehnike. Nije mi posao da moram crtati u tome nešto ali mi fora pomagati kolegi da u nekoj malo većoj kući pospojim šeme od razvdone kutije sa osiguračima pa do samih utičnica. Furka i Cool je to uraditi recimo na Surface Pro, ali samo na kratko... Brate ja kada radim profi stvari (većinom računanje sabirnica u Matlabu za termo i hidroelektrane) meni je najvažniji hardver stolica. Pa onda radni stol, pa redom monitor, tastatura pa miš, i tek na kraju računar.

Because anything Korea does, Japan does it better.
10 godina
protjeran
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
memulica kaže...

A da mu je malo veći ekran ... a da mu je malo manja cijena ... a mogao bi  ... a  ovo ... a ono ...

 

Sve u svemu uređaj/nešto koji bi htio biti sve i svašta, a na kraju ispada da je jedno veliko ništa.

A sto mu tocno fali a da konkurencija tipa....iPad ima.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?
Tonči kaže...
logik kaže...
BlueMax kaže...
logik kaže...

Može se itekako Autocad raditi na tabletu. Isto kao i u Adobeu. Imam Asus T100 i isprobao ;)

Vjerujem da rasturas u AutoCAD-u :)

Nisam baš previše vješt u AutoCADu ali bliski su mi neki arhitekti koji rastruaju pa znam o čemu pričam ;)

Znam čovjeka, koji zna čovjeka, koji mi je rekao da zna nekoga, tko mu je spomenuo da misli da poznaje jednoga, koji zna....

Ne nego moji kolege, hvala lijepo Tonči. S obzirom da izgleda nisi koristio ništa od toga kad nemaš napisati ništa osim ovog molio bih da se okaniš mlaćenja prazne slame.

 

Za onaj komentar ispod Tončijevog - lijepo sam napisao koje su dobre stvari i što se može radit, a koje su loše strane. Nijedan uređaj nije bez minuseva i to znamo. Sam sam bio protiv tableta, ali ovi hibridi sa Win8.1 su zaista dobri i mislim da je to budućnost.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Surface 3 stiže ove godine?

logik, malo humora... :)

 

No, ne vidim kako bih išta u CAD-u napravio. Koristim Mayu redovito i neke druge slične alate, a povremeno i CAD pa ne vidim kako bih ga koristio na tabletu. Ne samo što je ekran smiješno malen na svakom tabletu, nego nedostaje miš. Eventualno Wacomova olovka bi bila nešto upotrebljivo, ali takvu nisam još vidio. Također, tipkovnica je nešto što je neophodno.

 

Na kraju, ako na tablet spojim tipkovnicu, veći monitor i miš/olovku, imam PC. Što ga onda čini tabletom? Koja je razlika? Samo u tome što ima slab procesor i malo memorije?

Koji ozbiljan CAD projekt ćeš raditi na 1-2 GB RAM-a?

 

Zato mi je to neizmjerno smiješno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice