TDK odustaje od Blu-raya

poruka: 26
|
čitano: 6.641
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TDK odustaje od Blu-raya".
15 godina
protjeran
offline
TDK odustaje od Blu-raya

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

 
10 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
abraham kaže...

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

BR disk od 25GB kosta 14 kuna. Ako ti jeftinije mozes nabaviti USB stick tog kapaciteta ja cu kupiti sve od tebe po 15 i eto ti dobre zarade. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 16:06 (BlueMax).
14 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
BlueMax kaže...
abraham kaže...

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

BR disk od 25GB kosta 14 kuna. Ako ti jeftinije mozes nabaviti USB stick tog kapaciteta ja cu kupiti sve od tebe po 15 i eto ti dobre zarade. 

u pravu si, ali na usb mozes vise puta snimit film a na cd ne mozes, racunaj razliku u cijeni i iskoristivnost, npr. 10 cd = 140 kn a 32 gb usb = 150 kn + filmova koliko oces stavis na njega po jedan http://www.nabava.net/usb-memorija__200/kingston-usb-memorija-32gb__351991

the sound of engine is cure for everything!
12 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
Genoxxx kaže...
BlueMax kaže...
abraham kaže...

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

BR disk od 25GB kosta 14 kuna. Ako ti jeftinije mozes nabaviti USB stick tog kapaciteta ja cu kupiti sve od tebe po 15 i eto ti dobre zarade. 

u pravu si, ali na usb mozes vise puta snimit film a na cd ne mozes, racunaj razliku u cijeni i iskoristivnost, npr. 10 cd = 140 kn a 32 gb usb = 150 kn + filmova koliko oces stavis na njega po jedan http://www.nabava.net/usb-memorija__200/kingston-usb-memorija-32gb__351991

Po tome je USB jeftiniji i od CD-a pa ajmo prestat proizvodit i CD-e.

Glazba se izdaje na CD-u, filmovi na BR-u. Tu nema smisla govoriti o naknadnom snimanju.

Osim toga opticki mediji sluze i za backup. Ako si na USB (recimo onaj o kojem ti ovdje govoris) snimio 32GB onda ti tih 32GB treba i neces ih brisati. Znaci na BR stane 25GB potrebnih podataka a na USB 32GB. BR kosta 14 kuna a USB 140. Matematika je vrlo jasna.

11 godina
neaktivan
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Tdku vec duze vrijeme ne cvatu ruze kako mi se cini kao i vecini tih specijaliziranih proizvodjaca medija.Za piratliju hardovi preuzeli ulogu storega, a za profesionalne svrhe sumnjam da ljudi vjeruju opstojnosti medija

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
BlueMax kaže...

Po tome je USB jeftiniji i od CD-a pa ajmo prestat proizvodit i CD-e.

Glazba se izdaje na CD-u, filmovi na BR-u. Tu nema smisla govoriti o naknadnom snimanju.

Osim toga opticki mediji sluze i za backup. Ako si na USB (recimo onaj o kojem ti ovdje govoris) snimio 32GB onda ti tih 32GB treba i neces ih brisati. Znaci na BR stane 25GB potrebnih podataka a na USB 32GB. BR kosta 14 kuna a USB 140. Matematika je vrlo jasna.

ja samo kazem kako je usb prema meni bolji izbor i isplativiji. a i nemoj zaboravit to da se cd moze ostetit ako ne postupas sa njim kako treba i izgubio si podatke.

 

evo uzmimo filmove kao primjer, svi oni mogu ti biti na komp i stavljas ih na usb kad hoces pogledat, ustedis prostor i lakse odaberes film kad su svi prikazani.

 

uglavnom, ja bi radije isao na usb jer je praktičniji

the sound of engine is cure for everything!
14 godina
neaktivan
offline
TDK odustaje od Blu-raya

A bas narucio 25 komada Pack prije nekoliko dana xD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
Genoxxx kaže...

ja samo kazem kako je usb prema meni bolji izbor i isplativiji. a i nemoj zaboravit to da se cd moze ostetit ako ne postupas sa njim kako treba i izgubio si podatke.

Ja optičke medije baš volim zbog njihove nepromijenjivosti. Što je snimljeno, snimljeno je. Eventualno možeš samo uništiti medij, ali ne i mijenjati njegov sadržaj. To je korisno u tome što nemaš beda da će ti se medij koji je bio u nekom drugom stroju vratiti sa nekakvim malewareom gore.

 

Druga stvar kod optike je potencijalno dulja sposobnost zadržavanja podataka od flash memorije (iako to ništa ne znaći običnom korisniku, kojem jedan medij zbog trošenja pri uporabi uglavnom ne traje dulje od nekih 5 godina).

0xBADC0DE
16 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
abraham kaže...

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

Onaj ko misli na sigurnost podataka,Izlanuo se USB Stick ti može krepat kad mu se prohtje ovaj čas a šta češ onda jel.Ako je BR medij kvalitetan, nema problema s podacima barem neko vrjeme normalno šta če krepat na BR mediju ništa nema elektronike niti ničeg.Uglavnom ako je BR medij snimljen te pohranjen, u tamnom i hladnom prostoru sam malo vlage podaci na njemu su neusporedivo sigurniji nego na pišljivom USB Stick.Cool

 

Uostalom BR medij kao i DVD je ionako stara krama, kad se radi o još sigurnijoj pohrani podataka tu je M-DISK.Samo ga nemoj zapalit i izudarat čekičem, pa nema frke trajat če jako dugo a to je najbitnije za sigurnu pohranu podataka zato fučkaš USB Stick po tom pitanju.Nevinašce

 

http://www.mdisc.com/

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Uh, oh... nadam se da će netko preuzeti tvornice. Nisam snimio puno BR diskova, 20-30 do sada, no TDK mi se pokazao pouzdanim, Verbatim također (HTL mediji, LTH nisam pokušavao), ironično, Sony-evi su bili najgori. Od 10 komada na dva mi pržilica nije htjela ni početi snimati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
Solo761 kaže...

Uh, oh... nadam se da će netko preuzeti tvornice. Nisam snimio puno BR diskova, 20-30 do sada, no TDK mi se pokazao pouzdanim, Verbatim također (HTL mediji, LTH nisam pokušavao), ironično, Sony-evi su bili najgori. Od 10 komada na dva mi pržilica nije htjela ni početi snimati.

 

Potpisujem. Stvarno šteta, snimio sam hrpu Verbatim diskova, pa sam prešao na TDK, oba su dobra, iako mi se više sviđa TDK.

Što se tiče Sonya, i ja imam loše iskustvo.

 

16 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
abraham kaže...

tko ce i zasto kupovati BR kad je USB stick istog kapaciteta jeftiniji, manji i prakticiniji za snimanje ?

 

uspoređuješ kruške i jabuke. USB bi se mogao usporediti sa starim floppy diskom, kojeg i je zamjenio. Ovi mediji imaju sasvim drugu svrhu.

13 godina
protjeran
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Tvornica Dobrih Kazeta {#}

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
Genoxxx kaže...

ja samo kazem kako je usb prema meni bolji izbor i isplativiji. a i nemoj zaboravit to da se cd moze ostetit ako ne postupas sa njim kako treba i izgubio si podatke.

 

evo uzmimo filmove kao primjer, svi oni mogu ti biti na komp i stavljas ih na usb kad hoces pogledat, ustedis prostor i lakse odaberes film kad su svi prikazani.

 

uglavnom, ja bi radije isao na usb jer je praktičniji

Usporedjujes kruske i jabuke. Jedno je dobro za jednu namjenu, drugo za drugu. Ja nemam BR a bilo bi mi jako zgodno da ga imam jer dosta fotografiram i snimam video. Mjesecno napunim bar jedan DVD, sprzim ga, napisem sta se na njemu nalazi i slozim ga u kolekciju. da umjesto DVD-a koristim BR mogao bi snimiti po jedan za svaku godinu. Sa USB stickovima bi to sve bilo puno neurednije a i skuplje.

16 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
Genoxxx kaže...

 

uglavnom, ja bi radije isao na usb jer je praktičniji

 

Za nezahtijevne korisnike, svakako...

15 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya

Blue-ray bila je mrtva tehnologija i prije nego li je izašla na tržište. CD egzistira isključivo zbog muzike, dvd zbog filmova (i to ako). Idiotski je koristiti blue ray pored cijene 2.5" prijenosnih diskova. Brzina kapacitet sigurnost i praktičnost debelo su na strani HDD-a, a cijena po megabajtu je tu negdje. Uvjek će bit par korisnika kojima je BR baš ono što im u životu treba za veliku većinu to je potpuno nepotrebna i zastarijela tehnologija.

 

Usporedba cijene medija sa cijenom usb stika navedena u gornjim postovimai ne uzima inicijalnu cjenu uređaja cc 600 kn, dakle početnih 25 gb nije 15 kn već 615 kn naprama 150 kn kod 32GB USB stika. Osim toga ukoliko se prenose podaci potrebno je sva računala opremiti sa BR čitačem. Još je nepovoljnija računica ukoliko se ta propala tehnologija usporedi sa prenosnim HDD.

Što se pouzdanosti tiče mislim da je svima poznata situacija tratinčica sa medijima starim 3-4 godine (radi neradi radi neradi ...)

 

BR je jedna od većih promašaja u informatičkoj industriji.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 21:01 (rmiculini).
12 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
rmiculini kaže...

Blue-ray bila je mrtva tehnologija i prije nego li je izašla na tržište. CD egzistira isključivo zbog muzike, dvd zbog filmova (i to ako). Idiotski je koristiti blue ray pored cijene 2.5" prijenosnih diskova. Brzina kapacitet sigurnost i praktičnost debelo su na strani HDD-a, a cijena po megabajtu je tu negdje. Uvjek će bit par korisnika kojima je BR baš ono što im u životu treba za veliku većinu to je potpuno nepotrebna i zastarijela tehnologija.

 

Analiza cijene medija sa cijenom usb stika navedena u gornjim postovimai ne uzima inicijalnu cjenu uređaja cc 600 kn, dakle početnih 25 gb nije 15 kn već 615 kn naprama 150 kn kod 32GB USB stika. Osim toga ukoliko se prenose podaci potrebno je sva računala opremiti sa BR čitačem. Još je nepovoljnija računica ukoliko se ta propala tehnologija usporedi sa prenosnim HDD.

Što se pouzdanosti tiče mislim da je svima poznata situacija tratinčica sa medijima starim 3-4 godine (radi neradi radi neradi ...)

 

BR je jedna od većih promašaja u informatičkoj industriji.

A di USB guras kad oces procitati ili zapisati podatke s njega? U guzicu?

Das 10k kn za TV sa 1080p i 3D i s cega ces pogledati film koji tu tehnologiju moze iskoristiti? Kako ces ga kupiti? Na USB-u ili HDD-u? Koliko bi onda kostao.

BR je medij za specificne potrebe i ne moze se samo zato sto mu se kapacitet mjeri u GB usporedjivati sa USB stickom.

TDK prestaje s proizvodnjom BR medija iz svojih internih razloga a ne zato sto medij nije dobar. Odustaje li Panasonic od plazmi zato sto nisu dobre?

15 godina
neaktivan
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Nadam se da to neće utjecat na razvoj blu ray tehnologije. Već dugo iščekujem da padnu cijene i da blu ray postane standard.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Pa blueray i je standard samo što su im pržilice skupe u odnosu na dvd pržilice a i jako malo ljudi koristi blueray kad se sve odvija online.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
BlueMax kaže...

A di USB guras kad oces procitati ili zapisati podatke s njega? U guzicu?

Das 10k kn za TV sa 1080p i 3D i s cega ces pogledati film koji tu tehnologiju moze iskoristiti? Kako ces ga kupiti? Na USB-u ili HDD-u? Koliko bi onda kostao.

BR je medij za specificne potrebe i ne moze se samo zato sto mu se kapacitet mjeri u GB usporedjivati sa USB stickom.

TDK prestaje s proizvodnjom BR medija iz svojih internih razloga a ne zato sto medij nije dobar. Odustaje li Panasonic od plazmi zato sto nisu dobre?

 

USB ćeš daleko lakše gurnuti bilo kamo nego BR, koliko ljudi ima TV od 10 kKN? Svako moderno računalo i svaki medija centar podržava USB bez potrebe za dodatnim hardverom. Osim toga u prethodnim postovima govori se o podatkovnoj namjeni (backup). Znakovito mi je to da se ne spominje odustajanje od CD-a i DVD-a. već od nečega što očito nije zaživjelo na način koji su kreatori standarda očekivali.

12 godina
odjavljen
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
rmiculini kaže...

Blue-ray bila je mrtva tehnologija i prije nego li je izašla na tržište. CD egzistira isključivo zbog muzike, dvd zbog filmova (i to ako). Idiotski je koristiti blue ray pored cijene 2.5" prijenosnih diskova. Brzina kapacitet sigurnost i praktičnost debelo su na strani HDD-a, a cijena po megabajtu je tu negdje. Uvjek će bit par korisnika kojima je BR baš ono što im u životu treba za veliku većinu to je potpuno nepotrebna i zastarijela tehnologija.

 

Usporedba cijene medija sa cijenom usb stika navedena u gornjim postovimai ne uzima inicijalnu cjenu uređaja cc 600 kn, dakle početnih 25 gb nije 15 kn već 615 kn naprama 150 kn kod 32GB USB stika. Osim toga ukoliko se prenose podaci potrebno je sva računala opremiti sa BR čitačem. Još je nepovoljnija računica ukoliko se ta propala tehnologija usporedi sa prenosnim HDD.

Što se pouzdanosti tiče mislim da je svima poznata situacija tratinčica sa medijima starim 3-4 godine (radi neradi radi neradi ...)

 

BR je jedna od većih promašaja u informatičkoj industriji.

 

cuj ti njega
cim ekipa ne przi filmove i muziku pa prodaje okolo na sajmovima gdje mozes usput i kupit 2-3 kokosi odma je mrtva tehnologija {#}

Bluray sluzi odlicno za ono sto je namjenjen ,a to su filmovi i igre
prosla su vremena kada se przilo po optickim medijima i sa time bluray nema nikakve veze

Reci mi molim te ,ako imas FullHD televizor onda ces sigurno ic gledat DVD film jer eto bluray je promasaj skupa sa FullHD filmovima ?

A moze i usb kostat 2kn 100gb no opet nece zamjenit opticke medije
Bluray ce se zadrzat jos duze vrijeme

 

Ovo je prirodan pad popularnost optickih medija za przenje po doma :P
Bluray kao medij za pohranu igara i filmova je vrhunska stvar

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 0:27 (Arnold Layne).
16 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya
rmiculini kaže...

Blue-ray bila je mrtva tehnologija i prije nego li je izašla na tržište. CD egzistira isključivo zbog muzike, dvd zbog filmova (i to ako). Idiotski je koristiti blue ray pored cijene 2.5" prijenosnih diskova. Brzina kapacitet sigurnost i praktičnost debelo su na strani HDD-a, a cijena po megabajtu je tu negdje. Uvjek će bit par korisnika kojima je BR baš ono što im u životu treba za veliku većinu to je potpuno nepotrebna i zastarijela tehnologija.

 

Usporedba cijene medija sa cijenom usb stika navedena u gornjim postovimai ne uzima inicijalnu cjenu uređaja cc 600 kn, dakle početnih 25 gb nije 15 kn već 615 kn naprama 150 kn kod 32GB USB stika. Osim toga ukoliko se prenose podaci potrebno je sva računala opremiti sa BR čitačem. Još je nepovoljnija računica ukoliko se ta propala tehnologija usporedi sa prenosnim HDD.

Što se pouzdanosti tiče mislim da je svima poznata situacija tratinčica sa medijima starim 3-4 godine (radi neradi radi neradi ...)

 

BR je jedna od većih promašaja u informatičkoj industriji.

 

To je zato kaj si kupil DVD ili BR medij,Izlanuo se koji ne valja ništa ili totalno smeče ili štedi se na krivom mjestu ko obično.Posjeti ovu dole stranicu usput, pa ako imaš DVD medij iz druge ili najgore treče kategorije onda ti je sve jasno.Za očitanje proizvođača imaš Imgburn, pa kad se učita DVD ili CD onda srolaš i eto vidiš šta si kupil smeče ili kvalitetan DVD koja traje itekako ali samo ako je pravilno pohranjen.Cool

 

http://www.digitalfaq.com/reviews/dvd-media.htm

 

Evo dole jedan stari Sony DVD-R medij iz prve klase, materijal snimljen prije deset godina gore je mjuza no nebitno sad sve radi ko prvi dan i to je to.{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2013 0:28 (rambox).
12 godina
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Kad sam poceo slagati mp3 kolekciju backupirao sam na CD. To je bilo prije nekih 15 godina. Diskovi su snimljeni, stavljeni u kutiju i nisu se vise upotrebljavali. kad sam prije godinu dana ostao bez eksternog morao sam diknuti kolekciju s tih CD-a. od 25 komada radilo ih je 25.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
TDK odustaje od Blu-raya

Ma dok se oni cuvaju kak spada nemas brige

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TDK odustaje od Blu-raya

BL neuspjeh ... a cijene u nebesima

15 godina
neaktivan
offline
TDK odustaje od Blu-raya
Čisto info, od svih prijenosnih medija za pohranu podataka "optika" je najdulje s nama i to u raznim formatima koji u zadnje vrijeme stalno rastu (vidjeti info http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/sony-panasonic-300-gigabajtni-opticki-disk/191957.aspx ).
Međutim do unatrag cca 2 godine sve je to bilo dosta nepouzdano, neki rade godinu dvije, neki nasnimljeni mediji ne rade već drugi dan, ili rade na jednoj pržilici a na drugoj - štanga...
A što se dogodilo prije koju godinu? -  proizveden je disk DVD+R formata na koji se zapis GRAVIRA i kao takav je neizbrisiv. Tj. podatke je moguće izgubiti samo ako se disk fizički ošteti do nivoa puknuća jer samo fizičko oštećenje anorganskog sloja u koji su podaci urezani tj. termalno ugravirani , utječe na čitljivost/gubitak podataka. Površinska grebanja moguće je popraviti. Radi se o DTD-DataTresorDisc-u (nije limitiran određenim pržilicama) i MDisc-u (limitiran samo na LG pržilice). Pisao sam dosta detaljno o tome u nekoliko postova na: http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/trajnost-zapisanih-podataka/38540.aspx .
Ugl. svi dosadašnji optički diskovi koristili su organske slojeve na koje bi laserska zraka pržila podatke , dakle palila organski sloj.
Upravo taj organski sloj osjetljiv je najviše na svjetlo, pa temperaturu i zatim vlagu te je to činilo diskove nepouzdanima za trajnije čuvanje digitalnih zapisa. Iako je, kao što rekoh, optički disk u svojim raznim formatima od CD-DVD+-R i BluRay-a najdulje s nama od svih poznatih medija za pohranu digitalnih zapisa, upravo ova osjetljivost organskog sloja bila mu je kamen oko vrata... tj. sve do prije cca 2 godine...(pogledajte postove na  http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/trajnost-zapisanih-podataka/38540.aspx).
Ugl. ne bi tako lako otpisao optičke diskove ako će koristiti ovaj novi način zapisa - graviranjem. Tehnologija je već rasprostranjena, svaka nova je unatrag kompatibilna (npr. BRay čita od CD+-R/DVD do Bray, tj. sve tipove) a to je uz trajnost samog medija, osnovni preduvjet za sigurnost od zastarijevanja tehnologije i nemogućnosti čitanja svojih podataka danas-sutra. 
E sad, činjenica je da trake, hdd-ovi te stickovi imaju sve nižu cijenu ali ... sve te stvarčice također nisu trajne i ne garantiraju ništa (malo magnetizma, pad sa stola, krivo iskapčanje iz windowsa i baj baj podaci), dakle, dobre su za kratkoročno čuvanje i prijenos podataka s kompa na komp ali dugotrajno čuvanje tipa obiteljskih slika ili filmske kolekcije jednostavno je riskantno i podatke je potrebno često presnimavati  ali i čuvati u više kopija. E tada je i cijena po MB vrlo konkurentna , ne?
pozz
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice