Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

poruka: 28
|
čitano: 3.947
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci".
14 godina
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

Kaj nisu oni najažurniji kaj se čišćenje stora tiče?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Mo'š mislit, velikog problema, većeg od proizvodnje kvalitetnijih smartphonea. Po meni je obrnuto, lakše se riješiti lažnih app u trgovini, nego napraviti kvalitetniji smartphone.
- HTC 8S -
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
NeoOS kaže...
Mo'š mislit, velikog problema, većeg od proizvodnje kvalitetnijih smartphonea. Po meni je obrnuto, lakše se riješiti lažnih app u trgovini, nego napraviti kvalitetniji smartphone.

 Lumie se pod specifikacijama po ničemu ne ističu od ostatka, štoviše ima drugih proizvođača i modela koji su puno zanimljiviji korisnicima. (ona 40+ MP kamera je bila gimmick, nema je više u novim modelima)

I da, nedostatak određenih aplikacija i velik broj fake appova je velik problem, zašto bi netko prešao sa Androida ili iOS-a na Win 10 mobile ako nema sadržaja kao na ova prva 2?

Nije im ni UI nešto lijep, barem prema mom mišljenju, tako da većina ljudi jednostavno nema niti jednog razloga zašto bi sa sadašnje platforme koju koriste prešli na Win mobile.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 17:58 (njonji).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

jako velika stvar. našli 100 kopija jedne igrice... neki klinjo pokušava od reklama zaraditi.... najvažnije je da aplikacije ne sadržavaju malware i drugo smeće... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 18:06 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

ne isticu se ali zato recimo lumia 640 (1gbrama)  sa win 8.1 radi fludidnije nego mnogo skuplji androidi.. lel

xfact
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
zar je moguće da se konkurencija toliko boji univerzalnog koda i univerzalnih aplikacija Win10 i Win10Mobile?

Ok! Neka vrsta recesije je nastupila. Dionice nekih informatičkih firmi pale su i do 40%, zadnjih dana. Zalihe proizvoda rastu. Narudžbe za dijelove Apple je drastično smanjio, pa usput izgubio na vrijednosti nekih 20%. S druge strane Win10 je prešao 200 milijuna instalacija, i ostvaruje najbrži rast u vremenu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
dadn kaže...

jako velika stvar. našli 100 kopija jedne igrice... neki klinjo pokušava od reklama zaraditi.... najvažnije je da aplikacije ne sadržavaju malware i drugo smeće... 

 Koliko sam vidio u ovom članku riječ je o tome da ima npr. 100 angry birds aplikacija (ista imena i ikone) od kojih je samo 1 prava, a ostalo neko smeće šta nema veze s time, dakle lažno oglašavanje i spam. Zamisli neki potencijalni novi korisnik ide isprobati takav smartphone i ide pogledati dali mu ima omiljene igrice ili aplikacije i onda vidi takvo nešto, skoro bi mu pozlilo. To odbija ljude od toga da prijeđu na takav OS.

Nije da sam ja protiv Win mobile, nego samo kažem ono o čemu članak govori i da je razumljivo zašto to goni kupce od tog sustava.

 

p.s. Firefox OS je izgledao lijepo, ali nedostatak sadržaja ga je otjerao, to je tako. Ovdje je još dodatan problem takvi mnogi fake appovi.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 18:34 (njonji).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Samo sam originalnu app našao pod tim imenom,ostale lažne sadrže jednu ili obje riječi u imenu između ostalih tak da trla baba dan...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
njonji kaže...
NeoOS kaže...
Mo'š mislit, velikog problema, većeg od proizvodnje kvalitetnijih smartphonea. Po meni je obrnuto, lakše se riješiti lažnih app u trgovini, nego napraviti kvalitetniji smartphone.

 Lumie se pod specifikacijama po ničemu ne ističu od ostatka, štoviše ima drugih proizvođača i modela koji su puno zanimljiviji korisnicima. (ona 40+ MP kamera je bila gimmick, nema je više u novim modelima)

I da, nedostatak određenih aplikacija i velik broj fake appova je velik problem, zašto bi netko prešao sa Androida ili iOS-a na Win 10 mobile ako nema sadržaja kao na ova prva 2?

Nije im ni UI nešto lijep, barem prema mom mišljenju, tako da većina ljudi jednostavno nema niti jednog razloga zašto bi sa sadašnje platforme koju koriste prešli na Win mobile.

 najveći su problem aplikacije, ne mora biti količinski isti broj na wp store kao na androidu, ali one koje imaju moraju raditi i biti redovno održavane
recimo facebook aplikacija i dalje ima problem, kad me neko citira u nekom komentaru, nema te sile da ja pogledam tu obavijest u aplikaciji, a da me ne redirecta na web browser
isti slucaj i kad hoces nesto stimati u postavkama, ne mozes to odraditi u aplikaciji vec te redirecta na web browser

onda messenger mi je popio mozak, zna se desiti da se dopisujem s ljudima citav dan, i negdje pred noc sve te obavijesti za poruke dolaze jedna po jedna u intervalima od nekih 5 minuta, i nema te sile da zaustavis to osim da izbrises aplikaciju

dalje, sto kazes da je UI ružan, nije ruža, sve je to stvar navike, i to kad čovjek uzme telefon u svoje ruke i počne ga koristiti, vjerujem da smo mi svi vlasnici WP telefona prije kupovini bili skeptični odnosno dvoumili se za kupovinu zbog UI, ali kad čovjek korisi neko vrijeme ili bar uzme telefon u ruke vidi da se može koristiti i ljepota onda pada u drugi plan.
recimo meni je se nikad nije svidjao dizajn Sony Xperia Z niti njihov UI, i eto prošli petak ja postao vlasnik Z5 i fakat mi se sad svidja i UI i sam dizajn telefona.

 

ali teško je dovesti developer na svoj sistem, kad sam microsoft više vodi računa o androidu i iosu nego samom windows phoneu/mobileu

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
njonji kaže...
Zamisli neki potencijalni novi korisnik ide isprobati takav smartphone i ide pogledati dali mu ima omiljene igrice ili aplikacije i onda vidi takvo nešto, skoro bi mu pozlilo. To odbija ljude od toga da prijeđu na takav OS.

 

 

a ne smetaju malware i druge aplikacije u android trgovini već samo neki lažnjaci u WP tgovini... ma tko želi kopati i instalirati sve i svašta za njega i nije WP jer na androidu ima smeća koliko želi da ga pretražuje.... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 19:21 (dadn).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Daleko od toga da je wp savršen,al nakon godine i kusur korištenja instaliranih 78 aplikacija koje sve rade,ne reketare,ne troše bateriju,ne zadiru u podatke koji ih se ne tiču,podrške microsofta,
android je smeće iz moje perspektive bez uvrede bilo kome
 
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

Apsolutno treba doraditi to filtriranje, baš ima dosta garbagea..

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

To nikad neću razumjeti zašto kompanija koja ima uz svoj IDE i svoj programski jezik ujedno ima i najsiromašniji app store, kao da nemaju dovoljnu bazu programera, a po svemu to ne bi trebalo biti tako.

Inače, osobno ne vjerujem da će oni u knock-down samo tako, nedavno sam imao priliku i preporučiti i isprobati Lumia 550, za sitnu lovu, nezahtjevan korisnik bolje dobiti teško da može. Inače sam imam Nokia Lumia 925, za sve ovo vrijeme nisam ni pomislio da promijenim platformu. Jest da iritiraju ona obećanja da će izvršiti upgrade na win 10, pa nikako, kao da ih netko vuče za jezik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 20:45 (Floki).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Zar vi stvarno mislite da su kupci dionica MSFT budale, a da su neki pisci po forumima genijalci? Oni prvi su uložili novce, a ovi drugi su uložili manjak hrabrosti i znanja da se bave nečim profitabilnijim. Prvi riskiraju, drugi čak niti to.

Kad oni prvi, dioničari, počnu s prodajom dionica i rušenjem cijene MSFT, onda ću i ja povjerovati da nešto nije u redu s njima. Za sada im cijena stabilno raste, bez obzira što je nekim drugima pala za 20-40%. A cijena dionica je uvijek odraz budućih očekivanja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
=xfact= kaže...

ne isticu se ali zato recimo lumia 640 (1gbrama)  sa win 8.1 radi fludidnije nego mnogo skuplji androidi.. lel

 Radi fluidno i moja Nokia E6 iz 2011. sa 256MB RAM-a. 

 

mikulam kaže...
Zar vi stvarno mislite da su kupci dionica MSFT budale, a da su neki pisci po forumima genijalci? Oni prvi su uložili novce, a ovi drugi su uložili manjak hrabrosti i znanja da se bave nečim profitabilnijim. Prvi riskiraju, drugi čak niti to.

Kad oni prvi, dioničari, počnu s prodajom dionica i rušenjem cijene MSFT, onda ću i ja povjerovati da nešto nije u redu s njima. Za sada im cijena stabilno raste, bez obzira što je nekim drugima pala za 20-40%. A cijena dionica je uvijek odraz budućih očekivanja.

 Dionice Microsofta su odraz svih njegovih proizvoda, a ne WP-a samo. Kao što je MS otpisao milijardu dolara sa Surfaceom, tako i sam WP MS radi samo gubitke. Moraš tako da bi ušao na tržište. Dok je MS-u Officea, DirectX-a, Azurea nikad neće biti zime

There is no job like cron job!
16 godina
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

Stvarno, ukucam Traffic Rider u pretraživač i dobijem gomilu istih ikonica. Ok, većina ima pravopisne greške u nazivu, ali svejedno nisam uspeo da provalim koja je prava. Da sam na Androidu, znao bih iz rejtinga, broja preuzimanja i komentara, ovde jedna jedina aplkacija ima rejting, 4 zvezdice, a i ona je lažnjak.

 

S koje god strane da se pogleda, stanje platforme je tužno. Jedina svetla tačka je što su barem novi buildovi krenuli da izlaze malo učestalije, no konačna verzija upgradea je trebalo da se pojavi prošle godine, i još je nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
hrvooje kaže...

 Radi fluidno i moja Nokia E6 iz 2011. sa 256MB RAM-a. 

 

 

Meni je moja Nokia E6 bila sve samo ne fluidna. ogromno razocaranje nakon E72..

14 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
=xfact= kaže...

ne isticu se ali zato recimo lumia 640 (1gbrama)  sa win 8.1 radi fludidnije nego mnogo skuplji androidi.. lel

 Trenutno... Kada dođe desetka neće biti toliko fluidno, barem kakvo je sada stanje.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

Ja nisam bio oduševljen fluidnošću L640 na 8.1, ali mi se barem 10-ka ne čini ništa lošijom po tom pitanju. Jedino flow tastatura ponekad ima užasan lag (napravim swipe, a reč se pojavi, čini mi se, celu sekundu kasnije), ali generalno nije manje responzivna nego 8.1, čini mi se da ređe viđam "Resuming..." kod multitaskinga i dodata je gomila jednostavnih mogućnosti koje meni rad čine znatno ugodnijim (bolji dialer, mogućnost da se iz SMS aplikacije pozove kontakt, flow unos za naš jezik...). Da ispeglaju bugove i OS će biti pristojno upotrebljiv.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 0:26 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli

Novi build 107 je brzi brze boota app

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikaci

Ova igra izašla prije nekoliko dana. Originalna. I kad sam ukucao u store izbacilo hrpu sa sličnim imenom i istom ikonom. Sve se pojavile istog dana. Ja sam vrlo lako skontao original, jer sam naletio na nekom windows portalu na nju. Windowscentral ili neki drugi. Uporedio tačan naziv i autora. Da se skontati i po veličini aplikacije. Fejkovi imaju premalu veličinu za takvu igru.

Ali nebitno, pojavilo se prije par dana. I to samo ova jedna igra. I hajmo odmah napraviti vijest od toga...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Bilal kaže...

I hajmo odmah napraviti vijest od toga...

 Zato jer Windows Phone fanovi vole govoriti kako nema sranja u njihovom storeu kao na Androidu te kako nema iOS-ovih iFart aplikacija, zašto nebi bila vijest?

Na kraju krajeva samo da se korisnike upozori da postoji malicioznih aplikacija.

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Opet zutilonu Bugu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
sirka666 kaže...
=xfact= kaže...

ne isticu se ali zato recimo lumia 640 (1gbrama)  sa win 8.1 radi fludidnije nego mnogo skuplji androidi.. lel

 Trenutno... Kada dođe desetka neće biti toliko fluidno, barem kakvo je sada stanje.

 nitko te netjera da instaliras win 10, ja ga jos ni na komp nisam stavio.. 8.1 mi radi bolje nego win 7

xfact
14 godina
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
=xfact= kaže...

 nitko te netjera da instaliras win 10, ja ga jos ni na komp nisam stavio.. 8.1 mi radi bolje nego win 7

 Tjerat će te aplikacije kada minimalni OS bude 10, već su neke poprilično prilagođene (i bolje) na 10 nego na WP8.1.

 

Ovo je samo update OS-a, naravno da ćeš ga instalirati, kao što instaliraš android 5.1, iOS 9.1 itd...

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
=xfact= kaže...

 nitko te netjera da instaliras win 10, ja ga jos ni na komp nisam stavio.. 8.1 mi radi bolje nego win 7

 da i lako se isključi da WU progura na sila nadogradnju (start - pokreni i upiše se gpedit.msc i pod Konfiguracija računala - Administrative Templates - Windows Components - Windows Update i nađi "Turn off the upgrade to the latest version of Windows through Windows Update" dva puta klikni i uključi Enable. ista fora radi i na Win 7 i 8.x da se spriječi nadogradnja na 10...

 

što se same desetke tiče, radi onna dobro, čak i brže od 8.1 samo je treba znati podesiti i blokirati neke stvari u njoj

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
sirka666 kaže...
Bilal kaže...

I hajmo odmah napraviti vijest od toga...

 Zato jer Windows Phone fanovi vole govoriti kako nema sranja u njihovom storeu kao na Androidu te kako nema iOS-ovih iFart aplikacija, zašto nebi bila vijest?

Na kraju krajeva samo da se korisnike upozori da postoji malicioznih aplikacija.

 Zato što je naslov senzacijalistički. Kaže: "Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikacija". Kao što sam gore opisao, to mi je uobičajeni način instaliranja novih aplikacija. Naletim na aplikaciju na nekoj stranici, i potražim je u Store-u. Ili jednostvno skeniram QR code, kada je ponuđen. I ovo je prva aplikacija na koju sam naletio da je imala lažnih kopija. Jedna aplikacija ne znači da je "Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih aplikacija" kako naslov kaže.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile trgovina prepuna lažnih apli
Bitno da oni prave probleme kad ti aplikacija u nazivu ima "windows".
www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice