Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

poruka: 43
|
čitano: 6.456
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav".
15 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Ali ja zelim operacijski sustav, a ne uslugu.

Steta, stvarno steta.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
 
36 0 hvala 5
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Jel on to priznade da je windows phone mrtav?
 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

je. medvjeđa usluga svima koji su nasjeli.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Ne, već se miću iz WP-a glede uređaja. Sad će samo Surface Phone raditi, Lumia se gasi, ali nastavljaju razvoj WP-a.

16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Zato i ne valja, kad koristis Windows 10 imas osjecaj ko da koristis neki google desktop environment u oblaku.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
4 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Da ponovimo što je rekao:

 

1. Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav (po njima je Kernel operacijski sustav)

2. Windows Phone nije zaživjela zbog zasićenosti konkurencije (Google Android i iOS)

 

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
marin_sagovac kaže...

Da ponovimo što je rekao:

 

2. Windows Phone nije zaživjela zbog zasićenosti konkurencije (Google Android i iOS)

 

 Ovo si ti nadodao. Glavni uzrok WP fijaska je sam MS, toliko smo o tome razglabali da mi se više i neda ponavljati.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Ante kaže...

Ali ja zelim operacijski sustav, a ne uslugu.

Steta, stvarno steta.

 Ima nas više takvih

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Ajar kaže...

je. medvjeđa usluga svima koji su nasjeli.  

 Polako. Nije to još sve. Pričekajmo dok istekne godina dana za preuzimanje besplatne nadogradnje. Moguće je da će biti još "iznenađenja".

15 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
BudalastoStvorenje kaže...
Ajar kaže...

je. medvjeđa usluga svima koji su nasjeli.  

 Polako. Nije to još sve. Pričekajmo dok istekne godina dana za preuzimanje besplatne nadogradnje. Moguće je da će biti još "iznenađenja".

 U obliku recimo mjesecne pretplate, 9.99$ mjesecno za osnovnu funkcionalnost. Pa onda samo na vise ako se zeli podrska za vece kolicine RAM-a, CPU jezgri itd...

 

Sta jos?

WIndows 10 DLC-ovi.

 

/clap @Nadella

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Kad ovog celu vidim, povraca mi se. Od kako je krocio u Microsoft, ja nisam vidio niti jedan pravi potez. Moze li me neko demantirati? Microsoft pokusava na 10 bojista da se bori, a nista ne valja.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Ante kaže...

Ali ja zelim operacijski sustav, a ne uslugu.

Steta, stvarno steta.

 Isti k.

Torent kaže...
Jel on to priznade da je windows phone mrtav?

 Da. Windows Phone 8.x i Windows 10 Mobile nije ista stvar. Windows 10 Mobile je mobilno izdanje Windows 10 (baš kao Windows 10 za IoT) koje radi na ARM baziranim uređajima. Ljudi ne znaju razliku.

Dex.pwn kaže...

Ne, već se miću iz WP-a glede uređaja. Sad će samo Surface Phone raditi, Lumia se gasi, ali nastavljaju razvoj WP-a.

 Windows Phone je stara priča. Windows 10 mobile je kao što sam rekao iznad. Windows Phone ne postoji.

 

Adin kaže...

Kad ovog celu vidim, povraca mi se. Od kako je krocio u Microsoft, ja nisam vidio niti jedan pravi potez. Moze li me neko demantirati? Microsoft pokusava na 10 bojista da se bori, a nista ne valja.

 Da NE valja ne bi bio #2 OS u svijetu , a ta sranja kao force upgrade i to je glupost, ja sam svojom voljom nadogradio na Windows 10, nema teorije da se vraćam na 8.1 . Edge je odličan (pišem s njega), Store je zakon i zadivljen sam kako je sve odrađeno. I Steve Ballmer je bio CEO od 2000-2014 i ćelav je, jel ti on smetao ?

.......
16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Nema iznenađenja, ti biraš svoj OS. Npr. Izvadiš iz ladice sedimcu i ugasiš update

16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Zezam se ja za celu, al ruku na srce drugi je zato sto su ga forsirali na sve strane. Ja radim u IT sektoru, prilicno sam blizak Business i Residental korisnicima od 10 njih 7 ih je slucajno nadogradjeno i naravno, poslije nadograde razni problemi. Ipak pricamo o ljudima koji ne znaju puno oko kompjutera.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Meni je sve ok poslije nadogradnje. Jedino što sam uradio je uklonio antivirus i započeo proceduru. Nakon toga odradio reset OS, sad OS je fluidan.

.......
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Ante kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
Ajar kaže...

je. medvjeđa usluga svima koji su nasjeli.  

 Polako. Nije to još sve. Pričekajmo dok istekne godina dana za preuzimanje besplatne nadogradnje. Moguće je da će biti još "iznenađenja".

 U obliku recimo mjesecne pretplate, 9.99$ mjesecno za osnovnu funkcionalnost. Pa onda samo na vise ako se zeli podrska za vece kolicine RAM-a, CPU jezgri itd...

 

Sta jos?

WIndows 10 DLC-ovi.

 

/clap @Nadella

 Sasvim moguće. Što mjesečno, što godišnje za 99 dolara ili više, a u to bi mogle biti uključene zakrpe veće i manje.

Xidrus kaže...

Nema iznenađenja, ti biraš svoj OS. Npr. Izvadiš iz ladice sedimcu i ugasiš update

 A što ako serveri počnu odbijati aktivaciju sedmice?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 15:12 (BudalastoStvorenje).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Mislim na Windows Mobile, kako ti to već nije jasno?

15 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Adin kaže...

Zezam se ja za celu, al ruku na srce drugi je zato sto su ga forsirali na sve strane. Ja radim u IT sektoru, prilicno sam blizak Business i Residental korisnicima od 10 njih 7 ih je slucajno nadogradjeno i naravno, poslije nadograde razni problemi. Ipak pricamo o ljudima koji ne znaju puno oko kompjutera.

 

Slicna stvar kod mene. U 7 ujutro zvoni mobitel, panika, windows 10 se pojavio na ekranu kod paljenja pa su automatski iskopcali sve iz struje jer nisu znali prekinu nadogradnju. Bolje skrsena sedmica nego desetka.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 15:55 (Ante).
16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Potez Microsofta je seljacki. Mogli su fino ponuditi, pa ko zeli nek izvoli kao sto to apple radi. Kad otvoris Apple Store, izbaci ti veliki banner i pita te da instaliras. Ovaj pozet Microsofta je kao kad nekome dodjes u goste, popijes par casica rakije, krenes kuci, on navali kaze neka te jos, ostani, evo ti jos popij i onda te posalje kuci da vozis autom tako pijan :)

8 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

ok ! nema problema koristim uslugu a ne OS na racunalu , ako vec tako kazu !

waaagh
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Zato sam ja još uvijek na "operacijskom sustavu" a zove se Windows 7 SP1 i radi besprijekorno.

 
14 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Povoljni reketari.com kaže...

Zato sam ja još uvijek na "operacijskom sustavu" a zove se Windows 7 SP1 i radi besprijekorno.

potpuno  isto kao usluga koju koristim   , radi perfektno 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 16:53 (warhammer).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

A zašto bi microsoft ikoga poslušao. Imaju monopol odnosno diktaturu i mogu izbacit poluproizvod a ljudi opet neće imati izbora. Jednostavno moraj prožvakati sve što microsoft izbaci.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

otkad je gates digao rep, tamo su prolupali lončići. os mora biti poput predsjednika države: što se za njega manje zna, to bolje. tu je da omogući rad računalu i stvarno korisnim programima (za rad i/ili igranje), a ne da se po čitave dane baviš samo tom fakn "uslugom" i paziš da te ponovo ne zajebe. ostajem na 7 dok se ne pojavi 11, ovaj put kao os (ako). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Nitko ne bi imao ništa protiv Microsoftovog forsiranja nadogradnje na Windows 10 da je taj OS "toliko" bolji od Windows 8.1 i Windows 7. A osim izgleda razlike su minimalne, iako je u nečemu bolji a u nečemu lošiji od prethodnika.

 

Ja nisam zahtjevan korisnik i sa Windows 10 nemam problema, ali taj monopol koji Microsoft ima i manjak konkurencije im omogućuje da rade što žele jer misle da im se to ne može vratiti kao bumerang.

 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Blackstorm kaže...

 

Ja nisam zahtjevan korisnik i sa Windows 10 nemam problema, ali taj monopol koji Microsoft ima i manjak konkurencije im omogućuje da rade što žele jer misle da im se to ne može vratiti kao bumerang.

 Može im se vratiti kao bumerang ako Windowsi izazovu neke veće probleme u korporativnoj sredini ili kod običnih kućnih korisnika. Sve je moguće jer niti jedan softver nije bez bugova.

 

16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Silwncer kaže...

Meni je sve ok poslije nadogradnje. Jedino što sam uradio je uklonio antivirus i započeo proceduru. Nakon toga odradio reset OS, sad OS je fluidan.

Uh velika stvar OS je fluidan, kaj ti misliš da na Windows 7 OS nije fluidan?Zna se kako to ide u praksi, W7 vs W10 na SSD-u nikakva razlika "osim u sitnici da W10 nekako jednostavno ne drži vodu".

 

Opet ponovo ista depeša, jedina prednost W10 je DX12 bez kojeg nema ništa od bitnog napretka na gejming polju.Ako ja ne igram igrice, kog če mi jarca onda W10 osim eto ti bespotrebno novi OS+špijunski dodaci.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/spybot-anti-beacon-windows-7810-spijuncine/230357.aspx

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Hm, ko je pametniji, 40+ matorac ili student informatike i programer. Imao sam Windows od 98 do 10 i znam šta pričam. Za mene jeste Windows 10 najbolji OS ikad, a i ne isplati mi se raspravljati ovdje, slovenski tech forumi su daleko ozbiljniji i članovi su pametniji (ne trolovi).

.......
11 godina
offline
Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav

Koliko vidim, ta njihova usluga sada već dulje vrijeme u divljini živi jedino na onoj platformi gdje su živjeli i prethodni "neuslužni" Windowsi.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 je usluga, a ne operacijski sustav
Silwncer kaže...

Hm, ko je pametniji, 40+ matorac ili student informatike i programer. Imao sam Windows od 98 do 10 i znam šta pričam. Za mene jeste Windows 10 najbolji OS ikad, a i ne isplati mi se raspravljati ovdje, slovenski tech forumi su daleko ozbiljniji i članovi su pametniji (ne trolovi).

 puno ljudi je imalo winse od 98 pa do dana danasnjeg i ne znam zakaj bi se svatko trebao sloziti sa tobom, a pogotovo sa marketingom jedne firme i covjeku koji radi sa figom u dzepu?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice