Windows Store - sve besplatno

poruka: 19
|
čitano: 3.808
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows Store - sve besplatno".
13 godina
neaktivan
offline
Windows Store - sve besplatno

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 13 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows Store - sve besplatno

Super!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
g12356 kaže...

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

I što onda što kopiraju Linux? Nije li to bolje za nas, krajnje korisnike? Iskreno mi već ide na živce tko je koga kopirao i zašto? Evo banalnog pitanja. Da li se isto tako razgovarate kada u pitanju automobili i vrste pogona, motora? Svađate li se da li Hyundai ili Ford smiju koristiti Otto motor, ili Diesel? Rasprave o tome tko koga i zašto kopira su neproduktivne, jer ionako nikamo ne vode, isto kao što su rasprave o politici za nas, neaktivne u politici. Možemo laprdati koliko hoćemo, ali nećemo time ništa postići.

 

No, back to topic:

 

Ovo je pohvalan potez od Microsofta, ovime će privući korisnike da isprobaju novi OS. A time možda i pridobiti neke nove, vratai stare mušterije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 11:04 (WackyZG).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
WackyZG kaže...
g12356 kaže...

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

I što onda što kopiraju Linux? Nije li to bolje za nas, krajnje korisnike? Iskreno mi već ide na živce tko je koga kopirao i zašto? Evo banalnog pitanja. Da li se isto tako razgovarate kada u pitanju automobili i vrste pogona, motora? Svađate li se da li Hyundai ili Ford smiju koristiti Otto motor, ili Diesel? Rasprave o tome tko koga i zašto kopira su neproduktivne, jer ionako nikamo ne vode, isto kao što su rasprave o politici za nas, neaktivne u politici. Možemo laprdati koliko hoćemo, ali nećemo time ništa postići.

 

No, back to topic:

 

Ovo je pohvalan potez od Microsofta, ovime će privući korisnike da isprobaju novi OS. A time možda i pridobiti neke nove, vratai stare mušterije.

  Zašto onda uopće raspravljamo u životu?Zašto visimo po forumima?Zašto onda uopće razmišljamo kada je sve relativno?Najvjerojatniji odgovor je:"Jer želimo."

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 11:12 (g12356).
15 godina
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
WackyZG kaže...
g12356 kaže...

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

I što onda što kopiraju Linux? Nije li to bolje za nas, krajnje korisnike? Iskreno mi već ide na živce tko je koga kopirao i zašto? Evo banalnog pitanja. Da li se isto tako razgovarate kada u pitanju automobili i vrste pogona, motora? Svađate li se da li Hyundai ili Ford smiju koristiti Otto motor, ili Diesel? Rasprave o tome tko koga i zašto kopira su neproduktivne, jer ionako nikamo ne vode, isto kao što su rasprave o politici za nas, neaktivne u politici. Možemo laprdati koliko hoćemo, ali nećemo time ništa postići.

 

 

O stari, steta  sto ti ne mogu dati barem 10 TU za ovaj post!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
neaktivan
offline
Windows Store - sve besplatno

Ono šta ja želim reći je da su ljudi umna bića i da vole raspravljati i slati poruke,ideje...Zašto ne raspravljam o autima?Zato jer ovo nije forum hrvatskog auto kluba.A nije ni forum "Štefica koja ne voli sivu kutiju na radnom stolu."

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
g12356 kaže...

Ono šta ja želim reći je da su ljudi umna bića i da vole raspravljati i slati poruke,ideje...Zašto ne raspravljam o autima?Zato jer ovo nije forum hrvatskog auto kluba.A nije ni forum "Štefica koja ne voli sivu kutiju na radnom stolu."

A ja sam htio napomenuti da su mi rasprave: ovaj je kopiaro ovog, onaj onog... polako došle navrh glave, skoro nema teme u kojoj se netko ne zakači za to. Autmobili su mi bili samo ogledni primjer na što sam ciljao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
WackyZG kaže...
g12356 kaže...

Ono šta ja želim reći je da su ljudi umna bića i da vole raspravljati i slati poruke,ideje...Zašto ne raspravljam o autima?Zato jer ovo nije forum hrvatskog auto kluba.A nije ni forum "Štefica koja ne voli sivu kutiju na radnom stolu."

A ja sam htio napomenuti da su mi rasprave: ovaj je kopiaro ovog, onaj onog... polako došle navrh glave, skoro nema teme u kojoj se netko ne zakači za to. Autmobili su mi bili samo ogledni primjer na što sam ciljao.

  I ti imaš pravo na svoje mišljenje.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
M_dipl. kaže...

Zašto uopće zašto?

Mislim da je ovo pitanje i suština pitanja uopće. Bitak jednog pitanja je u pitanju "Zašto?", čak i kad je samo pitanje identično svome bitku u cjelosti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows Store - sve besplatno

A ova vaša rasprava je vezana za windows store kako?

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Store - sve besplatno

Zašto MS uvodi store za OS kojeg nema ni u promilima (http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0), a ništa za OS-ove koji zauzimaju većinu tržišta?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Store - sve besplatno

Zato što je sve to prijelaz na posve novi koncept OS-a i korištenja. Windowsa 8 ni ne može biti kad još nije u prodaji, i to najmanje do kraja godine. Tržište tableta je ono čemu je Store primarno namijenjen, kao i Metro.

16 godina
protjeran
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
g12356 kaže...

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

Zašto izmišljati toplu vodu? Osim ako ti znaš kako na originalan način ponuditi korisnicima softver.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
Tonči kaže...

Zato što je sve to prijelaz na posve novi koncept OS-a i korištenja. Windowsa 8 ni ne može biti kad još nije u prodaji, i to najmanje do kraja godine. Tržište tableta je ono čemu je Store primarno namijenjen, kao i Metro.

Hm, uz dužno poštovanje, koji novi koncept? Treba skinuti komprimirane fajlove, lokalno ih raskomprimirati i zapisati ime aplikacije i oznaku verzije. Ništa posebno za što već ne postoji API, a isto već rade i Android i Linux (pretpostavljam i iPhone). Stvarno ne vidim što se tu ne bi moglo implementirati za milione postojećih Win instalacija. Uostalom, svejedno.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
DigiMagic kaže...
Tonči kaže...

Zato što je sve to prijelaz na posve novi koncept OS-a i korištenja. Windowsa 8 ni ne može biti kad još nije u prodaji, i to najmanje do kraja godine. Tržište tableta je ono čemu je Store primarno namijenjen, kao i Metro.

Hm, uz dužno poštovanje, koji novi koncept? Treba skinuti komprimirane fajlove, lokalno ih raskomprimirati i zapisati ime aplikacije i oznaku verzije. Ništa posebno za što već ne postoji API, a isto već rade i Android i Linux (pretpostavljam i iPhone). Stvarno ne vidim što se tu ne bi moglo implementirati za milione postojećih Win instalacija. Uostalom, svejedno.

 

Istina, moglo se riješiti i za Windows 7 i XP, ali nisam siguran da bi to na desktop OS-u imalo smisla. Prodaja u Storeu funkcionira s 30(20)% zarade Microsoftu, što većina proizvođača ne treba niti želi. :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
the_tux kaže...
g12356 kaže...

Znači sada kopiraju i Linux repozitorije! :)

Linux ftw!

Zašto izmišljati toplu vodu? Osim ako ti znaš kako na originalan način ponuditi korisnicima softver.

  Istina,samo sam htio napomenuti...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno

Hm, Tonči mislim da to ipak ovisi o kutu gledanja novoga os-a. Windows 8 se očito radi za veliki broj uređaja, pa tako i tablete, gdje će ovakve aplikacije doći do svog punog izražaja, u tome se u potpunosti slažem s tobom, ali opet ne treba zaboraviti da će Windows 8 uvelike biti korišten kao i desktop OS i svejedno će u sebi imati implementiran store. Malo je smiješna činjenica da misliš da tako što nije potrebno na Windowsu 7, ali opravdavaš popuno novu stvar na novom OS-u, a činjenica je da će uvijek biti daleko više desktop korisnika nego ovih drugih, pošto je na tržištu tableta iznimno konkurentan Android.

 

Iskreno, meni se Windows 8 sviđa i cijeli taj koncept sa storem je i više nego solidan. Vrijeme će pokazati koliko će to biti isplativo, ali ne vidim tu ništa loše. Čak štoviše, osobno ne vjerujem da će Microsoft pustiti tako što za starije OS-ove, jer im je u cilju potaknuti korisnike da migriraju na novi, ako iz nijednog drugog razloga, onda čisto zbog zarade.

15 godina
neaktivan
offline
Windows Store - sve besplatno

I ovd' provale. Kakve veze ima Linux sa ovime. Da na Linuxu je sve besplatno i objedinjeno na jednom mjestu.

 

Za razliku od toga za Windows, Bug kaže:

U probnom periodu rada Windows Storea, a to je dok Consumer Preview bude aktualan, sve će aplikacije biti besplatne.

 

Nit ovo ima veze s Linuxom nit će u finalu biti Windows Store - sve besplatno

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Store - sve besplatno
heged kaže...

I ovd' provale. Kakve veze ima Linux sa ovime. Da na Linuxu je sve besplatno i objedinjeno na jednom mjestu.

 

Za razliku od toga za Windows, Bug kaže:

U probnom periodu rada Windows Storea, a to je dok Consumer Preview bude aktualan, sve će aplikacije biti besplatne.

 

Nit ovo ima veze s Linuxom nit će u finalu biti Windows Store - sve besplatno

Nema veze s Linuxom, ali ima s tim konceptom. Isti koncept ima i Apple sa svojim App Storeom, Google s Android Marketom, Debian sa svojim repozitorijem, Arch sa svojim i tako dalje, i tako dalje.

 

Fora je to.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice