Napajanje skuri hard

poruka: 11
|
čitano: 2.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Napajanje skuri hard

Pozdrav, vec sam pisao na ovom forumu o mom preblemu s hardom, ali izgleda da problem može biti i u napajanju. Naime kupio sam novi hard seagate barracuda 1 tb. Nakon 10 dana već je počeo klikat. Odnio sam ga u trgavinu i s garancijom dobio novi hard (znam da je novi jer sam označio stari). Novi hard, isto barracuda počeo je klikat već nakon par dana. Danas sam opet bio u trgovini. Gazda mi kaže da ne mogu proć oba samo tako i da ga skuri moje napajanje. Priznao mi je garanciju, neću dobit opet novi hard nego ću dobit povrat novca. Znači on radi, ali klika već nakon par dana, a znam da je to znak da ga treba mjenjat. Imam napajanje corsair gs 600. Dali je moguće da je u njemu problem, a ne u hardu? Cijelu konfiguraciju sam kupio polovnu osim tog harda, možda je netko prije mene mijenjao napone ili nešto, neznam, toliko se ne razumijem. Neznam di to provjerit i koje bi uopće trebale bit vrijednosti tih napona, ako se to uopće može. Molim vas za pomoć

Mciki
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Napajanje skuri hard

Napone možeš provjeriti CPUID HW monitorom.

Screenshot postavi ovdje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanje skuri hard
W4RRiOR kaže...

Napone možeš provjeriti CPUID HW monitorom.

Screenshot postavi ovdje.

Napone, programom, rlly?

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje skuri hard

...

Mciki
15 godina
offline
Re: Napajanje skuri hard

-takvi diskovi su često reparirani (s kraćom garancijom), nije neobično da se pokvare 'drugi dan', ali se ipak rjeđe desi nakon zamjene (dva za redom..).

-klikanje nebi trebalo imati uzrok u napajanju... to je interni kontroler-logika-motor..

-uzrok je vjerojatnije rad OSa, postavke, indeksiranje, powermanagment.. ili sam firmware (pogotovo za baracuda serije) diska.

 .. banalni uzrok, npr loš kabel.

 (napajanje ne uzrokuje takav kvar, osim srujnih udara, nestanka struje.. tad može doći do oštećenja crash glave, ali to nisu klikovi, nego grebanje, spinup i sl. ... drugačiji  zvuk i SMART status bi se javljao..).

 

edit: drugi banalni problem, ako je neki green disk.. on nije za normalan rad-OS.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2014 23:02 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje skuri hard

Koji bi bio vaš savjet, šta da napravim. Sad me nekako strah uzimat novi disk da mi se nebi dogodilo opet isto sranje...

Mciki
11 godina
neaktivan
offline
Napajanje skuri hard

Pa zar više nitko ništa, pa daj ljudi malo pomozite. Vratio sam hard i dobio povrat novca, šta da radim? Dal da uzimam drugi pa vidim šta će bit, možda od nekog drugog proizvođača?

Mciki
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanje skuri hard
MCiki kaže...

Pa zar više nitko ništa, pa daj ljudi malo pomozite. Vratio sam hard i dobio povrat novca, šta da radim? Dal da uzimam drugi pa vidim šta će bit, možda od nekog drugog proizvođača?

Moš kupit neki drugi disk, recimo Toshiba ili WD Blue ili Black seriju pa onda vidi kako če bit.Jel imaš neke vibracije u blizini kompa, znači mjuza pa onda lupanje baseva, jer to itekak može negativno djelovat na neki disk.Ako je komp na stolu jel, pa ako se stol onako malo ljulja ili trese niti to nije dobro za disk.Cool

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Napajanje skuri hard

Po onom screenshotu što si stavio definitivno imaš mali napon na +3.3V (1.3V manje od potrebnog) i na +5V (1.5V manje). Ostaje pitanje koliki je napon na +12V, ali sudeći po ovim mjerenjima vjerovatno isto dosta manji od normale. E sad, da li matična toliko loše mjeri napone ili zbilja jesu toliko loši, a može biti da i matična radi probleme. Uglavnom najbolje bi bilo izmjeriti voltmetrom napone, bit će lakše za daljnju dijagnozu.

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 19:20 (Saryne).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje skuri hard

Hvala na savjetima, kupit ću caviar black pa ću vidit oće se šta dogodit

Mciki
12 godina
protjeran
offline
Napajanje skuri hard

ako su ti naponi kao šta piše u hwmonitoru pa tebi će onda svaki disk krepati

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice